Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    hava filitre kapagı açık olsa ne olur bi zararı olur mu daha güzel ses geiyor da

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    Alıntı fatih383838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filitre kapagı açık olsa ne olur bi zararı olur mu daha güzel ses geiyor da
    kapak açık olsa; düşük devirde fazla yakar yüksek devirde normal yakar.
    bunun sebebi şanzumandan gelip hava filtresine bağlanan hortumun verdiği basınçlı havanın düşük devirde yalıtılmış kapağın açık olmasından ötürü dışarı kaçmasından kaynaklanmasıdır. Yüksek devire çıkıldığında da karbüratör basınçlı havayı emecek ve normal seyrine devam edecektir.
    Sevgiler

Motosikleti
    mondıal 250mct
    slm arkadaslar su jinlunun ayak koyma yerlerını hangı sıteden bulacaz bılgısı olan varmı benım mct ye dusunuorum takmayı ltfen cvp yazın

kanunlara göre 10 yıl boyunca yedek parça tedarik etmek zorundalar.sonra ben sag sen selamet.olurda onca yılı aşkın süre o motoru kullanırsanız tavsiyem bir kelle motor alıp kenarda tutmak.ben arıyorum düşerse yapacagım.lazım oldukca söküp ona takarım

[QUOTE=caner78;2309670]

dişli konusunda sirkeci bu iş için biçilmiş kaftan
    orada herturlu parçayı bulabiliyorsun
    ramzeyde 32 dişli kullanıyor ramzey parçası satan biryerle irtibat kurabilirsin yada altay motor var anadolu yakasında burada arbetus'ta vardı.ondan ses olmadıgına gore kalmamış demekki.

jinlun ayaklıgı konusundada

zeytinburnu
    karizma motor
    muharrem
    0537 243 86 83
    silivriden hoca verdi dersin telefon açıp geniş ayaklık varmı diye sor.muhakkak yardımcı olacaktır.

Motosikleti
    mondıal 250mct

slm

saolasın kardesım yarın arıcam ıyıkı bole bı dayanısma sıtesı var tekrar tsk ederım

password48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250 - Hyosung GV 250
    Alıntı Alp34.5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun arkadaşım Allah kaza bela göztermesin inş.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:36 ----------

bu da benim motorum. sis farları ve içinbe beyaz çakar lamba taktım, ön çatalın her iki yanındaki turuncu reflektörler yerine beyaz ledli reflektörler taktım(parklara bağladım), orj fren kutusu içine 2 kademeli led stop(düşük kademesini parklara bağladım) ve ön fara 5 ledli beyaz park ampulü taktım. Arka dişli de 30T. talep gelirse gece bu yazdığım lambalar aktifken de çekerim.
    Allah kaza bela vermesin kardeş motorun süper gözüküyor o bahsettiğin beyaz led leri görmek isterim bende düşünüyordum ama senin ki çok yaratıcı olmuş benim ustaya bi danışaayım bağlayabilirse eminim çok güzel olur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:57 ----------

Alıntı musi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cümleten merhabalar arkadaşlar.
    motorumu teslim aldım biraz dolaşma fırsatım oldu beni benden aldı adeta

alnız bi sıkıntım var jikleyi kapatınca motor stop ediyo.
    sıkıntısı ne olabilir?

ilgilendiğiniz iiçin çok teşekkür ederim
    yanlış anlama kardeş ilk zaman benimde acemiliğimden kaynaklanan sorun cikleyi kapatmak yerine açık konuma getirince motor sıcakken stop ettiriyor.
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu yüceltir.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    [QUOTE=greyhorse;2309928]
    Alıntı caner78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dişli konusunda sirkeci bu iş için biçilmiş kaftan
    orada herturlu parçayı bulabiliyorsun
    ramzeyde 32 dişli kullanıyor ramzey parçası satan biryerle irtibat kurabilirsin yada altay motor var anadolu yakasında burada arbetus'ta vardı.ondan ses olmadıgına gore kalmamış demekki.

jinlun ayaklıgı konusundada

zeytinburnu
    karizma motor
    muharrem
    0537 243 86 83
    silivriden hoca verdi dersin telefon açıp geniş ayaklık varmı diye sor.muhakkak yardımcı olacaktır.

sıkıldığım için uğraşmıyorum arkadaşım. kişiler malzeme kalitesine bakmıyor. fiyatına bakıyor. Benim sattığım malzemelerin kaliteleri belli. Fiyatı ucuz diye daha ince zincire olan dişliler alıp takanlar varmış. bu sebepten dolayı artık ilgilenmiyorum yedek parça işiyle. bana direk ulaşan olmadığı sürece bakmıyorum. Artık Custom işiyle ilgileniyorum. kendi garajımızı oluşturmaya başladık.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

muhakkak dogrudur.ınsanlarda nıyeyse soyle bır ızlenım oluyor sıtede bırı yardım etmeye kalkısıyor.kesın bırsey vardır.
    gıdıyor baska yerde yanlıs bırsey alabılıyor.hatta yanlıs urunu verebılıyorlar
    nasılsa motordan cakmıyor dıye
    saglık olsun
    kastımcı oldun ha.hayırlısı.yer,malzeme tamam
    müşteri durumu nasıl?

Motosikleti
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhakkak dogrudur.ınsanlarda nıyeyse soyle bır ızlenım oluyor sıtede bırı yardım etmeye kalkısıyor.kesın bırsey vardır.
    gıdıyor baska yerde yanlıs bırsey alabılıyor.hatta yanlıs urunu verebılıyorlar
    nasılsa motordan cakmıyor dıye
    saglık olsun
    kastımcı oldun ha.hayırlısı.yer,malzeme tamam
    müşteri durumu nasıl?
    Henüz bir ürün çıkarmadığımız için bizi duyan yok. Ama olacak tam kapasite işe başlamak için birkaç eksik malzememiz var. minik torna tezgahı bile düşünüyorum dostum peg vs gibi aksesuar yapabilmek için.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz bir ürün çıkarmadığımız için bizi duyan yok. Ama olacak tam kapasite işe başlamak için birkaç eksik malzememiz var. minik torna tezgahı bile düşünüyorum dostum peg vs gibi aksesuar yapabilmek için.
    Hayırlı olsun kardeşim kendi adıma çok sevindim artık motoruma gönül rahatlığıyla modifiye yapabilcem inşallah sayenizde.
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

Motosikleti
    Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeşim kendi adıma çok sevindim artık motoruma gönül rahatlığıyla modifiye yapabilcem inşallah sayenizde.
    Ne demek arkadaşım hiç öenmli değil. Size motorunuzu kişiselleştirmenin ne kadar düşük maliyette ve kolay olduğunu ispatlamaya çalışıyorum sadece...

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    selam panpalar,

ben motorun sesini en kisa ve masrafsiz sekilde nasil guzellestirebilirim?

guzellestirme derken boyle tok bir dup dup dup sesi, helikopter sesi gibi.

zeus35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Selam Arkadaşlar;
    Burada bilgilerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkürler 1.5 senedir tüm sorunlarıma cevap bulabildim. Gerci benim macit pek sorun çıkartmadı, benim gibi acemi binicisi olunca hiç üzmedi beni (ben motor kullanmaya macit ile başladım). Şu sıralar bir sorun var anlamaya çalıştım ama beceremedim sizlere danışmak istedim.

Yolda giderken bir anda elektrik kesiliyor motor stop ediyor, 10 ila 15 dkk sonra bişey olmamış gibi yoluna devam ediyor.

Bu esnada : 2 bujiyede elektrik gelmiyor, bobinlerin öncesindede elektrik yok.

Altarnatör sökülerek kontrol edildi sorun yok.

Buda benim canavar

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    inş hayırlısıyla aklınızdakileri yaparsınız. saatçi tornaları var 100lük aynaya ters ayak bağlayınca küçük ama çok verimli oluyorlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:06 ----------

Alıntı zeus35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar;
    Burada bilgilerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkürler 1.5 senedir tüm sorunlarıma cevap bulabildim. Gerci benim macit pek sorun çıkartmadı, benim gibi acemi binicisi olunca hiç üzmedi beni (ben motor kullanmaya macit ile başladım). Şu sıralar bir sorun var anlamaya çalıştım ama beceremedim sizlere danışmak istedim.

Yolda giderken bir anda elektrik kesiliyor motor stop ediyor, 10 ila 15 dkk sonra bişey olmamış gibi yoluna devam ediyor.

Bu esnada : 2 bujiyede elektrik gelmiyor, bobinlerin öncesindede elektrik yok.

Altarnatör sökülerek kontrol edildi sorun yok.

Buda benim canavar

çok dinç görünüyor motorunuz maşallah diyelim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:09 ----------

[QUOTE=password48;2310193]Allah kaza bela vermesin kardeş motorun süper gözüküyor o bahsettiğin beyaz led leri görmek isterim bende düşünüyordum ama senin ki çok yaratıcı olmuş benim ustaya bi danışaayım bağlayabilirse eminim çok güzel olur.[COLOR="Silver"]

bir akşam resim çekip ekleyeceğim aklımda arkadaşlar. parklara bağlatmak için ustaya para vermene gerek yok gel z.burnuna bi akşam takalım birlikte ya da h.sonu herhangi bir saatte. seve seve yardımcı olurum ben

zeus35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Teşekkürler Alp34.5

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    [QUOTE=ARBETUS;2310304]
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sıkıldığım için uğraşmıyorum arkadaşım. kişiler malzeme kalitesine bakmıyor. fiyatına bakıyor. Benim sattığım malzemelerin kaliteleri belli. Fiyatı ucuz diye daha ince zincire olan dişliler alıp takanlar varmış. bu sebepten dolayı artık ilgilenmiyorum yedek parça işiyle. bana direk ulaşan olmadığı sürece bakmıyorum. Artık Custom işiyle ilgileniyorum. kendi garajımızı oluşturmaya başladık.

Sağlıcakla.
    barış hayırlı olsun... tam kafandaki bir iş olacak desene
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    [QUOTE=StyLeOscaR;2311295]

barış hayırlı olsun... tam kafandaki bir iş olacak desene
    Teşekkürler dostum. Boş vakit değerlendirmesi diye başladık. Bakalım görücez.

[QUOTE=ARBETUS;2310413]

ciddi ,uzun soluklu düşünüyorsan.kaliteden ödün verme ,acıma harcadıgına.başını ağrıtma
    küçük'te olsa alma.eski torna ve sutun matkaplara yonelebılırsın
    bıraz arastır uygun fıyata cıkabılıyor.
    zamanında çok değiştirmişliğim,yada kırıp keşke düzgününü alsaydım dediğim çok
    oldu.önerim bazı aletler burada çok pahalı yurtdışından alman hesaplıya gelir
    görüşürüz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    [QUOTE=greyhorse;2311471]

ciddi ,uzun soluklu düşünüyorsan.kaliteden ödün verme ,acıma harcadıgına.başını ağrıtma
    küçük'te olsa alma.eski torna ve sutun matkaplara yonelebılırsın
    bıraz arastır uygun fıyata cıkabılıyor.
    zamanında çok değiştirmişliğim,yada kırıp keşke düzgününü alsaydım dediğim çok
    oldu.önerim bazı aletler burada çok pahalı yurtdışından alman hesaplıya gelir
    görüşürüz
    ist/kurtköy sanayide gayet uygun fiyata tornalar ve matkaplar. geçen universal bir matkapı 750 TL ye çalışır halde sağlam okula hiybe ettiler. birde torna alıncaktı onun sadece dişlileri yoktu 1.500 tl ye satıyorlardı motoru dışarıda diye almadılar ve sahibinden.comdada bu tür makineleri arıyabilirsiniz daha detaylı..

olmadı bi cnc alınır her iş yapılır nakamura tmc 35 :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler