Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı Faustxx adlı üyeden alıntı
    ben bir depo benzin ile 170 km gittim yuhhhhhh yaw bu işte bir terslik var ama ne anlamadım genelde jikle kapalı kullanıyorum ilk çalıştırma anı hariç ki jikle acık bile olsa u kadar çok benzin yememesi lazım sizce sorun nedir yaw.

Sevgili journeyman 35 dostum, çok sağol çanta meselesini sormuşsun mahçup oldum sana karşı flama işininde üstüne fazla düşemedim vizeler yüzünden.:( çanta meselesinide ben çizip sana yolluyacam yada beğendiğim bir çanta modeli bulursam sana resmini yollarım. emitasyon çanta istemiyorum illaki deri çanta istiyorum işin aslı kendim yapmak istiyorum ama tek derdim dikiş konusu ve deri bulma deriyi bulsam dikişi bir şekilde hallettirirdim.

bana en kısa zamanda koruma demiri lazım dostlar burda yok oralarda varsa nasıl alırım ne şekilde alırım bilmiyorum.
    Dostum geçmiş olsun, umarım tekrarı olmaz...
    Burada da aynı şeyler geçerli hiç merak etme....zaten kendimden diil korkum, etrafı kolaçan etmekten yorgun düşüyorum ben de....

Koruma demirini biz de İstanbul dan aldık...
    www.sevpa.net

Ayhan Bey yardımcı olur sana da...Güntekin dersin İzmir grubundan ....

Benzin konusunda da diyeceğim bişi yok...bence de tanıdık yerlerden almakta fayda var...aynı şeyler bazan arabada da oluyo..aynı yolu gidemiyorum aldığım yakıtla ....Kurşunsuz 95 Oktan alıyosun di mi bu arada...

Çanta konusunda, ben önümüzdeki hafta izne çıkıyorum...
    Şu arka minderi ve Sissy i halledicem..gittiğimde amcadaki hazır modellerin fototğraflarını çeker, gruba atarım...arzu eden olursa da yaptırırız....

Selamlar, sevgiler...
    Kazadan uzak , tekerler düz bassın hepimizde...

Keyifli ve güvenli sürüşler....

FLAMA diyom ama FLAMAAAAA

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mct250 siyah,kawasaki zzr 1100
    Journeyman çok sağol dostum hepimize geçmiş olsun, her an yaşayabileceğimiz üzücü ve sonuçları felaket olabilecek bir olay.

benzin konusu benim görüşüme göre çok ciidi bir mesele bir araba kadar benzin yakmam imkansız yaw ekonomik kullanımda bu kerata 2.4 lt yakıyor 100km de. şimdi hesaba vurunca ben 170 km kadar yol gittim benim taş çatlasın 5 lt yakmam lazımdı hadi 6 olsun ki imkansız e ben bu bir depo benzini nasıl içtim yaw. kesin bir problem var ama bakalım usta gelecek birazdan bu konuyuda konuşacam bakalım ne söyleyecek eğer abi normal bu yakma derse yandık uzun yolculuk hayal olur benim için valla neyse bakalım.

tamam dostum flama meselesini çözecem sözüm söz hemde en kısa sürede aksilikler hep üst üste geldiği için şimdi okuldaki internetimde problemli Ip adreslerinde bir sorun çıkmış serverda cumadan beri bir türlü msn e bağlanamıyom olmazsa aşağıda kafeden girer konuşurum arkadaşlarla, bir fiyat alsam gerisi kolay olacak. bu arada bizim flama ebatları nedir? üzerine ne baskı olacak yani iplik baskımı yaptıralım yoksa serigrafimi olsun
    Başkalarının düşünceleriyle akıllı olacağıma, kendi adıma deli olmayı yeğlerim.

gogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT 660 R
    Alıntı tekno adlı üyeden alıntı
    Selam Dostlar

Motorsiklet alarmı için görüşlerinizi bekliyorumNereden , kaça satın alınır,iyisi hangisidir?

Hoşçakalın
    Tekno,
    Alarm konusunu ben de araştırmıştım. 50-60 ytl arası fiyatları var. Değişik modlarda çakışabiliyor. Mesela hafif hareket edince ötmeye başlıyor. Bu da tabii meraklı insanların du bi oturayım şuna demesiyle birlikte çevre için gürültü kirliliği demek oluyor. Hareket edince çalan ayarı var vs vs. Ancak benim ustanın dediğine göre çalmak isteyen alırmış. Çünkü monte edilen alarm kabloları genelde dışarıdan kesilebiliyormuş. Ben açıkçası insanları rahatsız etmekten başka bir işe yaramayacağını düşünüp almadım. Ama herkesin motorunu bıraktığı fizik şartlar farklıdır tabi.

levent666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TheTURK adlı üyeden alıntı
    yavaş gideydin biraz :D
    ben zaten yavas giderim bu motorun keyfide oyle cıkıyor. Benim motor zaten duzgun gitse allaha dua edecez ama napalım 30 km motordan uctuk! heralde 60-70 desek motor bizi karşı yakaya gönderecek (motor hurdaya ben mezara) zaten bu işi bilen adam gidipte bu motoru almaz yada ekonomik nedenden dolayı alır diycem artık ama goruntusu diger motorlara gore super ona diyecek bisey yok. işte makinayı fabrika teslim etmeden test etse bu butun arkadaslar için daha iyiolur kimseninde bası gözu yarılmaz (allah korusun) herkeze tekrar selamlar aslında bütün ankaradaki mondialci arkadaslar bigün bi toplansak biyerde belkide herkez birilerinden birşeyler ögrenir eger cogu arkadaslar böyle birsey dusunurse yazmalarını isterim

Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı Faustxx adlı üyeden alıntı
    bu arada bizim flama ebatları nedir? üzerine ne baskı olacak yani iplik baskımı yaptıralım yoksa serigrafimi olsun
    Dostum, ekte de yolluyorum...

Siyah üstüne yapalım derim....
    Boyut 28x18 cm...belki daha küçük olabilir...standart bir boyuta uygulayabiliriz..
    Sen hem serigrafi, hem de iplik olarak fiyat alır mısın?

Bakalım nasıl olacak...

Selamlar.

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

TheTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Alıntı levent666 adlı üyeden alıntı

ben zaten yavas giderim bu motorun keyfide oyle cıkıyor. Benim motor zaten duzgun gitse allaha dua edecez ama napalım 30 km motordan uctuk! heralde 60-70 desek motor bizi karşı yakaya gönderecek (motor hurdaya ben mezara) zaten bu işi bilen adam gidipte bu motoru almaz yada ekonomik nedenden dolayı alır diycem artık ama goruntusu diger motorlara gore super ona diyecek bisey yok. işte makinayı fabrika teslim etmeden test etse bu butun arkadaslar için daha iyiolur kimseninde bası gözu yarılmaz (allah korusun) herkeze tekrar selamlar aslında bütün ankaradaki mondialci arkadaslar bigün bi toplansak biyerde belkide herkez birilerinden birşeyler ögrenir eger cogu arkadaslar böyle birsey dusunurse yazmalarını isterim
    ya yawas gidersin biliom :d lem bu işi bilen adam falan yokmuydu yanında hiç, gormedinmi bi mct 250 soraydın sahibine abi nasıl bu motor die solerdi oda saana motorun problemlerini yada motoru almaya giderken bi bilene danışsaydın
    bu arada benişm avatarda dükkanın içi seninkinde de dışı gozukuyo reklam oldu
    Bu motor sevdası yüzünden bigün bi ağaçla bir olacam.Ambulans tercihim YZF-R1

lord_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 mct
    Alıntı levent666 adlı üyeden alıntı

Merhaba kardeş,Çok geçmiş olsun.Bende Anakara'dayım bazı şeyleri konuşacak bir arkadaş arıyorum bende.Eğer msn varsa daha rahat konuşuruz.xx_lord_xx@hotmail.com benim msn eklersen inşallah görüşürüz.Kal sağlıcakla.Forumdaki abilerime kardeşlerime selam olsun.Allah kazasız belasız sürüşler ve günler nasip eylesin...

Motosikleti
    Siyah üstüne yapalım derim....
    Boyut 28x18 cm...belki daha küçük olabilir...standart bir boyuta uygulayabiliriz..
    Sen hem serigrafi, hem de iplik olarak fiyat alır mısın?

Bakalım nasıl olacak...

Selamlar.[/QUOTE]

tamam dostum ben örneği aldım arkadaşlarada iletecem ve fiyat alacam 50 ile 100 arası bastırmayı düşünüyoruz diyecem bu rakama bile murun kırın edecekleri kesin iplik olarak ama sergrafide sorun çıkacağını sanmıyorum. cuma ya engeç cmtsi haber veririm.

bu arada benim motorum problemi halloldu. inanması zor ama NGK bujiler yanmış fazla benzin meselesinide söyleyince yani bir depo ile 170 küsür km yaptım dediğimde gözleri fal taşı gibi açıldı bu konuyu fabrikaya iletecem hemen dedi ve karbüratörden şüpelendi bujilerde bu yüzden yanmış olabilir dedi. bugün yanına gidecem tekrar şöyle bir bakım yapacak usta ve karbüratör meselesini halletmeye çalışacak.Ve şunuda söylemekten memnunum adam bir çırpıda kalkıp geldi. sorunları söylediğim için malzemeleride getirmiş sağolsun gayet kibar ve seviyeli bir usta idi bana dediği bizim istediğimizde zaten müşterinin ayağına gidip sorunu orada çözüp maduriyeti gidermek dedi ama dükkanları çok küçük ve tek usta bu yüzdende sürekli montaj yapmaktan bunu yapamadığını söyledi kısacası sevisten çok memnun kaldım.

KAZASIZ BELASIZ HAYIRLI YOLCULUKLAR DİLEĞİMLE....

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    siyahın üstünde o amblem ölür benden söylemesi
    ...tın tın giderim abi....

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık

2.el 250 Mct nasıldır?

bu gün 2005 model 5400 km de 250 Mct gördüm.
    satıcının diliyle; motor daha önce bir çukura sert girdiğinden ön teker amortisörler dahil olmak üzere komple değişmiş orjinal yedek parça takılmış. daha önceki kullanıcılar çok hız yaptıgından km kadranı ters dönmüş ve km teli kopmuş bir süredir kopuk.
    motoru inceledim tek marşta alıyor yer yer ufak paslanmalar var sele altındaki plastik kapak kırık deponun iki yanında muhtemelen yan yatmadan ufak çizikler var. amortisörler iyi
    fiyatı ise 2200 pazarlıkla 2000 ytl biter gibi
    ne dersiniz alınırmı??

tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Selamlar

Metemen'in söylediği gibi siyah üstüne iyi durur bencede.

Sevgili Journeyman

Şu artçı sele işini sanırım önümüzdeki hafta halledeceksin.İş bitiminde fotoları sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu arada işlerim gerçekten çok yoğun;birde Ptesi annem dizinden ameliyat olacak hiç fırsat bulup ayna satan dükkana gidemedim.Kusura bakma.

Tüm dostlara selamlar

Alıntı gogo adlı üyeden alıntı
    Tekno,
    Alarm konusunu ben de araştırmıştım. 50-60 ytl arası fiyatları var. Değişik modlarda çakışabiliyor. Mesela hafif hareket edince ötmeye başlıyor. Bu da tabii meraklı insanların du bi oturayım şuna demesiyle birlikte çevre için gürültü kirliliği demek oluyor. Hareket edince çalan ayarı var vs vs. Ancak benim ustanın dediğine göre çalmak isteyen alırmış. Çünkü monte edilen alarm kabloları genelde dışarıdan kesilebiliyormuş. Ben açıkçası insanları rahatsız etmekten başka bir işe yaramayacağını düşünüp almadım. Ama herkesin motorunu bıraktığı fizik şartlar farklıdır tabi.

Sevgili Gogo

Yaklaşık 1 ay önce evimin kapısının önünde (sokak lambasının altında) alarmı olan arabam arabamdan müzik seti (yabana atılmayacak marka ve model) , bagajda bulunan iş çantam(Pasapoortum dahil),takım çantası çalıntı.

Bu aşamada ne yapmalıyım sence?Motorumu evden yaklaşık 1 km uzaklıkta kuzenimin bahçesine bırakıyorum.Bu arada bahçede çok sağlam bir boxer var.Ancak önümüz yaz git motoru al sonra bırak zor olacak her gün, her gün benim için.

Bu sebepten dolayı arayış içerisindeyim.

Hoşçakal

Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı tekno adlı üyeden alıntı
    Selamlar

Metemen'in söylediği gibi siyah üstüne iyi durur bencede.

Sevgili Journeyman

Şu artçı sele işini sanırım önümüzdeki hafta halledeceksin.İş bitiminde fotoları sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu arada işlerim gerçekten çok yoğun;birde Ptesi annem dizinden ameliyat olacak hiç fırsat bulup ayna satan dükkana gidemedim.Kusura bakma.

Tüm dostlara selamlar

Sevgili Gogo

Yaklaşık 1 ay önce evimin kapısının önünde (sokak lambasının altında) alarmı olan arabam arabamdan müzik seti (yabana atılmayacak marka ve model) , bagajda bulunan iş çantam(Pasapoortum dahil),takım çantası çalıntı.

Bu aşamada ne yapmalıyım sence?Motorumu evden yaklaşık 1 km uzaklıkta kuzenimin bahçesine bırakıyorum.Bu arada bahçede çok sağlam bir boxer var.Ancak önümüz yaz git motoru al sonra bırak zor olacak her gün, her gün benim için.

Hoşçakal
    Geçmiş olsun çok....önce sağlık tabii abi..bir de söz konusu bizi karşılıksız en çok seven kadınlar olunca tabii bütün akan sular durur ...
    Bu vesile ile de bütün annelerimizin anneler gününü, şimdiden kutluyorum...
    Canımız onlar ...üzmemek lazım bizim eşek sıpalarının üzerindeyken...;)

Abi, aynalar hiç önemli diil...nasıl olsa İzmir deyiz..beraber gider alırız uygun bi hftsonu...

Park konusunda ben de Üçyol da oturuyorum ama Üçkuyular daki ablamın otoparkına koyuyorum mecburen...
    İzmir e hiç yakışmıyor ama, gerçekten tam bir kansız ve hırsız yuvası haline geldi...umarım hiç birimizin başına gelmez...( evine 3, arabasına artık sayısını unutan biri olarak söylüyorum bunları)

KAzasız belasız...hepimizin tekerleri düz, yolları açık olsun...

Yolun gittiği yere kadar....

Alıntı axoyum adlı üyeden alıntı
    satıcının diliyle; motor daha önce bir çukura sert girdiğinden ön teker amortisörler dahil olmak üzere komple değişmiş orjinal yedek parça takılmış. daha önceki kullanıcılar çok hız yaptıgından km kadranı ters dönmüş ve km teli kopmuş bir süredir kopuk.
    motoru inceledim tek marşta alıyor yer yer ufak paslanmalar var sele altındaki plastik kapak kırık deponun iki yanında muhtemelen yan yatmadan ufak çizikler var. amortisörler iyi
    ne dersiniz alınırmı??
    yenisi 3.390 oldu galiba...
    arada 1.390 fark olucak...

Dostum, garantisi devam ediyo dediğin kadarı ile...
    Paslanma , çizik dert diil..biraz WD 40, biraz pasta cila hepsini kapatır...km teli de basit bir müdahale gibi görülüyor...

Sen ustanla beraber son bi bak...bence fiyat ii...alınabilir...

Kazasız belasız şimdiden....

Selamlar.

Motosikleti
    Sevgili metemen senden benimde ufak bir ricam olacak ben dün motorsikletim için çantaların çizimini bitirdim dikecek birini bulmak pek zor olmaz süslemeside kolay ama banada biraz deri lazım fakat ben ücreti neyse ödemek istiyorum. çünkü ban biraz fazla lazım iki yan çanta ön çanta ve sissy bar arkasına çanta ve sissy bar için lazım ne kadar gider bende tam bilmiyorum. bana bu kouda yardımcı olursan çok sevinirim. sağolsun jouneyman bir tezri bulmuş yani çantayı yapması için fiyatıda uygun ama ben kendim yapmayı denemek istiyorum bu benim için büyük bir zevk olacak emek verilen şey sanki çok daha kıymetli ve daha zevkle kullanılır gibi geliyor bana. tabi deriyi mahvetmekte var ama bir terzi bulursam ki var ama deri dikebilirmi bilmiyorum.

METEMEN dostum şimdiden bütün yardımların için teşekkür ederim.Beceremezsem Journeymanden yardım isteyecem

hakanz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Güzel günler göreceğiz çocuklar
    Motorları maviliklere süreceğiz
    Çocuklar inanın, inanın çocuklar
    Güzel günler göreceğiz, güneşli günler
    Motorları maviliklere süreceğiz

Arkadaşlar Nazım Hikmet ten bir dörtlük, bu sabah motorla gelmeyecektim hava biraz tatsız diye. Bu şiir ruhumu havalandırdı atladım motoruna geldim.

ne dersiniz alınırmı??
    Sevgili axoyum,
    Kadran ters dönmüş lafı motor hakkında kuşkulandırdı beni. iki tekeri uzerinde bizim motorun makinası kadranı ters çeviremez. Arka teker sehpada dip zorlayacak bir rahatsız varsa tamam ama bu da ütopya. Dikkatli bak derim. Kadran koppuksa o makina belkide 15.000 de kim bilebilir. Hatta o km teli bir kaza sonucu kopmuşta olabilir. İki yandada yan yatma varsa habire düşmüşmü? Şasilere bak bence. Sert çukur dediği kanalizasyona girip kadroyu patlatmış olma ihtimali var. Çok handikap var gibi ben olsam içim rahat etmez almam. Ama ben tabi bu. İngilizin lafı var 'ucuz mal alacak kadar zengin değilim'. 2,200 e alıp üzerine 500 harcamakta var.

* Sanırım hala boş konuşmayan, birbiriyle ne kadar samimi olsada genel yazışma içerisinde saygı kurallarını ihlal etmeyip argo kullanmayan tek grup biziz. Bunun devam edeceğine inanıyorum. Bir mesaj yazarken bunun burada aylarca kalıp bir çok insan tarafından okunacağı bilinciyle devam etmek dileğiyle.
    Saygı göster, saygı gör. Seviyesizlerden hep uzak dur!

kkhakankk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    ne dersiniz alınırmı??
    bencede hakan abi hakli cunku ben gecen serviste bi motor gördum 4500 km deydı ve km telı cıkıktı tamırcıye sordum neden böyle dıye oda sureklı bınıyolar satarken sorun olmasın sıye km telını cıkartılar dedı bunlar olabılıyo arkadasım. bende bundan 1 ay önce ıkıncı el aldım motorumu 2300 ytl aldım ama 1200 km deydı daha plakası bıle yoktu(keske cıksaymış anam agladı cıkarana kadar ) ama uzerınde en ufak paslanma, cızık, yıpranma yoktu sıfır gıbıydı yanı bence bıraz daha araştır. oturudugun sehri söyle ben sana internetten araştırıyım arkadaşım

safseven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    Merhaba arkadaşlar.
    Aranıza yeni katıldım, 3 haftadır bende bir Mondiciyim. Acemi olduğum için fazla binemedim motora. Şu an 260 km de.
    Bu benim ilk motorum. Daha önce mobilyete daha binmiş değilim ama şaşırtıcı derecede iyi adapte oldum, alıştım mct me.
    Şimdi gelelim ilk izlenimlerime; ilk günlerde sabahları çalıştırmak istediğimde çalışmamakta ısrar ediyordu 3-4 defa buji değiştirmek zorunda kaldım. Kendimce "kötü benzindendir, acemiliğimdendir" dedim geçtim pek dert etmedim. Tabi bunda servisin de payı var. Sağolsun adam hiç kırın mırın etmeden direk işi gücü bırakıp (çok yoğun hep) otoparka motorun yanına geldi, baktı etti uğraştı ve bujileri değiştirdi. Şimdi işi çözmüş bulunuyorum. Hata bendeymiş. Cikleyi çekmeden çalıştırmaya uğraşmış ve boğmuşum ilk seferinde, sonra ise çalıştırırken gaz vermiş ve gene boğmuşum vs.vs.
    Onun dışında başka da bir sıkıntı olmadı.
    Bir kez öntakımın (yanlış yazdım kesin) yani gidonun boşluğunu aldırmam gerekti. sarsıntılı yolda oynuyor, tak tuk ses geliyordu. Sıkıp boşluğu alınınca düzeldi. Yüksek devirlerde ön taraftan zırıltılı bir ses geliyor. Ona da topicde değinilmiş, yazılanları okudum ve birşekilde gidereceğim.
    1. vitesden 2. ye geçiş bazen problemli olabiliyor soğuk iken. Bazen de ikiden boşa atıyor, 500 bakımında ona da baktıracağım.
    Motordan şimdilik çok memnunum. Benim gibi bir aceminin bilinçsiz ve hoyrat kullanmına bile tık demedi şükür.
    Servis çok önemli. Burada (Aydın) gördüklerimin hepsinin işleri başından aşkın sürekli motor topluyorlar (rs151 satılıyor peynir ekmek gibi) ve arıza ile, problemlerle vb. uğraşmak istemeyip baştan savıyorlar.
    Şimdi sizlere sormak istediğim; yağ değişimi için 500 km bakımını beklemelimiyim (öyle dediler serviste) yoksa 500 ü sallamayıp bir an önce içindeki kızartma yağını boşaltıp adam gibi yağ koymalımıyım, koyarsam hangi yağdan koymalıyım, servisin değiştirip yenilediği bujiler pek kaliteli olmasa gerek onları da 500 ü beklemeden değiştirsem olur mu?

İşte burada da benim karaoğlanın resmi
    http://img132.imageshack.us/my.php?i...50616458ns.jpg

gogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT 660 R
    Sevgili Gogo

Hoşçakal[/QUOTE]

Benim önerim tabi ki motora kasko yaptırmak olur. Sadece çalınma değil otomobiller için yapılan kaskolarda verilen bütün hizmetleri içeriyor. Çekici dahil. Ben mart ayında isviçre sigortadan 560 ytl ye yaptırmıştım. O zamanlar motorumu apartman önüne koyacağımı planlıyordum. Sonradan apartman içine almaya başladım ama yine de kaskolu bir araca binmenin rahatlığı başka oluyor tabi ki.
    Piyasada değişik özellik ve fiyatlarda kilitler var. Bizzat kilit satan kişiler hepsinin kesilebilir olduğunu, hırsızın biriyle 10 dk uğraşacaksa diğeriyle 20 dk uğraşacağını söylüyorlar. Sonuçta eğer hırsız motoru çalmayı kafaya koydusa yapabilir. Burada tabii ki hiçbirşey yapmayalım demiyorum. Kilitlerin mutlakmolarak caydırıcı özellikeri var, kullanmak gerekir.
    Burada bir polis arkadaşla görüştüm. Motor hırsızlığı gerçekten almış yürümüş. Özellikle scooter lar daha fazla çalınıyormuş ama bu bir anlam ifade etmemeli çünkü her yer scooter kaynıyor.
    Bence -ki benim de uyguladığım yol bu- mümkünse motoru kapalı bir yere kilitli olarak ir yere kilitli olarak ; değilse mutlaka kasko yaptırmak artı kilit kullanmak. Gündüzleri çevrenin ilgisini toplaması işe yarasa da alarmların gece kullanışlı olduğunu sanmıyorum. Gece çalan alarma kaç kişi kalkıp bakar ki?

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    sevgi kardeşim safseven motorun çok güzel allah kaza bela vermesin inşallah mutlu ve huzurlu kullanırsın...
    ...tın tın giderim abi....

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık

teşekkür

Journeyman_35, hakanz ve kkhakankk yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
    ben ankara/polatlıdayım şuan sıfır 150cc ile 2. el 250 cc arasında gidip gelmekteyim yarın ankaraya gitmeyi planlıyorum bir de orada bakalım.

fusur-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 ie
    slm arkadaşlar.bende aranıza yeni katıldım,şimdilik motorum yok. ama mutlaka olacak,(birzamanlar olduğu gibi)nezaman olur kestiremiyorum. herhalde,1,5 2 yıl sonra.şimdilik sizler ile birlikteliğim buradan olabilecek sanırım.ama motorumu alınca gezilerede katılmaya çalışacağım
    topik gerçekten süüüpeerrr aynen devam,sevgi ve saygılar.
    buarada,izmir de oturuyorum. çiğli/egekent.
    FUSUR-35

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler