Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Alıntı musi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar arkadaşlar.
    sıfır mct 250 aldım stoklarda tutulan son kalanlardan

başlangıç için herhangi bi ayar yapmamız gerekir mi
    tecrübeli kullanıcılar şöyle böyle yapabilirsin şekllinde bilgi verebilirler belki bana

teşekkür ederim
    Hayırlı uğurlu olsun dostum,motoru ilk 1000 km de sınırlarını çok zorlama.Mutlaka yağını değiştir,çünkü ilk yağı bayağı bi kalitesiz.Birde tüm civata aksamını kendin tekrar sık.bazen servisler motoru toplarken bazı vidaları sıkmayı unutuyolar.
    İyi bir seçim yapmişsın,umarım pişman olmazsın hiçbir zaman.
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial mct 250
    arkadaslar nisan 15 te istanbuldan edirne keşan'a gıtmeyı dusunuorum ama cok buyuk bı korkum var mct lerın lastıklerı şamriyellı oldugundan ya yolda patlarsa dıe cok korkuorum bızım mctlere dublex lastık oluomu yada daha ıyı sadece fıtılle kapatılabılcek bısı ? motorum daha 170km de

çok teşekkür ederim arkadaşlar ilginiz için.

Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun dostum,motoru ilk 1000 km de sınırlarını çok zorlama.Mutlaka yağını değiştir,çünkü ilk yağı bayağı bi kalitesiz.Birde tüm civata aksamını kendin tekrar sık.bazen servisler motoru toplarken bazı vidaları sıkmayı unutuyolar.
    İyi bir seçim yapmişsın,umarım pişman olmazsın hiçbir zaman.
    kovboy03 hocam afyon şuhutluyum ben de sen neresindensin ?

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    semih

o hortum basınc hortumu degildir

dikkat ettiyseniz o hortum hava filtresi kutusuna gider
    bır hortumunda motor blogundan hava fıltresıne dogru gıttınıgı gormussundur
    son bahsettıgımın gorevı hem yag basıncını optımum duzeyde tutmak
    vede fıltreyı yaglıyarak fıltrenın daha verımlı calısmasını saglar
    o agzı tıpa ıle tıkalı olan hortumda fıltreye gelen fazla yag'ı kutudan uzaklastırmak ıcındır.toz ile o yag karıstıgında jel kıvamını almakta
    ve fıltre partıkullerı daha verımlı sekılde tutabılmekte
    eger acarsan ıcerıdekı vakum etkısını azaltmıs olacaksın oradanda hava cekmeye calıscaktır

arbetus zaten belırtmıs neyse

_Play_06
    plastikleri cıkarmaya calısırken zorlamayın
    yoksa zorlamınızla kırılmayacak plastık yok
    dikkat edilmesi gereken baglantı yerlerının egri olmaması
    yoksa kapakların tırnaklarını zorlayarak
    kırılmasına zemin hazırlamakta
    zor cıkma durumu varsa baglantılar kontrol edılmelı
    gereklıyse cekıc ıle duzeltılmelı
    buna ragmen ugrastırıyorsa
    ıpucu :plastıklerı sokerken elınızı kapagın arkasına sokun tırnakları elınız yardımıyla cıkarın

Benden alıntı yapaydın ya yorulmasaydın dostum. bir ara görüşelim. Benim yine bobberım geldi elde de hazır bi kurban varken Bu arada VN dede süper bii Bobber potansiyeli var. kaynaksız boyasız hemde Bu arada egzos imalatı işine soyunuyorum. Bir de chop shop vari garaj açtık arkadaşla malzemeleri yavaştan alıyoruz.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

[QUOTE=ARBETUS;2297044]
    fotograflarını gordumde yahu tank gibi motor o
    sportster hava civa
    hazır softtail'de yanlız o iri parcaların her birini kucultmen lazım
    buda keseyi delmen anlamına geliyor
    harbimisin? atolye (kendim yap)olayını oldum olası severım.
    bır yardımım dokunabılırse ne mutlu
    sevindim dostum.giderlerinide bir sekilde oradan kazanabılceklerınle cıkarabılırsın
    shop olayıda var super olur.bu arada senın vn icin ayaklık bakmıstım.aynısına rastlıyamadım
    fıyatıda makul.kuryakyn'di galiba

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Rear-...#ht_2736wt_965

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Kurya...item3f031f9197

orjinali pahalıymıs

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster

_Play_06
    plastikleri cıkarmaya calısırken zorlamayın
    yoksa zorlamınızla kırılmayacak plastık yok
    dikkat edilmesi gereken baglantı yerlerının egri olmaması
    yoksa kapakların tırnaklarını zorlayarak
    kırılmasına zemin hazırlamakta
    zor cıkma durumu varsa baglantılar kontrol edılmelı
    gereklıyse cekıc ıle duzeltılmelı
    buna ragmen ugrastırıyorsa
    ıpucu :plastıklerı sokerken elınızı kapagın arkasına sokun tırnakları elınız yardımıyla cıkarın

dostum bnm pLastikLerLe iLgiLi bir sıkıntım yok ama yinede sağoL =)
    onu başka bir arkadaş sormuştu sende güzeL cvpLamışsın.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Alıntı musi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim arkadaşlar ilginiz için.

kovboy03 hocam afyon şuhutluyum ben de sen neresindensin ?
    Bende Afyon merkez Kanlıcadayım.Ambulans şoförüyüm 112 de .Müsait olursan ara görüşelim:0554 34 22 881
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    Alıntı mania59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar nisan 15 te istanbuldan edirne keşan'a gıtmeyı dusunuorum ama cok buyuk bı korkum var mct lerın lastıklerı şamriyellı oldugundan ya yolda patlarsa dıe cok korkuorum bızım mctlere dublex lastık oluomu yada daha ıyı sadece fıtılle kapatılabılcek bısı ? motorum daha 170km de
    http://www.hepsiburada.com/Liste/Pro...tid=otev041300

lastik tamir köpüğü var çok pratik lastik tamiri konusunda

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:50 ----------

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benden alıntı yapaydın ya yorulmasaydın dostum. bir ara görüşelim. Benim yine bobberım geldi elde de hazır bi kurban varken Bu arada VN dede süper bii Bobber potansiyeli var. kaynaksız boyasız hemde Bu arada egzos imalatı işine soyunuyorum. Bir de chop shop vari garaj açtık arkadaşla malzemeleri yavaştan alıyoruz.

Sağlıcakla.
    hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın inş..

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Merhaba arkadaşlar. Ehliyetimi alır almaz bir adet mct 250 düşünüyorum. Yanlız bir sorum var. Acaba sevpaya gitsem senet ile alabilir miyim? Kredi kartım var ancak ailevi sebeplerden o ödemenin kredi kartı ekstresinde gözükmemesi gerek. Bu şekilde alan var mıdır? Yarısı nakit diğer yarısı senet olabilir.

[QUOTE=mania59;2297010][B]

dubless lastik takılır takılmasınada jant'larıda değiştirmen lazım.motoru aldıgın bayi bu konuda sana yardımcı olabilir.tel jant ile çelik jant arasında 400tl bir fiyat farkı vardı

köpük daha çok tubeless lastikler için.
    tamirciye gidecek kadar zaman kazandırıyor
    eğer iç lastikliye uygularsanız o iç lastikten bir daha hayır beklemeyin
    yenisini almanız gerekecektir
    yada yanına levye ,anahtar ve yama takımı alacaksın

hangisini becerebilcegini inanıyorsan
    secim senin

[QUOTE=redlion999;2297934]forum'a degilde sevpayı arayarak sorsan daha mantıklı olacak

ufo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım paylaşımlarınızın çoğunu okudum ve inanın çok bilgilendim. Bilgi paylaşımında bulunan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim emeklerinize sağlık size bir sorum olacak 15000 kmde bir MCT var almayı planlıyorum ama Km'den dolayı biraz korkularım var ne önerirsiniz daha önce hiç kullanmadığım bir model ve 250 cc ye ilk defa bineceğim ne kadar yakar ve 8 yıldır motor kullanmıyorum neler yapmam gerekir ayrıca 2.500 tl de fiyatı var Ankarada gösterebileceğim güvenilir tavsiye edeceğiniz bir yer veya usta varmı? önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    mondial mct 250
    [QUOTE=Alp34.5;2297809]http://www.hepsiburada.com/Liste/Pro...tid=otev041300

lastik tamir köpüğü var çok pratik lastik tamiri konusunda[COLOR="Silver"]

tşkler alp abi

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    [QUOTE=greyhorse;2297145]
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotograflarını gordumde yahu tank gibi motor o
    sportster hava civa
    hazır softtail'de yanlız o iri parcaların her birini kucultmen lazım
    buda keseyi delmen anlamına geliyor
    harbimisin? atolye (kendim yap)olayını oldum olası severım.
    bır yardımım dokunabılırse ne mutlu
    sevindim dostum.giderlerinide bir sekilde oradan kazanabılceklerınle cıkarabılırsın
    shop olayıda var super olur.bu arada senın vn icin ayaklık bakmıstım.aynısına rastlıyamadım
    fıyatıda makul.kuryakyn'di galiba

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Rear-...#ht_2736wt_965

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Kurya...item3f031f9197

orjinali pahalıymıs

VN800 sadece sökülerek bobber a çevrilebiliyor peg olayına gelince bizim dükkanın bir köşesinde Highway Hawk peg buldum biraz polsajla parlatılmaya ihtiyacı var sadece zımpara motoru ve polisaj malzemeleri alıcam yakın bi zamanda her tarafını parlatıcam

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    Alıntı ufo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım paylaşımlarınızın çoğunu okudum ve inanın çok bilgilendim. Bilgi paylaşımında bulunan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim emeklerinize sağlık size bir sorum olacak 15000 kmde bir MCT var almayı planlıyorum ama Km'den dolayı biraz korkularım var ne önerirsiniz daha önce hiç kullanmadığım bir model ve 250 cc ye ilk defa bineceğim ne kadar yakar ve 8 yıldır motor kullanmıyorum neler yapmam gerekir ayrıca 2.500 tl de fiyatı var Ankarada gösterebileceğim güvenilir tavsiye edeceğiniz bir yer veya usta varmı? önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.
    hocam 0'ı zaten 3'050TL 2'500TL de çok km'de çok.....
    3000de en fazla 7000de bir mct bakın derim
    bir de nedendir bilmiyorum kırmızı mctler daha ucuz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:39 ----------

[QUOTE=mania59;2298109]
    Alıntı Alp34.5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.hepsiburada.com/Liste/Pro...tid=otev041300

lastik tamir köpüğü var çok pratik lastik tamiri konusunda[COLOR="Silver"]

tşkler alp abi
    rica ederim kardeşim.

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    panpalar, acik kasklara baktim da kucuk geldi ve guvenli gelmedi pek.

bana ceneden acilabilen bi kask tavsiye etsenize, bugun anes motor'a baktim, su kask iyi gibiydi de, markasini duymamistim daha once, bu ayarda, fiyatlari da 150-200 arasi, acilabilir, gunes vizorlu kask ariyorum, nereden alayim?

su kask nasil;

http://www.anesmotor.com/?urun-342-i...ilir-Kask.html

edit: su nasil bir de, zeus, fiyati da 199. http://www.hudsonderi.com/?urun-582-...LVER-KASK.html

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    2.si güzelmiş.
    kaskın tekniğinden anlamam tamamen altındaki motora bakarak uyum gösteren kaskı al.
    iyi kask ağır oluyor elindeyken "ben seni korurum" dercesine :D

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    cidden nedir bu kırmızıların daha ucuz oLma sebebi ?
    eskiden kırmızı oLsun 5 kuruş fazLa oLsun derLerdi :D

Motosikleti
    Macit 250
    Selam arkadaşlar,
    bende 250MCT almayı düşünüyorum 1100 KM de siyah az kullanılmış bit motor 2350 fiyat yazmış fakat motorun muayenesi geçmiş 250 TL kadar muayene masrafı var yanında 2 kask 1de mont veriyor aküsü yeni değişmiş orjinalden ekstra birşeyi yok çelik jant vs. gibi fiyatı 1900e çeksek fazlamıdır nasıldır tavsiyeniz ne olur ?

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Merhaba. Ben Özgür Süzen. Bu foruma üye olan Beycivan Süzen in kardeşiyim. Sevgili ağabeyim 21 mart 2011 günü saat 23:22 de geçirdiği kalp krizi sonunu hayatını kaybetmiştir. Ben ailesi bu acı kaybın taze üzüntüsünü yaşamaktayız. Kendisi bir gün önce bana bu foruma girmemi ve hasta olduğunu yazmamı istemişti çünkü üyelerin merak edebileceğini söylemişti ancak kısmet onun vefatını yazmak olucakmış. Sizlere son olarak selamlarını ve saygılarını iletmiş bu zamana dek arayıp soran mesaj atan kardeşlerimize selamlar iletmişti. Ancak ben zaman bulup yazamamıştım. Abim hayatı boyunca çok çalışmıştı. Motorsikllet onun aşkıydı. Bekar evinde motorunu odasına kadar sokar ona bakarak uyurdu. Motoru onun herşeyiydi. Her gün sayısız telefon ve mesajla abime ulaşıp yardım isteyenlere yardımcı olmaya çalışırdı. Şimdi ilk ve"son kez abimin sifresiyle giriyorum hepinize saygılar sunarım.haklarınızı helal edin arkadaşlar.

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Ben Özgür Süzen. Bu foruma üye olan Beycivan Süzen in kardeşiyim. Sevgili ağabeyim 21 mart 2011 günü saat 23:22 de geçirdiği kalp krizi sonunu hayatını kaybetmiştir. Ben ailesi bu acı kaybın taze üzüntüsünü yaşamaktayız. Kendisi bir gün önce bana bu foruma girmemi ve hasta olduğunu yazmamı istemişti çünkü üyelerin merak edebileceğini söylemişti ancak kısmet onun vefatını yazmak olucakmış. Sizlere son olarak selamlarını ve saygılarını iletmiş bu zamana dek arayıp soran mesaj atan kardeşlerimize selamlar iletmişti. Ancak ben zaman bulup yazamamıştım. Abim hayatı boyunca çok çalışmıştı. Motorsikllet onun aşkıydı. Bekar evinde motorunu odasına kadar sokar ona bakarak uyurdu. Motoru onun herşeyiydi. Her gün sayısız telefon ve mesajla abime ulaşıp yardım isteyenlere yardımcı olmaya çalışırdı. Şimdi ilk ve"son kez abimin sifresiyle giriyorum hepinize saygılar sunarım.haklarınızı helal edin arkadaşlar.
    abi basiniz sag olsun, mekani cennet olsun.

beycivan abi'yi bu forumda bir kac soruma cevap verdkten sonra tanidim, muhabbetimiz olmadi ama yazdiklariyla, tarziyla saygi duyulacak biriydi, gecmiste yazdigi cevaplarla da cok emegi gecmistir uzerimize. kendi abimi kaybetmis gibi uzuldum.

tekrar basiniz sag olsun, basimiz sag olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler