Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Yozqatlimutl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar ben mct'nin eksozunun fazla ses vermesini istiyorum eksozu kestirmeden fazla ses vermesini sağlıyabilirmiyiz sadece o eksozun fazla sesini versin yeter bana ve sabırsızlıkla sizden cevab bekliyorum eğer tek çare kestirmekse onu da mecbur yapacaz
    yapacağın şey susturucuları çıkarmak olacaktır.. egzosu kesmeye gerek yok
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    Alıntı sc-aquila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar acil yardım bekliyorum.
    motorun deposunda yazan mondial yazısının gri renkli kısmını çıkarttım ama depo üstünde yazının kalıntısı kaldı bunu nasıl yok edeceğim.wax çıkarıcı kullandım ama fayda etmedi. ne yapabilirim.

etiket ve leke çıkarıcılar var 10 numara..

pasta cila da yaptım ama çıkmadı.

etiket ve leke çıkarıcılar derken wax çıkarıcı kullandım işe yaramadı önerebileceğin bi marka var mı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:01 ----------

bide foruma nasıl foto ekleyebilirim depoya bi kaç sticker yapıştırdım. sizlerin beğenisine sunmak istiyorum.

craz099 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Merhaba arkadaşlar bende mondial mct250 var ama ayak koyma yerleri beni çok rahatsız ediyor, değiştirmeyi düşünüyorum tiger 250'lerin ayak koyma yerinden almak istiyorum veya daha değişik kullanışlı varsa önerilerinizi bekliyorum yardım ederseniz sevinirm.

password48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250 - Hyosung GV 250
    Alıntı sc-aquila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pasta cila da yaptım ama çıkmadı.

etiket ve leke çıkarıcılar derken wax çıkarıcı kullandım işe yaramadı önerebileceğin bi marka var mı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:01 ----------

bide foruma nasıl foto ekleyebilirim depoya bi kaç sticker yapıştırdım. sizlerin beğenisine sunmak istiyorum.

çıkarırsın arkadaşım ama uğraştırır ben önce söktüm etiketleti sonra mazotla yumuşattım sonra tırnağını yada plastik çubuğu beze sararak bastıra bastıra sileceksin dediğim gibi uğraştırır biraz. en son bi pasta cila tamamdır.
    ışıl ışıl olur sonra geçenler motoruna dönüp ikinci kez bakıyorlar işte keyfi burda
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu yüceltir.

slm arkadaşlar kask aldım gdr ff803 mat siyah çene açılır güneş vizörlü olanından aldım ama aklım ls2 de kaldı sizce hangisi daha iyi kullanan bilen varmıdır acaba

Motosikleti
    Mondial 125 UKT
    Selam arkadaslar size bir sorum olacakti.
    Bir trafik kazasinda karisirsak(sadece maddi hasarli) yapmamiz gereken islemler neler.
    Hakliysak veya haksizsak Kaza tespit tutanagi doldurmalimiyiz ? Eger haksizsak karsi tarafin hasarini karsiliyor sigorta ama kendi aracimizin (motor,araba) hasarini karsi sigorta karsilarmi? Gecen hafta kaza yaptim hicbirsey bilmiyorum ve arkadan carptim tabiki hicbirsey bilmedigimi belli etmedim karsi tarafta galiba evraklariyla birkac sikinti vardi biraz tartistik ondan sonra basti gitti eger adam hakli olarak polis cagirsaydi veya gel kardesim su tutanagi bir dolduralim bakalim dese idi orada kala kalacaktim.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı JORDAN23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar kask aldım gdr ff803 mat siyah çene açılır güneş vizörlü olanından aldım ama aklım ls2 de kaldı sizce hangisi daha iyi kullanan bilen varmıdır acaba
    gdr kullanmadım ama ls2 nin yarım kaskını kullandım.. sadece okuduğum kadarıyla ls2 nin gdr den üstün olduğunu biliyorum..

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    Alıntı DutchMann92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir trafik kazasinda karisirsak(sadece maddi hasarli) yapmamiz gereken islemler neler.
    Hakliysak veya haksizsak Kaza tespit tutanagi doldurmalimiyiz ? Eger haksizsak karsi tarafin hasarini karsiliyor sigorta ama kendi aracimizin (motor,araba) hasarini karsi sigorta karsilarmi? Gecen hafta kaza yaptim hicbirsey bilmiyorum ve arkadan carptim tabiki hicbirsey bilmedigimi belli etmedim karsi tarafta galiba evraklariyla birkac sikinti vardi biraz tartistik ondan sonra basti gitti eger adam hakli olarak polis cagirsaydi veya gel kardesim su tutanagi bir dolduralim bakalim dese idi orada kala kalacaktim.
    öncelikle geçmiş olsun arkadaşım. sağlığına gelmesin gerisi inan boş..
    maddi hasarlı kazalarda polis ilgilenmiyor. kaza tesbit tutanağı tutuyorsun ruhsat fotokopi ehliyet fotokopini diğer sürücüye aynılarınnı da ondan kendin alıyorsun tutanağın bir nüshası sende bir nüshası da diğer sürücüde kalıyor. kaza günü tutanak tutmadıysanız farklı gündeki tarihini kesinlikle doğru tarih yap ve o aracı kullanan adamın da ehliyeti olduğuna bak (resmini e kimliğini kontrol et ehliyetsiz olabilir) sonrası servis işi. bu kadar. tekrar geçmiş olsun

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Alıntı craz099 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende mondial mct250 var ama ayak koyma yerleri beni çok rahatsız ediyor, değiştirmeyi düşünüyorum tiger 250'lerin ayak koyma yerinden almak istiyorum veya daha değişik kullanışlı varsa önerilerinizi bekliyorum yardım ederseniz sevinirm.
    bu başlık altında önceki sayfalarda vardı.Sanırım jinlun ayaklıkları uyuyordu,takan arkadaşlar var ve resimli.ilk 50 sayfada olması lazım
    Selamlar tüm MCT tutkunlarına,iyi pazarlar
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    Alıntı DutchMann92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaralanma yoksa polise gerek yok. tutanak şart haksızsan senin sigortan karsı tarafın masrafını oder haklıysan onun sigortası senin masrafını oder. haksız olan kendi masrafını kendi oder. suç oranı eşitse onun sigortası seninkini senin ki onunkini oder. bir ay önce basıma geldi. bu kanun yeni çıkmış herkezin haberi olsun ehliyetim yok kazada benim hiç suçum yok onun sigortası benimkini karsılıyor herkez karşılamaz dedi ustüne düştüm sizinde aklınızda bulunsun. ama sadece 600 tl ehliyet yetersizliginden ceza geldi yani cezaya çagre yookkk.

Asi_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '98 VN800 Classic
    merhabalar arkadaşlar. motorum için arka 31 t dişli takmak istiyorum ama aramama rağmen bulamadım. havale türü yada elinde olan arkadaşım olupta satmak isterse bana bildirirse sevinirim. yada bir online alışverşi olan bir site bilen warsa yardımcı olan olursa teşekkür ederim...

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    Alıntı Asi_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar arkadaşlar. motorum için arka 31 t dişli takmak istiyorum ama aramama rağmen bulamadım. havale türü yada elinde olan arkadaşım olupta satmak isterse bana bildirirse sevinirim. yada bir online alışverşi olan bir site bilen warsa yardımcı olan olursa teşekkür ederim...
    birkaç sayfa arkada yazdım oradan ulaşabilirsin. iyi günler

semih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugun 2 hafta aradan sonra bi çalıstırayım dedim çalısmadı jikle cek gene yok aküyü bitidik sonunda sonra dogru en yakın motorcuya bujiler ıslanmış dedi değiştirdi ve içindekini çıkartıp
    nst buji taktı şuan çalısıyor ama iyimidir kötümüdür ne kadar zaman gider

birde niye öle sorun cıkardı

http://ozgurmotor.com.tr/BUJI-NST-CU...-pid-1443.html

Asi_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '98 VN800 Classic
    arkadaşlar mct'ye kanuni tiger s ön koruma demiri uyuyor mu deneyenler varmı acaba ???

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    panpalar, gunes vizorlu acik bir kask almayi dusunuyorum da, su nasil?

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...1298-0-74.html

330'dan dusmus yaziyor, deger mi almaya? ya da tavsiye edebileceginiz bu tarz iyi bi kask var mi?

Yozqatlimutl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F4İ
    s.a arkadaşlar ben mct'nin eksozunun fazla ses vermesini istiyorum eksozu kestirmeden fazla ses vermesini sağlıyabilirmiyiz sadece o eksozun fazla sesini versin yeter bana ve sabırsızlıkla sizden cevab bekliyorum eğer tek çare kestirmekse onu da mecbur yapacaz

Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapacağın şey susturucuları çıkarmak olacaktır.. egzosu kesmeye gerek yok
    peki nasıl çıkartabilirim bilgili yapayım ki sorun çıkmasın sonra
    Motora Güzelle Biniceksin inerken 2 Kişi ineceksin..

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    arkadaşLar uzun zamandır ne yazıkki forumu takip edemiyordum cumartesi günün netten motor koruma demiri buji shell vsx yağ gibi bir takım siparişler verdim fakat geLen bujiLer ngk CR7HSA yerine C7HSA geLmiş :( bu iki buji arasındaki fark nedir tam oLarak ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:42 ----------

Alıntı semih26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun 2 hafta aradan sonra bi çalıstırayım dedim çalısmadı jikle cek gene yok aküyü bitidik sonunda sonra dogru en yakın motorcuya bujiler ıslanmış dedi değiştirdi ve içindekini çıkartıp
    nst buji taktı şuan çalısıyor ama iyimidir kötümüdür ne kadar zaman gider

birde niye öle sorun cıkardı

http://ozgurmotor.com.tr/BUJI-NST-CU...-pid-1443.html
    aynı sorun bendede vardı bugun hemen bujılerı ngk ıle degıstırdım sorunsuz calısıyor =)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:10 ----------

Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar,

sahibinden.com'da soyle bir ilan gordum, motor bariz calinti. "buyuksehirdekilere satmiyorum, satisini vermiyorum" falan demis, fiyati da baya dusuk.

bu ilan icin ne yapilabilir, nereye yazilabilir?

icimizden birinin motoru da olabilirdi bu. bi ihtimal calinti olmasa bile, gene de duyurulmasi gerekir diye dusunuyorum. ilan su;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...44364238/detay
    bende o iLana bakdım fakat akLıma çaLıntı oLduğu değiLde banka kredisiyLe aLdığı ve daha sonra ödeyemediği veya vergi borcunu karşıLayamadığı gibisinden şeyLer geLdi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:13 ----------

Alıntı sencermurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merabalar..

Yardımcı olabilecek arkadşlara bir kaç sorum olacaktı...
    1)benim mct yi alalı 2 yıla yakın oldu 1 300 km de şuan servise hiç götürmedim takır tukur sesler gelmeye başladı genel bir nedeni varmdır? servis garanti kpasmaındamı bakar yoksa ücret alırmı bakım için
    2)sizde acaba 10 lira veya 20liraya kaç kilometre yol yapbiliyorsunuz

tesekkurler iyi akşamlar..
    dostum ya motora binmeyeceksin yada parana kıyıp bakım yapacaksın yada yaptıracaksın.

bugün motor koruma demiri aLdım 70tL
    2lt yağ aLdım shell vsx 10v 40 40tL
    4adet ngk buji aLdım ( 2yedek ) 24tL
    koruma demiri vidası kısa geLdi vida aLdım 2tL
    19yıLdız anahtarım kayboLmuş anahtar aLdım 1,75 tL
    140tL ye yakın para gitmiş tabi birde bunun aküsü vs. hariç
    BAKIM ŞART

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Yozqatlimutl adlı üyeden alıntı Mesajı göster

peki nasıl çıkartabilirim bilgili yapayım ki sorun çıkmasın sonra
    bundan sanırsam 5 yada 6 sayfa öncesine kadar beycivan abim detaylı anlatmıştı.. bi bakıver istersen [COLOR="Silver"]

Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşLar uzun zamandır ne yazıkki forumu takip edemiyordum cumartesi günün netten motor koruma demiri buji shell vsx yağ gibi bir takım siparişler verdim fakat geLen bujiLer ngk CR7HSA yerine C7HSA geLmiş :( bu iki buji arasındaki fark nedir tam oLarak ?
    cr7hsa olan resistanslıdır.. tek farkı bu başka fark yok.. dersen hangisi iyi, tabi resistanslı olan diğerine oranla biraz daha iyidir

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    panpalar, gunes vizorlu acik bir kask almayi dusunuyorum da, su nasil?

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...1298-0-74.html

330'dan dusmus yaziyor, deger mi almaya? ya da tavsiye edebileceginiz bu tarz iyi bi kask var mi?
    arkadaslar bu kaska bi baksaniza, alayim mi? iyi mi sizce? bi kask almam lazim acil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler