Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    mct yi sattıktan sonra st&kanuni gt 250 naked tarzını almayı düşünüyorum bakalım yeni sezonda.. ondan sonrada translape geçmek hedefim..çünkü mct den direk transalpe geçmek biraz yorucu olur niyetindeyim..ondan biraz hız ve tarza ayak uydurmam gerek çünkü cruiser kadar rahat olmayacak bu naked..

daha önce naked kullanan arkadaş varmı aranızda 250 cc lik özellikle ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:57 ----------

ayrıca @bakoyoko arkadaşa katılıyorum.. bir iyilik yada benzeri birşey yapılacaksa söylemeye gerek yok, yapılır olur biter kanaatimdeyim.. daha fazlada laf yarışı yapıp birbirimizi kırmaya gerek yok bence.. en azından burada yazılması pek doğru değil.. herhangi bir sorununuz varsa aranızda güzelcene konuşarak halletmeniz daha uygun
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda İntegra
    Sorun halledılmıs bulunmakta.Geçmiş olsun
    Bir yumruktan daha serttir bir kadının sözleri ;
    Biri dişlerini döker digeri düşlerini .....

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı bakoyoko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun halledılmıs bulunmakta.Geçmiş olsun
    Terbiyesizliğin mazereti yoktur üstad. Bencede geçmiş olsun.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben kimsenin çizilmesinden yana değilim aslında bu forumda otorite kurabilmek amacıyla çok üyeler kaybediliyo
    [QUOTE=StyLeOscaR;2212179]mct yi sattıktan sonra st&kanuni gt 250 naked tarzını almayı düşünüyorum bakalım yeni sezonda.. ondan sonrada translape geçmek hedefim..çünkü mct den direk transalpe geçmek biraz yorucu olur niyetindeyim..ondan biraz hız ve tarza ayak uydurmam gerek çünkü cruiser kadar rahat olmayacak bu naked..

daha önce naked kullanan arkadaş varmı aranızda 250 cc lik özellikle ?[COLOR="Silver"]
    hocam senin yerinde olsam gt250r alırdım ama nakedlarıda güzel gerçekten
    sınav ayın 18 inde 20 soru çözücem sadece. çalışmayı düşünmüyorum açıkcası ama çıkmış sorulardan bi kaç yılınkini çözsem yeter sanırım
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam senin yerinde olsam gt250r alırdım ama nakedlarıda güzel gerçekten
    sınav ayın 18 inde 20 soru çözücem sadece. çalışmayı düşünmüyorum açıkcası ama çıkmış sorulardan bi kaç yılınkini çözsem yeter sanırım
    racinglertarzım değil maalesef, hem oturuş pozisyonu olarak hemde gezi amaçlı kullanılamadığındandır. naked almaya yönelmemin sebebi ise bundan 2 motor sonraki enduro olacağından, biraz hıza ve o çekiş kuvvetine alıştırma amaçlı düşünüyorum..malum cruiserler hız motorları olmadığından pat diye 600 cc üstü enduroya binmek biraz garip gelecektir kendi görüşümce..

karbratör

250 mct motorum.. km de 170 kr yakıyo sizcede fazla değilmi servise götürdüm.. normaldiyor.. yaklaşık üç aydır kullanıyorum...sizce fazlamı normalmi..

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı yunus hood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 mct motorum.. km de 170 kr yakıyo sizcede fazla değilmi servise götürdüm.. normaldiyor.. yaklaşık üç aydır kullanıyorum...sizce fazlamı normalmi..
    Normal hatta iyi bile

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    selam arkadaslar,

daha once de sordum, ama tartismalardan arada kaynadi.

mct'nin yag degisimini kendim yapmak istiyorum, nelere dikkat etmem gerekir, hangi yag iyidir, kisaca anlatabilecek olan var mi acaba?

bir de arkadasim gecen benim motoru dusurmus, gidon geriye dogru gelmisti baya, onu yerine iterken biraz fazla ittim, simdi de ileride ve biraz yuksekte gibi duruyor, daha bir chopper havasi katti bunun bi tehlikesi olur mu?

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar,

daha once de sordum, ama tartismalardan arada kaynadi.

mct'nin yag degisimini kendim yapmak istiyorum, nelere dikkat etmem gerekir, hangi yag iyidir, kisaca anlatabilecek olan var mi acaba?

bir de arkadasim gecen benim motoru dusurmus, gidon geriye dogru gelmisti baya, onu yerine iterken biraz fazla ittim, simdi de ileride ve biraz yuksekte gibi duruyor, daha bir chopper havasi katti bunun bi tehlikesi olur mu?
    Mct nin yağ değişimi çok basit bir işlem öncelikle bunu söyleyeyim ;
    Dikkat etmen gereken seylere gelırsek ;
    1-motor cok sıcak ıken degıstırme ,brıaz dınlensın.ondan sonra degıstır.
    2-yanında cıkan yagı bosaltacak motorun altına rahatlıkla gırebılecek 2 litre alabılecek bı kap al yoksa eski yağ faciası yasayabılırsın.
    3-yagın bosalmasını tamamen bekle damlama kesılınce
    motoru kaba deyişle "sağa sola çalkala"kenarlarda bırıkmıs yaglar dokuelecektır goreceksın zaten.
    4- motor calıstırma dusu kapalı konumda ıken 5 sanıye marsa bas kalan yaglar varsa pistonlardan süzülsün.ama sadece cok kısa bı sure uzun sure basma
    5-Eski yağ tam anlamıyla boşalmıs bulunmakta.Şimdi sırada Yeni yagı koyma var.
    Benım tavsıyem "CASTROL POWER 1 15/40 " kesinlikle iyi motorun halini tavrını vites gecıslerını degıstıren bır yag fakat 1 litrelik kutusu 19 tl bilgin olsun.
    2 adet alıyorsun 1.8 lt re koyman lazım onuda ıkıncı kutuyu tamamen bosaltmadan dıbınce bıraz kalsın 2 parmak kadar yağ cubugu ıle ölç eger tam gosterıyorsa ıslemın tamamdır..Hayırlı olsun

Yağ değişimi için gerekli alet edevatlar şunlardır;
    1- Castrol power 1 15/40 yag 2 adet
    2-Küçük huni
    3-Yıldız anahtar (16-17) numara veya lokma
    4-eski yagı koymak ıcın yatay en az 2 litrelık kap
    5-yagı olcerken sılmek ıcın kullanılacak bez parcası
    6- bu ıslemı yaparken kesınlıkle kullanılması gerekn ELDIVEN

Elimden geldıgınce yardımcı olmaya calıstım umarım senın ıcın faydalı olur

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bu yağ olayı sizde tam 1.8 lt mi alıyor bilmiyorum ama, benim motorda 1.6 lt de seviye çubuğu o tırtıklı kısım tam olmasada ona yakın şekildeydi..1.8 lt fazla geliyor sanki..

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yağ olayı sizde tam 1.8 lt mi alıyor bilmiyorum ama, benim motorda 1.6 lt de seviye çubuğu o tırtıklı kısım tam olmasada ona yakın şekildeydi..1.8 lt fazla geliyor sanki..
    tırtıklı kısmın tamammı yagın ıcınde olacak hatta ılk yagı koydumuzda yaglama yapılmadıgı ıcın onu dusunerek o cubugun tırtıklı yerlerını baz alarak az bırsey daha ustune cıkmak lazım .Sanırım sen az yag koyuyrsun yada eskı yagı tam bosaltmıyorsun

aman dıkkat bu konu cok öenmli

arkadaşlar emin olmak için soruyorum yağı yağ çubuğunun olduğu kapaktan koyuyoruz değil mi? castrol actevo 20w 40 mineral yağ nasıldır?

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    cok tesekkurler bakoyoko.

bir de yag cubugu ile nasil olcucem, uzerinde gosterge falan var mi?

Alıntı bakoyoko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mct nin yağ değişimi çok basit bir işlem öncelikle bunu söyleyeyim ;
    Dikkat etmen gereken seylere gelırsek ;
    1-motor cok sıcak ıken degıstırme ,brıaz dınlensın.ondan sonra degıstır.
    2-yanında cıkan yagı bosaltacak motorun altına rahatlıkla gırebılecek 2 litre alabılecek bı kap al yoksa eski yağ faciası yasayabılırsın.
    3-yagın bosalmasını tamamen bekle damlama kesılınce
    motoru kaba deyişle "sağa sola çalkala"kenarlarda bırıkmıs yaglar dokuelecektır goreceksın zaten.
    4- motor calıstırma dusu kapalı konumda ıken 5 sanıye marsa bas kalan yaglar varsa pistonlardan süzülsün.ama sadece cok kısa bı sure uzun sure basma
    5-Eski yağ tam anlamıyla boşalmıs bulunmakta.Şimdi sırada Yeni yagı koyma var.
    Benım tavsıyem "CASTROL POWER 1 15/40 " kesinlikle iyi motorun halini tavrını vites gecıslerını degıstıren bır yag fakat 1 litrelik kutusu 19 tl bilgin olsun.
    2 adet alıyorsun 1.8 lt re koyman lazım onuda ıkıncı kutuyu tamamen bosaltmadan dıbınce bıraz kalsın 2 parmak kadar yağ cubugu ıle ölç eger tam gosterıyorsa ıslemın tamamdır..Hayırlı olsun

Yağ değişimi için gerekli alet edevatlar şunlardır;
    1- Castrol power 1 15/40 yag 2 adet
    2-Küçük huni
    3-Yıldız anahtar (16-17) numara veya lokma
    4-eski yagı koymak ıcın yatay en az 2 litrelık kap
    5-yagı olcerken sılmek ıcın kullanılacak bez parcası
    6- bu ıslemı yaparken kesınlıkle kullanılması gerekn ELDIVEN

Elimden geldıgınce yardımcı olmaya calıstım umarım senın ıcın faydalı olur

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı sc-aquila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar emin olmak için soruyorum yağı yağ çubuğunun olduğu kapaktan koyuyoruz değil mi? castrol actevo 20w 40 mineral yağ nasıldır?
    Tabiki yağ çubugunun oldugu yerden huni yardımı ile yagımızı koyuyoruz.
    Castrol un actevo serısı bıldıgım kadarı ıle yarı otomatık sanzımanlı motorlar ıcın uretmıs oldugu bır yag(Cup modeller) için.Bızım tarz mtorlarda Power 1 serısı kullanılmakta.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:15 ----------

Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok tesekkurler bakoyoko.

bir de yag cubugu ile nasil olcucem, uzerinde gosterge falan var mi?
    Yag cubunun uzerınde tırtıklı kısımlar varr tırtıklı kısmın en ustune gelecek kadar yag dolduracagız Ölçütümüz o olalcak.

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    bir lt 10/40 koydum üzerine 20/50 koysam ne olur

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı fatih383838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir lt 10/40 koydum üzerine 20/50 koysam ne olur
    Genellikle aynı ozellıkte olsa bıle farklı yagların bırbırıne karısılması onerılmez fakat bı sıkıntı olurmu sanmıyorum ama yagı 1000 kmde fazla kullanma

davutyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Arkadaşlar bende 750 km de mct var çok az kullandım. İsteyen varsa komşumun motorunun alabilmem için satmam lazım. Motor çiziksiz, kilometresi gerçek. Satmama yardımcı olurmusunuz ?

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    YUNUS HOOD motorun çok yakıyor kardeşim. Km de 110 şehir dışı şehir içi 150 yakması lazım. Hava ayarın kısık olabilir biliyorsun bu konuları 50 sefer yazdım artık usandım. Geçmiş konulardan istifade edersen hava ayarını düzgün yaptığında motorun nasıl randımana geldiğini göreceksin. Hava filtrene bir göz at. Motorunu tanzikli su ile yıkatma ve yıkama. Filtre kağıdın ıslanırsa nemlenir ve hava alamaz motor bunun yerine yakıta yüklenir. Yani motor depoya doğru ağzını açar. Lökür lökür emer. fatih383838 motoruna asla sentetik yağ koymuyacaksın.Herkese sesleniyorum motorculara aldanmayın kardeşim. İşin teknik ve teorik izahatını yapamadıkları gibi beceriksizlikleri yüzünden kendi dükanlarının önü motor hurdalığına döndü.Tabi iyi ustaları ayıklıyorum. Mineral yağ koy marka adı vermek doğru olmaz üç aşağı beş yukarı çoğu aynı ama yok illa marka dersen ben kendim shell advantage koydum. 20/50 koy bişey olmaz.Zaten motorlar ısınıp hararete kalkınca 20/50 oluyor 10/30 falan. Mekanik seslerin motorda saklı kalması bakımından kalın yağ iyidir. Ölçüyü abartmamak lazım tabi. Miktar olarak 1,7 motora tam uyan bir ölçektedir. Fazla yağın motora ne gibi zararlar verdiğini de çok defa yazdım az yağın zararını tarife gerek yok. İki damla yağda nasıl yumurta pişerse motorda aynı hesap. Yağ koyarken motorun sıcak ve yoldan gelmesi lazım ki yağ ince ince hepsi dökülene dek aksın.Bir iki marş yap imkan varsa tepesinden basınçlı hava tut.Birde arkadaşlarımızdan birkaçının sataşmalı söz kavgasında olduğunu okudum şaşırdım. Bize yakışmaz çocuklar. Hepinize iyi akşamlar. Bu arada motorum halen satılık 2100 tl ye verceğim.İlgilenen arkadaşlara duyrulur.

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YUNUS HOOD motorun çok yakıyor kardeşim. Km de 110 şehir dışı şehir içi 150 yakması lazım. Hava ayarın kısık olabilir biliyorsun bu konuları 50 sefer yazdım artık usandım. Geçmiş konulardan istifade edersen hava ayarını düzgün yaptığında motorun nasıl randımana geldiğini göreceksin. Hava filtrene bir göz at. Motorunu tanzikli su ile yıkatma ve yıkama. Filtre kağıdın ıslanırsa nemlenir ve hava alamaz motor bunun yerine yakıta yüklenir. Yani motor depoya doğru ağzını açar. Lökür lökür emer. fatih383838 motoruna asla sentetik yağ koymuyacaksın.Herkese sesleniyorum motorculara aldanmayın kardeşim. İşin teknik ve teorik izahatını yapamadıkları gibi beceriksizlikleri yüzünden kendi dükanlarının önü motor hurdalığına döndü.Tabi iyi ustaları ayıklıyorum. Mineral yağ koy marka adı vermek doğru olmaz üç aşağı beş yukarı çoğu aynı ama yok illa marka dersen ben kendim shell advantage koydum. 20/50 koy bişey olmaz.Zaten motorlar ısınıp hararete kalkınca 20/50 oluyor 10/30 falan. Mekanik seslerin motorda saklı kalması bakımından kalın yağ iyidir. Ölçüyü abartmamak lazım tabi. Miktar olarak 1,7 motora tam uyan bir ölçektedir. Fazla yağın motora ne gibi zararlar verdiğini de çok defa yazdım az yağın zararını tarife gerek yok. İki damla yağda nasıl yumurta pişerse motorda aynı hesap. Yağ koyarken motorun sıcak ve yoldan gelmesi lazım ki yağ ince ince hepsi dökülene dek aksın.Bir iki marş yap imkan varsa tepesinden basınçlı hava tut.Birde arkadaşlarımızdan birkaçının sataşmalı söz kavgasında olduğunu okudum şaşırdım. Bize yakışmaz çocuklar. Hepinize iyi akşamlar. Bu arada motorum halen satılık 2100 tl ye verceğim.İlgilenen arkadaşlara duyrulur.
    Öncelikle harddiskin hayırlı olsun "Beycivan" abi

Sataşma konusuyla ilgili yazılanları bilsen hak verırdın admın temızledı kısının yazdıklarını neyse o konu halledıldı.

Öncelikle herkese selamlar
    Foruma az önce üye oldum. Yaklaşık 1 aydır 250 mct leri takip ediyorum en son geçen hafta kararımı verdim ve mondial bayii ne gittim bana 2-3 hafta beklememi söyledi. 2011 modelleri gelecek dedi. ama forumu incelediğimde mct lerin 2005-2006 da üretildiğini ve artık üretilmeyeceğini söylüyor bazı arkadaşlar. Şimdi bekliyorum İnşallah yeni mct ler gelir yada en azından chopper tarzı bir motor gelir
    Bana bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler