Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lostrider10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen gene soruver bakalım çevresi falan varsa malum sorar o eğerde aran iyiyse zaten uğraşır merak etme.. bu arada 32t dişli için aradım sirkecide bir dükkanı ama elinde kalmamış.. beycivan abimde istiyordu ama maalesef yokmuş.. anca gidip bakmam lazım oradaki diğer dükkanlara belki olma şansı vardır..

fotoları siteye yükledikten sonra link olanı değilde forum code yazanı kopyalayıp yapıştırırsan yorum yazma yerine o zaman foto direk görünür

yani burayı...

bilmemek değil, öğrenmemek kabahattir bence..öğrenilmesi maksatında yapıyorum yanlış anlaşılma olmasın..
    bak bu iyi oldu öğrendik sonunda arkadaş internet facia bir olay çağın gerisinde kaldık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA NSS300 FORZA ABS
    merhaba az önce bakırköydeki uzunlar mondial bayisini aradım mondial mct 250 için fiyat sormak için ve bana bu modelin artık fabrikada da olmadığını ve bir daha gelmeyeceğini söylediler böyle bir durum var mı? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. hangi motora niyetlensem üretimden kalkıyor, caracala niyetlendim onunda üretimi bitmişti

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:08 ----------

fabrikayı aradım konuyla ilgili artık getirilmeyeceğini söylediler chopper tarzında yeni modeller getirmişler yakında piyasaya süreceklermiş.. hayırlısı olsun

Motosikleti
    mondial 250 mct
    ben bı mct aldım arkadas bu motora ısınamadım kullanmıyorum o sebepten satıyorum bılgınıze bı sıkıntısı yok sadece muayene bıttı.
    satılık ıste o kadar:D
    05375835131

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    ne bu arkadaş herkes satıyor ya :D bende satıyorum ulenn motoru büyütcem ondan :D detaylar için mesaj atabilirsiniz..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    Hyosung gt250r
    ne bu arkadaş herkes satıyor ya :D bende satıyorum ulenn motoru büyütcem ondan :D detaylar için mesaj atabilirsiniz..
    arkadaşlar yapmayın yahu valla ben de aha inat satmayacağım yanına 2. sini alıcam ama satmayacam işte...

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı lostrider10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yapmayın yahu valla ben de aha inat satmayacağım yanına 2. sini alıcam ama satmayacam işte...
    ben keyfe keder koydum :D 1 yıl borcum var.. o bitmeden kıpırdamam.. heleki taş gibi bakımlı motorumu öyle kolay kolay zaten satmam

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zevkin güzel dostum gerçekten hoş duracak yarın ben bi buralara bakayım hemen gewrçi bulunurmu bilemem çünkü arka dişli mevzusuvardı ya malum bulamadık ve inatla getirtemedik bu arada kaskların resimerini göstereyim felon nick li arkadaş merak ediyordu
    http://img529.imageshack.us/content_...pg&via=mupload
    http://img38.imageshack.us/content_r...pg&via=mupload buda nazi kaskı popüler olan ama ben hiç daha kullanmadım ikiside duruyor nolanın kaskı var onu kullanıyorum işte bu kırmızı http://www.mototalonline.com/resim_g...8/58_buyuk.jpg
    abi sen beni tamamen yanlış anlamışsın. ben kaskların resimlerini istememiştim. zaten heryerde var kask resimleri.ben motosikletin üstünde kaskın giyilmiş halinden bahsediyodum
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen beni tamamen yanlış anlamışsın. ben kaskların resimlerini istememiştim. zaten heryerde var kask resimleri.ben motosikletin üstünde kaskın giyilmiş halinden bahsediyodum
    kardeş pardon yav yanlış anlamışım kusura bakma pazar günü üzerinde yeni resim çekilip koyalım arkadaş akşam moto aksesuarlaraına baktım motorların fiyatları düşerken bunlarınki artmakta üzerine envai aksesuar yap sonrada sat yarı paraya yok aga Allah mecburiyettenkimseye mal sattırmasın kötü bir duygu iyi bilirim bunu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:02 ----------

ben keyfe keder koydum :D 1 yıl borcum var.. o bitmeden kıpırdamam.. heleki taş gibi bakımlı motorumu öyle kolay kolay zaten satmam
    satma dostum ya. zaten hepsinin parçaları birbirine uymakta kapansın fabrikası boşver kıyametmi kopar sen keyfine bak bu arada senin o aradığın ön cam burada yok malesef zaten olsaydı şaşardım.... bi ara izmire gidicem varsa orada vardır

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    kardeş pardon yav yanlış anlamışım kusura bakma pazar günü üzerinde yeni resim çekilip koyalım arkadaş akşam moto aksesuarlaraına baktım motorların fiyatları düşerken bunlarınki artmakta üzerine envai aksesuar yap sonrada sat yarı paraya yok aga Allah mecburiyettenkimseye mal sattırmasın kötü bir duygu iyi bilirim bunu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:02 ----------

satma dostum ya. zaten hepsinin parçaları birbirine uymakta kapansın fabrikası boşver kıyametmi kopar sen keyfine bak bu arada senin o aradığın ön cam burada yok malesef zaten olsaydı şaşardım.... bi ara izmire gidicem varsa orada vardır
    senden haber bekliyorum

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Mondialin yedek parça satısında fabrikasında stoklarında sorun falan yok kim uyduruyor bu haberleri yine. Nerdeyse honda battı suzuki gümledi diyecekler. Forumdaki arkadaşlara bir duyurum var ben kendime ait ve halen kullanmakta olduğum ramzey 250 chooperimi satıyorum. Kendi işçiliğim ve ustalığım üzerindedir. Burdan alacak arkadaşlara çok uygun bırakacağım bilginiz olsun. Çok memnun kalarak kullanacağınıza eminim.Hayırlı akşamlar..

Motosikleti
    Hyosung gt250r
    arkadaşlar benzin deposu üzerine carbon folyo kaplama yapmayı düşünüyorum bu malzemeyi nereden bulabilirm acaba? millet burada bi moda çıkardı çok hoş görüntüsü var hem koruyucu özelliğide varmış bazı sitelerde böyle yazıyordu.

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    arkadaşlar ben mct yi yeni aldım yagı eksik hangi yagı koyum tavsiye edeceginiz marka model varmı delvac 10 40 koyacaktım sormadan koymayım dedim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:17 ----------

sa okudugum kadarıyla mct ile bilgin bayaa var öncelikle bunları herkezle paylaştıgın için çok teşekkür ederim. ben daha yeni aldım motoru. 180 ne yakıyor yani coook. nasıl düşürebilirim. hem benim ki hemde diger mct ler o kadar atik degil nasıl performans artırabilirim. bide yağ yok motor da 10 40 koyacaktım koymadım soruyum dedim. yağ yağ çubuğuna degmiyor bile.

Motosikleti
    mondial 250 mct
    bugun asagı yukarı 50 km lik bı yol yaptım sanırım keyfe keder gezdım yanı

KARSILASTIGIM SORUNLAR:

pek sorun cıkarmadı sureklı boşa atması dısında

bu mct lerde kronık bı sorun bıldıgm kadaryla

bunuda halledersem hıcbır sıkıntım kalmıcak bu konuda bırınız yardım edersenız mınnettar kalıcam

1.VITESTEN BOŞA ATIYOR SUREKLI NOOOOLLURR YARDIM
    PLEASE PLEASE PLEASE:(((((

Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Alıntı mr_hkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

KARSILASTIGIM SORUNLAR:

bunuda halledersem hıcbır sıkıntım kalmıcak bu konuda bırınız yardım edersenız mınnettar kalıcam

kardeş bu sorun sadece mctlerde yok... birçok markada oluyor bu durum (düşük cc lerde ve bu tarz motorlarda) 1. ihtimal debriyaj balatası 2. ihtimal vites dişlisinden olabilir benim kanaatim bu. bu tip mevzuları daha iyi bilen arkadaşların paylaşımlarınıda göz önünde bulundur. kazasız keyifli sürüşler

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    fatih3838 kardeşim motorun hayırlı olsun yağ değişimi kendin yapmayı öğren ve ustaya teslim etme karşışlaşacağım süprizlerin adı arkası kesilmez haberin olsun.1,7 lt mineral 20/40 yada 20/50 shell tavsiyemdir.Asla sentetik ya koyayım deme mekanik seslerin hepsini dışarıdan alırsın motorun açılmaz.Rodaj süresinde sentetik yağ motorun açılma süresini uzatır debriyajda kaçırma ve aşınmaya neden olur. Delvac yağları düşük hız ağır devir makinelerinde örfneğin biçer döver traktör eksvatör grayder gibi motorlu araçlara koyuluyordu şimdi motorsikletler içinde çıkardılar ancak sen sheell castroldan fazla uzaklaşma.Dediğim gibi artık yavaş yavaş el yordamıyla bu işleri kendine alıştır.Foruma da devamlı katıl bu ay herkesin kalemi kırıldı bizim forum gerilere düştü arkadaşlar noluyor böyle.Yazalım bir kaç satır böyle olmaz yani...-

korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    ben mctyi sattım ya artık kimse yazı yazmaz olmuş hehee

arkadaşlar fikrinizi sorayım aklımda şu motoru almak var önerirmisiniz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...29691981/detay

eğer almazsam o zaman 5000e çok güzel bir wos buldum onu alıcam senatörde evladiylelik olmaya devam edecek
    insan su gibi olmalıdır konduğu kabın şeklini almalı gittiği heryere istediği şekli verebilmeli B.T.

Baelmoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 , Suzuki XF 650 Freewind
    Motor güzel duruyor, o deponun üstündeki tutma yerlerini çok garipsedim.
    Yakışı, gidişi falan nasıl acaba.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı korsanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster

eğer almazsam o zaman 5000e çok güzel bir wos buldum onu alıcam senatörde evladiylelik olmaya devam edecek
    bence değmez, az daha biriktirip çin malı dışında alman daha mantıklı uzun ömürlüde kullanacak isen tabi..bende forumları okudukça hep modeller kafamda beliriyor.. er-5 e baktım forumuna kullananlar çok memnun ama sadece motorun tarzı benim tarzım değil tek eksiği bu..bizim maciti satarsam ne alacağıma hala karar veremedim..ya cruisere devam, yada enduro..bakalım artık zaman ne gösterecek..

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mctciler canlanın hey
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Alıntı korsanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aman kardeş uzak dur. 1 tane olumlu yorum bulamazsın bu makine hakkında. Çakma BMW ve gereğinden fazla pahalı....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:32 ----------

Alıntı mr_hkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

KARSILASTIGIM SORUNLAR:

vites atması özellikle deviri çok yükselttiğinizde meydana gelir. cruiserlar çok yüksek devirli makinalar olmadığından çinli mühendis amcalar ona göre yapmış diycem ama olmıycak......

Dediğim gibi, daha erken vites değiştiriseniz boşa atmaz. Zorladığınızda boşa kaçar ama 1 veya 2. viteste yapar. 3-4-5 te yapmaz...
    Çözümü:
    1-devire göre kullanmak
    2-honda marka balatalar bizimkilere uygun. onların değişimi ile bir nebze düzelir bu sorun...
    3-yağ'ın uygunluğuda önemli viteste....
    DİKKAT..! İleri derecede Cruıser bağımlısı, plastikle yaklaşmayın. Kriz anında yeterli dozda kromaj gösterilmelidir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler