Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tanışırız tabi sorun değil...
    ayrıca siyah kask, korumalı deri ceket ve dizlikleri olan (hayatta korumasız motor kullanmam ) motorumun sağ depo tarafında Atatürk imzası olan motor görürsen benimdir gerisi yalan :
    LS2 Carton kask ve siyah-kırmızı-beyaz deri ceketlı bır motorlu gorursen ve ön camındada Özen Bisiklet yazarsa bilki tanıdık bırısı
    Bir yumruktan daha serttir bir kadının sözleri ;
    Biri dişlerini döker digeri düşlerini .....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi aksamlar arkadaslar,

benzin cok fazla yakiyor, isik yaninca hemen gidip benzin aliyorum. bu defa isik yansa da kullanmak istiyorum tam ne kadar gittigini gormek icin. ama yolda kalmaktan korkuyorum. soyle bisey duymustum, benzin deposunun altinda yedek benzin varmis, rezerv mi ne, var mi boyle bisey? varsa bu kendinden mi devreye giriyor, yoksa benzin bitince biz mi devreye sokuyoruz bunu?
    ben ışık yanmaya başladığında normalde bitene kadar kullanıyorum yaklaşık 40 km giderim, ondan sonrada yedek depoya geçince de bi o kadar daha giderim..yolda kesin kalmak istemiyorsan benim gibi 1 lt pet şişe alırsın ona da benzin koydurursun yanında taşırsın..ben yolda kalma ihtimalinden çok yolda kalmış birisi denk gelirde yardımım dokunur diye taşıyorum..
    yani yedek depo var kendisi devreye girmiyor sen elle ayarlıyorsun..yeri de motorun oturduğun koltuğun sol alt tarafında kalıyor görmeme ihtimalin yok zaten

ahanda bu da fotolu açıklama

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:41 ----------

Alıntı bakoyoko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LS2 Carton kask ve siyah-kırmızı-beyaz deri ceketlı bır motorlu gorursen ve ön camındada Özen Bisiklet yazarsa bilki tanıdık bırısı
    belleğime kaydettim
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    ben ışık yanmaya başladığında normalde bitene kadar kullanıyorum yaklaşık 40 km giderim, ondan sonrada yedek depoya geçince de bi o kadar daha giderim..yolda kesin kalmak istemiyorsan benim gibi 1 lt pet şişe alırsın ona da benzin koydurursun yanında taşırsın..ben yolda kalma ihtimalinden çok yolda kalmış birisi denk gelirde yardımım dokunur diye taşıyorum..
    yani yedek depo var kendisi devreye girmiyor sen elle ayarlıyorsun..yeri de motorun oturduğun koltuğun sol alt tarafında kalıyor görmeme ihtimalin yok zaten

ahanda bu da fotolu açıklama
    cok tesekkurler cevap icin StyleOscaR,

da, niye 3 konum var? anladigim kadariyla aciktayken rezervdeki benzin de kullaniliyor, yedek depo konumundayken kullanilmiyor ordaki benzin, peki kapali konum ne ise yariyor?

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok tesekkurler cevap icin StyleOscaR,

da, niye 3 konum var? anladigim kadariyla aciktayken rezervdeki benzin de kullaniliyor, yedek depo konumundayken kullanilmiyor ordaki benzin, peki kapali konum ne ise yariyor?
    çalışma amaçları farklıdır hepsinin..
    1.konum olan normal konum ışık yanana ve ışık yandıktan sonra benzinin bitene kadardır(yedek hariç)

2. konum kapalı konum ise benzinin karbüratöre gitmesini durdurur motoru stop edip kullanmadığınız zaman bu seçeneğe almanız gerekir.

3. konum yani yedek depo ise benzin bitme ışığı yanıp 1. konum normal depodaki benzin bittiğinde senin 3. konuma alıp belirli bir km gidip yolda kalmaman için yapılmış bir seçenektir gayette mantıklıdır..

sonuç olarak ışık yandıktan sonra 1. konumda yaklaşık 40 km gidersin, ondan sonra 3. konuma yedek depoya aldığında ise bir o kadar daha gidersin
    not: bu km değerleri bendeki verilerdir.

ayrıca motorun deposundaki benzini bitirmek bence en sağlıklı olandır..ben her daim benzin bitene kadar kullanırım, ondan sonra gidip fulllerim şu ana kadar hiç yarım koydurmadım..50 tl ye doluyor depo (lt si 3.7 tl ye göre)

Motosikleti
    NC 750 X
    tekrar tesekkurler StyLeOscaR.

ben isik yandiktan bi sure sonra koyduruyorum benzini, genelde 40tl'ye doluyor depo, ortalama 10tl'lik benzin var daha demek ki. bundan sonra goz onunde bulundurayim bu durumu.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mototor kardeşim aküyü görmek için önce yan kapağı sök ve akünün kablolarını güzelce bağlantı noktasından zımparala ve güzelce sık sonra gres yağıyla sürüp kapağı kapat.Sigortanı kontrol et ve yedek bir sigorta bulundurmayı alışkanlık et. Motorun benzini bittiğinde motor kerkinmeye ve silkinmeye başlar ve gaz yemez hemen elinle depo altındaki yakıt vanasını aşağıya çevir yedeğe geçir. Motorun çok yakmasının sebepleri çok. Ancak formu iyi okursan bu konuya ait kapsamlı bilgilere de ulaşabilirsin. Yada 507 349 61 93 beni ara konuşalım neler yapabiliriz bakalım. normalde 1 lt ile 30 km düz yolda 15-17,5 km şehir içinde gitmesi gerekiyor.
    Bakoyoko kardeşim rd 350 yamahanın 1980 lerdeki katil motorudur. Genelde sahipleri ölmüştür. Üzerinde turbo sistemi bulunan düz yolda kaç km hıza ulaştığı tam belli olmayan bir motordu. Resmen yer uçağı. Halen sitelerde görüyorum sahiplerinin çoğu kaza yapmıştır. Torgu dehşet bir motordu ve yüksek devirli olduğu için bu motorun ateşleme bobini çok işe yarıyor. BİRDE honda transalp bobini olabilir. Yani yeterki yüksek devirlenen bir motorun bobini olsun.Mevzu bu. ben elimde rd bobini olduğu için onu takmıştım ama sen illa onu tak diyemem.Yakıt ciddi derecede azalıyor hatırlatayım.
    abicim merhaba..

bu rd 350 yi yada başka bir bobin takınca benzini ne oranda etkiliyor rakamsal olarak ? birde bu bobini takınca motorun diğer teknik ve elektrik aksamında yıpranma vb etkenler ileride meydana gelirmi ? yani motorun ömründen yermi ? kullanmak ne derecede etkilidir ? + ve - leriyle anlatırsan çok makbule geçer abicim.. saygılar

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biri avcılar ve Gri MCT mi dedi
    benım olabılme ıhtımalım %60 civarı diyecektem taki kasksız diyene kadar!
    kasksız oldugu ıcın asla ben olamam
    tanışırız tabi sorun değil...
    ayrıca siyah kask, korumalı deri ceket ve dizlikleri olan (hayatta korumasız motor kullanmam ) motorumun sağ depo tarafında Atatürk imzası olan motor görürsen benimdir gerisi yalan :

ehehe tamam bundan sonra kasklı mct sürücüsü arıyıcam avcılarda aslında pekte dolaşmıyorum avcılarda ama rastlarsam aklımda bulunsun
    bu arada bi sorum olcak ben 1.83cm boy 75kg'ım mct üstünde resimleriniz varmı bu motor için ideal boy kilo ölçüleri nedir acaba? kalıplı motor gibi gözüküyo ama üstüne oturmadan anlaşılmaz tabi
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehehe tamam bundan sonra kasklı mct sürücüsü arıyıcam avcılarda aslında pekte dolaşmıyorum avcılarda ama rastlarsam aklımda bulunsun
    bu arada bi sorum olcak ben 1.83cm boy 75kg'ım mct üstünde resimleriniz varmı bu motor için ideal boy kilo ölçüleri nedir acaba? kalıplı motor gibi gözüküyo ama üstüne oturmadan anlaşılmaz tabi
    Boy 185 cm kg 90 yeterli mi

Motosikleti
    NC 750 X
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mototor kardeşim aküyü görmek için önce yan kapağı sök ve akünün kablolarını güzelce bağlantı noktasından zımparala ve güzelce sık sonra gres yağıyla sürüp kapağı kapat.Sigortanı kontrol et ve yedek bir sigorta bulundurmayı alışkanlık et. Motorun benzini bittiğinde motor kerkinmeye ve silkinmeye başlar ve gaz yemez hemen elinle depo altındaki yakıt vanasını aşağıya çevir yedeğe geçir. Motorun çok yakmasının sebepleri çok. Ancak formu iyi okursan bu konuya ait kapsamlı bilgilere de ulaşabilirsin. Yada 507 349 61 93 beni ara konuşalım neler yapabiliriz bakalım. normalde 1 lt ile 30 km düz yolda 15-17,5 km şehir içinde gitmesi gerekiyor.
    abi ben bu cevabi gormemistim, kusura bakma.

cok tesekkur ederim ayrica, bugun tamirciye gittim maslak'ta, biraz kirec sokucu, biraz gres yagi surdu, bir de fren biraz gevsemisti, onu acip sikilastirdi, 5tl verdim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:26 ----------

bir sey daha merak ettim

biz bu mct'nin gidonunu yukseltemiyo muyuz birazcik da olsa? daha havali durur gibi geliyo yuselirse

Boy 185 cm kg 90 yeterli mi
    motor üstünde foto varsa ekleyebilirmisin hocam merak ettimde

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    ben motoru yeni aldım 7700 de arka fren tutmuyo tutuyoda çok az oda bütün gücümle basarsam. kayseri de usta yok çapulcu çarpıcı hepsi. 7000 de hiç bir motorun arabanın balatası bitmez kampana üzerinde ki somnu da sıktım aynı. hafta sonu arkayı sökmeyi düşünüyorum. daha önce hero puch falan arkayı çok söktüm taktım. mct de karşılaşacağım bi sorun çıkarmı önce sizlere sormak istedim.

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı fatih383838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motoru yeni aldım 7700 de arka fren tutmuyo tutuyoda çok az oda bütün gücümle basarsam. kayseri de usta yok çapulcu çarpıcı hepsi. 7000 de hiç bir motorun arabanın balatası bitmez kampana üzerinde ki somnu da sıktım aynı. hafta sonu arkayı sökmeyi düşünüyorum. daha önce hero puch falan arkayı çok söktüm taktım. mct de karşılaşacağım bi sorun çıkarmı önce sizlere sormak istedim.
    Mct de 7000 km ye kadar balatanın demırı bıle bıter

arkadaşlar şuanda bu modelin 2010 model sıfırı hiçbiryerde yok değilmi?
    sahibinden.com da 2007 modeli var 2899tl den ilan açılmış.ve başka bi forumdan okuduğuma göre mondial elindeki eski modelleri bitirmek için mct 250nin 0 ını getirmiyomuş ve 2011 modellerini getirceklermiş ? bunun doğruluk payı nedir acaba ?
    uğurmondialin sitesindede mct 250 modeli hala duruyo ve fiyat olarak 3050tl yazmışlar 2011 modeli dedikleri gibi sıfırı gelirmi ve fiyatı ne olur acaba belki 2011 modelde motor üstünde iyileştirmelerde olur mesela jant telleri gibi

vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    mondial mct sadece 2005 ve 2006 yılında geldi ve modeli ya 2005 yada 2006 modeldir başkada gelmedi fakat tarafiğe çıkış tarihi 2007 de olabilir 2010 da olabilir ama dediğim gibi model 2005 yada 2006 modeldir

mavi prens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 teker
    mrb arkadaşlar şu yedek depo olayını açıklamanız iyi olmuş bende yeni geçtim macite yedek depo hakkında pekte bilgili degildim denk gelmem iyi oldu

ya ben geçen sirkeciye gittim ön cam için,kelebek tarzı var uyan bende onu sevmiyorum kibar küçük bişi olsun diyorum birde tek kat film çektinmi güzel olur diye düşünüyorum var mı kelebek tarzı harici ön cam taktıran nası durmuş merak ediyorum ve önerilerinizi bekliyorum
    Asfalta yakın olmayı seviyorum hatta eğilip öpesim geliyor

Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial mct sadece 2005 ve 2006 yılında geldi ve modeli ya 2005 yada 2006 modeldir başkada gelmedi fakat tarafiğe çıkış tarihi 2007 de olabilir 2010 da olabilir ama dediğim gibi model 2005 yada 2006 modeldir
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...34598109/detay
    hocam burası 2007 model sıfır diye satıyo ama dediğiniz gibi olabilir
    acaba 2011 modeller gelirmi (yeni 2011)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...34637207/detay
    hocam motor nasıl kaç km de ,hangi bakımları nerede yapıldı, kazası ,çürüğü ,yan yatması, çiziği,ciğeri nasıl?

açıklama : güzel bir motordur.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    arkadaşlar 1 çift gri ile bir çift kırmızı sıfır yan çanta satılıktır ilgilenen özelden msj atabilir..

Motosikleti
    250-MCT

Fren hakkında.

Alıntı fatih383838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, dostum pedal çok sert basılıyorsa pedalın hareket ettiği noktayı yağla havalı fren gibi olacak şaşıracaksın. Balatalar bitmemiş azalmışsa eğer telin en arkasındaki ayar vidasını sıkmayı dene oda olmazsa balata değiştir. Ama çok hor kullanmadıysan benim motor 14000 de balata daha yeni bitti sayılır. gerçi ben ön fren ağırlıklı kullanıyorum o başka. Kolay gelsin.
    Ya çaresizsinizdir, ya çare sizsinizdir.

Motosikleti
    Zat150 gitti MCT250 geldi :)
    Öncelikle herkese selamlar.Geçen gün bir arkadaş motorun sesini dinliyeceğim diyerek anahtarı aldı ve viteste bıraktığım motorun debriyajını sıkmadan marşa bastı.Haliyle motor kendini ileri yitti ve sol tarafına düştü.Yere bir miktar yağ aktı yani biraz fazla sonra motoru düzeltip sürdüğümüzde tekleme yapıyor motor boşta iken sıkıntı yok sesinde filan ancak viteste iken gaza yüklendiğinde gaz yemiyor gibi tekliyor yitekliyor kendini...İnşallah anlatabilmişimdir varmı bir fikri olan ?? devirli kullandıgında birşey olmuyor zorlandığı yada basmaya çalıştığın zaman tekliyor motor....
    Mondial zat 150 ' ımı sattım , Suan MCT250

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler