Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    selamlar uğur mondial yeni modelleri getirdi mct in papucu dama atıldı sanırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    havalar soğudu kimse kullanmıyor sanırım..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    Honda İntegra
    Mct Mondial firmasının kaba tabirle günümüz Şahin ve Doğanları gibidir kolay kolay papucu dama atılamaz Bu lafı yıllar sonra bır arkadas demisti deyip beni hatırlarsınız

Bide sorum olacak arkadaslar daha dogrusu Bunu danısmak ıstıyorum bır anket olarak dusunelım ve herkez kendı motoruyla ılgılı yazsın.Cıkacak sonuca gore problemın kronık olup olmadıgı kanaatıne varalım ?

Benim motorumda sürekli olarak Sağ taraftaki Bujiyi karartma var ve pislik topluyor buda ister istemez düşük rolantide elektrıgı kesıp stop ettırıyor.Veyahutta ılgınc bır calısması oluyor yanı sankı stop ettı edecek gıbı.

Hava ayarı yapmama ragmen ve hatta atesleme bobınlerını degıstırmeme ragmen hatta hatta sacma olmasına ragmen sureklı farklı marka bujıler denememe ragmen bu sonucu degıstıremedım.Tabıkı yenı bujıyı taktıgım gıbı pislemıyor ama 400 km sonra oluyor bu olay

Olay bundan ıbaret sımdı sızden cevapları alalım bakalım
    Bir yumruktan daha serttir bir kadının sözleri ;
    Biri dişlerini döker digeri düşlerini .....

houlacaust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Kt
    bizim arkadaşta var o motordan 50 tl benzinle 180 km yol yapıyor....
    Dünya Denen Şu Hanede Elbet Seni Biri Anlar...

Motosikleti
    250 mct
    Sezonu yavaş yavaş kapatmak lazım galiba bugün sabah 7 de Etlik'ten çıktım yola çevre yolunu takip ederek Kazan'a gittim ama gelin bir de bana sorun gidene kadar anam ağladı ellerim bileklerime kadar dondu, acaba elcik ısıtma yapsak kaldırırmı bizim macit

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı eTo1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sezonu yavaş yavaş kapatmak lazım galiba bugün sabah 7 de Etlik'ten çıktım yola çevre yolunu takip ederek Kazan'a gittim ama gelin bir de bana sorun gidene kadar anam ağladı ellerim bileklerime kadar dondu, acaba elcik ısıtma yapsak kaldırırmı bizim macit
    Büyük şehirde olsam sonuna kadar katılırım soğuğa hiç direncim yok ama eskişehir gibi yerde ne kadar soğuk olsada sezon kapanmaz en uzak yer 20km o da hafta bir 40km yapıyorsun gidiş-dönüş

Motosikleti
    250 mct
    Bu elcik ısıtmayı biraz araştırdım da bizim mct kaldırıyor ısıtmayı da elcik ısıtması bizim mct yi kabul etmiyor galiba

Motosikleti
    MCT 250
    Merhaba arkadaşlar bende yeni mct 250 aldım ama arka teker çamurluğa sürtüyor arka amortisor ayarını nasıl değiştire bilirim yardım edermisiniz

Motosikleti
    250 MCT
    Arkadaşlar 15gündür servise git gelle uğraşıyorum ve sorunum bir türlü tespit edilemedi aylardır. Durumu aşağıda mondiale attığım mailde detaylı olarak anlattım. Burada paylaşmamın sebebi servisimin motordaki problemi tespit edememesi sebebiyle artık garantiden söylediği ikinci akününde fabrikanın reddemesi sonucu iyice bezmiş durumdayım. Daha öncede buna benzer bir kaç kere daha sorum fakat nedense kimse yardımcı olmadı yada fikrini söylemedi. Sizden ricam fikirlerinizi söylemeniz ve benimde servise bi şekilde bunları iletip artık ona yardımcı olarak problemin çözümünü istiyorum. Bu arada motorun akü değerleri ölçüldüğünde değerlerin normal olduğunu söyledi. Marşa basıldığında yaklaşık 13V civarında bir değer okunuyor ve bu şekilde akünün şarjında ve aküde bir problem olmadığını söylüyor. Mesaj aşağıdadır. Yardımcı olursanız çok sevinirm.

İyi akşamlar
    Ben bundan yaklaşık 5 ay önce Mondial 250 MCT marka ve modelde motorsiklet aldım. Motorumun marşı ve sabahları geldiğimde şarjı bitmiş oluyordu. Marş motorü regülatörü ve aküsü garanti kapmasında değiştikten sonra bu sorun tamamen hallolmasada yine eskisine nazaran daha iyiydi ve bende böyle idare ettim. Şuan motorum 1200kmde motorum garajda muhafaza etmeme rağmen gece 00:00 gibi bıraktığım motor sabah 09:00 gibi tekrar çalıştırtığımda marşı basmıyor ve akü neredeyse sıfırlanmış oluyor farları bile yanmıyor. Bir süre sonra farlar yanmaya başlıyor fakat marşı hala basmıyor. 5 dakika marşla uğraştıktan sonra akü tamamen bitiyor ve hiçbirşekilde elektriksel olarak tepki vermiyor sonra vurdurmak diye tabir edilen şekilde motoru çalıştırmak zorunda kalıyorum. Eğer motorumu 1 hafta bırakıp daha sonra bu şekilde bir tepki alsam bunu kış koşullarına bağlayabilirim fakat akünün 9 saat içinde sıfırlanması beni her sabah kan ter içinde gideceğim yere gitmeme sebep oluyor ve bu işlemin motorun dişlilerinde bir probleme sebep olacağını düşünüyorum. Motorumu servise götürdüğümde fabrikadan akü söyleyeyelim denildi. Birkaç gün önce servise gittiğimde akümün garantiden değişmesinin söz reddedildiğini ve bunun sebebininde "Motoru çok kullanmamam" olduğu söylendi. Şimdi öncelikle motorum daha 1200kmye gelmeden böyle en başından beri kronik hale gelen bir sorunla boğuşmam beni motorumdan gerçekten soğuttu. Başka bir konuda ben motorumla hergün 30-40 km yol yapıyorum ve bu süre şarj olmaması söz konusu değil diye düşünüyorum çünkü 9 saat çalıştırmazsam tekrar vurdurmak zorunda kalıyorum. Ayne model aynı yılda üretilmiş diğer motoru 2 gün aynı yolları gittiğimiz halde ikimizde garaja koyduğumuzda onunki tekte çalışıyor benimkini vurdurmak gerekiyor. Bu motordaki bir sorundur benim kullanmamla bağlantılı bir problem değil. Sizden ricam bu problemi çözmeniz çünkü marşa basınca çalışmayan bir motorla her sabah uğraşmak ister istemez insanı soğutuyor motordan. Eğer sorunumun aküden olmadığını düşünüyorsanız bile bu sorunun tam tesbitini ve gerekli çözümlerin tarafıma sağlanmasını bekliyorum. Mağduriyetimin bir an önce giderilmesini talep ediyorum aksi taktirde gerekli mahkemeler ve kuruluşlar aracılığı ile hakkımı sonuna kadar arayacığımı bilmenizi ve Uğur Mondial şirketinin adının bu şekilde davalarda kötü bir şekilde duyulmasının size birşey kazandırmayacağını bildiğim için gerekli yasal işlemlere başvurmadan önce sizinle iletişime geçerek problemi çözmek istiyorum.

Motosikleti
    250 mct
    Ben mct imı sıfır aldım 700 km de sanzuman ve vites dişlisi aşağı indi mondialle bu konuda çok çatıştım ama sonunda halledebildim garantiden sorunumu. Senin sorununla alakalı pek bir bilgim yok ama en kısa zamanda sorununun halledilmesini temenni ederim

Baelmoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 , Suzuki XF 650 Freewind

Deniz bu gün benim motoru ilk bakımına götürdüm o arada benim ustayla seni çekiştirdik aradım seni açmadın.
    Demek firma reddetti ustanın akü talebini. Cevap gelirse bir an evvel paylaş bari.

Evet Mct ci arkadaşlar.
    @eTo1903
    @StyLeOscaR
    @Osbourne
    @korsanxxx
    @ARBETUS
    @Beycivan
    ve daha adını sayamadıklarım
    Bu kardeşinizin sorununa bi el atın valla adam bezdi ben şahidim. Sizlerin yazdıklarından bi çok şey öğrendim ama bu kısmı kaçırmışım

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı Baelmoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Deniz bu gün benim motoru ilk bakımına götürdüm o arada benim ustayla seni çekiştirdik aradım seni açmadın.
    Demek firma reddetti ustanın akü talebini. Cevap gelirse bir an evvel paylaş bari.

Evet Mct ci arkadaşlar.
    @eTo1903
    @StyLeOscaR
    @Osbourne
    @korsanxxx
    @ARBETUS
    @Beycivan
    ve daha adını sayamadıklarım
    Bu kardeşinizin sorununa bi el atın valla adam bezdi ben şahidim. Sizlerin yazdıklarından bi çok şey öğrendim ama bu kısmı kaçırmışım
    Kanka sabahın köründe sınavım vardı uyuyordum akşam şimdi arayabilirsin bekliyorum

Motosikleti
    250 mct
    Valla beycivan bu sitede gördüğüm teknik bilgisi en iyi olanlardan birisi bende bizzat yarın ustama ileteceğim bu durumu kesinlikle bir çözüm bulacaktır yarında buradan yazarım nelerin yapılması gerektiğini umarım en kısa Amanda çözeriz sorunu

[QUOTE=bakoyoko;2188343]Mct Mondial firmasının kaba tabirle günümüz Şahin ve Doğanları gibidir kolay kolay papucu dama atılamaz Bu lafı yıllar sonra bır arkadas demisti deyip beni hatırlarsınız

karburator avans ayarını kontrol et.bırde tabı subap ayarındanda yapabılır,onuda kontrol etmende fayda var

cokkotuadam sorun mct'ye has degıl
    gecenlerde buna benzer bır olayda bana olmustu
    akuyu sarj'a takıyordum ertesı gun sadece farları yakabılecek kadar elektrık kalıyordu
    2 akuyle denedım sonuc gene aynı.regulator ve alternator kontrolu normal sonunda tesısatı kontrole gırıstım.ve bırcok yerde oksıtlenme ve bukulme vardı
    tamırınden sonra eskı saglıgına kavustu
    mct'nın tesısat kontrol edıldımı?bobınler,aku kabloları,cdi, fişler
    bunlardaki oksitlenme yada kablo kırılmaları boyle sorunlara yol acabılıyor
    once kolaydan zora dogru gıdılırse sorun daha kolay bulunabılır yanı sorunu dırek sarj sıstemınde aramamak lazım

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    arkadaslar selam,

foruma yeni uye oldum, motosiklet kullanicisi olarak da yeniyim, 3-4 ay oldu alali ve ondan once hic tecrubem yoktu.

mct'yi ikinci el aldim, aldigimdan beri cok sorun yasadim, belki de surmeyi yeni ogrendigim icin. cevremde motosiklet kullanan hic kimse yok, tecrubelerinden faydalanabilecegim biri de yok, forumlardan takip etmek de faydali tabi ama okumakla, teorik bilgiyle ne kadar olur bilmiyorum.

motosikleti kullaniyorum ama belki de cok yanlis bir sekilde kullaniyorumdur

isim evime uzak oldugu icin her gun kopruden gecerek 20km'ye yakin yol gidip, o kadar da geliyorum. simdiye kadar yagmurda da kullandim, ama dedigim gibi surekli sorunlar yasiyorum, biri bitmeden oteki basliyor. motosiklet ustalari da cok guvenilmez insanlarmis, ne yapicam bilmiyorum...

mesela bugun eve geldim aksam ustu, koprude kgs icin durdum, istop ettirdim, sonra mars basmadi, motor o kadar sicakken normal mi bu? 10km'ye yakin yol gelmisim, akunun sarj olmus olmasi gerekmez mi? sonra vurdurup eve geldim, durdurdum motoru, calistirmaya calistim, mars yine cok cok az, cizirti seklinde calisiyor, anlamadim? aku degistirmek mi gerekir?

40tl'ye aldigm aku sarj cihazini taktim, sabaha kadar dolar muhtemelen, dun gece de oyle yapmistim, ama bugun bosaldi.

cok uzun yazdim kusura bakmayin, ama cok muzdaribim motordan ve tecrubelere ihtiyacim var, cok cok seviyorum, bi gun binmesem sesini ozluyorum, bu sorunlar beni pes ettirip uzaklastirmaz insallah motordan.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı cokkotuadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 15gündür servise git gelle uğraşıyorum ve sorunum bir türlü tespit edilemedi aylardır. Durumu aşağıda mondiale attığım mailde detaylı olarak anlattım. Burada paylaşmamın sebebi servisimin motordaki problemi tespit edememesi sebebiyle artık garantiden söylediği ikinci akününde fabrikanın reddemesi sonucu iyice bezmiş durumdayım. Daha öncede buna benzer bir kaç kere daha sorum fakat nedense kimse yardımcı olmadı yada fikrini söylemedi. Sizden ricam fikirlerinizi söylemeniz ve benimde servise bi şekilde bunları iletip artık ona yardımcı olarak problemin çözümünü istiyorum. Bu arada motorun akü değerleri ölçüldüğünde değerlerin normal olduğunu söyledi. Marşa basıldığında yaklaşık 13V civarında bir değer okunuyor ve bu şekilde akünün şarjında ve aküde bir problem olmadığını söylüyor. Mesaj aşağıdadır. Yardımcı olursanız çok sevinirm.

İyi akşamlar
    Ben bundan yaklaşık 5 ay önce Mondial 250 MCT marka ve modelde motorsiklet aldım. Motorumun marşı ve sabahları geldiğimde şarjı bitmiş oluyordu. Marş motorü regülatörü ve aküsü garanti kapmasında değiştikten sonra bu sorun tamamen hallolmasada yine eskisine nazaran daha iyiydi ve bende böyle idare ettim. Şuan motorum 1200kmde motorum garajda muhafaza etmeme rağmen gece 00:00 gibi bıraktığım motor sabah 09:00 gibi tekrar çalıştırtığımda marşı basmıyor ve akü neredeyse sıfırlanmış oluyor farları bile yanmıyor. Bir süre sonra farlar yanmaya başlıyor fakat marşı hala basmıyor. 5 dakika marşla uğraştıktan sonra akü tamamen bitiyor ve hiçbirşekilde elektriksel olarak tepki vermiyor sonra vurdurmak diye tabir edilen şekilde motoru çalıştırmak zorunda kalıyorum. Eğer motorumu 1 hafta bırakıp daha sonra bu şekilde bir tepki alsam bunu kış koşullarına bağlayabilirim fakat akünün 9 saat içinde sıfırlanması beni her sabah kan ter içinde gideceğim yere gitmeme sebep oluyor ve bu işlemin motorun dişlilerinde bir probleme sebep olacağını düşünüyorum. Motorumu servise götürdüğümde fabrikadan akü söyleyeyelim denildi. Birkaç gün önce servise gittiğimde akümün garantiden değişmesinin söz reddedildiğini ve bunun sebebininde "Motoru çok kullanmamam" olduğu söylendi. Şimdi öncelikle motorum daha 1200kmye gelmeden böyle en başından beri kronik hale gelen bir sorunla boğuşmam beni motorumdan gerçekten soğuttu. Başka bir konuda ben motorumla hergün 30-40 km yol yapıyorum ve bu süre şarj olmaması söz konusu değil diye düşünüyorum çünkü 9 saat çalıştırmazsam tekrar vurdurmak zorunda kalıyorum. Ayne model aynı yılda üretilmiş diğer motoru 2 gün aynı yolları gittiğimiz halde ikimizde garaja koyduğumuzda onunki tekte çalışıyor benimkini vurdurmak gerekiyor. Bu motordaki bir sorundur benim kullanmamla bağlantılı bir problem değil. Sizden ricam bu problemi çözmeniz çünkü marşa basınca çalışmayan bir motorla her sabah uğraşmak ister istemez insanı soğutuyor motordan. Eğer sorunumun aküden olmadığını düşünüyorsanız bile bu sorunun tam tesbitini ve gerekli çözümlerin tarafıma sağlanmasını bekliyorum. Mağduriyetimin bir an önce giderilmesini talep ediyorum aksi taktirde gerekli mahkemeler ve kuruluşlar aracılığı ile hakkımı sonuna kadar arayacığımı bilmenizi ve Uğur Mondial şirketinin adının bu şekilde davalarda kötü bir şekilde duyulmasının size birşey kazandırmayacağını bildiğim için gerekli yasal işlemlere başvurmadan önce sizinle iletişime geçerek problemi çözmek istiyorum.
    akü, elektrik ve ateşlemeyle ilgili pek bilgim olmadığından yanlış şeyler yazıp sebebiyet vermek istemediğimden bazı şeylere cevap veremiyorum ama şunu bilmeni isterim motoru az kullandın diye akü vb parçaların garanti kapsamında sayılmama gibi durumu olmaz..

aklıma gelenleri yazmaya çalışayım..

-motorun jikleyle çalışıyor mu ?
    -bujilerini kontrol ettin mi ?
    -ateşleme bobinine baktılar mı ?
    -konjektörün arızalı ise aküyü tam işlevini yerine getirmez bana olmuştu ve garantiden değiştirdik
    -ateşlemeyle ilgili kablolar vb şeyler kontrol edildi mi ? olurya belki temazsızlık veya kopuk olabilir..
    -birde bu akünün oralarda beyaz bir kutucuk gibi şeyin içinde sigorta var ampul şeklinde o patlamış veya işlevini tam yapamaz halde olabilir bizim arkadaşa olmuştu.. gerçi o patlayınca vurdurarak dahi çalışmıyordu..

beycivan, arbetüs ve korsanxx bu konuda benden tecrübeli arkadaşlardır onlarda cvp yazarsa sorununa çözüm bulurlar..
    bu hafta içi gene servise gideceğim.. bu yazdıklarını aynen iletirim ustayla az çok aram iyi mümkün olduğu kadar bilgi almaya çalışacağım yapılması gerekenlerle ilgili..

Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım yeni uye oldum yani çok güzel bir başlık olmuş oncelikle fikirlerini bizle paylaşan arkadaşlara çok teşekkur ediyorum bende kırıkkalede öğrenciyim ve mondial 250 mct almayı dusunuyorum bunlardan 1. nedeni görünüşü açıkça çok hoşuma gitti birde ucuz olması cazip geldi fakat daha motor ehliyetimde yok daha oncedende hiç kullanmadım sizce kırkkale gibi bir yerde ne tur zorluklarla karşılarşırım açıkcası arkadaşlarım gozumu korkutuyor ama hep eskiden berli olan bir hayalimi gerçekleştirmek istiyorum hergun 10 15 km yapcam zaten sizlerin ne gibi tavsiyeleri olabilir bu konuda çok endişem war. Korkularımda var. Konuşmak dusuncelerini paylaşmak isteyen arkdşlara minnettar kalırım msn adresim dpaw_u3c@hotmail.com isteyen ekleyebilir konuşuruz şimdiden çok teşekkurler

Motosikleti
    MCT 250
    ARKADAŞLAR benim soruyu kısa ve net yazmamdan kaynaklanıyor olsa gerek daha cevap veren olmadı mct 250 yeni aldım arka amörtisor (süspansiyon) ayarına kendimiz değiştire bilirmiyiz örn: 2 konumundan 4 konumuna getirme, ve bunu nasıl yaparız Bilgilerinizi BEKLİYORUM İyİ Günler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:53 ----------

ARKADAŞLAR benim soruyu kısa ve net yazmamdan kaynaklanıyor olsa gerek daha cevap veren olmadı mct 250 yeni aldım arka amörtisor (süspansiyon) ayarına kendimiz değiştire bilirmiyiz örn: 2 konumundan 4 konumuna getirme, ve bunu nasıl yaparız Bilgilerinizi BEKLİYORUM İyİ Günler

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz147LWBHFK

Motosikleti
    250 MCT
    Arkdaşlar öncelikle ilginiz için teşekkür ederim cevapları vereyim Öncelikle bujilerde bir sorun olduğunu sanmıyorum. Çünkü sorun ateşlemede değil akü okadar bitiyorki marş motoru dönmüyor 10-15 dakika (tam olarak tarif etmek gerekirse) TIIRRRRRRRRRRR diye bir ses çıkartıyor sonra tamamen gidiyor farlarda gidiyor. Vurdurduktan sonra 10km kadar gittikten sonra bastığımda yada bırakıp bir iki saat sonra geldiğimde tekrar basıyor ama dediğim gibi sabahları mümkün değil basmıyor. Bugün birde yolda kaldım 2-3kmlik yolu hep rölantide gitmek zorunda kaldım ışıklar ve trafik yüzünden 10-15 dakika kadar yavaş yavaş gittim ve durdum. Sonra baktım ışık yanmıyor (bunu yaptığım için hala sövüyorum kendime) motoru stop ettim. Yeşil yandığında bastım çalışmadı. İndim vurdurmak zorunda kaldım yine. Bence benim sorunum ya akü şarj etmiyor ya da dedğiniz gibi tesisatta bi kaçak oksitlenme birşey var. Servise gittiğimde adam akü değerini ölçüyor marşa bastırıyor gaz veriyor değerlerin doğru yapmaması lazım diyor. Benim kafamdaki soru tabiki bu adam neden motoru açıp tesisatı incelemiyor oluyor. Ya bu adam 60küsür yaşında bir adam çocukluığundan beri motorlarla uğraşıyor bu işten anlamamasına aklım ermiyor. Şimdi servisten gelecek cevaba göre servisimi değiştiricem yada sizden gelen fikirler doğrultusunda götürdüğümde konuşacağım ama gerçekten aklımın almadığı akü değişti regülatör değişti marş motoru değişti bu adam hala neden akü değerini ölçüp benim yapabileceğim birşey yok akü söyleyeyim servisten diyor. Bencede bu sorun aküyle falan alakalı değil.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:58 ----------

Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar selam,

foruma yeni uye oldum, motosiklet kullanicisi olarak da yeniyim, 3-4 ay oldu alali ve ondan once hic tecrubem yoktu.

mct'yi ikinci el aldim, aldigimdan beri cok sorun yasadim, belki de surmeyi yeni ogrendigim icin. cevremde motosiklet kullanan hic kimse yok, tecrubelerinden faydalanabilecegim biri de yok, forumlardan takip etmek de faydali tabi ama okumakla, teorik bilgiyle ne kadar olur bilmiyorum.

motosikleti kullaniyorum ama belki de cok yanlis bir sekilde kullaniyorumdur

isim evime uzak oldugu icin her gun kopruden gecerek 20km'ye yakin yol gidip, o kadar da geliyorum. simdiye kadar yagmurda da kullandim, ama dedigim gibi surekli sorunlar yasiyorum, biri bitmeden oteki basliyor. motosiklet ustalari da cok guvenilmez insanlarmis, ne yapicam bilmiyorum...

mesela bugun eve geldim aksam ustu, koprude kgs icin durdum, istop ettirdim, sonra mars basmadi, motor o kadar sicakken normal mi bu? 10km'ye yakin yol gelmisim, akunun sarj olmus olmasi gerekmez mi? sonra vurdurup eve geldim, durdurdum motoru, calistirmaya calistim, mars yine cok cok az, cizirti seklinde calisiyor, anlamadim? aku degistirmek mi gerekir?

40tl'ye aldigm aku sarj cihazini taktim, sabaha kadar dolar muhtemelen, dun gece de oyle yapmistim, ama bugun bosaldi.

cok uzun yazdim kusura bakmayin, ama cok muzdaribim motordan ve tecrubelere ihtiyacim var, cok cok seviyorum, bi gun binmesem sesini ozluyorum, bu sorunlar beni pes ettirip uzaklastirmaz insallah motordan.
    Senin sorununda benimkinin aynısı gibi duruyor ama ben 2 aydır çözmeye çalışıyorum sende yada bende bir gelişme olursa muhakkak birbirimizle iletişime geçelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:01 ----------

-motorun jikleyle çalışıyor mu ? -çalışmıyor çünkü marş basmıyor daha önceden ilk kalkışta jikleyle kaldırıyordum zaten
    -bujilerini kontrol ettin mi ? -yine dediğim gibi bujilerde bir sorun yok ilk kalkışta marş bastığı koşullarda 1-2 marşta çalışıyordu zaten
    -ateşleme bobinine baktılar mı ? -yukarda söylediğim gibi
    -konjektörün arızalı ise aküyü tam işlevini yerine getirmez bana olmuştu ve garantiden değiştirdik -regülatör değişti sonuç aynı
    -ateşlemeyle ilgili kablolar vb şeyler kontrol edildi mi ? olurya belki temazsızlık veya kopuk olabilir.. -hayır kontrol edilmedi
    -birde bu akünün oralarda beyaz bir kutucuk gibi şeyin içinde sigorta var ampul şeklinde o patlamış veya işlevini tam yapamaz halde olabilir bizim arkadaşa olmuştu.. gerçi o patlayınca vurdurarak dahi çalışmıyordu.. -sigortayı kontrol ettim bi sıkıntı yok

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı cokkotuadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaşlar öncelikle ilginiz için teşekkür ederim cevapları vereyim Öncelikle bujilerde bir sorun olduğunu sanmıyorum. Çünkü sorun ateşlemede değil akü okadar bitiyorki marş motoru dönmüyor 10-15 dakika (tam olarak tarif etmek gerekirse) TIIRRRRRRRRRRR diye bir ses çıkartıyor sonra tamamen gidiyor farlarda gidiyor. Vurdurduktan sonra 10km kadar gittikten sonra bastığımda yada bırakıp bir iki saat sonra geldiğimde tekrar basıyor ama dediğim gibi sabahları mümkün değil basmıyor. Bugün birde yolda kaldım 2-3kmlik yolu hep rölantide gitmek zorunda kaldım ışıklar ve trafik yüzünden 10-15 dakika kadar yavaş yavaş gittim ve durdum. Sonra baktım ışık yanmıyor (bunu yaptığım için hala sövüyorum kendime) motoru stop ettim. Yeşil yandığında bastım çalışmadı. İndim vurdurmak zorunda kaldım yine. Bence benim sorunum ya akü şarj etmiyor ya da dedğiniz gibi tesisatta bi kaçak oksitlenme birşey var. Servise gittiğimde adam akü değerini ölçüyor marşa bastırıyor gaz veriyor değerlerin doğru yapmaması lazım diyor. Benim kafamdaki soru tabiki bu adam neden motoru açıp tesisatı incelemiyor oluyor. Ya bu adam 60küsür yaşında bir adam çocukluığundan beri motorlarla uğraşıyor bu işten anlamamasına aklım ermiyor. Şimdi servisten gelecek cevaba göre servisimi değiştiricem yada sizden gelen fikirler doğrultusunda götürdüğümde konuşacağım ama gerçekten aklımın almadığı akü değişti regülatör değişti marş motoru değişti bu adam hala neden akü değerini ölçüp benim yapabileceğim birşey yok akü söyleyeyim servisten diyor. Bencede bu sorun aküyle falan alakalı değil.

-motorun jikleyle çalışıyor mu ? -çalışmıyor çünkü marş basmıyor daha önceden ilk kalkışta jikleyle kaldırıyordum zaten
    -bujilerini kontrol ettin mi ? -yine dediğim gibi bujilerde bir sorun yok ilk kalkışta marş bastığı koşullarda 1-2 marşta çalışıyordu zaten
    -ateşleme bobinine baktılar mı ? -yukarda söylediğim gibi
    -konjektörün arızalı ise aküyü tam işlevini yerine getirmez bana olmuştu ve garantiden değiştirdik -regülatör değişti sonuç aynı
    -ateşlemeyle ilgili kablolar vb şeyler kontrol edildi mi ? olurya belki temazsızlık veya kopuk olabilir.. -hayır kontrol edilmedi
    -birde bu akünün oralarda beyaz bir kutucuk gibi şeyin içinde sigorta var ampul şeklinde o patlamış veya işlevini tam yapamaz halde olabilir bizim arkadaşa olmuştu.. gerçi o patlayınca vurdurarak dahi çalışmıyordu.. -sigortayı kontrol ettim bi sıkıntı yok
    dostum yanlış anlamada bazen hata olmasını zannetmediğimiz parçalar veya değişen parçalar bile sorunlu olabilir..

sorununa çözüm bulana kadar yardım etmeye çalışacağım dediğim gibi bu konuda bende zayıfım ama ustamın yanına gittiğimde aynen ileteceğim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler