Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    Yolun gittiği yere kadar

bence budur arkadaşlar

lastik patlama işi benimde kafama takıldı orta sehpada yok evet zor bir durum

ya bi demirciye arka lastik miline uygun portatif bir orta sehpa yaptıracak açılır kapanır şöyle yada motora montajlı bir orta sehpa ayarlayacaz bi düşünelim bakalım ne çıkartabiliriz

vede bir sıkıntım daha var benim daha önceki sayfalarda değinildiği gibi korna çok kötü duruyor bu konu hakkındada bir çok yorum aldım çok basit duruyor çünkü bu işede bi el atalım mı....

bir konu daha 30 nisan 2006 de moto gp ye gelecekmisiniz acaba yoksa ben gene tın tın tek başıma mı olacağım ağlarım valla.....

link

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=12461
    ...tın tın giderim abi....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mct250 siyah,kawasaki zzr 1100
    dostlar ben bu arada bir şey sormak istiyorum motorumun üzerindeki uğur ve 250 mct yazılarını nasıl silerim bir deneme yaptım ama sanki üzerine cila atılmış gibi çıkan yerde hafif bir derinlik oluyor bunu nasıl çıkarabileceğimi bilen varmı acaba???

hakanz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı Faustxx adlı üyeden alıntı
    dostlar ben bu arada bir şey sormak istiyorum motorumun üzerindeki uğur ve 250 mct yazılarını nasıl silerim bir deneme yaptım ama sanki üzerine cila atılmış gibi çıkan yerde hafif bir derinlik oluyor bunu nasıl çıkarabileceğimi bilen varmı acaba???
    Depodaki Mondial yazısını kolayca sökersin üzerine bir cila yeter ama yandaki mct yazılarının üzerine cila atılmış minicik bir iz kalıyor. Forumun önceki sayfalarında konuyla ilgili arkadaşların detaylı değerlendirmeleri var.

Bu arada resim yüklemek için http://www.imageshack.us/ adresine gitmen gerek. Gözatla yüklemek istediğin resmi seçip forumda taşmaması için 640x480 ve resme thumbnail vereceksen alttaki remove size/resolution barı işaretleyip host it e basman yeterli.

Resim yüklendikten sonra eğer resmin üzerine tıklamayınca büyüyen minik halini koymak istiyorsan Thumbnail for forums, resmi aynen göstermek istiyorsan ise Hotlink for forums u seçmen yeterli. Çıkan linki copy/paste ile buraya yapıştırırsan imajlarını eklemiş olursun.

Alıntı choppersile adlı üyeden alıntı
    Dün hava güzeldi...Bindim oğlana indim Fenerbahçe marinaya... Hakanımın tekneye uğradım görüntüler güzel diye sizinle paylaşıyım dedim...Bu arada hakan usta bir motorcu olduğu kadar usta bir denizcidirde bilginiz olsun...
    Estafurullah Ayhancım, sen benden daha eski denizcisin be hocam
    Saygı göster, saygı gör. Seviyesizlerden hep uzak dur!

Motosikleti
    hakanz bilgi için çok teşşeür ederim bugün benim keratanın resimlerini çekip yarında siteye eklerim işallah. birazdan işten çıkıp şu deri çanta meselesini halledecem. gaiba birde cila almam lazım onuda alıp yazılarını söküp öyle resmini çekeyim. daha içime siner o zaman.

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    sevgili mct topici muadilleri sisibar işleme işi tamam içiniz kayacak valla
    fotolar yarın inşallah

MOTO GP diyorum mct kullanıcıları

hayat hep tasarım değil arasıra sergide lazım
    ...tın tın giderim abi....

gogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT 660 R
    YOLUN GİTTİĞİ YERE KADAR...
    Bence çok güzel bu...Çok beğendim. Daha da iyisi aklıma gelmiyor.

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı metemen adlı üyeden alıntı
    sevgili mct topici muadilleri sisibar işleme işi tamam içiniz kayacak valla
    fotolar yarın inşallah

MOTO GP diyorum mct kullanıcıları

hayat hep tasarım değil arasıra sergide lazım
    Baba, çok güzel laf yalnız...walla ne kadar şair, güzel sanatlar, tasarım, edebiyat ruhlu adam varsa hepsi bizde...gerisi hikaye ;)

MOTOGP e ben gelemiyorum maalesef...Cuma ve Cmts iş icabı Antalya da olacağım...dolayısı ile mümkün görülmüyor...

Ama sen başta olmak üzere gidecek arkadaşlarımızın güzel fotoğraflarını bekliyor olacağım GP ile ilgili...

Ne güzel de benzin kokar şimdi orası....sıcak lastik....offff offf....
    kafayı yiyeceğim walla bu motor yoluna...

Sabah Manisa ya götürdüm oğlumu....700 km e dayandı böylelikle...
    5. vites, 70-80, Sabuncubeli yokuşu...keçi gibiydik keçi...tık yok ....
    Yararlı tavsiyeleriniz sayesinde hep arkadaşlar...iyi yağ, iyi buji, iyi ayarlı zincir, ....titreşim olayı sanki biraz daha azaldı gibi...Benzin 110 YTL civarı...haberler böyle güzel...
    Umarım hep böyle gider....

Sevgiler, selamlar....kazadan uzak, keyifli ve güvenli sürüşler herkese....

Alıntı gogo adlı üyeden alıntı
    YOLUN GİTTİĞİ YERE KADAR...
    Bence çok güzel bu...Çok beğendim. Daha da iyisi aklıma gelmiyor.
    Doktorcum selam...

Metin den sonra sağol sen ikinci oy kullanan oldun...

Şimdilik bu sloganımız önde gidiyor...

Koruma demirini unutmadım..aklımda...Antalya ya gitmeden de siparişi vereceğim dostum....hem yakışıklı hem de güvenli olacak bizim oğlanlar...

MONDIAL Hakkında ikiteker.org den alıntı...:

"Kendi mühendislerini Çin`deki motosiklet fabrikalarında görevlendiren Türk firmaları, en ufak cıvata ve somunu bile kontrol altında tutuyorlar. Bu titizlik kaliteyi de beraberinde getiriyor.
    İSTANBUL- Motosiklet sektöründe geçtiğimiz sene yaptığı patlama ile bir anda dikkatleri üzerinde toplayan Uğur Mondial yetkilileri başarılarının sırrını makul fiyat, bol yedek parça, sık servis ve `üretimi bizzat kontrol altında tutmak` olarak açıkladılar. Uğur Mondial Grup Yurtiçi Satış Koordinatörü Erdoğan Ulaş, `Halk nazarında Çin mallarına karşı bir mesafe var. Eğer siz işinizi bilirseniz bu pazardan çok kaliteli ürünler alabilirsiniz. Biz bu işe bir yıllık bir fizibiliteden sonra girdik ve asla telefon siparişi vermedik. Şu anda Çin`de 20 mühendis arkadaşımız var bize yollanacak motorları titizlikle gözden geçiriyor, hiç bir tereddüte mahal bırakmıyorlar. Çin`de olmayan tek şey kalite kontrol, o açığı da biz fazlasıyla kapatıyoruz. Bu işi o kadar ciddiye alıyoruz ki Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Faysal Takmaklı bizzat ekibin başında bulunuyor` dedi.

Yerlisi seneye Sözlerine `Uğur Grubu sanayici bir geçmişten geliyor` diye devam eden Erdoğan Ulaş `Çin`deki arkadaşlarımız sadece kalite kontrol ile kalmıyor, motosiklet üretmenin felsefesini yakalıyorlar. Şu anda Nazilli`de 42 bin metrekare alana bir fabrika kuruyoruz, burada önce montaja başlayacak tedrici olarak yerli oranını yükselteceğiz. Bu sayede yüzlerce Türk gencine istihdam sağlayacak ve ciddi bir ihracat kapısı açacağız. Yönetim Kurulu Başkanımız Abidin Takmaklı bir motosiklet sanat okulu açabilmek için çalışıyor. Buradan yetişen çocuklar sektöre hız katacaklar` dedi.

İşin başı servis

Türkiye genelinde 560 yetkili servis ve 600`e yakın bayileri olduğunu açıklayan Erdoğan Ulaş, `2005 yılında 68 bin adetlik satış rakamıyla rekor kırdık. 2006 hedefimiz 200 bine ulaşmak ki, 155 bin aracın bağlantısını zaten şimdiden yaptık. Yıllardır dondurma makineleri, soğutucular, dondurucular ürettik sattık, Anadolu`nun dört bir yanında ve yurt dışında dostlarımız müşterilerimiz var, bize güvenenler hiç mahçup olmadılar. Düşünün henüz üretim yapmadan motosiklet ihracına (6 ülkeye) başladık, zira müşterilerimiz bizden aldıkları ürünün daha kaliteli olduğuna inanıyorlar` dedi.

> İrfan Özfatura > Enes Demiray
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Selam Arkadaşlar

Yolun gittiği yere kadar sanki çok doğru bir anlam ifade etmiyor gibi.Yanılıyormuyum bilmiyorum ama yol bir yere gitmez.Kişiler o yolu bir araç olarak kullanarak istedikleri yere giderler.

''Yolun bittiği yere kadar desek'' dahmı iyi olur acaba

Önerileriniz?

Hoşçakalın

Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı tekno adlı üyeden alıntı
    Selam Arkadaşlar

Yolun gittiği yere kadar sanki çok doğru bir anlam ifade etmiyor gibi.Yanılıyormuyum bilmiyorum ama yol bir yere gitmez.Kişiler o yolu bir araç olarak kullanarak istedikleri yere giderler.

Önerileriniz?

Hoşçakalın
    Yol da bitince hani, bir hüzün var sanki o cümlede...yol biter, bizim yolculuk da biter, motordan in gibi hadi....

Ne bileyim...bu da benim görüşüm...

Halbuki daha çok yol var git git bitmez, görülecek de bi sürü yer....

"Sonuna kadar sürmek için..."
    "Yollar varoldukça..."
    ".....
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

TheTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Alıntı kaskkafa adlı üyeden alıntı
    selamlar. şu bordo 34fre baya güzel olmuş eline sağlık güle güle kullan hocam.
    sanırım mctciler artık bu topicte takılıyor.
    the turk abicim sana söyleyecek laf bulamıyorum insan bi merhaba hoşgeldin der seninkine pisiklet dedim diye mi kızdın...
    :-)
    abi sen burdamıydın daha yeni gordum yazdıgını pek giremiyorum girdiğim zamanda en az 3 4 yeni sayfa eklenmiş oluyo acayip hızlı topic kusura bakma

bu arada ne pisikleti kardeşiiiiiiim benzini biraz fazla yakma dışında super yaptım motoru sisler korumalık falan 200 kg.ye yaklaştı motor gecen servise goturdum aman abi artık bu motor dolmuş başka şey ekleme dediler aklıma yapacakda başka şey gelmiyo zaten
    [B][COLOR="blue"][COLOR="Blue"][COLOR="Blue"][B][I]Bu motor sevdası yüzünden bigün bi ağaçla bir olacam.Ambulans tercihim YZF-R1[/I][/B][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/B]

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    merhaba.daha önce journeyman-35 abimizle özel mesajdan sohpet etmiştik ama burada belirtmemiştim. yaklaşık 1,5 aydan beri bende siyah bi 250 mct kullanıcısıyım.yaklaşık 1500 km oldu.güzel bi rodaj yaptığıma inanıyorum. marş rölem arızalandı, sol aynam düşüyor birde gidonu tutan büyük bir somun yarya ( uzun far lambası ile boş vites lambasının ortasında ) diş yemiş sıkılmıyor,sarsılma yapıyor. garanti olayları biraz karıştı. fabrikayla görüştüm beklemediyim.ama röleyi paramla aldım gelecek olan yedeğe ayrılacak. ama bi sorunum varki beni çıldırtıyor. vites... sabahları iyi ısıtmak gerekli yoksa aniden öne sıçrayı veriyor. birde kimi zaman vites düşürürken tak diye düşüyo. özellikle 2. vites ... önerisi olan varsa sevinirim. paylaşımlara devam...

Motosikleti
    Doatlar bende bir kaç birşey buldum biraz acele oldu ama sizinle hemen paylaşmak istedim. flama konusunu bende araştırıyoru grafiker olamamın avantajı var pekçok bağlantı elimin altında yeterki birşeye ortak karar verelim sonra katkı olarak bende bir fiyat araştırması yaparım. bir an önce flamayı takasım var. bu arada 590 km oldu benim kerata bugün yağı değiştirip genel bir kontrol yaptıracam motorumun doğmasına 1410 km kaldı şimdilik birbirimizi tartıyoz tanımaya çalışıyoruz ) galiba benim motor canlı yakında dile gelirse şaşmam karaşimşek gibi )

hemen bulduğum bir iki şeyi size söyleyeyim.
    ASFALT ŞÖVALYELERİ
    YANIK TEKERLER
    ÖZGÜR RUHLAR veya ÖZGÜRLÜK RUHU MCT
    DÜNYA DURDUKCA, YAŞAYACAK RUH... MCT
    ÖZGÜRLÜĞÜ YAŞAMA HAYALİ...
    YOLLARA KÜKREYEN AŞK
    ÖZGÜRLÜK MABEDİ
    MCT MABETİ
    RÜZGARIN NEFESİ.. MOTORUMUN SESİ... ASFALTTAKİ İZİM...
    MOTORLU DON KİŞOT vya DON KİŞOTUN MOTORU
    TEKERİM DÖNDÜKCE ÖZGÜRÜM
    MARŞ BASTIKCA HAYKIRAN ÖZGÜRLÜK

Valla bende ortaya bir iki malzeme attım bunlardan belki bir yemek çıkar.
    journeyman 35 dostum sen nedersin bir yemek çıkarabilirmiyiz hep beraberce.

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı
    ama bi sorunum varki beni çıldırtıyor. vites... sabahları iyi ısıtmak gerekli yoksa aniden öne sıçrayı veriyor. birde kimi zaman vites düşürürken tak diye düşüyo. özellikle 2. vites ... önerisi olan varsa sevinirim. paylaşımlara devam...
    Sevgili benkaan,

2. vires bazı partilerde hatalı üretim. Servis bunu ücretsiz değiştiriyor. İyi bir servis tercih edip mutlu kalabilirsin.

Motor soğukken ileri zıplaması jigle ile devir yüksek olmasından kaynaklanıyor. Bu da çok doğal motor şanzıman bir biliyorsun motorlarda.

Alıntı Faustxx adlı üyeden alıntı
    bu arada 590 km oldu benim kerata...
    3 günde 590 km. değil rodaj sen bu gidişle yaz sonu 100.000km segmanı attırmaya bile girersin

Kazasız belasız kullanman dilekleriyle tekrar hayırlı olsun.

Motosikleti
    250 mct
    hakanz söylediğin servisi bulabilmek sorun... ama bulucam...

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı
    hakanz söylediğin servisi bulabilmek sorun... ama bulucam...
    İstanbulda olsan buna gerek kalmazdı ama madem Mersindesin tereddüt bile etme Nazilliyi Uğurun merkezini ara, inanılmaz yardımcı oluyorlar...

Motosikleti
    250 mct
    aradım konuştum.cumartesi günü yeniden fax çektiler ama hala ses yok. bakalım perşembeye kadar yine beklicem olmadı bidaha telefon açıcam. silere verilen avadanlık seti varya, bana verilen 2 ingiliz anahtarı,1 buji anahtarı,1 de torna vida. onuda ben forumdan öğrenince verdiler......

tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Selam Arkadaşlar

Motorum 550 km geldi.Yağını 2.kez değiştireceğim.Hangi markayı tavsiye edersiniz?
    Şu anda Mobil yağ var.

Saygılar

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Motorum 550 km geldi.Yağını 2.kez değiştireceğim.Hangi markayı tavsiye edersiniz?
    Castrolun motorlar için şanzıman motor yağı bir olanlar için bir yağı var methediyolar. Vitesleri rahatlatıyormuş

gogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT 660 R
    Selam Arkadaşlar

Önerileriniz?

Hoşçakalın
    Ya bence de yol bitmesin. Aslında "Yolun gittiği yere kadar..." demek o yüzden daha güzel tınıdı kulağıma. Fazla bir anlam kayması da yok sanki. Mesela "gittiği yere kadar" ı tek başına düşününce garip gelmiyo kulağa. Yolun bir yere gidiyor olması ve flamanında yolda onun gittiği yönü takip etmesi fena değil bence.
    Yine de özgün fikirlere açığız tabii...
    Bu arada orijinal ve kaliteli stiker bulan var mı izmir de?

Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı gogo adlı üyeden alıntı
    Ya bence de yol bitmesin. Aslında "Yolun gittiği yere kadar..." demek o yüzden daha güzel tınıdı kulağıma. Fazla bir anlam kayması da yok sanki. Mesela "gittiği yere kadar" ı tek başına düşününce garip gelmiyo kulağa. Yolun bir yere gidiyor olması ve flamanında yolda onun gittiği yönü takip etmesi fena değil bence.
    Yine de özgün fikirlere açığız tabii...
    Bu arada orijinal ve kaliteli stiker bulan var mı izmir de?
    Tam sms geçiyodum sana, şarj sizlere ömür..
    Doktorcum, ben yarın inşallah, sen de en geç hftsonu itibarı ile , İzmir' in en yakışıklı ve güvenli MCT lerine sahip olucaz ayıptır söylemesi...

Sevpa, bu akşam kargoya verdi bizim koruma demirlerini...yarın öğleden sonra bana ulaşır....

Yaw Sevpa dakiler nasıl adamlar ben anlamadım, büyük markalar gitsin de azıcık servis nasıl olunur, müşteri odaklılık fln ne demektir, iyi bişey midir, bi öğrensinler...

İzmir dostlarım, Ayhan Bey de İzmir de kalbi kalanlardan...her türlü parça ve aksesuar temininde bulunabileceğini söyledi selamının yanında sizlere...

Hakanz, büyük dost, güzel adam, saol be..walla emeğin geçti bu aşamada çok...

Alıntı hakanz adlı üyeden alıntı
    Castrolun motorlar için şanzıman motor yağı bir olanlar için bir yağı var methediyolar. Vitesleri rahatlatıyormuş
    Abi, ben de Shell Rımula 10/40 koydurdum...litresi 15 YTL ama gerçekten kaymak gibi geçer oldu vitesler....
    tavsiye edebilirim..ama Castrol ü de övenler epey var hakanz haklı abi bu konuda....
    [FONT="Verdana"]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler