Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı boccom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun görünüşü güzel ama benzin tüketimi nasıl?Manuel vites mi?
    boccom kardeş burda bu motoru kullanan arkadaşlarım varken bana laf söylemek düşmez haddim degil ama benim bildigim ( arkadaşların verdigi bilgiler dogrultusunda ) ortalama 10krş civarında yakıyo ve 5 ileri şanzumanı var...Manuel..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı owerower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boccom kardeş burda bu motoru kullanan arkadaşlarım varken bana laf söylemek düşmez haddim degil ama benim bildigim ( arkadaşların verdigi bilgiler dogrultusunda ) ortalama 10krş civarında yakıyo ve 5 ileri şanzumanı var...Manuel..
    Cevabın için sağol

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Arkadaşlar motorun görünüşü güzel ama benzin tüketimi nasıl?Manuel vites mi?
    tüketim;
    kullanıma,yol şartlarına , kişinin fiziksel yapısına vb. durumlara göre değişken oluyor.. kendimden örnek vereyim:

hergün işyerime giderken 15km gidiş 15 km geliş yapıyorum.. kullanımım ise e-5 ten gittiğim için 80 km hızın altına pek inmiyorum arada 90-100 km hıza da çıkabiliyorum ve arada trafik olduğu zamanlarda dur-kalk olayı da dahil oluyor,arada bir devirli kullanıyorum ve yaktığım yakıt ise 100 km de 4 lt ye yakın.. bu rakam söylediğim şartlarda böyle ama motoru normal kullanır 70 km hızın üstüne çıkmadığın taktirde olabilecek tüketim ise 100 km de 3.5 lt civarı oluyor.. motorda manuel, 5 vitesli..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    bugün ayın 16sında tamamen doldurduğum depoyu bitirdim 330km yol aldım ve oldukça süratli kullanım yapmıştım bu sefer üstelik 70-80 sürekli sonra rezerve geçtim 40kmde öyle ettimi 370km sonra 10tllik aldım 40 daha yaptım ve haala benzinim var 48tlye dolmuştu depo gerçi bu sitede en az yakan mct benimki çok garip olsada öyle
    vee prensipte bugün anlaşma yapıldı büyük ihtimalle yarın motor satılmış olacak ve altımda bisan senatör 150cc veya asya 150a 19t veyaa mondial 150zat veeyaa 0km mondial 125zn veyaaa 150rf veeeeeeyaaaaaa bugün sahibinden.comda gördüm 3000kmde 1500e 6000kmde 1500e 250mct artık kısmet kış geliyor diye scootera geçiyordum ama mct öyle bir motorki başında el sıkışırken sanki o alttan bana bakıyordu satma beni diye ama yapcak bişey yok sevgilerimle.

satılırsa ki %99 kış bakımı için yapılması gerekenleri perşembe yazıcam.
    bu arada debriyaj kullanımı ile ilgili el ile yapacağınız ayarla spor veya klasik kullanım modunun nasıl olacağını söyleyeceğim yalnız uyarayım spor modda pati çeker arabaların arasında öne zıplar arkada biri olursa ön kalkabilir bile )
    insan su gibi olmalıdır konduğu kabın şeklini almalı gittiği heryere istediği şekli verebilmeli B.T.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı korsanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün ayın 16sında tamamen doldurduğum depoyu bitirdim 330km yol aldım ve oldukça süratli kullanım yapmıştım bu sefer üstelik 70-80 sürekli sonra rezerve geçtim 40kmde öyle ettimi 370km sonra 10tllik aldım 40 daha yaptım ve haala benzinim var 48tlye dolmuştu depo gerçi bu sitede en az yakan mct benimki çok garip olsada öyle
    vee prensipte bugün anlaşma yapıldı büyük ihtimalle yarın motor satılmış olacak ve altımda bisan senatör 150cc veya asya 150a 19t veyaa mondial 150zat veeyaa 0km mondial 125zn veyaaa 150rf veeeeeeyaaaaaa bugün sahibinden.comda gördüm 3000kmde 1500e 6000kmde 1500e 250mct artık kısmet kış geliyor diye scootera geçiyordum ama mct öyle bir motorki başında el sıkışırken sanki o alttan bana bakıyordu satma beni diye ama yapcak bişey yok sevgilerimle.

satılırsa ki %99 kış bakımı için yapılması gerekenleri perşembe yazıcam.
    bu arada debriyaj kullanımı ile ilgili el ile yapacağınız ayarla spor veya klasik kullanım modunun nasıl olacağını söyleyeceğim yalnız uyarayım spor modda pati çeker arabaların arasında öne zıplar arkada biri olursa ön kalkabilir bile )
    370 km iyiymiş :D ben e-5 te en az 80 km hız ile gidiyorum rezerv dahil 350 km gidiyom ama şehiriçi dur kalkta dahil buna..

Demek satıyorsun kanka hayırlısı olsun ne diyelim, eğer kış için motora ihtiyacın olmayacaksa bence hiç alma derim..alacaksanda zaten tekrardan satacağına gre 2. el alman daha mantıklı 0 olayına girme derim genede karar senin..

bu arada bu debriyaj olayına kafam takıldı ha nedir o ayar kankam ? bi denemek lazım bazen atak olmak gerekebilir şehiriçinde tabi motorun ömrünü yer ama genede bilmek iyi olur

Motosikleti
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    370 km iyiymiş :D ben e-5 te en az 80 km hız ile gidiyorum rezerv dahil 350 km gidiyom ama şehiriçi dur kalkta dahil buna..

Demek satıyorsun kanka hayırlısı olsun ne diyelim, eğer kış için motora ihtiyacın olmayacaksa bence hiç alma derim..alacaksanda zaten tekrardan satacağına gre 2. el alman daha mantıklı 0 olayına girme derim genede karar senin..

bu arada bu debriyaj olayına kafam takıldı ha nedir o ayar kankam ? bi denemek lazım bazen atak olmak gerekebilir şehiriçinde tabi motorun ömrünü yer ama genede bilmek iyi olur
    yok kanki bu listede yazdığım motorların tamamı 2. el ama kmleri çok düşük o bakımdan avantajlıyım. İçime en çok sinen senatör 1700e veririm dedi 430km 2007 model 1998model yamaha majestyinin kasasını direk kullanmışlar harika bir kasası var heybetli oldukça yarın işlemler olursa tamamlanırsa satış ona bakıcam şu 1500tllik mctlere bakacağım birde 1250tlye asya 150a19t buldum 4400de ona bakıcam yarın motor bakma günü
    olmazmı kankam yaa idman iş hemen hemen hergün dışarı çıkıcam motoru sadece kar yolu kapadığında kullanamayacağım onun dışında her daim

bu arada benzin tasaruflu olmaya başlamış sevindim bi ara neydi herkes bir depo ile 250 felan gidiyorum diyordu şoka giriyordum ben 300ün altına birkere indi 290 oldu hemen bakıma soktum 350ye kadar gitti hehehe

söyliycem kanki ben bir zararını görmedim kontrolsüzlük dışında bunud bugün keşfettim tamamen tesadüf yani
    insan su gibi olmalıdır konduğu kabın şeklini almalı gittiği heryere istediği şekli verebilmeli B.T.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı korsanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok kanki bu listede yazdığım motorların tamamı 2. el ama kmleri çok düşük o bakımdan avantajlıyım. İçime en çok sinen senatör 1700e veririm dedi 430km 2007 model 1998model yamaha majestyinin kasasını direk kullanmışlar harika bir kasası var heybetli oldukça yarın işlemler olursa tamamlanırsa satış ona bakıcam şu 1500tllik mctlere bakacağım birde 1250tlye asya 150a19t buldum 4400de ona bakıcam yarın motor bakma günü
    olmazmı kankam yaa idman iş hemen hemen hergün dışarı çıkıcam motoru sadece kar yolu kapadığında kullanamayacağım onun dışında her daim

bu arada benzin tasaruflu olmaya başlamış sevindim bi ara neydi herkes bir depo ile 250 felan gidiyorum diyordu şoka giriyordum ben 300ün altına birkere indi 290 oldu hemen bakıma soktum 350ye kadar gitti hehehe

söyliycem kanki ben bir zararını görmedim kontrolsüzlük dışında bunud bugün keşfettim tamamen tesadüf yani
    Hmm anladım, o zaman sana motor şart yani valla kafana hangisi siniyorsa onu al kardeşim.. zaten motordan anlıyorsun o yönden de sorun yok..

benzin olayında aslında bende tasarruf yok önceden ışık 300 de yanardı şimdi 250-260 diyince yanıyor. Bu aralar motorumu ihmal ettik rölantiyi de yüksekte tuttum ondan sanırım. bu gün 2 günüm boş, önce şu şamandıra olayını hallettikten sonra, motoruma bir güzel bakım yapayım. bujileri temizliyim hava ayarını 3.5 tura çekeyim bakalım ne kadar fark edecek..başka tavsiyen varsa yazıver kanka, o manifolt boruları da aklımda onlara da baktıracağım servise gidince...

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Scooter kış aylarında biraz cazip gibi geliyor ama memlekette kış mevsimi de giderek kalkıyor arkadaşım napsak bir tanede scooter da mı alsak napsak..)

Motosikleti
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter kış aylarında biraz cazip gibi geliyor ama memlekette kış mevsimi de giderek kalkıyor arkadaşım napsak bir tanede scooter da mı alsak napsak..)
    valla bilmiyorumki beycivanım yaa scooter harbiden çok cazip geliyor aslında 100cclik vergisi olmayan bir scooter dediğin gibi olabilir güzel fikir tuttum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:46 ----------

Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada sen bilirsin birtane yakın arkadaşımın mz motoru var 301sporstar 1250ye veriyor motor komple yeni yapıldı çok temiz motorun geçmişini biliyorum acaba alsammı uzun yolu nasıldır mct gibi olurmu yakıtı sormayım diyorum 100kmde 4ltden aşağı değildir kesin

1 lt ile 200-150 km gidebilen motorsiklet var mı?

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    1 lt ile 200-150 km gidebilen motorsiklet var mı?
    bizim mct 1 lt ile normal ve şehir dışı kullanımda 30 km gidiyor gerisini sen hesap et..imkansız bence

merhaba mct kullanıcıları, motor boş vitese alınmadan marşa basmıyor. yani motor vitesteyken debriyaj sıkılı haldeyken marş düğmesi basmıyor bu bütün mct lerde böyle mi? Eğer böyleyse tehlikeli değil mi? çünkü trafiğin ortasında falan motor stop ederse boş a almakta zaman alacağı için sıkıntı olmaz mı?

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı sc-aquila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba mct kullanıcıları, motor boş vitese alınmadan marşa basmıyor. yani motor vitesteyken debriyaj sıkılı haldeyken marş düğmesi basmıyor bu bütün mct lerde böyle mi? Eğer böyleyse tehlikeli değil mi? çünkü trafiğin ortasında falan motor stop ederse boş a almakta zaman alacağı için sıkıntı olmaz mı?
    ilk önce şunu sorayım, motoru koyduğun ayaklık açık konumda mı ? eğer açıksa ateşleme yapmaz viteste olunca.. eğerki yok ayak pedalı kapalı olmasına rağmen genede viteste ateşlemiyor diyorsan servise git bendede o sorun vardı elektrik aksamında ama tam nereden olduğunu sormayı unutmuştum..İyi hatırlattın hee yarın sorayım ustama

ilk önce şunu sorayım, motoru koyduğun ayaklık açık konumda mı ? eğer açıksa ateşleme yapmaz viteste olunca.. eğerki yok ayak pedalı kapalı olmasına rağmen genede viteste ateşlemiyor diyorsan servise git bendede o sorun vardı elektrik aksamında ama tam nereden olduğunu sormayı unutmuştum..İyi hatırlattın hee yarın sorayım ustama

Ayaklık kapalı konumda. peki elektrik aksamı sorunu masraflı bi iş mi?

Motosikleti
    Hyosung GV 250

Ayaklık kapalı konumda. peki elektrik aksamı sorunu masraflı bi iş mi?
    yoo hayır masraflı değil, bence kablolardan birisinde sorun vardı o da birşey değil zaten aksam diyince komple anladın sanırım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:24 ----------

he bazende o ayaklık üstündeki siyah mekanızmaya su falan kaçınca da sorun yaratabiliyor, bu sorun olmadan önce o civara su veya sıvı birşeylerle basınçlı olarak yıkadınmı veya bulaştımı ?eğer öyle birşeyde olduysa bizim arkadaşlar saç kurutma makinesiyle halletmeye çalıştılar heheh

aslında bu sorun motoru bayiden sıfır aldığımdan beri var. ben de güvenlik nedeniyledir deyip pek önemsemedim. fakat trafikte bi kaç kere sorun olunca bi araştırıyım dedim. cevaplar için teşekkürler

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    aslında bu sorun motoru bayiden sıfır aldığımdan beri var. ben de güvenlik nedeniyledir deyip pek önemsemedim. fakat trafikte bi kaç kere sorun olunca bi araştırıyım dedim. cevaplar için teşekkürler
    bunu garantiden halletmeleri gerek o zaman, servise götürüver kısa zamanda

Motosikleti
    mondial mct 250

custom chopper :)

arkadaşlar hayırlısıyla mct 250 me custom çalışmalarına başladık ustamında yardımları ve desteğiyle başarılı bi çalışma olacagına inanıyorum

en kısa zamanda fotoları sizlerle paylaşacagım...

Motosikleti
    yarın motoru satıyorum devir teslim var kısmetse.
    1750ye bi mct buldum ona bakıcam
    birde bisan senatör 150 yamaha majestinin çinli kopyası bu iki motordan birisi benim olacak.
    büyük ihtimalle senatör görünüyor zira 400kmde ve son sahibi olacağım sonra bir adet ya mct alacağım yada biraz daha güçlü bir motor regal raptor olabilir yada roadstar (elektrik problemi olmayan) gibi v motor olacak bu sefer.
    sevilerimle

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:55 ----------

Alıntı doganornek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hayırlısıyla mct 250 me custom çalışmalarına başladık ustamında yardımları ve desteğiyle başarılı bi çalışma olacagına inanıyorum

en kısa zamanda fotoları sizlerle paylaşacagım...
    sabırsızlıkla bekliyoruz arkadaşım. iyi çalışmalar

Baelmoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 , Suzuki XF 650 Freewind
    Bu gün motoru teslim aldım servisten, daha önce gerek vitesli gerek vitessiz hiç tecrübem olmadığımdan biraz zorlandım açıkçası. Birkaç defa stop ettirdim derken sürdük ufak ufak.

5 km falan yaptım eve getirdim garaja indirdim bıraktım. Ehliyet olmadığından cesaret edemedim. Ehliyet çıksın tozunu atarım Eskişehirin artık
    En kısa zamanda resimlerini eklerim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler