Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    Alıntı eyüb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşlerim hayırlı akşamlar
    aküm bitmek üzere hangi aküyü önerirsiniz?
    ve akümü kendim şarj etmet istiyorum ayrıca şarj aleti olarak ne önerirsiniz?
    fikirleriniz benim için çok önemli teşekkür ederim arkadaşlar
    bu arada kısmet olursa pazar günü suadiyede olucam gelecek olan varmı tanışmak isterim
    Yuasa 12 volt 8 amperlik kuru jel akü al mctlere uygun olanı bu bende ise vlm 12v8 amper var gayet memnunum 49tlye almıştım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    çok özür yılda 100 değil 1000 km yazacaktım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:28 ----------

evet korsanx akşama dediğin gibi 15/50 alıyorum gülverendeki shellde varmış

eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    Alıntı korsanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuasa 12 volt 8 amperlik kuru jel akü al mctlere uygun olanı bu bende ise vlm 12v8 amper var gayet memnunum 49tlye almıştım
    tesekkur ederim

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Akü olayında üstüne basa basa yazıyorum yuasa 12v8a akü alın kardeşim ben ups ve güç kaynağı tamiri de yapıyorum adı sanı belli olmayan çakma çin mallarına yaklaşmayın. Yuasa bu işin en iyisi.Panasonic akülerde böyledir.10 TL fazla verin akünüz kaliteli olsun farlarınızın nasıl parlak yandığını göreceksiniz. Akü olayında Şarj süresi kısa deşarj süresi uzun olması aküyü kaliteli yapar. Debriyaj balatasının değişimine ilişkin bilgileri formun geçmiş sayfalarında bulabilirsiniz.Ben yinede kısaca belirtmek istiyorum. Debriyaj balataları normalde her vites için bir adet olur ancak bu motorlarda toplam 6 balata var.Her balatanın arasında yuvarlak debriyaj saçları vardır bunlar balataların aşınmasını engeller ve baskıyı arttıran bir kalınlık vazifesi görür. Son takılan balatanın üstündede 4 adet somun vardır.Debriyaj balatasının olduğu sol kapağı açmadan önce yağınızı bir kaba boşaltın eğer eskiyse yeni yağ koyun. Ve bir adet kapak contası bulundurun. Eski contayı sökerken yerini maket bıçağıyla güzelce temizleyin ki yeni conta aralık bulup yağ damlatmasın. Balataları sökmek için kale duvarına benzer bir anahtara ihtiyacınız var.Yağ pompasına dikkat edin. Onunda ağzındaki filtresi söküp bir temizleyin. Balataların tersi ve düzü işaretlidir.Bu işlemi aslında tek başınıza yapabilirsiniz. Balata kalınlığı tane başına en az 3mm olmalıdır.6 balataya 5 adet saç takılmalıdır.Saçlarınız eğer kararık durumda ise mutlaka değiştirin bu yanöış manasına gelir dönerken sıyırma yapar balataların kenar taneleri kopar.balata yayınızın kalınlığı da 33 mm olmalıdır.Kumpasla ölçmenizi öneririm çünkü baskı sonucu bu yay daha kısa durumdaysa debrijay zafiesini tam yapamayacaktır.Birde son olarak balata kapağını sıkarken en üste 1,5 mm lik 4 adet pul koyarsanız balatalarınız daha iyi basıcaktır.Ben eski resimleri buraya ekliyorum.
    http://img641.imageshack.us/img641/2595/debriyaj1.jpg
    http://img440.imageshack.us/img440/4561/debriyaj2.jpg
    http://img251.imageshack.us/img251/4788/debriyaj3.jpg
    http://img440.imageshack.us/img440/2595/debriyaj1.jpg BURDA 1 2 3 4 yazılı yerdeki somunların altına 1,5 mm kalınlığında 4 adet pul koymanızı öneririm.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:06 ----------

korsanx kardeşim bu sübaplara ait baskı yaylarının ters takılması olayında motor emme kanalından içeriye fazla benzin aldığından o hızı yapıyor yoksa aynı benzinle daha hızlı gittiğinden değil.Bu motorun sağlığı için iyi değil. Bu yayların esneme ve gerilme payları eksoz ve sübaplarda aynı değildir. Bazı kardeşlerimiz sık sık bu sübap ayarlarını kurcalıyorlar yada serviste ikide bir değiştiriyorlar.Fabrika değerinden uzaklaşmayın.Sübap yaylarını değiştirdiğinizde eksantirik zinciriniz kısa süre sonra bollaşacak ve bu işin hocası gelse o sübapları eski haline asla getiremeyecektir.Zincir bile yayların esnekliğine göre davranmaktadır. Motorun mekanik kısımlarıyla çok uğraşmayın. Birde bujilerin üstüne takılan kapaklar buji yataklarına dışarıdan yabancı taş çakıl demir parçası ve özellikle sıvı girmemesi içindir. Sİz sokakta bıraktığınızda sokağı hortumla ıslatan bir kişi bu bölüme su kaçırsa yada bir demir çivi parçası kaçsa sizde bujiyi sökerken farketmeseniz komple motoru aşağı almanız gerekecektir.Çnkü bu parça pistonun üst noktasına düşecek ve silindir yatağında sekmanları kırdıktan sonra çizik içinde bırakıcaktır. Eğer bir manası olmasa zaten mühendisler burası için o kapağı tasarlamazlar. Bu kapak aynı zamanda sert çukurlarda buji şapkasının yerinden kurtulmasınıda engeller.

Motosikleti
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü olayında üstüne basa basa yazıyorum yuasa 12v8a akü alın kardeşim ben ups ve güç kaynağı tamiri de yapıyorum adı sanı belli olmayan çakma çin mallarına yaklaşmayın. Yuasa bu işin en iyisi.Panasonic akülerde böyledir.10 TL fazla verin akünüz kaliteli olsun farlarınızın nasıl parlak yandığını göreceksiniz. Akü olayında Şarj süresi kısa deşarj süresi uzun olması aküyü kaliteli yapar. Debriyaj balatasının değişimine ilişkin bilgileri formun geçmiş sayfalarında bulabilirsiniz.Ben yinede kısaca belirtmek istiyorum. Debriyaj balataları normalde her vites için bir adet olur ancak bu motorlarda toplam 6 balata var.Her balatanın arasında yuvarlak debriyaj saçları vardır bunlar balataların aşınmasını engeller ve baskıyı arttıran bir kalınlık vazifesi görür. Son takılan balatanın üstündede 4 adet somun vardır.Debriyaj balatasının olduğu sol kapağı açmadan önce yağınızı bir kaba boşaltın eğer eskiyse yeni yağ koyun. Ve bir adet kapak contası bulundurun. Eski contayı sökerken yerini maket bıçağıyla güzelce temizleyin ki yeni conta aralık bulup yağ damlatmasın. Balataları sökmek için kale duvarına benzer bir anahtara ihtiyacınız var.Yağ pompasına dikkat edin. Onunda ağzındaki filtresi söküp bir temizleyin. Balataların tersi ve düzü işaretlidir.Bu işlemi aslında tek başınıza yapabilirsiniz. Balata kalınlığı tane başına en az 3mm olmalıdır.6 balataya 5 adet saç takılmalıdır.Saçlarınız eğer kararık durumda ise mutlaka değiştirin bu yanöış manasına gelir dönerken sıyırma yapar balataların kenar taneleri kopar.balata yayınızın kalınlığı da 33 mm olmalıdır.Kumpasla ölçmenizi öneririm çünkü baskı sonucu bu yay daha kısa durumdaysa debrijay zafiesini tam yapamayacaktır.Birde son olarak balata kapağını sıkarken en üste 1,5 mm lik 4 adet pul koyarsanız balatalarınız daha iyi basıcaktır.Ben eski resimleri buraya ekliyorum.
    http://img641.imageshack.us/img641/2595/debriyaj1.jpg
    http://img440.imageshack.us/img440/4561/debriyaj2.jpg
    http://img251.imageshack.us/img251/4788/debriyaj3.jpg
    http://img440.imageshack.us/img440/2595/debriyaj1.jpg BURDA 1 2 3 4 yazılı yerdeki somunların altına 1,5 mm kalınlığında 4 adet pul koymanızı öneririm.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:06 ----------

korsanx kardeşim bu sübaplara ait baskı yaylarının ters takılması olayında motor emme kanalından içeriye fazla benzin aldığından o hızı yapıyor yoksa aynı benzinle daha hızlı gittiğinden değil.Bu motorun sağlığı için iyi değil. Bu yayların esneme ve gerilme payları eksoz ve sübaplarda aynı değildir. Bazı kardeşlerimiz sık sık bu sübap ayarlarını kurcalıyorlar yada serviste ikide bir değiştiriyorlar.Fabrika değerinden uzaklaşmayın.Sübap yaylarını değiştirdiğinizde eksantirik zinciriniz kısa süre sonra bollaşacak ve bu işin hocası gelse o sübapları eski haline asla getiremeyecektir.Zincir bile yayların esnekliğine göre davranmaktadır. Motorun mekanik kısımlarıyla çok uğraşmayın. Birde bujilerin üstüne takılan kapaklar buji yataklarına dışarıdan yabancı taş çakıl demir parçası ve özellikle sıvı girmemesi içindir. Sİz sokakta bıraktığınızda sokağı hortumla ıslatan bir kişi bu bölüme su kaçırsa yada bir demir çivi parçası kaçsa sizde bujiyi sökerken farketmeseniz komple motoru aşağı almanız gerekecektir.Çnkü bu parça pistonun üst noktasına düşecek ve silindir yatağında sekmanları kırdıktan sonra çizik içinde bırakıcaktır. Eğer bir manası olmasa zaten mühendisler burası için o kapağı tasarlamazlar. Bu kapak aynı zamanda sert çukurlarda buji şapkasının yerinden kurtulmasınıda engeller.

değerli bilgiler için teşekkürler beycivan kardeşim.
    kapakları sökmemin nedeni buji pipolarının daha hızlı soğumasını sağlamaktı stop etmesinin nedenini pipoların ısınıp elektiriği dengesiz iletmesine bağlamıştım ama bujileri görünce olayı anladım hava ayarı yapılacak motoruma perşembe günü genel bakım olacak ankaradaki mctcilerle birlikte. büyük ihtimalle yarın kapakları takarım.

bu arada bir ara sen rd350 bobininden bahsettin elinde varmı varsa fiyatı ne kadardır gönderebilirmisin.
    birde sitede herhalde sormadığım kimse kalmadı 32t varmı

aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    Arkadaşlar mct 250 ile yaptıgım batı karadeniz gezisini faorumda yayınladım
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...08-2010-a.html
    macitin kalitesinden şüphe edenlere kapak olsun

vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    tebrik ederim hemşerim seni hem cesaretinden hemde memleketimin tanıtımında katkıda bulunmandan dolayı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:20 ----------

korsanx gitmiş olduğum shellde kredi kartını okuyamadı sanırım bizim iş beşevlerdeki shellciye kaldı tam olarak nerede bu shell

Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    teşekkürler hemşerim.

Motosikleti
    Alıntı aloavera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar mct 250 ile yaptıgım batı karadeniz gezisini faorumda yayınladım
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...08-2010-a.html
    macitin kalitesinden şüphe edenlere kapak olsun
    gezi cidden harika olmuş kardeşim ayağına motoruna sağlık.

bu arada o sis farlarını ve çantaları nereden ve kaça buldun aynılarından banada lazımda

Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    3ünüde ayrı yerden aldım daha dogrusu ben kolay beyenen biri olmadıgım için beyendiğimi bulmak için motorcu aksesuarcı dolaştım hep. çantaların 3 tanesi yaklasık 300tl ön sislere 50tl aynalara 40tl vermiştim.

Motosikleti
    Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tebrik ederim hemşerim seni hem cesaretinden hemde memleketimin tanıtımında katkıda bulunmandan dolayı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:20 ----------

korsanx gitmiş olduğum shellde kredi kartını okuyamadı sanırım bizim iş beşevlerdeki shellciye kaldı tam olarak nerede bu shell
    tam olarak beşevler kavşağında tandoğandan beşevlere giderken solda beşevlerden tandoğana gelirken sağda kalıyor görürsün zaten abi

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Arkadaslar k.bakmayın ama onemlı bısey sormak ıstıyorum ben yarın emınonune gıdıp motoruma çanta ve kendıme kalıtelı bır kask almak ıstıyorumda acaba pazar gunu eminönünde motorsiklet mazemeleri satan yerler acıkmı bılgısı olan varmı ?

Merhaba Arkadaşlar
    Bende 3 hafta önce mct250 aldım ve şuanda 56 km de. Ancak forumlarda okuduğuma göre motor uzun süre yattıktan sonra(en fazla 1 hafta) zor çalışma problemi kaliteli bir buji ile enaza indirgenebiliyormuş. Zaten bu motorda en büyük sıkıntı buji galiba. Sizden ricam bu motor için alabileceğim kaliteli bir buji marka ve model verebilirmisiniz. NGK nın bujileri çok kaliteli diyorlar ancak MCT için hangi modelini almalıyım?

arbetus acaba motti60 modifiyeyi nerde yaptırdı bir bilgin warmı ?

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Merhabalar arkadaşlar, Kırmızı renk Sert Yan Çantalardan arıyorum. Kullanmadan çıkartan arkadaşlar varsa yada çok az kullanıp herhangi bir kusuru, kırığı, çiziği, çatlağı, kullanabilirliği açısından problemi olmadan çıkartmış arkadaşlar varsa almak isterim. Fiyat görüşülür, konuşulur. Daha çok yardımcı olabilecek arkadaşlarla görüşmek isterim Özelden mesajlarını bekliyorum arkadaşlar, teşekkürler..

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Alıntı alperkus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar
    Bende 3 hafta önce mct250 aldım ve şuanda 56 km de. Ancak forumlarda okuduğuma göre motor uzun süre yattıktan sonra(en fazla 1 hafta) zor çalışma problemi kaliteli bir buji ile enaza indirgenebiliyormuş. Zaten bu motorda en büyük sıkıntı buji galiba. Sizden ricam bu motor için alabileceğim kaliteli bir buji marka ve model verebilirmisiniz. NGK nın bujileri çok kaliteli diyorlar ancak MCT için hangi modelini almalıyım?
    ngk cr6hsa veya cd7hsa
    Eğleniyor muyuz?

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Motorun uzun süre kullanılmaması durumunda yani en az bir haflaık süre içinde bujilerinizi yerinden sökmenizi tavsiye ederim. İkincisi benzin deponuzda benzin miktarını azaltarak bırakın. Buji olayında da NGK marka CR6HSA yada CR7HSA. bujileriniz kaliteli ise bu fazla sorun olmayacaktır ama yinede sökerek bir yerde muhafaza etmekte fayda var. Mct 250 ile yeni tanışan kardeşlerimize de iyi sürüşler diliyorum.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    [SIZE="5"]Merhabalar arkadaşlar, Kırmızı renk Sert Yan Çantalardan arıyorum. Kullanmadan çıkartan arkadaşlar varsa yada çok az kullanıp herhangi bir kusuru, kırığı, çiziği, çatlağı, kullanabilirliği açısından problemi olmadan çıkartmış arkadaşlar varsa almak isterim. Fiyat görüşülür, konuşulur. Daha çok yardımcı olabilecek arkadaşlarla görüşmek isterim Özelden mesajlarını bekliyorum arkadaşlar, teşekkürler..

HLLMR

belirli bir renk arama gerekirse boyatırsın bende siyah canta var
    kilit ile kapak menteşelerinin bulundugu kısım kırık.cuzzı bır fıyata verebılırım

bu arada 150\90-15 DURO lastik yaklasık 1000km yaptım yeniden farksızdır
    herhangı bır sorunu yok.bır yakınımdan daha genıs tabanlı lastık aldıgım ıcın bunuda degerlendıreyım dedım
    piyasa fiyatının yarısına verecegım
    ıhtıyacı olanlar mesaj atabılırler

Motosikleti
    macit mucitime yan çantalarını taktım güzel oldu motor ağır motor oldu sankimm)
    öne koruma demiri ve fiber glastan güzel bir kaportadan sonra harlet aşamasının neredeyse tamamı birmiş sayılacak en son olarak sis farları ses sistemi zira bilenler bilir harleyin o modelinde klimaya kadar herşey var )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:52 ----------

Uploaded with ImageShack.us

ahanda çantalı mucit macitim

bu arada lastikleri siyah göstermek için parlatıcı almayın cocacola ile bir güzel silin tamamdır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler