Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kkhakankk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    metemen arkadaşım ben ce super olmuş heralde kendıne musluman olayına gırmıcen bu demırı bız ayarlarız ama su derı olayını cozmemız zor yanı yaptırsakta malıyetlı olur galıba bızede yaptırma ımkanın ve vaktın varsa sevınırım

ben cumartesı ıstanbuldayım flama ıcın gördugum bı kac bayrakcı vardı onlardan fıyat alır haber verırım hatta bı tane numune yaptırmaya calısırım olursa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kaskkafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    selamlar. şu bordo 34fre baya güzel olmuş eline sağlık güle güle kullan hocam.
    sanırım mctciler artık bu topicte takılıyor.
    the turk abicim sana söyleyecek laf bulamıyorum insan bi merhaba hoşgeldin der seninkine pisiklet dedim diye mi kızdın...
    :-)
    -o-o-o-Altissima quaeque flumina minimo sono labi-o-o-o-
    ------------------
    35 AT 1180 B rh(+)

hakanz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    metemen kardeşim,

Antenide çekmişsin hocam Hayırlı olsun nefis duruyor.

Journeyman ve kkhakankk kardeşler,

Flama işini şu büyük ozalit ve fotokopiciler yapıyormuş. Bayrakçılar ciddi fiyat alıyor bunlara.

Ya biraz yavaşmı gitsek modifiye konusunda, yapacaklar bittikten sonra motorlar üzerine heykel dikmeye, seleye dantel, arkaya yeşil yünden karpuz örmeye başlayacağız bu gidişle

Bugün MCT lerin yüz karasını gördüm arkadaşlar. Işıklarda yan yana durduk, ön çamurluk üzerinde mercedes yıldızı yanlarda caprice classic, arkada envai çeşit stciker kuru kafalar, çok komik bir ön cam var tüm etrafı fosforla geçilmiş, hindistan ve pakistandaki otobüsler gibi birşeydi. Resmini çekebilmeyi öyle isterdimki ve malesef itraf ediyorum griydi yani benimkinin aynısı.

Önemli bir konuda uyarı: Zincir spreyiyle zincirimi yağladım, baştan savma yaptım farkındayım lastiğin yanaklarınada bulaştı ve az daha bu özensiz çalışmayı düşerek ödüyordum, sağlam bir sol virajda ciddi bir popo attı, nasıl kurtardın derseniz valla bende bilmiyorum. Allah yardım etti. Eminim görenler profesyonel kaydırma yaptığımı sanıp vay be adama bak ne haraket çekti demişleridr ama düşseydim haraketin kralını görürdüm. Zinciri yağlarken tekere dikkat.

Birde arka freni düşük hızlarda kastım birkaç kez şimdi eskisinden daha iyi oldu gibi, Kampana olduğundan alışması ve oturması zaman alıyor.
    Saygı göster, saygı gör. Seviyesizlerden hep uzak dur!

kkhakankk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    ooo ben gecen gun bı asılıyım dedım arka frene 2 -3 metre kaydı ama cok saglam tutuyo hakkını verıyo yanı aman hocam dıkkat yaglmaya bırde fren dısklerıne surmemeye calısın frenlerde tutmuya bılıyo benım basıma gelmıştı bırde ozalıtcının yapıcaga bayrakla bayrakcının yapıcaga arasında fark vardır bence acele etme hakan abi ben cumartesı haber verıcem

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver

Park Ettiğimizde Görünür Olmak

Bugün Sirkecideydim,

Büyük oğlumun bisikletine ıvır zıvır alacakken BMW 1150 li bir abi geldi yaklaşık 55-60 yaşlarında. Aşağıda gördüğünüz flaşörlerden aldı 10 ar tane.

Sordm niye aldınız diye, 1- bunlar çakarlı şehirler arası yolda veya park anında dikkat çekici, 2- Ledli olduğundan iyi bir pil koyarsanız aylarca kullanabilirsiniz dedi.

14 saat oldu hiç kapamadım hala çakıyor Sonuçta dörtlü flaşör takmamış olan arkadaşlar veya yolda geçici olarak yolun sağına parkettiğimizde faydalı olur diye düşündüm. Sanırım tüm bisikletçilerde bulunur. Ben sirkeci doğubank B kapısının sağındaki bisikletçiden 3.5 Ytl ye aldım. Sürekli yanma, 4lü flaşör, maykıl naytın kiti gibi fu fu gidip gelme, gibi 8 farklı flaş tipi var. Ayrıca bağladığınız yerden klipsle çıkarabiliyorsunuz.

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    arkadaşlar deriisteyen olursa hediye edebilirm

evet gerçektende deri pahalı bir materyal ama sağlamlık açısından süper

isteyen özelden adres versin kargo yapayım çünkü eğer kılıfın ben diktirirsem sizin için montajda zor olur çünkü süngere uymayabilir o yüzden sünger işini size bırakıyorum

alın deriri gidin bi koltuk kaplamacısına yada oto koltuk kaplamacısına 10 dk kada hallediyorlar

birde ben bunu numune yaptırıyorum bizim grup var hepsi istiyor felan geyiği yapın o zamanda çok özeniyorlar işe

hakanz cım

bu flaşörü sen nerelerde kullandın acaba bi fofo vamı
    ...tın tın giderim abi....

tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Alıntı metemen adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar deriisteyen olursa hediye edebilirm

evet gerçektende deri pahalı bir materyal ama sağlamlık açısından süper

isteyen özelden adres versin kargo yapayım çünkü eğer kılıfın ben diktirirsem sizin için montajda zor olur çünkü süngere uymayabilir o yüzden sünger işini size bırakıyorum

alın deriri gidin bi koltuk kaplamacısına yada oto koltuk kaplamacısına 10 dk kada hallediyorlar

birde ben bunu numune yaptırıyorum bizim grup var hepsi istiyor felan geyiği yapın o zamanda çok özeniyorlar işe

hakanz cım

bu flaşörü sen nerelerde kullandın acaba bi fofo vamı
    Sevgili Metemen

Elbette isterim ama hepimiz ticaret ile uğraşıyoruz bu işin hediyesi olmaz.En azından maliyet fiyatından gönderirsen kendi adıma daha doğru olacağı düşüncesindeyim.

İnce düşüncen için teşekkürler

Saygılar

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    tekno

o iş öyle olmaz ayıptır para idtenirmi var imkan işte nolcakki

1 deri ortalama 7 ayaktır karşılığıda 70 dm

derinin desimetre fiyatı 3,2 usd

çarpalım şimdi 3,2*70 dm - 22,4 usd onuda çarp kurla

22,4 usd * 1,330 - 30 ytl

yani anlayacağın öyle aman aman bi para değil bizde tekleme deri bol

o yüzden ver özelden adresi yollayayım

okeymi...

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    hakanz cım
    bu flaşörü sen nerelerde kullandın acaba bi fofo vamı..
    metemencim,

Sissybarın altına reflektörün yerine düşünüyorum, ama oraya uydurmak için ayağını kesip biçmek gerekiyor. Vakit bulup yapana kadar gidonun çatalla bağlantı noktasına bağladım öylesine boş lambasının yanına. Şimdide üzerinde kimse yokken bayağı uzaktan seçiliyor.

Bu arada motora isim takmak adettendirya benimkinin adını bir arkadaşım koymuştı adı Bilader (birader değil

Demin bir arkadaşımı gördüm tam motora binerken. Ooo Hakan hayırlı olsun çocuğun adı ne deyince Bilader dedim. Şaşırdı abi manası ne diye sordu. Hiiç bilader işte dedim. Suratıma şaşkın şaşkın bakıp Allah analı babalı büyütsün deyince anladım motorun değil bizim yeni doğan ufaklığın adını soruyormuş Bir süre foruma aramı versem ne
    erogursic bunu beğendi.

marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    Mondici arkadaşlar merhaba.
    ´Gerçekci ol imkansızı iste´ CHE

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı marcos adlı üyeden alıntı
    Aramıza Hoş Geldin Marcos

Tüm forumu inceleyip yeni icatlar ve modifikasyonlar konusunda seninde çalışmalarını dört gözle bekliyoruz.

Kazasız sürüşler

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    Alıntı marcos adlı üyeden alıntı

hoşgeldin arkadaşım aramıza

Motosikleti
    mct250 siyah,kawasaki zzr 1100
    dostlar merhaba bende bu siteye üye olalı daha 3 hafta oldu motor olmak için gerekn parayı sonunda topladım bu sitedeki modellerle ilgili nerdeyse bütün yazıları okudum ama bu okuma beni bilgilendirme dışında bulanıklaştırdıda kafam allak bullak şu an ama sonunda iki motora düşmeyi başardım biri tabii ki mondial 250lik diğeride keewayin shadow 250liği mondiali dün gidip gördüm keewayinde 150liğini görebildim 250lik ellerinde yokmuş oda 2 güne kadar gelecekmiş.şimdi benim sorunum aslında biraz basit artık eminimki bütün motorlar ufak tefek hatalar veriyor çok paramız olmadığına göre buna katlanıcaz belki bu sorunlar sayede motoru birazda olsa öğrenmiş oluruz.

sorunuma gelince;
    ben 1.88 boyunda 88 kilodayım eşimide işin içine katarsak toplam 138 kilo yapıyoruz birde malzemeleri ekleyince cadır bir kaç yiyecek elbise gibi yani kamp malzemeleri kısaca

1 .bu makinalar bizi çekecekmi acaba?
    2 .benim boyumda biri için bu motorun yüksekliği ve kullanım kolaylığı nasıldır acaba yani beni yorarmı uzun yolda sanki keeway daha yüksekmiş ve büyükmüş gibi geldi bana ama mondialin modeli benim hoşuma gidiyor
    3 . motor için bayileri gezerken birşey öğrendim uzun yol yapmak istiyorsan hava soğutmalı değil su soğutmalı bir motor almalısın diyorlar. acaba şehirler arası en azından 800 km yol giden oldu mu, molamı vermek lazım sıksık gidebilmek için.

parayı tamamlayınca sabırsızlığımda arttı haliyle. bu arada ben size çanakkaleden yazıyorum

bütün yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    Faustxx

biz ne desk boş tabi arkadaşım amaaaa....

ben 150 cc keewayı da kullandım 2 hafta ödünç olarak

motor iyi sms cc düşük tabii buda güç üretmesine negatif etki ediyor demekki mutlaka 250 cc motor alacağız

250 cc hangi motorlarvar

1-mondial
    2-jnlun
    3-keeway shadow
    4-regal raptor 250cc
    5-kuba motor 250cc
    6-çelik motor 250cc
    7-kanuni tiger 250 cc
    8
    böyle uzayıp gidiyor tüm forumlarıda okumuşsun bizim kadar (MCT 250 ciler) motorundan zevk alan seven çok fazla abuk subuk sorun yaşamayan başka bir grup varmı yok demekki 250 mct de bişey var

bikere aynı görüntüde başka motor yok

hepsi birbirinin kopyası bu forumuda baştan sona oku sonra kararını ver derim ben

bu arada arkadaşlar yeni çalışmam nedir biliyormusunuz arka sisibarın yaslanma kısmına işleme yaptırıyorum

çok yakında fotolar nu topicte dehşet birşey olacağını düşünüyorum

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı Faustxx adlı üyeden alıntı
    artık eminimki bütün motorlar ufak tefek hatalar veriyor çok paramız olmadığına göre buna katlanıcaz

sorunuma gelince;
    ben 1.88 boyunda 88 kilodayım eşimide işin içine katarsak toplam 138 kilo yapıyoruz birde malzemeleri ekleyince cadır bir kaç yiyecek elbise gibi yani kamp malzemeleri kısaca .............................................
    sevgili Faustxx,

Öncelikle hoşgeldin, artık eminimki bütün motorlar ufak tefek hatalar veriyor çok paramız olmadığına göre buna katlanıcaz demişsin. Sorun vermeyen marka yok biz burada MCT lerin çok spesifik 3-4 sorunu olduğu kanısına vardık forumda, önceki mesajları okursan hemen hepsi servisler tarafından giderildi. Buradaki sanırım serkesin fikir birliği ithalatçı markanın Uğur olması güven vermesi.
    ben 1.88 boyunda 88 kilodayım eşimide işin içine katarsak toplam 138 kilo yapıyoruz birde malzemeleri ekleyince cadır bir kaç yiyecek elbise gibi yani kamp malzemeleri konusuna gelince ben 1.92 92 kiloyum uzun boylular için sele alçaklığından dolayı cruiserler endurolar kadar rahat değil bu kesin. Fakat seçenek olarak 250 cc üzerinde motora a bütçe ayırmak istemiyorum diyorsan burada uzun yol görmüş arkadaşlar var mesela metemen 250 km durmaksızın gitti ben geçen hafta 120 km kullandım. Motoru nasıl kullandığına bağlı. 250 cc altı için su soğutma çok fazla gerek görülmüyor. Örneğin 68 model WV tosbalar, hatta porschenin bazı modelleride hava soğutmalı. Sonuçta gereksiz sıkıştırmadıktan sonra sorun çıkmaz. Sadece bir kişi tanıyorum Antalyaya gitmiş gelmiş İstanbuldan. Havamı su mu diye her kafadan bir ses çıkıyor haklısın ama mühendisler hava soğutmalı testini hesaplayıp kitaplamışlardır diye düşünüyorum

Makinanın çekmesi konusuna gelince her 250 cc gibi çeker yani o kadar yükle 250 cc lik diğer motorlar nasıl tepki veriyorsa aynısını verir.

Sonuç itibarıyla ne kadar ekmek o kadar köfte hesabına çıkıyoruz. 3.000 YTL karşılığını fazlaca ödüyor bu motorlar. Bayağı bir süre düşündüm, ne kadar kullanıyorumki motoru, sonuçta vazgeçtim bu yeter bana dedim şimdilik. Kalitesi tabiki Japon veya Almanla karşılaştırılmaz ama iş görüyor.

Kararın her ne olursa olsun senin için hayırlı mutluluk verici olmasını dilerim.

Kazasız, belasız sürüşlere

bu arada arkadaşlar yeni çalışmam nedir biliyormusunuz arka sisibarın yaslanma kısmına işleme yaptırıyorum

çok yakında fotolar nu topicte dehşet birşey olacağını düşünüyorum
    Arkadaşlar biri tutsun bu adamı hızına yetişemez olduk
    Metemencim dört gözle bekliyorum fotoları. Hatta arka sissy barın kenarlarına püskül nasıl gider?

tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    tekno

o iş öyle olmaz ayıptır para idtenirmi var imkan işte nolcakki

1 deri ortalama 7 ayaktır karşılığıda 70 dm

derinin desimetre fiyatı 3,2 usd

çarpalım şimdi 3,2*70 dm - 22,4 usd onuda çarp kurla

22,4 usd * 1,330 - 30 ytl

yani anlayacağın öyle aman aman bi para değil bizde tekleme deri bol

o yüzden ver özelden adresi yollayayım

okeymi...
    Metemen

Teşekkür ederim .Özelden adresimi gönderdim.

Sağol

Motosikleti
    mct250 siyah,kawasaki zzr 1100
    sevgili dostum hemen bana cevap yazdığın ve bilgilendiridğin için çok teşekkür ederim bu kadar hızlı cevap alacağımı bilmiyordum ve 1 saat öncesi itibariyle motorumu almaya karar vermiş bulundum gidip yetkili bayi ile konuştum kaporamı bıraktım ve yarın gidip motorun parasını ödeyip alacam motorumu artık bende aranıza katılıyorum ve bundanda büyük mutluluk duyuyorum. sizlerle tanışmak daha doğrusu yazılarınızı okumak benim için büyük keyifti kendimi samimi bir ortamda seviyeli bir sohbetde buldum herşey için çok teşekkürler dostum.

motoru aldıktan sonra bende sık sık buraya ayzmaya ve yardımını istemeye balarım galiba

not: bu arada bayi ile konuştuğumda bujileri boş marka ile değişmesini rica ettim cantların tellerini çelik yapmasını istedim yağı kaliteli koymasını rica ettim birde flaşörlerle ilgili ustadan yardım istedim vida meselesinide söyledim ve ayaklık içinde yardım istedim sağolsun bayi sahibi hepsine olur dedi motorla verilen bütün yedek malzemeleri tam teslim edeceğinide söyledi. bakalı yarın benim için çok hareketli geçecek .

tekrar yazışmak dileğiyle sağlıcakla kalın.

metemen, hakanz her ikinizede ayrı ayrı teşekkür ederim. yarın akşama eğer eve gelirsen erken saatte sizlere duygularımı anlatırım şimidi sabırsızlıkla sabah 9 u bekliyorum. sabırlı bir insan olmama rağmen galiba bu sefer sabredemeyecem en iyisi sinemaya gitmek buz çağı varmış onu izleyip motoru bir süreliğine aklımdan ber taraf etmek lazım bunuda ancak buz çağı2 yapabilir.

herşey için tekrar çok teşekkür ederim.

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650

Hoşgeldin ve hayırlısı olsun....

Alıntı Faustxx adlı üyeden alıntı
    sevgili dostum hemen bana cevap yazdığın ve bilgilendiridğin için çok teşekkür ederim bu kadar hızlı cevap alacağımı bilmiyordum ve 1 saat öncesi itibariyle motorumu almaya karar vermiş bulundum gidip yetkili bayi ile konuştum kaporamı bıraktım ve yarın gidip motorun parasını ödeyip alacam motorumu artık bende aranıza katılıyorum ve bundanda büyük mutluluk duyuyorum. sizlerle tanışmak daha doğrusu yazılarınızı okumak benim için büyük keyifti kendimi samimi bir ortamda seviyeli bir sohbetde buldum herşey için çok teşekkürler dostum.

motoru aldıktan sonra bende sık sık buraya ayzmaya ve yardımını istemeye balarım galiba

not: bu arada bayi ile konuştuğumda bujileri boş marka ile değişmesini rica ettim cantların tellerini çelik yapmasını istedim yağı kaliteli koymasını rica ettim birde flaşörlerle ilgili ustadan yardım istedim vida meselesinide söyledim ve ayaklık içinde yardım istedim sağolsun bayi sahibi hepsine olur dedi motorla verilen bütün yedek malzemeleri tam teslim edeceğinide söyledi. bakalı yarın benim için çok hareketli geçecek .

tekrar yazışmak dileğiyle sağlıcakla kalın.

metemen, hakanz her ikinizede ayrı ayrı teşekkür ederim. yarın akşama eğer eve gelirsen erken saatte sizlere duygularımı anlatırım şimidi sabırsızlıkla sabah 9 u bekliyorum. sabırlı bir insan olmama rağmen galiba bu sefer sabredemeyecem en iyisi sinemaya gitmek buz çağı varmış onu izleyip motoru bir süreliğine aklımdan ber taraf etmek lazım bunuda ancak buz çağı2 yapabilir.

herşey için tekrar çok teşekkür ederim.

Dostum, hoşgeldin...

2 gündür iş icabı şehir dışında ve bilgisayarsız olduğumdan anca okuyabildim mesajları...

Kazasız belasız, güzel güzel kullanırsın umarım artık kız mı oğlan mı bilemiyorum..herkesin motorunun bir ismi var..bi de benim gibi delilerden misin duygusal bağ kuran motorlu oyuncaklarla onu da bilemiyorum...

Ama bildiğim birşey var ki, bu sitedeki en doğru adrestesin...

İçin rahat olsun...burada herkes çok yaratıcı ve paylaşımcıdır...dolayısı ile hem problemlerini beraber çözeriz, hem de gör bak 2 ay sonra sen bile tanıyamazsın motorunu ;) metemen, hakanz sizlere diyom, abi sen anla artık...hehehe...

Flama konusunda, ortak olarak beğenmenize çok sevindim...serde biraz bu işlere yatkınlık var hali ile güzel sanatlar okuyunca...
    Eh bi de motor delisi de olunca, bu tür şeyleri yapmak keyif benim için..

Şimdi, kkhakank dan haber bekliyoruz....ona göre ben orijinal .jpg dosyasını , kim üstleniyor ise ona göndereceğim..o sevgili dostumuz da sayımız kadar yaptırtacak...sonra da antenlere takıcaz....

Şu şasiyi gövde rengi boyama hususunda görüşleriniz gelmedi arkadaşlar....
    Ne diyorsunuz bakalım.....?

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı Journeyman_35 adlı üyeden alıntı
    Şu şasiyi gövde rengi boyama hususunda görüşleriniz gelmedi arkadaşlar....
    Ne diyorsunuz bakalım.....?
    Komple şasi boya bence güzel olacak, benim makina gri olduğundan belli etmez. Kırmızı ve siyah MCT lerde hoş duracağına eminim
    Journeyman gelecen diye sirkeciye kıyafet aksesuar alacaz diye seni beklerken 50 tane çay içtim vakit geçirmek için, taa ki senden "kurtulamadım toplantıdan" mesajı gelene kadar. 11 den 13 e kadar ya, gerçi fiş aldım yollarım kargoyla

Şaka bir yana 3 saat açık havada gazete okumak iyi geldi. Bazan kendimize zaman ayırmak iyi oluyormuş.

Flama işine gelince, sanırım sitenin ilklerinden olacağız resmen bir topluluk olduk. Eeeee flama dizaynıda kral oldu. Yakışır. Birde metemene fren balatası yollamak lazım, durmuyor, balatalar işe yarar belki. Abi adam kaptırdı gidiyor modifiyede, sele püsküllerini merak ediyorum metemenim ya. Üşenme çek resimde at linkini.

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250

bu resimde direksiyon buzdan dönmüyordu heryeri buz olmasına rağmen jikleyle hemen çalıştı...

hani her çinli bir çinli olmayana benzer ya...
    işte bu mct'yide yapanlar bmwr1200c den epey
    bi esinlenmişler özellikle depoya, önteker çamurluğuna ve
    artçı koltuguna ilginizi çekerim...

Zamana ait düşlerim... Gemi benim kaptan benim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler