Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    Alıntı mahoni38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim sahsı teşhisim. Bilişim dunyasında olduğu gibi yani "kullanıcı hatası"
    Cünki hiç bir arkadasımda motosiklet yok daha önce vitesli motor kullanmadım hali ile devirli kullanım nasıldır bilmiyorum devir saati olmadığı için de su devirde bu diyemiyorum da simdi hıza göre kullanıyorum. o zamanda yakıtım güzelmezse teşhisim kayserinin saçma sapan her yerde kırmızı ısığı olan yollarına olacak cünki 1 km bile gitmeden 3 ışık var (evim ile işim arasında)

depoyu fulleyip bir uzun yol yapacağım da henüz benle geziye gidecek kimse yok.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:46 ----------

o muhterem arkadas benim . sebebi de malesef benim motorum çok hayırsever olduğu için karburatör tahliye borusundan sebil gibi benzin atıyormus bende motorun altına pek bakmıyordum geçen fark ettim servis gittim zaten 5.000 bakımı gelmişti derken bi baktık ohoo içi kapkahverengi olmuş. simdi temizlendi sehir içinde 10 tl benzin ile 55 km gidiyorum ama ben mi devrinde sakın kullanamıyorum yoksa cok fazla kırmızı işik var sehrin direk göbeğindeyim ondan mı çözemedim inş bir uzun yol yaparsam ortaya cıkacak.

bak o olabilir mahoni kayseriyi bilirim dediğin gibi olabilir sürekli dur kalk yapıyorsan benzin çok yakar özellikle kalkışta çok yakar.

şuan 200kmdeyim depo bittiğinde kmnin fotosunu çekip koyacağım artık inanın yada inanmayın ben gayet memnunum ve olması gereken miktarda yaktığı içinde sorunum yok. Daha evvel dediğim gibi 400cc 600 veya 650cc motor değil bu 0.20-0.25kuruş yaksın 250cc vitesli motor bu.
    arbetusta beni onaylayan bir msj atmış görüldüğü gibi 2 kişi olduk)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı korsanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak o olabilir mahoni kayseriyi bilirim dediğin gibi olabilir sürekli dur kalk yapıyorsan benzin çok yakar özellikle kalkışta çok yakar.

şuan 200kmdeyim depo bittiğinde kmnin fotosunu çekip koyacağım artık inanın yada inanmayın ben gayet memnunum ve olması gereken miktarda yaktığı içinde sorunum yok. Daha evvel dediğim gibi 400cc 600 veya 650cc motor değil bu 0.20-0.25kuruş yaksın 250cc vitesli motor bu.
    arbetusta beni onaylayan bir msj atmış görüldüğü gibi 2 kişi olduk)
    Maksat tartışma çıkarmak degil bilgi paylaşımı

2 kisi olduk beş kisi kaldık' a gerek yok

hepimiz bir grubuz zaten
    Bir yumruktan daha serttir bir kadının sözleri ;
    Biri dişlerini döker digeri düşlerini .....

Motosikleti
    250 MCT
    Öncelikle çok özür dileyerek bu mesaja başlamak istiyorum daha önce defalarca konuşulmuş olmasına rağmen benzin kapağından gelen sesin çözümünü nerden arattuysam bulamadım forumda :( yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı cokkotuadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok özür dileyerek bu mesaja başlamak istiyorum daha önce defalarca konuşulmuş olmasına rağmen benzin kapağından gelen sesin çözümünü nerden arattuysam bulamadım forumda :( yardımcı olursanız sevinirim
    aynı sorun bendede başladı anahtarın giriği o bölüm titreyip ses yapıyor .çözüm sanırsam depo kapagı degişimi
    Bir yumruktan daha serttir bir kadının sözleri ;
    Biri dişlerini döker digeri düşlerini .....

korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    Alıntı cokkotuadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster

anahtar deliğinin kenar boşluklarına buzdolabı streç poşetinden bir parça kesip yuvarlayıp arasına sokun streç çıkana kadar ses olmuyorç

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    arkadaşlar, geçen gittim karbüratör ayarı vs vs yaptırdım. motor soğukken çok güzel çalışıyor ama iyice ısınınca mesela 30-40km yaptıktan sonra motorun çalışmasında dalgalanma filan oluyor. biraz soğuyunca tekrar güzel çalışıyor ustaya sordum normal dedi. bana pek normal gelmedi. hava ayarında mı bi problem var? başına gelen halleden?
    Eğleniyor muyuz?

canow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    chopper arıyor (250cc)
    Bütün motorcu arkadaşlara selamlar. Benimde motoru alıp mondialcılara katılmama gunler kaldı. İşte bu süreçte tecrübeli arkadaşlardan güncel bilgi alma konusunda yardım istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim .

1-Ankara, Balgat semtinde oyuruyorum. Ankarada bulundugum yere en yakın nerden mondial alabilirim.
    2-Yeri buldum diyelim. Gittim alış veriş kısmı nasıl oluyor. Yani parayı veriyorum " Ordan bana bir Mondial 250 Mct sar!" mı diyorum?.
    3-Parasını verip gasteye sardırdıgımız Mondiali koltugumuzun altına sıkıştırıp emniyetemi gidiyorum evraklar için. (Böyle cahil cüheyla sordugum için kusuruma bakmayın.) Bu kısımlarda daha yeni motor almış ve evrak işlerinin nasıl yürüdügünü bilen bir arkadaş yardımcı olursa cok sevinicem.
    4-Su anda baktıgımda fiyatı 3.050 olarak gordum "0" motor aldıgıma gore eve getirip park edene kadar başka ne masrafları olucak ?

Bu sorular daha önce sorulduysa özrü dilerim. Ama bu başlığı ilk sayfasından beri okumaya çalışıyorum salı gününden beri. Şu anda 70 küsürüncü sayfadayım. 280 sayfa daha okucaktım ama motoru bu gün yarın alma durumumum var. Sevgiler saygılar.

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Alıntı canow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün motorcu arkadaşlara selamlar. Benimde motoru alıp mondialcılara katılmama gunler kaldı. İşte bu süreçte tecrübeli arkadaşlardan güncel bilgi alma konusunda yardım istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim .

1-Ankara, Balgat semtinde oyuruyorum. Ankarada bulundugum yere en yakın nerden mondial alabilirim.
    2-Yeri buldum diyelim. Gittim alış veriş kısmı nasıl oluyor. Yani parayı veriyorum " Ordan bana bir Mondial 250 Mct sar!" mı diyorum?.
    3-Parasını verip gasteye sardırdıgımız Mondiali koltugumuzun altına sıkıştırıp emniyetemi gidiyorum evraklar için. (Böyle cahil cüheyla sordugum için kusuruma bakmayın.) Bu kısımlarda daha yeni motor almış ve evrak işlerinin nasıl yürüdügünü bilen bir arkadaş yardımcı olursa cok sevinicem.
    4-Su anda baktıgımda fiyatı 3.050 olarak gordum "0" motor aldıgıma gore eve getirip park edene kadar başka ne masrafları olucak ?

Bu sorular daha önce sorulduysa özrü dilerim. Ama bu başlığı ilk sayfasından beri okumaya çalışıyorum salı gününden beri. Şu anda 70 küsürüncü sayfadayım. 280 sayfa daha okucaktım ama motoru bu gün yarın alma durumumum var. Sevgiler saygılar.

Motorsiklet alacaktım de bak cek anlattır yakıtı tüketimini son hızı sor titresim var mı? (bilsende sor) çok öyle istekli görünme
    3.050.00 TL aslında motoru fiyatı plaka ıvır zıvır masrafı var ama ben bir motorcu ile konustugumda anahtar teslim 3.000 olur demişti. alırken birde cam vs birseyler hediye koparmaya calış.. birde baştan anlaş sana kullanmayı öğrensin mümkünse yazılı hale getir anlaşmanı zira "çokkötüadam" nickli kullanıcıya sor da bak parayı verene kadar can ciğer kuzu kebapten sonradan tam tersi olmuş adam.

Motosikleti
    chopper arıyor (250cc)
    Teşekkür ederim "mahoni38" bu soylediklerinide yazdım bi kenera. Merak ettiğim konulardan bi taneside buydu işte. Parayı ne zaman vermemiz gerektiği. Yani evrak işlerini halledip motoru tamamen üstüme gecirdikten sonramı, yoksa ben bu motoru alıyorum dedikten sonramı parayı uzatıyoruz?

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Valla hocam mantıklı olan paranın tamamını vermemk zira insan alacağı oldu mu onun pesindne koşar. parayı aldı mı para kazanacağı işlere önceli veirir sizi kazanmısıtr. tabi bu hherkes için geçerli değil coğunlukla öyle oluyor.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar. Benim size bir sorum olucak. Acaba bu Yanç çantaların bağlantı profilleri arka çamurluk üzerindeki, arka çamurluk bağlantı nikelajlarına mı sabitleniyor. Yani Arka çantaları sabitleyebilmek için Arka çamurluk üzerindeki bağlantı nikelaj kısmına mı vidalayarak sabitleme işlemini yapıyoruz. Resim eklersem sanırım daha anlaşılabilir olucak sorduğum soru yada çok basit bir soruyu çok uzatarak sordum

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim, şimdiden teşekkürler..

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar. Benim size bir sorum olucak. Acaba bu Yanç çantaların bağlantı profilleri arka çamurluk üzerindeki, arka çamurluk bağlantı nikelajlarına mı sabitleniyor. Yani Arka çantaları sabitleyebilmek için Arka çamurluk üzerindeki bağlantı nikelaj kısmına mı vidalayarak sabitleme işlemini yapıyoruz. Resim eklersem sanırım daha anlaşılabilir olucak sorduğum soru yada çok basit bir soruyu çok uzatarak sordum

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim, şimdiden teşekkürler..
    evet dostum. bu parçaya sabitleniyorlar. fakat saplamaları değiştirmen gerekli bu demiri takman için yanında iki ucuna somun giren ortasında anahtarla çevirebileceğin yeri olan daha uzun vidaları kullanman lazım.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı mahoni38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsiklet alacaktım de bak cek anlattır yakıtı tüketimini son hızı sor titresim var mı? (bilsende sor) çok öyle istekli görünme
    3.050.00 TL aslında motoru fiyatı plaka ıvır zıvır masrafı var ama ben bir motorcu ile konustugumda anahtar teslim 3.000 olur demişti. alırken birde cam vs birseyler hediye koparmaya calış.. birde baştan anlaş sana kullanmayı öğrensin mümkünse yazılı hale getir anlaşmanı zira "çokkötüadam" nickli kullanıcıya sor da bak parayı verene kadar can ciğer kuzu kebapten sonradan tam tersi olmuş adam.
    Dostum öncelikle 0 alma konusunda ısrarlımısın bilmiyorum ama ben çok çektim bu işten şuan 1000km'ye geldim fakat gelene kadar neler çektim birde bana sor. Garanti olsun diye 0 aldım fakat 2005den beri depoda bekleyen bir motor olduğu için buji yandı akü değişti regülatör değişti marş motoru değişti şuan hala motorun elektrik sisteminde bir kaçak olduğunu düşünüyorum ama çok da kurcalamak istemedim çünkü şimdilik beni götürüyor ama ilk fırsatta tekrar götürücem. Neyse ikinci el 2000-3000km lerde açılmış bir motor alabilirsin bence ama tabi birazda şans işi o daha kötü denk gelebilir sonuçta motordan anlamıyoruz ustada iyi bu dese ne olacak hatta biraz paranoyakça düşündüğün zaman adam iyi diycek çünkü sen aldıktan sonra ona götüreceksin her arızada ) motorun durumu berbatsa servis için çok güzel bir motordur. Ben ruhsatı aldığım sırada bu işleri noter halledecek diye birşeyler dönüyordu hala geçilebildimi geçilmedi bilmiyorum ama tam olarak sorunun cevabını yazıyorum.
    1. Bayiiye gidip kapora vereceksin 600 liraydı sanırım sonra onlar sana motoru aldığına dair belgeleri verecek 4-5 belge birde fatura. Tabi istersen 30-40 lira para vererek (pazarlık yap) direk onlarada halletirebilirsin(bence kendin yap hem işi öğrenirsin yarın bbirgün bir işin çıktığında kimseye muhtaç olmazsın emniyetin yolunu bilirsin falan filan zaten çok kolay) ki bu durumda direk 5.
    aşamaya geçebilirsin.
    2. Elindeki belgelerle bir sigortacıya git onlar 50 liraya yanlış hatırlamıyorsam hem sigortanı yapıyorlar hemde trafiğe vereceğin dosyaları hazırlıyorlar. Ama sigorta şirketleri farklılık gösteriyor fiyatta benim 30a yaptırdım arkadaş aynı motoru 80e yaptırmış iyice dolan en uygun yere yaptır.
    3. Daha sonra bütün belgelerin ikişer fotokopisini çektir trafiğe git 150 lirada oraya veriyorsun aşağı yukarı. Ruhsatını akşam alıyorsun.
    4. Trafikten sana verilen kağıtla şoförler cemiyetine gidip plakanı alıyorsun o da 10 liramıydı neydi unuttum şimdi. Yine aynı gün akşam plakanı alıyorsun.
    5. Gidip motorunu alıyorsun plakanı taktırıp keyifle biniyorsun.

Bu bayii konusuna da kaporayı ve k.kartını verdikten sonra 15-20 sayfa öncelere bakarsan bana melek gibi davranan adam suratıma bakmadan konuşmaya başladı. O yüzden motorda 5 sene depoda beklediği için çok sorun çıkardığı için adam resmen benimle dalga geçti 30 senelik motor ustası benim bilidğim sorunu yok o öyle değil diyerek benim garanti üzerinden bi güzel ekmek yedi. O yüzden konuş anlaş motor kullanmayı bilmiyorsan şöyle birşey yapabilirsin. Kaporayı ver plakayı çıkart k.kartınıda motor gelince veririm de sonra motorun geldiği gün öğreteceklerinin sözünü al zaten araba biliyorsun yarım saatte öğreniyorsun AMA SAKIN 10-15 GÜN KULLANMADAN TRAFİĞE ÇIKMA BAK ÖZELLİKLE SÖYLÜYORUM SAKIN ÇIKMA GEREKİRSE ONLAR GETİRSİN EVE KAMYONET TUT CANINDAN KIYMETLİ DĞEİL ÜÇ KURUŞ. Temelini aldıktan sonra da ver k.kartını yada kalan parayı başkada hiçbirşey bekleme bayiiden bazıları inanılmaz şerefsiz oluyor çünkü.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 250 mct
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olur hatta super olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:40 ----------

YARDIM LÜTFEN
    Arkadaşlar Öncelikle Tüm Forume Ve MCT 250 Kullanıcılarına Tşk Ederim.
    Benim Şöyle Bir Sorunum Var.
    6000km De MCT 250 ALdım
    Ustayta SOrdum Sorunsuz Saat Gibi Motor Almışsın Dedi
    Fakat Motorun Sesi Gittikce Değişmeye ve Yavaşlamaya Başladı
    Motorun Yağını En Son 2T Koymuslar Sanırım :S
    Vİtes Geçirdikten Sonra Yolda Giderken Motordan Takur Tukurda Ses Geliyor
    Ankaradaki Motorcular Biraz Pahalı ve Daha Çok Para Almak İçin Şunu Yapalım Bunu Yapalım Diyorlar.
    Ankarada Benim Derdime Derman Olabilecek Arkadşlar Arıyorum :(
    Sorunlarımı Burda Sizlerede Belirttim
    Eğer Yardımcı Olabilirseniz Sizlere Minnettar Olurum
    EN BÜYÜK SORUNUM MOTORUN GİTTİKCE SESLİ VE TİTREYEREK ÇALIŞMASI
    ve km de 200krş yakıyor normalmidir ?
    SAYGILARIMLA
    Sevgili arkadasım; 250 mct'in hayırlı olsun öncelikle,
    Sanırım motorun kasmaya başladı ve motordan güzel tıkırtılar geliyor. Büyük ihtimalle tıkırtılar mondial in baş belası olan zincirin boşalmasından kaynaklanıyordur. Ama kasmaya başladığını söylüyorsan ve aldığın motor 2005 veya 2006 modelse şanzıman sorunu yaşıyor olman muhtemel. Maalesef bu motorun bu modellerinde şanzımanında fabrikasyon hatası bulunmakta.
    Bende bu ayın 9 unda sıfır 250 mct aldım ve 800 km de şanzıman kendini göstermeye başladı ve dün maalesef motorumu teknik servise bıraktım parça gelmesini bekliyoruz bakalım ne kadar zamanda gelecek parça.
    Servise gidecek olan arkadaslara da ULUS'ta ki ÇAYIRLIOĞLU'nu tavsiye ediyorum maddi kazanç haricinde çok iyi ilgileniyor oradaki arkadaşlar müşterilerle.

vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    ankarada şehir içinde genelde 2 -3 günde bir sadece 5- 10 dakikalık ıstma ile ortalama km de 200 krş yakmakta

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Benzin deposunun kapağını komple yerinden alınız ve vidamala noktalarınıda kapsar şekilde altına lastik şamrelini conta gibi kesip kıyılardan taşmıyacak şekilde koyun kapak eskiye nazaran biraz sert kapanıcaktır ama ses olayı tarihe karışacaktır. Yeniden kapak kiti almanıza gerek yok o da bir süre sonra aynı sesi yapacaktır. Ramzeylerde bu kapağın altında iki adet oringli kağıt somun koyarak düzeltmişler. İkinciside karbrüatörün soğukken iyi çalışması motorun benzine yüklenmesi sıcakken havaya yüklenmesi motorun hava ayarını iyi yapınız kendiliğinden randımana girecektir. Birde zengin karışım olayını araştırın tam olarak kafanızdaki soruyu yanıtlamış olursunuz

Motosikleti
    chopper arıyor (250cc)
    "cokkotuadam" yorumların için çok teşekkur ederim. Peki 2. el almak istersem dikkat etmem gereken şeyler hakkında ek bilgi istesem seni yormuş olmam değilmi. Sanırım en fazla noter masrarı tutuyor.

Motosikleti
    250 mct
    asıl ses olayı benzin depo kapağındaki anahtar deliğinin içerisinden gelmekte dolayısıyla yapacak bir şey yok

Motosikleti
    Bmw F650
    Hayırlı akşamlar herkese; Macitim satmaya karar verdim ve satıp kısmetse hyosung gv250 almayı düşünüyorum almak istiyen olursa ilanım linktedir özelime mesaj atabilirsiniz...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...28447795/detay

Motosikleti
    250 mct
    iyi akşamlar arkadaşlar sanırım mct min zinciri gevşedi acaba zinciri gerdirmek için ne kadar ücrete yaparlar ayrıca kornada çalışmıyor kablolara baktım kopukluk falan yok ya düğmesi bozuldu yada korna yandı yarın sabah tamire götürmeyi düşünüyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler