Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 250 mct
    Herkese günaydın ve merhaba arkadaslar;

Bu ayın 9 unda bende kırmızı renkte alev alev yanan görünüşüne hasta olduğum e maddi anlamda da beni yormayan 250 mct sahibi oldum. Bu motoru aldıktan sonra forumdan takip ettiğim kadarıyla iyi diyenlerde var, kötü diyenlerde hatta ayağını denk al diyenlerde. Sizlerden ricam bu motoru uzun süre kullanların püf noktaları konusunda yardımcı olmaları ve uzun yolda nasıl bir performans veriyor. Ramzey Kalipso 125 scooter ile 2 kişi Ankara'dan İstanbul'a gittim ama takip ettiğim kadarıyla Ankara'nın ilçelerine bu motorla gitmek konusunda çekinceler başladı bende...

Cevaplarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum, Herkese sağlıklı ve keyifli sürüşler dilerim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:12 ----------

Alıntı hungryhorace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım.

Garanti kapsamında değişecek parçalar için bayiin bir fax çekecek. Ben olsam ertesi gün direkt fabrikayı arar, akibetini sorarım. Fabrika yetkilileri çok ilgili, ama bazen karışıklıklar olabiliryor. Benim motor 10 gündür yatıyor. Parçalar (marş motoru ve rölesi) yeni gelmiş. Bugün taktıracam.
    Her ne kadar birimler farklı olsada mondial yetkililerinin çok ilgili olduğu kanısında değilim. Bu ayın 9 unda 250 mct aldım sıfır ve faturalı motor 2006 model ve ben motoru satın aldığımda muayene süresi 1,5 yıl geçmişti ve mondial bu motoru bana bu şekilde verdi ve ben halen ruhsatını çıkartamadım. Devlet bana yaklaşık olarak 300 TL ceza vermen gerek diyor ve mondial e bunu bildirdiğimde 1 ay önce bu konuda bakanlığa yazı yazdık ve cevap bekliyoruz cevap gelene kadar motora binmeyin gibi bir cevap aldım ve o an bu motoru aldığıma pişman oldum. İleride çıkacak sorunlarda başımıza ne geleceği meçhul...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha korsan kardeş tanışmamız çok iyi olur kardeşimde mondialci 125 lik var onda onun elinden bir şeyler geliyor ama motordan bir şey anlamıyor kendi motorunun yağını filtresini değiştiriyor o kadar işte en azından işten anlayan bir ustaya gideriz bende akderede tuzluçayırdan akdereye inerken lambalardaki kavşakta oturuyorum motosiklete ancak hafta sonları binebiliyorum hafta içi işe mecburen aracımla gidip geliyorum ben sağlık bakanlığında çalışıyorum
    günaydın efenim işe gitmeden 10dk evvel yazayım yoksa zor yazıcam tanışalım. çok mükemmel olmasamda motora zarar vermeyecek verimli şekilde gidebilecek şekilde anlarım en azından bugüne kadar yaparken bozup ustalara koştuğum olmadı
    bende decathlonda çalışıyorum koşu bölümünde her daim beklemek isterdim ama part olduğum için olduğum günlerde beklerim

benim macitmucitimde iki bayrak depoda kırmızı alev kanat var yolda görürsen durdurursun diye birde bugün 6.00-6.30 gibi oralarda olacağım görüşebilirsek görüşürüz.
    sağlıcakla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:01 ----------

Alıntı illuminati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese günaydın ve merhaba arkadaslar;

Bu ayın 9 unda bende kırmızı renkte alev alev yanan görünüşüne hasta olduğum e maddi anlamda da beni yormayan 250 mct sahibi oldum. Bu motoru aldıktan sonra forumdan takip ettiğim kadarıyla iyi diyenlerde var, kötü diyenlerde hatta ayağını denk al diyenlerde. Sizlerden ricam bu motoru uzun süre kullanların püf noktaları konusunda yardımcı olmaları ve uzun yolda nasıl bir performans veriyor. Ramzey Kalipso 125 scooter ile 2 kişi Ankara'dan İstanbul'a gittim ama takip ettiğim kadarıyla Ankara'nın ilçelerine bu motorla gitmek konusunda çekinceler başladı bende...

Cevaplarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum, Herkese sağlıklı ve keyifli sürüşler dilerim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:12 ----------

Her ne kadar birimler farklı olsada mondial yetkililerinin çok ilgili olduğu kanısında değilim. Bu ayın 9 unda 250 mct aldım sıfır ve faturalı motor 2006 model ve ben motoru satın aldığımda muayene süresi 1,5 yıl geçmişti ve mondial bu motoru bana bu şekilde verdi ve ben halen ruhsatını çıkartamadım. Devlet bana yaklaşık olarak 300 TL ceza vermen gerek diyor ve mondial e bunu bildirdiğimde 1 ay önce bu konuda bakanlığa yazı yazdık ve cevap bekliyoruz cevap gelene kadar motora binmeyin gibi bir cevap aldım ve o an bu motoru aldığıma pişman oldum. İleride çıkacak sorunlarda başımıza ne geleceği meçhul...

doğru vites dopru hız doğru yağ doğru buji ve güzel bakımla gitmeyecekleri yer yoktur. bende alırken yok öyle yok böyle dedi durdular ama gezilerim hep sorunsuz bitti o bakımdan korkmadan binebilirsin sadece motora çok yüklenme bu motorlar maksimum 130km h yapar saatte en ideal ortalama hızları ise 85-90km dir ki ben bu ortalama ile arkamda artçı varken yokken çok yol yaptım 1500km sadece şehir dışı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 250 mct
    Nasipse hız için seneyi bekleyeceğim gerekli yatırımları şimdiden yapmaya başladım şöyle 600 cc üst bir sınıf için ama bu motorla istesemde hız yapmam ki chooper ın tarzıda pek değil hız.
    Sormak istediğim şey kesintisiz en fazla kaç km yol gidilebiliyor bu motorlarla şişme veya herhangi bir sorun çıkarmadan, yoksa hanımla gezi yapacaz diye bizi motorla yolun ortasında koyup eve dönmesin

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet

Mondial Mct 250

Herkese Selamlar

Şu anda Yamaha ybr motosikletim var. Sıkıldıgımdan dolayı değiştirmek istiyorum ve su an aklıma yatan motosiklet türü chopper, ama işte sorun şudur ki yanlış bi seçimde yapmak istemiyorum.Mct250 aklıma yattı forumda okudum genel bi problemi yokmuş ama nedense hangi motosikletle ilgili olan abime sorsam sorunlu krank kırar debriyaj balatası yer falan diyorlar ve bende çıkmaza sürükleniyorum Sizce ne yapmalıyım.Aktif olarak motosiklet kullanan birisiyim özelliklede kış aylarında okula motosikletimle gidip geldigim için çok yakmamasıda lazım tarafsız şekilde cevaplarsanız sevinirim ilk motosikletimde çin malıydı ve 9000 kmde satmıstım bana pek bi sorun çıkarmamıştı. Teşekkürler

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    [QUOTE=illuminati;2111451]Herkese günaydın ve merhaba arkadaslar;

Cevaplarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum, Herkese sağlıklı ve keyifli sürüşler dilerim[COLOR="Silver"]

Hayırlı olsun, aramıza hoşgeldin kazasız sürüşler dilerim..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Kaşınma derim.

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Sevgili motorcu arkadaşlarım yaz sezonunun en sıcak ve bol güneşli günleri geçiriyoruz forumdaki ağır abilerimiz ve üstadlarımız tatilde olduklarından bu ara sesleri solukları çıkmıyor hepsine selamlar ve iyi tatiller dileyerek selamlıyorum. bende her zaman giremiyorum ancak bugün forumda yöneltilen bir kaç soruya cevap vermek için zaman ayırmayı düşündüm. Motorların eksozlarından gelen çatlama ve patlama sesleri yanmadan eksoz sübapından çiğ olarak sıcak eksoz borusuna düşmesinden oluşur. Isıtılmış bir demirin üzerine bir damla benzin damlatın yaklaşık 14 mm bir silahın mermisine yakın ses alırsınız. Ses eksozda kapalı ortamda oluştuğu için bazen motorun üzerindeki kişi bile panikleyebilir. Etraftakiler için ise büyük bir süpriz ses tabii.Eskiden 301 alman mz motorum vardı kullananlar bilirler plajda eksozu sahile dönük ayakla çalıştırırken makineliyle vatandaşın üzerine mermi yağdırıyormuş gibi sayardı melet..) Emme süpab değeri eksoz sübap değerinden küçük olmalıdır. Bu iki değer yani inch olarak hesaplanan değer bir birine yakın yada ayını olursa yanan benzinin duman hali çabuk def olamıyacak ve arkasından gelen taze benzin daha çoğu yanmadan sıcaklamış eksoz borunun önüne değer değmez çatlayacaktır. Jawa mz planet gibi motorlarda bu durum çok olur. Emme değerini 0,08 mm eksoz değerini 0,10 mm ayarladım eksoz sübabı her zaman büyük olmalıki sıcak hava ve duman bir an önce silindirin içindeki yanma odasını çabuk terketsin. Buji başlığı olayına gelince söktüğünüz başlığın aynısının metal olanı var ancak araştırın bu mct ve ramzeyde uzun tip buji başlığı var. Yani buji yatağı derinde.Ancak buji kablosunun kaliteli olması ve güzelce montajlı olmasıda çok önemli.Bugün motoruma 2 adet yüksek desibelli oto kornası taktım yoldaki insan ve araçlar daha sesi duyar duymaz irkiliyorlar.Yoksa kâle alıp kaçmıyorlar. Tavsiyem bu kornalardan edinin çünkü stardart kornamız çok zayıf.2 adet salyangoz korna işinizi görür ama role bağlamayı unutmayın 2 si aynı anda çalışmaz.

aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    mct 250 motoru kesinlikle tavsiye ederim. ben 1 yıldır kullanıyorum. Allaha şükür beni hiç üzmedi. Yalnız ikinci el alacaksan kesinlikle motorun sahibide çok önemli. dün 2009 bisan gördüm sahibiyle konustuk motor rezil ötesiydi.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Çok yakmaması da lazım diyor aloavera

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    Lise son sınıfa geçtim yani baba parasına bakıyoruz o yüzden fazla yakmaması iyi olur fazla derken 20 kurusu geçmezse cok iyi olur

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Arkadaslar yağı mondial in 10w 40 gri kutulu yağından koydum memnun değilm öncesinde servisim kaliteli bir sey istermiisin demişti bende evet demiştim bir sey koymustu ama bu değildi derken simdi viteslerim zor geçiyor pek memnun değilim 15w 50 de madeni yağ satan bir firmaya sordum yaz kıs 10W 40 dedi (4 zamanlı motosikletler içini) burda arbetus 15w 50 koymustu kayserideyim ne asırı sıcak ne serin. ne koymamı ve ne marka koymamı önerirsiniz?

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    20 kuruşu istesen de geçirtemezsin.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili motorcu arkadaşlarım yaz sezonunun en sıcak ve bol güneşli günleri geçiriyoruz forumdaki ağır abilerimiz ve üstadlarımız tatilde olduklarından bu ara sesleri solukları çıkmıyor hepsine selamlar ve iyi tatiller dileyerek selamlıyorum. bende her zaman giremiyorum ancak bugün forumda yöneltilen bir kaç soruya cevap vermek için zaman ayırmayı düşündüm. Motorların eksozlarından gelen çatlama ve patlama sesleri yanmadan eksoz sübapından çiğ olarak sıcak eksoz borusuna düşmesinden oluşur. Isıtılmış bir demirin üzerine bir damla benzin damlatın yaklaşık 14 mm bir silahın mermisine yakın ses alırsınız. Ses eksozda kapalı ortamda oluştuğu için bazen motorun üzerindeki kişi bile panikleyebilir. Etraftakiler için ise büyük bir süpriz ses tabii.Eskiden 301 alman mz motorum vardı kullananlar bilirler plajda eksozu sahile dönük ayakla çalıştırırken makineliyle vatandaşın üzerine mermi yağdırıyormuş gibi sayardı melet..) Emme süpab değeri eksoz sübap değerinden küçük olmalıdır. Bu iki değer yani inch olarak hesaplanan değer bir birine yakın yada ayını olursa yanan benzinin duman hali çabuk def olamıyacak ve arkasından gelen taze benzin daha çoğu yanmadan sıcaklamış eksoz borunun önüne değer değmez çatlayacaktır. Jawa mz planet gibi motorlarda bu durum çok olur. Emme değerini 0,08 mm eksoz değerini 0,10 mm ayarladım eksoz sübabı her zaman büyük olmalıki sıcak hava ve duman bir an önce silindirin içindeki yanma odasını çabuk terketsin. Buji başlığı olayına gelince söktüğünüz başlığın aynısının metal olanı var ancak araştırın bu mct ve ramzeyde uzun tip buji başlığı var. Yani buji yatağı derinde.Ancak buji kablosunun kaliteli olması ve güzelce montajlı olmasıda çok önemli.Bugün motoruma 2 adet yüksek desibelli oto kornası taktım yoldaki insan ve araçlar daha sesi duyar duymaz irkiliyorlar.Yoksa kâle alıp kaçmıyorlar. Tavsiyem bu kornalardan edinin çünkü stardart kornamız çok zayıf.2 adet salyangoz korna işinizi görür ama role bağlamayı unutmayın 2 si aynı anda çalışmaz.

verdiğin bilgiler için teşekkürler. yanlız ben o buji başlıklarının metal olanlarını bulamadım. yukardaki mesajımda verdiğim ngk nın yine plastik başlıklarını buldum. sizin o metal başlıkları bulabileceğimiz önerebileceğiniz bi yer var mı?

edit: bulduğum başlıklar bunlar;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...er-icin/detay?
    Eğleniyor muyuz?

korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    Alıntı mahoni38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar yağı mondial in 10w 40 gri kutulu yağından koydum memnun değilm öncesinde servisim kaliteli bir sey istermiisin demişti bende evet demiştim bir sey koymustu ama bu değildi derken simdi viteslerim zor geçiyor pek memnun değilim 15w 50 de madeni yağ satan bir firmaya sordum yaz kıs 10W 40 dedi (4 zamanlı motosikletler içini) burda arbetus 15w 50 koymustu kayserideyim ne asırı sıcak ne serin. ne koymamı ve ne marka koymamı önerirsiniz?
    mahoni dostum shell 15/50 vsx 4t yağ koy 1.8lt koy 200ml artacak onunlada zincirleri yağla ben öyle yapıyorum heheh
    kışında yine aynı yağın 10/40 shell vsx var onu koyarsın. yazın ince yağ koyarsan ısınan motor ince olan yağı iyice inceltir o bakımdan riskleri arttırır artı olarka motor erken açılır çabuk soğur ama gittiğin yol kısalır. ben vsx 15/50 kullanıyorum oldukça memnumum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:03 ----------

Alıntı illuminati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasipse hız için seneyi bekleyeceğim gerekli yatırımları şimdiden yapmaya başladım şöyle 600 cc üst bir sınıf için ama bu motorla istesemde hız yapmam ki chooper ın tarzıda pek değil hız.
    Sormak istediğim şey kesintisiz en fazla kaç km yol gidilebiliyor bu motorlarla şişme veya herhangi bir sorun çıkarmadan, yoksa hanımla gezi yapacaz diye bizi motorla yolun ortasında koyup eve dönmesin
    dediğim gibi çok şiddetle motoru zorlamazsanız 80km/h ile 1.30 saat 90km ile 1 saat rahat gidersin.
    arbetus marmarise gitmiş ve dediğine göre şişme hiç olmamış. Bende motorla 230km hiç kontak kapatmadan 3.30saat artçı ve yüklerimle yol aldım herhangi bir şişme olmadı. en son gezimde ise 90km yolu 1.10dk durmaksızın geldim artçı ile yine şişme olmadı için rahat gidebilirsiniz

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    yani ortalama sakin kullanımda ne kadar yakıyor ?

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı eRy_1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani ortalama sakin kullanımda ne kadar yakıyor ?

Arkadaşım senin amacın ne Okula gidip havamı atıcan
    HONDA

aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    bence çok yakmıyor geçen gün depoyu fulledim 2 kişi istanbul içöersinde devirli kullandım 108km yol yaptım dönüşte benzinliğe ugradım ve 18tl lik benzin doldurdum. tek kişi uzun yolda devirsiz şekilde 0,13tl yakıyor sence yakıt çok mu? ayrıca parça desen bedava haddinden fazla iş görüyor fiyatına göre

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    Alıntı aloavera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence çok yakmıyor geçen gün depoyu fulledim 2 kişi istanbul içöersinde devirli kullandım 108km yol yaptım dönüşte benzinliğe ugradım ve 18tl lik benzin doldurdum. tek kişi uzun yolda devirsiz şekilde 0,13tl yakıyor sence yakıt çok mu? ayrıca parça desen bedava haddinden fazla iş görüyor fiyatına göre
    Ohoooo Süpermiş

Unique miydi neydi Bolulu ybrci msnde de söyledim büyütelim artık yıbırı ve en uygun seçenek şu anda bu aslında benden çok babam istiyor yere yakın oldugu için ona daha güvenli geliyormuş

Motosikleti
    kaweasaki kmx 125 deyişiyor sürekli
    seninkine attan inip eşege binme derler kasınma bin ybr yee

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Valla kaşınıyo bu ya
    HONDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler