Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Burak_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    ilk bakıma (500) kadar motorun içinde kendi dandik yağı vardı ve onu değiştirene kadar vites geçişleri çok sessizdi, istediğim an boşa rahatça alabiliyordum. İlk bakımda castrol 15w40 koydum tavsiyeler üzerine fakat koydum koyalı vites değiştirirken taak diye bir ses geliyor ve boşa alamıyorum. Bu Castrol yaramadı benim motora galiba
    Gitmek istediğinde gitmezsen geç kalmış olursun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ss Srad 600
    mahoretti abicim hayırlısı olsunn uzulelım mı sevınelım mi pek bılemedım amaa-

yag konusunda da burak arkadasım kısın 10 40.yazında 15 50 kullanmanı tavsiye ederim.sıkır sıkır geciyor viteslere.birde ne kacar sık degistirisek o kadar daha iyi.20003000 derler ama 2000 ı kesınlıkle gecirmeyelım.1500 2000 arasında degiştiriyorum saat gibi massallh.

Slm Herkeze Sonunda Bende motosikletimi Satmaya Karar Verdim Daha Dogrusu Mecbur kaldım :-( 4500 kmde Geçen Sene Yani 2009 Agustosta aldım henüz 10 ay oldu Garantisi Devam Ediyor 2011 Agustosa kadar. Hiç Bir kazası Belası Ve Sorunu Yoktur 1600 kredi kartı Borcum Var 1600 Ödeyene Verecem İlgilenen olursa 0546-432-58-77 Arayabilirler İstanbul maltepede Motosiklet 0km Almayı Düşünenler İçin Yarı Fiyatına Sıfır Ayarında Kaçırmayın derim iyi Günler

korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    Alıntı Burak_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk bakıma (500) kadar motorun içinde kendi dandik yağı vardı ve onu değiştirene kadar vites geçişleri çok sessizdi, istediğim an boşa rahatça alabiliyordum. İlk bakımda castrol 15w40 koydum tavsiyeler üzerine fakat koydum koyalı vites değiştirirken taak diye bir ses geliyor ve boşa alamıyorum. Bu Castrol yaramadı benim motora galiba
    kesinlikle tek tavsiye edecğim yağ shell sx 15-50 tam sentetik motor yağıdır yazlık yağdır mükemmel koruma sağlıyor diyebilirim
    kışınsa 10-40 yağ kullanın yine shell vsx 10-40 tam sentetik

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Arkadaşlar motorunuza yaz ayında 15-50 kış ayında 15-50 koymanızı öneririm. Yağ olayında ise markalara aldanmayın. Vites geçişleri biraz kalın yağda dahada iyileşecektir.Ve motordaki mekanik seslerde önemli ölçüde azalma olucaktır. Ancak servisler ne hikmetse " abi bu yağ on numara bunu koyalım canavar gibi olur " laflarına kanmayın siz ne dilerseniz onu koymak zorunda. MCT 250 ile Ramzey 250 aynı motor yapısına sahip.Aynı miktarda yağ almakta. Kendi motorum ramzey 250 olduğu için o forum bölümünde her iki motor kullanıcılarınında takip etmesi gereken konuları sürekli güncel şekilde yazmaya çalışıyorum arkadaşlar. Sizlerde motorcu kardeşlerimiz o bölümüde takip edersen sanırım faydalı bilgilere sahip olacağız.
    İlker41 bunu beğendi.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı Burak_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahh ahh shell 15W50 dedik. full sentetik dedik. dinlettiremedik
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayıp ettin barış motor 2000 olsunda zaten shell 15w50 koyacağım full sentetik benim anlayamadığım motoru ilk aldığımda içindeki kendi dandik denilen yağı ile istediğim zaman boşa bir seferde alabiliyordum hareket halinde dururken hiç farketmiyordu ve vites geçişleri çok sessizdi, şimdi 15w40 castrol koyduk boşa alamıyorum taaak diye bağırıyor alet vites atarken garip yani

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    İnsan için kan neyse motor içinde yağ o dur. Arkadaşlar shell castrol bp vs.benzeri markalarda takıntılı kalmayın. 15-50 yağ bu motorların ideali olan yağ diğer deyişle taze kanı. Full sentetik yağların motorlarda oluşturduğu korezyonları bilmeden mekanik aksamlardaki tahrişleri hesaplamadan herkese önermek doğru değil. Eğer motorunuzun katoloğunda yazıyorsa o başka ama ben henüz bir motor kataloğunda full sentetik yağın önerildiğini görmedim. Mineral yağ koymaktan kaçınmayın. Full sentetik yağ incedir yüzlerde dereceye ulaşam motor içi sıcaklığında bu yağ su kadar incelmekte sentetik olması nedeniyle de mekanik boşlklardan dişlilerden rahatça kayarak geçmekte temas noktalarındaki basınç ve tahrişi arttırmaktadır. Yağ ne kadar kalın olursa o kadar motoru soğuk tutar ve ısındıkça özelliğini kaybetmez vitesler şıkır şıkır ağağı yukarı geçer mekanik sesler olsun azalır.Yağ motorun içinde kat ettiğiniz yol ile birlikte milyarlaca hatta tirlyonlarca portekül parçacıklarına ayrılmakta yani birer mikroskobik bilye tanelerine dönüşmektedir. Full sentetik yağların bu bilyesel özelliği kullanım sonrasında pıtırlı ve kenarları kırılmış bir mikroskobik hal alır. Ahmet Mehmet önerdi filanca servis bunu tavsiye ediyor diye yağ alınmaz.Tavsiyem full sentetik yağlardan uzak durun ve kalın yağ kullanmaya gayret edin. Servislerin kendi sattıkları yağda ısrarlı davranmalarına kapılmayın onların satış adedi yükseldikçe alış fiyatları düşmektedir. Hatta bir çoğuna primler tatiller verilmektedir. İyi düşünün...

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan için kan neyse motor içinde yağ o dur. Arkadaşlar shell castrol bp vs.benzeri markalarda takıntılı kalmayın. 15-50 yağ bu motorların ideali olan yağ diğer deyişle taze kanı. Full sentetik yağların motorlarda oluşturduğu korezyonları bilmeden mekanik aksamlardaki tahrişleri hesaplamadan herkese önermek doğru değil. Eğer motorunuzun katoloğunda yazıyorsa o başka ama ben henüz bir motor kataloğunda full sentetik yağın önerildiğini görmedim. Mineral yağ koymaktan kaçınmayın. Full sentetik yağ incedir yüzlerde dereceye ulaşam motor içi sıcaklığında bu yağ su kadar incelmekte sentetik olması nedeniyle de mekanik boşlklardan dişlilerden rahatça kayarak geçmekte temas noktalarındaki basınç ve tahrişi arttırmaktadır. Yağ ne kadar kalın olursa o kadar motoru soğuk tutar ve ısındıkça özelliğini kaybetmez vitesler şıkır şıkır ağağı yukarı geçer mekanik sesler olsun azalır.Yağ motorun içinde kat ettiğiniz yol ile birlikte milyarlaca hatta tirlyonlarca portekül parçacıklarına ayrılmakta yani birer mikroskobik bilye tanelerine dönüşmektedir. Full sentetik yağların bu bilyesel özelliği kullanım sonrasında pıtırlı ve kenarları kırılmış bir mikroskobik hal alır. Ahmet Mehmet önerdi filanca servis bunu tavsiye ediyor diye yağ alınmaz.Tavsiyem full sentetik yağlardan uzak durun ve kalın yağ kullanmaya gayret edin. Servislerin kendi sattıkları yağda ısrarlı davranmalarına kapılmayın onların satış adedi yükseldikçe alış fiyatları düşmektedir. Hatta bir çoğuna primler tatiller verilmektedir. İyi düşünün...

Dostum ben yağ konusunda çok araştırma yaptım. aynı viskozitedeki farklı yağları da kullandım. eğer doğru yağı kullanmasaydım MCT ile hiç piston sekman yani hiç motor yaptırmadan 37000 km yi yapamazdım. ismi hiç duyulmamış yağdan tut da castrol gps e kadar bir çok yağ kullandım. yarı sentetik mineral full sentetik bunların hepsini kullandım. Ahmet mehmet burada deneyerek deneyimlerine göre fikir yürüterek öneriyorlar. Kalın yağ herzaman iyi anlamına gelmez. Bizim gayemiz burda motoru soğuk tutmak değil, Yağın viskozite değerlerinin gösterdiği ısı dahilinde kalması ve yağlamaya devam etmesi. kışın kalın yağ geç ısınır. Geç akışkan hale gelir. Bu da üst kısma yağın daha yavaş daha az pompalanması anlamına gelir. Ben işin mutfağında sayılırım. herşeyi kendim deneyip öyle fikir beyan ediyorum. kullanım kitapçıkalrında yağ viskozitesinden bahsederler. Genelde de 10w40 dır. ama unutmayın ki orada yağın türünden ve hangi iklim koşulunda 10w40 kullanıldığını belirtmezler. Bunu suyun 100 derecede kaynar bilgisine benzetebiliriz. Su sadece 1 atmosfer basıncı altında ve deniz seviyesinde (rakım 0) 100 derecede kaynar. Farklı atmosferik ve faklı iklimsel coğrafyalarda yağ kalınlığı değişim gösterir. Eski yazılarımı okuyabilirsin. servisler PO yada acayip marka yağları kullanırken ben castrol ve mobil kullanıyordum. Aynı yağları sattığım ER5 ve F650 dede kullandım. Burda castrol ü en çok savunanlardan birisiydim. Ta ki shell ile tanışana kadar. Ben MCt yi hiç bir zaman boşa atamazdım ışıklarda shell den sonra bu oldu. Sentetik yapların kilometre ömrü minerale oranla yüksektir.

Nette araştırırken elde ettiğim sentetik ve mineral yağın özelliklerini ekliyorum.

•MADENİ YAĞLARIN ELDE EDİLİŞİ
    Ham petrolün rafinerilerde işlenmesi ile elde edilen ürünlerinden biri olan mineral yağlar, tekrar özel işlemlerden geçirilerek, madeni yağların ham maddesi olan baz yağlar elde edilir. Bu yağlar, viskozitelerine göre sınıflandırılır. Tüm madeni yağları, doğrudan elde etmek mümkün değildir.
    Madeni yağlar, değişik viskoziteli baz yağlara, üründen beklenen özelliklere göre seçilen, çeşitli katkı maddelerinin karıştırılmasıyla elde edilir.
    Piyasada çeşitli marka ve cinslerde madeni yağ satılmaktadır. Ancak tüm madeni yağların hammaddesi aynı olduğuna göre, bu yağlar arasındaki fark nedir?

Bunun iki nedeni vardır:

•Kullanılan baz yağların kimyasal özelliklerinin farklı olması
    •Kullanılan katıkların cinsi ve miktarının farklı olması

SENTETİK YAĞLAR

Mineral esaslı baz yağların özellikleri, ham petrolün özellikleri ile sınırlıdır. Ayrıca; son yıllarda dünyadaki ham petrol üretiminin azalması ile petrol fiyatlarında görülen hızlı artışlar, günümüzün gelişen teknolojisi sonucu daha zor şartlarda çalışabilecek yağlara gereksinim duyulması nedeniyle sentetik yağlayıcıların kullanılması ile ilgili çalışmalar gün geçtikçe artmaktadır.
    Sentetik yağlar petrol esaslı olmayan kimyasal sentez yöntemleriyle elde edilir. Kimyasal proseste sentetik yapıyı meydan getirecek hidrokarbon moleküller boyut ve şekil bakımından birbirinin benzeri olacak biçimde tasarlanır. Sentetik yağlar özenle düzenlenmiş bu yapısı sayesinde düşük sürtünme, düşük sıcaklık, en az aşınma, enerji (yakıt) tasarrufu gibi birçok üstün özelliklere sahiptir. Çok düşük sıcaklıkta kolay akar, çok yüksek sıcaklıkta incelmez. Yüksek oksidasyon ve ısıl mukavemeti sayesinde kullanım ömrünü uzatır. Laboratuar ortamında farklı bir teknoloji ile üretilen sentetik yağlar, mineral yağlara oranla daha yüksek ve daha düşük sıcaklıklar ile yüksek basınca karşı dayanıklıdır.

Bu konu uzar gider. Dediğim gibi ben QM250 den tutunda tüm benzerlerinin kullanma Motoru indirip inceleme fırsatını çok yakaladım. Her türlü yağı da motoruma koyup uzunca kmlerce test ettim. Sentetik yağın uzun ömürlü ve daha dayanıklı olduğunu - sadece bu motor için değil- anladım. isteyen kesesine göre kafasına göre kulaktan duyduğuna göre istediği yağı alır. sonuçta benim ne shell ile ne de castrol ile bir yakınlığım var

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Motorların rodaj döneminde kullanılacak tam sentetik yağ mekanik aksamların birbirine tutunma dokanma ve iletme özelliğinde normalden fazla sürtünme katsayısına eriştiği için özellikle dişli gruplarının sivri uçlarının zamanla eğrildiğini hatta kırıldığını görüceksiniz.Yağın motor sıcaklığına çok faydası olduğu zaten bilinen bir gerçektir. Kalın sağlar geç ısınır ve geç soğurlar. Mineral yağların faydası ise aktarma organları ve bağlı gruplardaki plaka baskı ve direnç ekipmanlarında olması gereken teması tam sağlayabilmesi yoksa şu anda günümüzde metallerin bile birbirine temasında nerdeyse aşınması imkansız olan yağlar mevcuttur sadece bunlar motor teknolojilerinde kullanılmamaktadır. Bakın bugün her yağ firması kendi yağının daha iyi kaliteli hesaplı ve ömürlü olduğunu savunmaktadır. Bu ezerlerin tekrarını da tamirciler ve servis ustaları devam ettirmektedir. Dikkat edin tamircilerin kapısının girişinde yağ standları vardır. Sorun hemen 'oo abi on numara yağ catrole shelle para verme bak bunu koyalım ' dediklerine sahit olursunuz. BEN direkt olarak marka tavsiye edemem. Ancak aralarında ciddi farklar olmadığını sonuna kadar burda savunurum. Yağlar arasındaki mikroklimal değerleri bilen birisi bunu daha iyi anlayacaktır. Arbetus kardeşim sizinde kendi tecrübelerinize dayanarak vardığınız kanaatler olumlu yöndedir inanıyorum deneme yanılma yönteni olmadan kimse en mükemmele ulaşamaz. Senin de fikirlerine sahip çıkaraktan yüzlece dereceye ulaşan motor içi sıcaklığında en ağır metal yağının bile çırpılma ve basınç ve sürtünme etkisiyle bir kaç derecelik iklim coğrafyasının tesirinde kalacağını biliyoruz.Sürtünmelerde oluşan korezyon giderek yüksek devirlerde artan sıcaklık ve hararet sonunda motor her zaman ısıyı kendinde sabitleyen geç soğuyan değil her genleşmede eski özelliğine geri dönen ve fizibiletisini hakkıyla yerine getiren yağ arar. Saygılarımla. Şahsen ben kendi motorumda castrol mineral 15-50 kullanıyorum. 33.000 km de eski motorumda da aynısını kullanıyordum bir sorun yaşamadım.saygılar...

Motosikleti
    dinlerler:D deneme yanılma yolu ile öğrenilir herşey.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:33 ----------

Dostum ben yağ konusunda çok araştırma yaptım. aynı viskozitedeki farklı yağları da kullandım. eğer doğru yağı kullanmasaydım MCT ile hiç piston sekman yani hiç motor yaptırmadan 37000 km yi yapamazdım. ismi hiç duyulmamış yağdan tut da castrol gps e kadar bir çok yağ kullandım. yarı sentetik mineral full sentetik bunların hepsini kullandım. Ahmet mehmet burada deneyerek deneyimlerine göre fikir yürüterek öneriyorlar. Kalın yağ herzaman iyi anlamına gelmez. Bizim gayemiz burda motoru soğuk tutmak değil, Yağın viskozite değerlerinin gösterdiği ısı dahilinde kalması ve yağlamaya devam etmesi. kışın kalın yağ geç ısınır. Geç akışkan hale gelir. Bu da üst kısma yağın daha yavaş daha az pompalanması anlamına gelir. Ben işin mutfağında sayılırım. herşeyi kendim deneyip öyle fikir beyan ediyorum. kullanım kitapçıkalrında yağ viskozitesinden bahsederler. Genelde de 10w40 dır. ama unutmayın ki orada yağın türünden ve hangi iklim koşulunda 10w40 kullanıldığını belirtmezler. Bunu suyun 100 derecede kaynar bilgisine benzetebiliriz. Su sadece 1 atmosfer basıncı altında ve deniz seviyesinde (rakım 0) 100 derecede kaynar. Farklı atmosferik ve faklı iklimsel coğrafyalarda yağ kalınlığı değişim gösterir. Eski yazılarımı okuyabilirsin. servisler PO yada acayip marka yağları kullanırken ben castrol ve mobil kullanıyordum. Aynı yağları sattığım ER5 ve F650 dede kullandım. Burda castrol ü en çok savunanlardan birisiydim. Ta ki shell ile tanışana kadar. Ben MCt yi hiç bir zaman boşa atamazdım ışıklarda shell den sonra bu oldu. Sentetik yapların kilometre ömrü minerale oranla yüksektir.

Nette araştırırken elde ettiğim sentetik ve mineral yağın özelliklerini ekliyorum.

•MADENİ YAĞLARIN ELDE EDİLİŞİ
    Ham petrolün rafinerilerde işlenmesi ile elde edilen ürünlerinden biri olan mineral yağlar, tekrar özel işlemlerden geçirilerek, madeni yağların ham maddesi olan baz yağlar elde edilir. Bu yağlar, viskozitelerine göre sınıflandırılır. Tüm madeni yağları, doğrudan elde etmek mümkün değildir.
    Madeni yağlar, değişik viskoziteli baz yağlara, üründen beklenen özelliklere göre seçilen, çeşitli katkı maddelerinin karıştırılmasıyla elde edilir.
    Piyasada çeşitli marka ve cinslerde madeni yağ satılmaktadır. Ancak tüm madeni yağların hammaddesi aynı olduğuna göre, bu yağlar arasındaki fark nedir?

Bunun iki nedeni vardır:

•Kullanılan baz yağların kimyasal özelliklerinin farklı olması
    •Kullanılan katıkların cinsi ve miktarının farklı olması

SENTETİK YAĞLAR

Mineral esaslı baz yağların özellikleri, ham petrolün özellikleri ile sınırlıdır. Ayrıca; son yıllarda dünyadaki ham petrol üretiminin azalması ile petrol fiyatlarında görülen hızlı artışlar, günümüzün gelişen teknolojisi sonucu daha zor şartlarda çalışabilecek yağlara gereksinim duyulması nedeniyle sentetik yağlayıcıların kullanılması ile ilgili çalışmalar gün geçtikçe artmaktadır.
    Sentetik yağlar petrol esaslı olmayan kimyasal sentez yöntemleriyle elde edilir. Kimyasal proseste sentetik yapıyı meydan getirecek hidrokarbon moleküller boyut ve şekil bakımından birbirinin benzeri olacak biçimde tasarlanır. Sentetik yağlar özenle düzenlenmiş bu yapısı sayesinde düşük sürtünme, düşük sıcaklık, en az aşınma, enerji (yakıt) tasarrufu gibi birçok üstün özelliklere sahiptir. Çok düşük sıcaklıkta kolay akar, çok yüksek sıcaklıkta incelmez. Yüksek oksidasyon ve ısıl mukavemeti sayesinde kullanım ömrünü uzatır. Laboratuar ortamında farklı bir teknoloji ile üretilen sentetik yağlar, mineral yağlara oranla daha yüksek ve daha düşük sıcaklıklar ile yüksek basınca karşı dayanıklıdır.

Bu konu uzar gider. Dediğim gibi ben QM250 den tutunda tüm benzerlerinin kullanma Motoru indirip inceleme fırsatını çok yakaladım. Her türlü yağı da motoruma koyup uzunca kmlerce test ettim. Sentetik yağın uzun ömürlü ve daha dayanıklı olduğunu - sadece bu motor için değil- anladım. isteyen kesesine göre kafasına göre kulaktan duyduğuna göre istediği yağı alır. sonuçta benim ne shell ile ne de castrol ile bir yakınlığım var

Sağlıcakla.
    arbetus bilgiler için teşekkürler

ben kendi fikrimi söyleyeyim shell 15/50 full sentetik 4t yağ için.

ben mctyi ilk aldığımda mahalledeki apartman altı motorcusu yağını felan değiştirdi bende mct yağ değişimi nasıl bilmediğimden ilk bilene yaptıralım dedim neyse efenim arkadaş koydu yağı 15/40 sanırım koyduğu yağ markasıda bup mu öyle bişey yağ 1000km olmadan yalan oldu motor hararet yaptı çekişi düştü vağ çubuğunu çıkartıp baktığımda adeta su olmuştu ve inanırmısınız simsiyah bir madde katran renginde.
    hemen shell'e gittim mctyi aldıktan 2 gün sonra 15/50 full sentetik yağı görmüştüm aldım 2lt eve geldim açtım tapayı içinden bildiğiniz katran çıktı 1 lt benzinde 2 kere içini yıkadım motorun sonra biraz yağ koyup benzinin tamamen çıkmasını sağladım ardından shell yağı içine doldurdum. 5 dk rölantide çalıştırdım mükemmel sonuç önceden koltukta pistonu hissederdim şimdi yolda boşa atıyorum o kadar sessizki bazen stop etti sanıyorum yağın farkı. ve bu yağ 400kmde iken değişim yapmadan ankara-beypazarı-kıbrıscık-bolu-gerede-kızılcahamam-kazan-ankara şeklinde uzun bir tura çıktım ve bu turun 230kmsi hiç kontak kapatmadan mola vermeden ortalaması 75-80km hız ile gittim geziden geleli 5 gün oldu şehir içerisinde 300km yol gittim yağda çok hafif bir renk değişikliği oldu halen ilk konduğu gibi motor sessiz vites geçişleri gayet etkili.

arbetus yada ben kimseye illa shell koyun demiyoruz koyarsanız güzel olur diyoruz bütçenizde uygun ve motorunuza önem veriyorsanız koyun
    saygı sevgilerimle.

NOT: inşallah bu akşam gezi fotolarımı yüklyeceğim images.us ta bir sorun var başka yükleme alanı bulursam gezi fotolarını görebilirsiniz

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Yağ önerileriniz için tsk ederim ins 5.000 km de yağ değiştireceğim o zaman mevsim ne olursa size danısır uygun bir yağ koyarım.

Alıntı ekayin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm Herkeze Sonunda Bende motosikletimi Satmaya Karar Verdim Daha Dogrusu Mecbur kaldım :-( 4500 kmde Geçen Sene Yani 2009 Agustosta aldım henüz 10 ay oldu Garantisi Devam Ediyor 2011 Agustosa kadar. Hiç Bir kazası Belası Ve Sorunu Yoktur 1600 kredi kartı Borcum Var 1600 Ödeyene Verecem İlgilenen olursa 0546-432-58-77 Arayabilirler İstanbul maltepede Motosiklet 0km Almayı Düşünenler İçin Yarı Fiyatına Sıfır Ayarında Kaçırmayın derim iyi Günler
    da dostum yeter ya kaç kere post ettin rahat 3 kez gözüme carpti ac sahibnen.com a mynet seri ilanlara rahat 10 tane 15 tane ilan sites var hepsine yaz bekle yani buraya post etmekle hızlı satılmak ki tmm yazmısın okuduk aklımızda biri sorarsa öneririz.

Motosikleti
    mct 250
    1600 tl 4500km de mct için çok az bence. hemde motor mevsimi açıldı yeni , bu aletlerin sıfırı 3050 tl hatırlatırım. en kötü 2bin eder dediğine göre o motor ha çabuk satılsın diyorsan onu bilemem ama en kötü mct bile 1600den fazla eder.
    Ancak ben motor almayı düşünüyom diyenlere bizim motoru tavsiye ediyorum hertürlü,
    fiyat / performans açısından gerçekten muhteşem bir alet. tabi daha iyi motorlar vardır, bmw yamaha fln ama benzer bir bmw almaya kalksan (bizimkiler bmw nin choperının çakmasıdır mesela) en az 10 kaat toslarsın ama performansı mct nin 5 katı değildir, onun da parçası eskiyecek, onun da benzini bitecek (hemde mctden çok daha hızlı ) ve parçasını bizim motorlarınki gibi kolayca değiştiremeyeceksin.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Mct nin ateşleme bobinlerini yükselterek (rd 350 bobini 2 adet) buji çakma frekansını arttırın rolanti kendiliğinden yükselicektir azcık kısın bakın bakalım motor kaça kadar çıkıyor. Dün Bir mct üzerinde denedik son hız 138,5 arka dişli 32 ön dişli orjinali arka mafsal öne doğru 3 cm çekili durumda amörtisörler 3 ncü kademede bu hızı yakalarken opel corsa ile km kontrolü yaptık güzel bir modifiye oldu..

Motosikleti
    Hayabusa
    Mct nin ateşleme bobinlerini yükselterek (rd 350 bobini 2 adet) buji çakma frekansını arttırın rolanti kendiliğinden yükselicektir azcık kısın bakın bakalım motor kaça kadar çıkıyor. Dün Bir mct üzerinde denedik son hız 138,5 arka dişli 32 ön dişli orjinali arka mafsal öne doğru 3 cm çekili durumda amörtisörler 3 ncü kademede bu hızı yakalarken opel corsa ile km kontrolü yaptık güzel bir modifiye oldu..
    Peki ateşleme bobinlerini yükseltmeden önce 32 arka dişli ile en son kaç km/h görüyordunuz ??

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5 gün önce sıfır kilometre MCT 250 mondiali bayisinden 2.600tl ye aldık... arkadaşlar... yenisi 3050 dediklerine bakmayın... 5 gündür biniyoruz.. 200km yaptık... motor iyi cekiyor.... kaçışı güzel... rahat yani....
    103 hp

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı korsanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dinlerler:D deneme yanılma yolu ile öğrenilir herşey.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:33 ----------

arbetus bilgiler için teşekkürler

ben kendi fikrimi söyleyeyim shell 15/50 full sentetik 4t yağ için.

ben mctyi ilk aldığımda mahalledeki apartman altı motorcusu yağını felan değiştirdi bende mct yağ değişimi nasıl bilmediğimden ilk bilene yaptıralım dedim neyse efenim arkadaş koydu yağı 15/40 sanırım koyduğu yağ markasıda bup mu öyle bişey yağ 1000km olmadan yalan oldu motor hararet yaptı çekişi düştü vağ çubuğunu çıkartıp baktığımda adeta su olmuştu ve inanırmısınız simsiyah bir madde katran renginde.
    hemen shell'e gittim mctyi aldıktan 2 gün sonra 15/50 full sentetik yağı görmüştüm aldım 2lt eve geldim açtım tapayı içinden bildiğiniz katran çıktı 1 lt benzinde 2 kere içini yıkadım motorun sonra biraz yağ koyup benzinin tamamen çıkmasını sağladım ardından shell yağı içine doldurdum. 5 dk rölantide çalıştırdım mükemmel sonuç önceden koltukta pistonu hissederdim şimdi yolda boşa atıyorum o kadar sessizki bazen stop etti sanıyorum yağın farkı. ve bu yağ 400kmde iken değişim yapmadan ankara-beypazarı-kıbrıscık-bolu-gerede-kızılcahamam-kazan-ankara şeklinde uzun bir tura çıktım ve bu turun 230kmsi hiç kontak kapatmadan mola vermeden ortalaması 75-80km hız ile gittim geziden geleli 5 gün oldu şehir içerisinde 300km yol gittim yağda çok hafif bir renk değişikliği oldu halen ilk konduğu gibi motor sessiz vites geçişleri gayet etkili.

arbetus yada ben kimseye illa shell koyun demiyoruz koyarsanız güzel olur diyoruz bütçenizde uygun ve motorunuza önem veriyorsanız koyun
    saygı sevgilerimle.

NOT: inşallah bu akşam gezi fotolarımı yüklyeceğim images.us ta bir sorun var başka yükleme alanı bulursam gezi fotolarını görebilirsiniz
    verdiğiniz bilgiler sayesinde aldım ben bu motoru.Bencede önemli olan deneme yanılma yöntemidir söylediğiniz gibi.Ben her zaman kullanıcıların yorum ve yaptıklarına göre hareket ederimki en sağlıklısı budur.Ustam arka dişlimi değiştirme performans kaybı olur motor vs vs olur dedi, zar zor değiştirdik adam bi kullandı motoru kendi şok oldu.Ustanın tek eksiği daha önce hiç arka dişli değiştirmemiş olmasıydı...Yani Yemeğin Tadına bakmadan kötü demek gibi birşey..
    Arbetüsün burada cidden büyük emeği var,Diğer bilgi veren arkadaşlar da dahil...
    RAmzey kullanan arkadaşa da ayrıca teşekkürler sonuçta bilgi aktarımıyla tecrübe ediniyoruz..

Herkese Saygılar..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:18 ----------

Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 gün önce sıfır kilometre MCT 250 mondiali bayisinden 2.600tl ye aldık... arkadaşlar... yenisi 3050 dediklerine bakmayın... 5 gündür biniyoruz.. 200km yaptık... motor iyi cekiyor.... kaçışı güzel... rahat yani....
    Hayırlı olsun kazasız sürüşler...
    bu arada plaka ruhsat dahil fiyat mı söylediğin fiyat ?
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    güzel bir modifiye gibi görünüyor lakin bence mctlerde maksimum hızı arttırmak yerine ortalama hızı arttırmak önemli sonuçta bu motorlar hız motoru değil keyif motoru keyifli gezi yapmak için yapılmış. ben şuan salt mct ile 80-90km hız ile 1 saat kontak kapatmadan gidebiliyorum uzun kmde yavaş gibi görünsede bu hız şehirler arası otobüsle aynı hızda gidiyorsunuz sonuçta.

bu modifiye iyi fakat yakıt sarfiyatı artmazmı? çakma frekansı yükseldiğinde daha çok benzini kısa sürede yakmak isteyecektir haliyle eğer sarfiyatta değişiklik olmuyorsa 32t dişli ile güzel bir yol motoru olur 90km yerine 100km ile rahat bir yolculuk yapılır.

Motosikleti
    Hayabusa
    dümdüz fsm - kavacık yolunda 120 km hızı gördüm benim orjinal mct ile fakat redline olarak gördüğüne eminim uzun seyahatte 90 km hız ile çok rahat yol alabiliyorum bende 100 olduğunda ise bağırmaya baslıyor motor. arka dişliyi 32 yapınca bu 100 km hızın rahat seyredeceğinden eminim

Motosikleti
    ve işte gezinin resimleri iyi seyirler arkadaşlar

Uploaded with ImageShack.us

beypazarı yolu

beypazarı yolu

beypazarı hıdırlık tepesi ve karagülüm

hıdırlık tepesi

beypazarı yaşayan müze içinde çok eski bir radyo

radyonun reklam afişi tanıtım mükemmel dikkatle okuyun

buda ben bastonu ilk kullanma denemeleri

beypazarı inözü vadisi 1

inözü vadisi 2

inözü vadisi 3

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:43 ----------

ve işte gezinin resimleri iyi seyirler arkadaşlar

beypazarı yolu

beypazarı yolu

beypazarı hıdırlık tepesi ve karagülüm

hıdırlık tepesi

beypazarı yaşayan müze içinde çok eski bir radyo

radyonun reklam afişi tanıtım mükemmel dikkatle okuyun

buda ben bastonu ilk kullanma denemeleri

beypazarı inözü vadisi 1

inözü vadisi 2

inözü vadisi 3

kızılcahamam kamp yerim.
    beypazarından sonra bolu gere kızılcahamam gece sürüşü olduğundan maalesef resim yok

ve son foto çadırım motorum ve mis gibi bir doğaa

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:42 ----------

bu arada ben mctye açık hava filtresi uygulamak istiyorum ne dersiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler