Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı mahoretti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DEBRECEN

1.şekildeki gibi de yaparım dedi ama bacakları yakma ihtimali var. Benim motora 2.şekil olacak sanırım.

teşekürler hocam.... yanlız bizim motorlar v motor diilki 1.si gbı olsun. 2 gıbı soledınmı sen hocam kac para maılyetı var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Burak_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    arkadaşlar motor henüz 100 km de falan. kesinlikle zorlamıyorum ama 5. vitesde devrini aldığı zaman 80 falan zor görüyor. rodajını tamamladıktan sonra yani zamanla bu süratte bir değişme olur mu ?
    Gitmek istediğinde gitmezsen geç kalmış olursun...

Motosikleti
    mondial 250mct
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar isteyen olursa 32 lik arka dişli ve kalın arka jant teli temin edebilirim. başka parça isteyenlerde beinmle irtibata geçerse yardımcı olabilirim. yakında online satış gittigidiyorda ve kendi markamla bir custom aksesuar web sitesi açacağım.
    Abi bu 32 lik arka dişlinin ve buna uygun zincirin fiyatını öğrenebilir miyim ?
    BU DÜNYAYA HER GELEN KENDİNE BİR EŞ ARAR; TAŞIN KALBİ YOK AMA ONU DA YOSUN SARAR...

kemancı34mct - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ss Srad 600
    arkadaslar hayrlı aksamlar herkese.2 hafta oldu cant tellerını 3.5 ıle dgstrdm arka lastgn.degıstrdıkten sonra yolda gdrken bosa attıgımda yada debriyaja bastıgımda pedlere tık tık tık dye bısı carpıyo sankı rolantıdyken.gittim sordum ustaya;baktı surdu felan zıncırın bı yerı degısık uzamıstır o saseye carpıyodur dedı?olemıdır acaba tecrubelı arkadaslardan yardım ıstıyıorum.birde yolda gıderken 5 viteste tekleme yapıyo sankı bosa gecıyor gıbı?

korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    artık bende 250mct kullanıcı oldum bugün 15.00 itibariyle almış bulunmaktayım.
    keeway super light 150 alacaktım adamın saçma sapan konuşmaları ve motorun aşırı titreşimi nedeniyle almadım.
    ve iyiki yapmışım motorum çok iyi bide stop ettirmesem
    resimlerini yükleyeceğim.
    aranızda yeni bir mctli olarak tavsiyelerinizi bekliyorum özellikle viteslerde çok sorunluyum devir saati olmadığından geçişleri sese göre yapıyorum ama ne kadar doğru bilemiyorum 3. viteste 60 4. viteste 80 yaptı 5e hiç geçmedim sahibi 120 yapıyor dedi ki kesin yapar ben bunları yarım gazla yaptım )

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı korsanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık bende 250mct kullanıcı oldum bugün 15.00 itibariyle almış bulunmaktayım.
    keeway super light 150 alacaktım adamın saçma sapan konuşmaları ve motorun aşırı titreşimi nedeniyle almadım.
    ve iyiki yapmışım motorum çok iyi bide stop ettirmesem
    resimlerini yükleyeceğim.
    aranızda yeni bir mctli olarak tavsiyelerinizi bekliyorum özellikle viteslerde çok sorunluyum devir saati olmadığından geçişleri sese göre yapıyorum ama ne kadar doğru bilemiyorum 3. viteste 60 4. viteste 80 yaptı 5e hiç geçmedim sahibi 120 yapıyor dedi ki kesin yapar ben bunları yarım gazla yaptım )
    hayırlı olsun arkadaşım kazasız sürüşler. . .
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı emoli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu 32 lik arka dişlinin ve buna uygun zincirin fiyatını öğrenebilir miyim ?
    dostum oringli mi oringsiz mi sincir istiyorsun?

Bu arada egzos olayına değineyim birazcık. yanma tehlikesine karşı şerit salmastra ya da amyant sarabilirsiniz. Ben yeni motoruma yaptığım egzosu o şekilde kaplayacağım.

buda yaptığım egzos.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    slm arkadaşlar 6400 km yi gectım son 200 km dır on balatada surtunme sesı gelıyor bunun nedenı ne olabılır?
    ustaya sordum o balata sert balata ondan oluyor dıyor ama ben pek ınanmadım cunku daha oncede yoktu ve devamlı surtmuyor teker dondukce gelıyor ses

he bıde orıng zıncır ne zaman almamı onerırsınız? (arbetus fıyatı nedır?)

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Alıntı eyüb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar 6400 km yi gectım son 200 km dır on balatada surtunme sesı gelıyor bunun nedenı ne olabılır?
    ustaya sordum o balata sert balata ondan oluyor dıyor ama ben pek ınanmadım cunku daha oncede yoktu ve devamlı surtmuyor teker dondukce gelıyor ses

he bıde orıng zıncır ne zaman almamı onerırsınız? (arbetus fıyatı nedır?)
    Ön diski elinle bir kontrol et. Bak bakalım diskte yamulma eğilme varmı. Dediğin şey ancak diskin bir bölümünde olabilecek et derinliğ farkıyla açıklanabilir sanırım. Sert frenleme, ıslak diskte problem yaratır diye biliyorum.

Oringli zincire mümkün olduğunca çabuk geçmekte fayda var

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:03 ----------

Alıntı kemancı34mct adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar hayrlı aksamlar herkese.2 hafta oldu cant tellerını 3.5 ıle dgstrdm arka lastgn.degıstrdıkten sonra yolda gdrken bosa attıgımda yada debriyaja bastıgımda pedlere tık tık tık dye bısı carpıyo sankı rolantıdyken.gittim sordum ustaya;baktı surdu felan zıncırın bı yerı degısık uzamıstır o saseye carpıyodur dedı?olemıdır acaba tecrubelı arkadaslardan yardım ıstıyıorum.birde yolda gıderken 5 viteste tekleme yapıyo sankı bosa gecıyor gıbı?
    32T dişlisini taktın mı? Eğer dişliyi taktıysan 1-2 bakla çıkarmış olman gerekirdi. Aynı sayıda bakla kaldıysa zincirde, aşırı bollaşmadan o sesi yapabilir. 5.vitesteki tekleme nasıl bişey ?
    DİKKAT..! İleri derecede Cruıser bağımlısı, plastikle yaklaşmayın. Kriz anında yeterli dozda kromaj gösterilmelidir

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    OF OF bir insan tel ile 1 aydır uğraşırmı arka teller ile uğrasıyorum bir aydır 2.000 km de motorcugum neyse sonunda cozum olcamk insallah. Da dün fark ettim ki benim motor benzini yakmıyor içiyor :S 10 tl ile 51* km gitti o da yüz km de 5 lt yakıyor demek ki fabrika ortalamasının %60 daha fazlası sayılır. Sorun ne olabilir daha 2.000 km de daha once de tahliye borusundan benzin atıyordu o sorun çözüldü. Öf ya bir bahtsızlık var bende ama çözemedim.

*Nasıl hesapladım söyle: önce yolda kalana kadar kullandım benzin bitti sayacı sıfıraldım 800 mt benzinliğe gittim sayacı 10 tl lik benzin aldım benzinin litre fiyatı 3.8Tl di yedek depodan eski haline cektim 51. km de yolda kaldım yedek depoya cektim simdi tel işi bitince onla uğraşcam

Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    [QUOTE=mahoretti;2061308]Ön diski elinle bir kontrol et. Bak bakalım diskte yamulma eğilme varmı. Dediğin şey ancak diskin bir bölümünde olabilecek et derinliğ farkıyla açıklanabilir sanırım. Sert frenleme, ıslak diskte problem yaratır diye biliyorum.

Oringli zincire mümkün olduğunca çabuk geçmekte fayda var[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:03 ----------

Bende aynı seyı dusunuyorum dıskte yamulma yok sanırım acaba balatada hatalı erımemı var dıye dusunuyorum yenısınımı taktırsam ama oncelıkle sorunu bulmam lazım orıng zıncır ıse fıyat ve marka arastırdım ama nette cok bısı bulamadım taktıran arkadaslar var ıse yardım beklıyorum

bu arada arkadaslar pazar gunu avcılardan şarkoye gıdıp geldım gıderken ruzgar vardı motor yokuslarda zırtladı kaldı ama gelırken ruzgar arkada kaldı ve ıbreye gore 135 km hıza ulastım (ıkı kısı) arabaya gorede 140 km hızı gectı bırebır kendım olctum arkadaslar bılgınız olsun bu arada 120 km hızla 1 saat devamlı bastım ama tık demedı
    demekkı azıcık bakımlı olursa bu motor bızı ıstedıgımız yerlere goturur...

Motosikleti
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun arkadaşım kazasız sürüşler. . .
    çok teşekkürler herkese kazasız belasız sürüşler

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Bende aynı seyı dusunuyorum dıskte yamulma yok sanırım acaba balatada hatalı erımemı var dıye dusunuyorum yenısınımı taktırsam ama oncelıkle sorunu bulmam lazım orıng zıncır ıse fıyat ve marka arastırdım ama nette cok bısı bulamadım taktıran arkadaslar var ıse yardım beklıyorum

bu arada arkadaslar pazar gunu avcılardan şarkoye gıdıp geldım gıderken ruzgar vardı motor yokuslarda zırtladı kaldı ama gelırken ruzgar arkada kaldı ve ıbreye gore 135 km hıza ulastım (ıkı kısı) arabaya gorede 140 km hızı gectı bırebır kendım olctum arkadaslar bılgınız olsun bu arada 120 km hızla 1 saat devamlı bastım ama tık demedı
    Evet bakımlı olursa her yere gider. Motor sanılanın aksine çok dayanıklı.

Zincir konusunda DID markayı tercih edersen çok iyi bir seçim olur. Burdan fikir edinebilirsin

http://www.entelenerji.com/magaza/pc...?idCategory=20
    DİKKAT..! İleri derecede Cruıser bağımlısı, plastikle yaklaşmayın. Kriz anında yeterli dozda kromaj gösterilmelidir

Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    Evet bakımlı olursa her yere gider. Motor sanılanın aksine çok dayanıklı.

Zincir konusunda DID markayı tercih edersen çok iyi bir seçim olur. Burdan fikir edinebilirsin

http://www.entelenerji.com/magaza/pc...?idCategory=20
    Tesekkur ederım fakat dıd bıraz pahalı degılmı ?

zıncırın olcusu nedır acaba ben karakoyden tanıdık yerler var oradan alayım

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Tesekkur ederım fakat dıd bıraz pahalı degılmı ?

zıncırın olcusu nedır acaba ben karakoyden tanıdık yerler var oradan alayım
    did yerine YBN motomaster alabilirsiniz Velo motorun ithal ettiği oringli zincirler. ben yaklaşık 10000 km kullandım her bir zincir takımımı memnun ediyor insanı heleki benim gibi yağlamayı germeyi unutuyorsanız 520 ölçüsünde 110 bakla olması lazım. Bakla sayısından emin değilim ama ölçü den eminim.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    evet bu zincir olayını benimde çözmem lazım daha 400 km olmadı zincir bollaştı tak tak ses çıkarıyor, bakımla birlikte o-ringli zincirde almak şart oldu artık. .

Bide dün motorun ön lastiği patladı Allahtan işyerine yakın biryerde olduda oralarda bir sokak tamircisine götürdüm 3 tane patlak çıkmış yaptı valla saolsun, şansıma giderken denk gelmedi patlak o yönden yırttım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:26 ----------

[QUOTE=eyüb;2061343]
    Ön diski elinle bir kontrol et. Bak bakalım diskte yamulma eğilme varmı. Dediğin şey ancak diskin bir bölümünde olabilecek et derinliğ farkıyla açıklanabilir sanırım. Sert frenleme, ıslak diskte problem yaratır diye biliyorum.

Oringli zincire mümkün olduğunca çabuk geçmekte fayda var[COLOR="Silver"]

merhaba arkadaşım;
    sanırım sende avcılarda oturuyorsun, benim bir arkadaşta var mct sahibi o da olmadı birgün buluşalım, ileri zamanda bizde uzun yol gezisi düşünüyoruz bakarsın uyar denk geliriz takılırız . .
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Mrb Herkeze Daha öncede Yazmıştım Buraya Benim Mct şu an 3050 km Civarında 2006 model ve 2009 agustos trafige çıkışlı genelde kozyatagı maltepe ararı işe git gel kullanıyorum gidiş geliş 17 km civarı bugün iş yerindeyken motosikletin arka Jant Tellerine Gözüm Takıldı Ve Tam 7 Tanesi kırılmış Görebildim kadarıyla Bilmiyorum Ne Zamandır kaç Tanesi Kırık Ama bugün ilkkez Baktım ve tam 7 Tanesinin kırık oldugunu gördüm Bu şekilde Asla binmem motosiklete bide Tellerle hiç oynamadım bugüne kadar sıkma gerdirme filan birçogu gevşemiş acaba ondanmı kırılmıştır Yarın Sevpayı Arayıp soracam Tel varsa gidip taktıracam ama işcilik ücreti vermek istemiyorum anadolu yakasında Bana Tel Satabilecek bi yer varmı Ben takabilirmiyim alsam Tanesi ne kadar Bu tellerin Yardım lütfen

Motosikleti
    Honda İntegra
    [QUOTE=StyLeOscaR;2062041]evet bu zincir olayını benimde çözmem lazım daha 400 km olmadı zincir bollaştı tak tak ses çıkarıyor, bakımla birlikte o-ringli zincirde almak şart oldu artık. .

Bide dün motorun ön lastiği patladı Allahtan işyerine yakın biryerde olduda oralarda bir sokak tamircisine götürdüm 3 tane patlak çıkmış yaptı valla saolsun, şansıma giderken denk gelmedi patlak o yönden yırttım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:26 ----------

merhaba arkadaşım;
    sanırım sende avcılarda oturuyorsun, benim bir arkadaşta var mct sahibi o da olmadı birgün buluşalım, ileri zamanda bizde uzun yol gezisi düşünüyoruz bakarsın uyar denk geliriz takılırız . .
    bende avcılar dayım arkdaslar benıde yazın listeye musaıt zamanlarda bulusalım.telden ulasalım bırbırımıze 0536 966 61 30
    Bir yumruktan daha serttir bir kadının sözleri ;
    Biri dişlerini döker digeri düşlerini .....

Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    [QUOTE=StyLeOscaR;2062041]evet bu zincir olayını benimde çözmem lazım daha 400 km olmadı zincir bollaştı tak tak ses çıkarıyor, bakımla birlikte o-ringli zincirde almak şart oldu artık. .

merhaba arkadaşım;
    olur tabıkı neden olmasın

Motosikleti
    Alıntı mesut__turul adlı üyeden alıntı Mesajı göster

280 lik canavarım yollarda ! 6 istiyo şerefsiz........

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:27 ----------

komyoncuları yerinden hoplatan havalı kornam.....
    selamlar eğer yanlış görmüyorsam senin mct arkası disk fren bunu nerde nasıl yaptırdın öğrenebilirmiyim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:20 ----------

selam arkadaşlar bu mct 250 lerin kullanım kitapçığının olduğu link varmı yada elinde olan varmı varsa ö.m. ile veya sprinterx@hotmail.com adresime yollayabilirmi saygılarımlaa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler