Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Burak_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    95 oktan kullanıyoruz o zaman hem fikiriz bunda değil mi benimde bugün yarın elime geçecekte motorum

Osbourne; hocam ön 28 tamam, arka lastiğin basıncının kullanan kişinin kilosu ile bir değişgenlik göstermesi doğrumudur? mesela ben 1,88 boyunda ve 100 kiloyum
    Gitmek istediğinde gitmezsen geç kalmış olursun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar;
    bugun itibariyle motorumla 170 km yol katettim :D Hiçbir Sorunla Karşılaşmadım , gayet memnunum vites geçişlerimde gayet iyi boşa almada sorun da yaşamadım hiç ayrıca sadece bu motorun üstündeki plastik kaplama yerinden gelen ses hariç bir sıkıntım yok o seste zaten standart herkeste olan bir durum ona da çözüm üretmeye çalışacağım bakalım

ayrıca bizim arkadaş biraz kilolu (160 kg ) ve motorun tel jantlarını çelik jantla değiştirmek istiyor, çelik jant kullanan varmı aranızda ? yoksa da tavsiye edebileceğiniz biryerler mevcutmu ?

Kazasız sürüşler herkese
    Mondial bayiilerinde orjinal mct çelik jantları mevcut..250 civarı bir paraydı sanırım..
    Normalde opsiyonel olarak çelik jantlı bir halde sıfır mct alınabilir yani..

Alıntı Burak_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    95 oktan kullanıyoruz o zaman hem fikiriz bunda değil mi benimde bugün yarın elime geçecekte motorum

Osbourne; hocam ön 28 tamam, arka lastiğin basıncının kullanan kişinin kilosu ile bir değişgenlik göstermesi doğrumudur? mesela ben 1,88 boyunda ve 100 kiloyum
    Mesela bende 1,87 boy ve 120 kiloyum
    30-31 psi arası okeydir

Oktan konusunda ise kesinlikle 95 ten şaşmayın derim..
    Özellikle mctlerde aşırı ısınma sorunu var..Aslında limitlerde ısınıyor normal kullanımda..Birde yüksek oktan koyarsak motora iyi etmemiş oluruz..

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    [QUOTE=Osbourne;2055504]Mondial bayiilerinde orjinal mct çelik jantları mevcut..250 civarı bir paraydı sanırım..
    Normalde opsiyonel olarak çelik jantlı bir halde sıfır mct alınabilir yani..

bayiye sormuştuk fiyat biraz fazla geldi. . piyasada aynı kaliteye yakın daha hesaplısı varmı ona bakmam lazım . . . biz motorları aldık benden yana sıkıntı yok sadece arkadaşa lazım çünkü arkada artçıda olunca biraz sıkıntı olabilir diye tahmin ediyoruz. . ilgine teşekkürler hocam :D
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    Hayabusa
    sağolasın hocam, vallahi boyumuz aynı sayılır ama senin kilo benden fazla o yüzden 30-31 psi forever

Motosikleti
    MCT 250
    merhaba arkadaşlar;
    bugun itibariyle motorumla 170 km yol katettim :D Hiçbir Sorunla Karşılaşmadım , gayet memnunum vites geçişlerimde gayet iyi boşa almada sorun da yaşamadım hiç ayrıca sadece bu motorun üstündeki plastik kaplama yerinden gelen ses hariç bir sıkıntım yok o seste zaten standart herkeste olan bir durum ona da çözüm üretmeye çalışacağım bakalım
    Benim de depo kapağından geliyor bi zırıltı (belki sizinkiyle aynıdır problem). Yarın kapağın altındaki iki civatayı sıkacağım - bu sefer bi an evvel motor binmek için tornavidayı evde unutmazsam -Kesiyormuş sesi.
    Zed's dead Baby.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı hungryhorace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de depo kapağından geliyor bi zırıltı (belki sizinkiyle aynıdır problem). Yarın kapağın altındaki iki civatayı sıkacağım - bu sefer bi an evvel motor binmek için tornavidayı evde unutmazsam -Kesiyormuş sesi.
    genel anlamda oradan değilde, biraz daha önünde kalan kısım o parlak olan yerin oradan geliyor tek vida tutan bu gidonun altındaki aksam varya orası ,

yolda giderken elimde sıkıştırınca ses kesiliyor, bakalım plastik kauçuk yada silikon benzeri birşeyler bakacağım arkadaşımla komple orayı söküp depo ile olan yapışık kısmının arasına koymayı düşünüyoruz tabi sadece bir fikir ne derecede etkili olur artık belli olur ilerleyen zamanda

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:48 ----------

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Dün itibariyle MAcitimi satmış bulunmaktayım. Bunda sonra yola Bisan Roadstar ile devam edeceğim. Almaya gelen arkadaş çok ısrar etti ve teklifini reddedemedim. Parayı cebe koyunca ne alyayım falan diye düşünürken sevdiğim bir arkadaşım 2007 model 8000 kmde full bir roadstardan behsetti ve gidip aldık . Bu topici kontrol etmeye devam edeceğim merak etmeyin :D hertürlü parça ihtiyacınızı karşılarım.

Sağlıcakla.
    Hayırlı olsun kazasız belasız keyifle sür bunuda :D

Bu topici kontrol edeceğim diyorsun, zaten bu da aramızdan ayrılmadığın anlamına geldiği için sevindim açıkçası

Sağlıcakla . .

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Dün itibariyle MAcitimi satmış bulunmaktayım. Bunda sonra yola Bisan Roadstar ile devam edeceğim. Almaya gelen arkadaş çok ısrar etti ve teklifini reddedemedim. Parayı cebe koyunca ne alyayım falan diye düşünürken sevdiğim bir arkadaşım 2007 model 8000 kmde full bir roadstardan behsetti ve gidip aldık . Bu topici kontrol etmeye devam edeceğim merak etmeyin :D hertürlü parça ihtiyacınızı karşılarım.

Sağlıcakla.
    MCT yi sattın bizide satma ustam.

Yeni motorunla kazasız sürüşler dilerim...

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    95 oktan kullanıyorum ben de... Shellde benzine ilave koyulan bir sıvı var. Temzileyici. Artık depoyumu, karbüratörümü, enjeksiyonumu bilmem. Neyi temziliyorsa... Koyan varmı ?
    DİKKAT..! İleri derecede Cruıser bağımlısı, plastikle yaklaşmayın. Kriz anında yeterli dozda kromaj gösterilmelidir

çok süper göz alıcı tıpkı manken gibi

Motosikleti
    Hayabusa
    benzin ışığımız yandığı zaman yedek depoya almazsak kaç km daha gidebiliyoruz?

bir de 15 lt lik depomuzun kaç lt si yedek depo için ayrılmış?

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    arkadaşlar merhaba;
    birkaç sorum olacak özellikle arka dişlisi 32 li ve o-ring zincir kullanan arkadaşlara,

bugun ustayla konuştum 32 dişli frezi denilen birşey varmış yada freze adını tam anlayamadım o olmuyor uymuyabilir dedi, kullanan arkadaşlar ek bir işlem yaptırdılarmı bu dişliyi taktırmadan önce ?

2. si o-ring zincir takılınca motor bloğuna sürtüyormu ? ona da ek bir işlem vb. birşey yapıyor muyuz ?

korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    bir adet siyah 4.650 km'de çantalı üzerinde çizik dahi olmayan mct buldum çok hoşuma gitti onu alacağım büyük ihtimalle sahibini bekliyorum.
    birde bunu buldum ne dersiniz önerirmisiniz

http://www.sahibinden.com/250_mct_is...XQQdisplayitem

Asi_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '98 VN800 Classic

Merhabalar

merhabalar arkadaşlar hepinize. ben aranıza yeni katıldım Adım Ömer. bir aya kadar bende bir 250 Mct almayı düşünüyorum. yasadıgım bolgede kullanıcıların bı cok derdı war ( zincir yağ problemi akord problemi)gibi. aslında bunlar benı bu motoru almaktan caydırdı bi ara ta ki bu forumu bulana kadar. sanırım bu problemler 32'lik dişli keçe ve çelık tellerle çözülüyo. üye olmadan önce ilk sayfalardan başladım wala okumaya mesajları
    sanırım yardımcı olacak abilerim cıkar forumdan motor hakkında bu yaşanılan problemlerın caydıracak problemlerın giderilmesi söz konusu mu? Karabük / Safranbolu'dan katılıyorum aranıza burdaki servis baya bi sıkıntılı adamın umrumda degıl gıbı. her hangi bi parça temini olacagı zaman umarım yardımcı olursunuz. neyse arkadaslar ilk mesajdan sizi caydırmıyım

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Asi_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar arkadaşlar hepinize. ben aranıza yeni katıldım Adım Ömer. bir aya kadar bende bir 250 Mct almayı düşünüyorum. yasadıgım bolgede kullanıcıların bı cok derdı war ( zincir yağ problemi akord problemi)gibi. aslında bunlar benı bu motoru almaktan caydırdı bi ara ta ki bu forumu bulana kadar. sanırım bu problemler 32'lik dişli keçe ve çelık tellerle çözülüyo. üye olmadan önce ilk sayfalardan başladım wala okumaya mesajları
    sanırım yardımcı olacak abilerim cıkar forumdan motor hakkında bu yaşanılan problemlerın caydıracak problemlerın giderilmesi söz konusu mu? Karabük / Safranbolu'dan katılıyorum aranıza burdaki servis baya bi sıkıntılı adamın umrumda degıl gıbı. her hangi bi parça temini olacagı zaman umarım yardımcı olursunuz. neyse arkadaslar ilk mesajdan sizi caydırmıyım
    arkadaşım merhaba öncelikle;
    ben motorumu alalı daha 4 gün kadar oldu yaklaşık 200 km yol gittim hiçbir sorunla karşılaşmadım şimdilik, o bahsettiğin sorunların hepsinin çözümü var,
    bu kadar 2 arada bir derede kalka derim bende çook araştırdım ve anladımki ne kadar araştırırsan o derecede daha soğuyorsun neden diyeceksin bir sürü kafanda soru işareti kalıyor çünkü...

Çıkardığım sonuç ise genel anlamda almaya değer çıktı ve aldım daha doğrusu aldık ve kullanıyoruz. . seçim ve karar tabiki de sana kalmış

Ayrıca forumda da motor bilgisi konusunda cidden iyi arkadaşlarımız var onlarda sana her türlü yardımcı olacaklardır emin olabilirsin..

biraz uzun oldu ama içimden gelenleri yazdım :D hadi sağlıcakla. .

Motosikleti
    '98 VN800 Classic
    eyvallah saolasın. ya sana bir sorum olcak yeni almıssın kullanıyosun rodaj suresince yada rodaj sonrası motorun çekişi nasıl. kasa agır geliyo gibi yorumlar okudum dogrumu ? motor seri mi yoksa ? Almaz olaydım bu aleti dedirtcek bi problem warmı ?
    Bu arada hayırlı olsun arkadasım...

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    eyvallah saolasın. ya sana bir sorum olcak yeni almıssın kullanıyosun rodaj suresince yada rodaj sonrası motorun çekişi nasıl. kasa agır geliyo gibi yorumlar okudum dogrumu ? motor seri mi yoksa ?
    Bu arada hayırlı olsun arkadasım...
    Teşekkür ederim darısı başına

Benimkinin rodajı daha bitmedi, kasası ağır gelebilir evet ama motor genel anlamda ve serilik olarakta bir cruisere göre iyi bence.. rodaj sonrasında eminimki yağı değiştiğinde de seriliği artıcak..

Motosikleti
    '98 VN800 Classic
    Teşekkür ederim darısı başına

Benimkinin rodajı daha bitmedi, kasası ağır gelebilir evet ama motor genel anlamda ve serilik olarakta bir cruisere göre iyi bence.. rodaj sonrasında eminimki yağı değiştiğinde de seriliği artıcak..

Teşekkür ederim arkadasım aldıgımda haberleşiriz umarım ... Allah basına kaza bela vermesın ne dıyelım dıkkatlı ol arkadas.

Motosikleti
    MCT 250
    kullanım kitapcığına benimde ihtiyacım var gönderirsen sevinirim

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Teşekkür ederim arkadasım aldıgımda haberleşiriz umarım ... Allah basına kaza bela vermesın ne dıyelım dıkkatlı ol arkadas.
    eyw Birader buralardayız mümkün olduğunda ..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:35 ----------

Alıntı hilhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanım kitapcığına benimde ihtiyacım var gönderirsen sevinirim
    bir ara scanner olan bir yere gidip halledeceğim inş. kardeşim bu arada balikesir neresindesin ? :D

merhabalar.... mctm 3000ne dayandı=) maşşallah birtek sorun vidalar gevşio geçen motor saplama vidaları kopmus sanarsın motor patladı ole ses cıkıodu nesekı 2 cıvata bı saplama hallettik maşallah güzel menunum=). soruma gelince MODİFİKASYON YAPAN ARAKDAS VAR SITEEDE BEN 1.Sİ EGZOS AMA SAGLIKLI MOTRUN CEKISNI ETKILEMICEK OMURNU KSIALTMICAK SEKILDE. 2.SİDE DRAG BAR 'T' GİDON YAPICAM BUNLARI NERDE ORTALAMA KAC TLYE YAPABILIRIM YARDIMCI OLAB8ILECEK ARAKDASLAR KUZEYADATEPE@WİNDOWSLİVE.COM EKLEYİP KONUSLAIM TESEKKURLER

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler