Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Alıntı yazin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar forumda amortisör ayarlarıyla ilgili hiç bir şey bulamadım,ayarını maksimum noktaya getirmem lazım...bunun özel bir anahtarı var mı nasıl yaparız..uzun yolda rüzgar resmen ön tekeri sağlı sollu tokatlıyor..
    Bildiğim kadarı ile sadece arka amortisör ayarlanıyor. Hatta ben geçen hafta "1" konumuna getirttim. Biraz şehir içi rahat kullanım olsun diye. "3" ayarlıydı öncesinde. Ama hiç bi fark hissedemedim o da ayrı bir konu.... "C" şeklinde bir anahtarı var. Onunla ayalnayıyor. 1 YUMUŞAK .. 4 SERT şeklinde.... Ön amortisör içinse bilgim yok....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:55 ----------

Alıntı hdayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. ben motosiklet kullanmayı bilmiyorum. bisiklet kullanırım ama motosiklet sadece bi sefer sürdüm o da bi scooter idi (iki sefer düşmeyi başardım onda da ) Honda'nın kursuna gideceğim 10 gün kadar sonra. Sizce bu motosiklet ile başlamak uygun mudur?
    Çok uygun. Düşük hacimli ve dengeli bir motor.

3. korumaya çok önem veriyorum, gerekirse motosiklete verilen paradan daha fazlasını bu iş için harcamak lazım bence. şu robocop benzeri bir koruma yeleği var kullanan oldu mu? onu mu almak lazım yoksa parça parça bel sırt dirsek vs vs mi almak lazım?
    Chopper motorda robocop pek görsel olarak uygun olmaz ama sağlık dersen...
    Parça olarak bellik, korumalı mont, korumalı pantolon, eldiven, kask, bot işini fazlasıyla görür derim ben.

4. benim chopper istememin sebebi, belimde fıtık olması. görebildiğim kadarı ile bi tek bu modellerde dik oturulabiliyor. tercihim doğru mu? ne dersiniz?
    Dik oturma ancak ENDURO motorlarda olur. Bizimkilerde hafif kambur veya arkaya yaslanık durusun boyuna göre. ENDURO veya KROSS motorlarda DİK dururdun. Ama onlarda SERT motorlardır. (alabileceğin fiyat aralığı olarak ör:ramzey 200GY)
    Umarım yardımcı olabilmişimdir...
    DİKKAT..! İleri derecede Cruıser bağımlısı, plastikle yaklaşmayın. Kriz anında yeterli dozda kromaj gösterilmelidir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı yazin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar forumda amortisör ayarlarıyla ilgili hiç bir şey bulamadım,ayarını maksimum noktaya getirmem lazım...bunun özel bir anahtarı var mı nasıl yaparız..uzun yolda rüzgar resmen ön tekeri sağlı sollu tokatlıyor..
    rüzgarın tekeri tokatlamasının sebebi amortisör değildir bence. rüzgar başlı başına bir faktördür zaten. motor hafif olduğu için yüksek hızlarda ters ve yan rüzgarlarda çizgiden sapma yapıyor. Marmaris dönüşü Manisa taraflarında yandan gelen rüzgar ben sağ bankete kadar itmişti. grupta arkamdaki arkadaş düşeceğimi düşünüp mesafeyi açmıştı ama sağ sağlim sağa çekebilmiştim. Bir ihtimalde ön jantın akord bozukluğu olabilir. yüksek hızda balans artacağı için sana rüzgardan dolayı olduğu hissi yaratadabilir. ön takım mesnet vs gevşekliğide bu dengesizliğe yol açabilir. Ama illaki ön amortisörü sertleştiricem diyorsan amortisör hidroliğini biraz fazla koydurursan sertleşecektir.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Yok daha :(
    Alıntı mahoretti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım yardımcı olabilmişimdir...
    sagolasin.
    enduro duşündüm de tipsiz aletler be )

kullanıcı selesinin arkasına sisi bar gbi bişey yaptırsak bel açısından rahat olur diye düşünüyorum ne dersiniz?

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    O sırtlık yamaha dragstarda ve goldwing de vardı (yaptırmıslar mı hazır mı bilmem ama vardı) dolayısı ile chopperda bellik oluyor kayseride yaptırırsan bana da söyle de bende yaptırayım güzel olur

Ayrıca bence bir bellik tak sür sonra bel yaslama yaptırırsın motora cünki rahatlama hissedecekssindir ben medikalciyim biz beli ağrıyanlara destek olsun diye bel korsesi veriyoruz ağrılarında azalma oluyor (uzun vade kullanımda kas zayıflaması yapıyor fln fln) ama hem kazada korur hemde bel ağrısı yapmaz. Bende bellik alcam da spora gidiyorum orda bel kaslarımı güçlendirirm ağrı yapmaz o zmn diye almıom

Motosikleti
    mct 250
    Kardeş... Şimdi ilk önce bence bir sarfiyat hesapla... 150km ile 200km arasında takdir edersinki 50KM var... Şimdi 30TL ile 150 mi 200 mü?

Bence fulle makinayı. En az 100 km yol yap. Sonra tekrar fulle... Kaç litre benzin aldığını ve kaç para verdiğini yaz ki, bir yorumda bulunalım.

Benzin Litre fiyatı hergün değişen ülkemde, litre üstünden hesaplama yapmak daha iyi sonuç verecektir. Yoksa hergün artıyor sarfiyat

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:04 ----------

Ayrıca, 30TL >> 3,77 litre fiyatından 7,95litre benzin yapar ki ;
    100km de 3.52 litre benzin yakan benim motor 226KM yol yapar anlamındadır. 3,52litre/100km bizim motorlar için gayet İYİ.... Seninki "EĞER 200KM" yapıyorsa 3,975litre/100km ye tekabül eder.

4 litrenin altı güzel. Sarfiyata etki edenler ise YÜKSEK DEVİR, HAVA AYARI, KARBÜRATÖR AYARI, LASTİK HAVALARI ile ilgilidir. Yağ, Senin ağırlığın, yokuşlar, frenler, ani gazlamalar da yan etkilerdir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:13 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:15 ----------

[/COLOR]Yokmu MCT kullanım kitapçığı bir yiğitte yahu...... Mail atsa yada link verse sevabına.... Elimde olsun istiyorum bir tane....

mahmutsuner@windowslive.com
    sağolasın hocam, kırmızı yansın - bugün yarın muhtemelen yanacak, depoyu fulleyip takometreki sıfırlayarak yaptığım km yi sayacam. 30tl ile 8 lt civarı benzin alındığını hesaplayarak - net birşey söyleyebilirim.

lastik havası , karbüratör / hava ayarı , yağ seçimi içinde önerilerinizi duyabilirsem memnun olurum.

bilgi için teşekkürler

Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Alıntı hdayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sagolasin.
    enduro duşündüm de tipsiz aletler be )

kullanıcı selesinin arkasına sisi bar gbi bişey yaptırsak bel açısından rahat olur diye düşünüyorum ne dersiniz?

şöyle bişey süper olur..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:01 ----------

XZXZ
    Yağda GULF kullandım ustamın tavsiyesi ile... 20/40. Şıkırtı azaldı. Isınınca viteslerde çok kolay geçiyor.
    Lastik IRC marka taktırdım yeni. Havaları usta bastı. Söylemiştide unuttum. Ama önceki sayfalarda vardı ön 28 / arka 36 gibi.
    DİKKAT..! İleri derecede Cruıser bağımlısı, plastikle yaklaşmayın. Kriz anında yeterli dozda kromaj gösterilmelidir

Motosikleti
    mct 250
    kışa doğru bence tavsiye ettiğin IRC lastiklere geçecem hocam, bu arada gidip karbüratör ve havasına da baktıracam motorun.
    bugün gazetede şöyle bir haber gördüm, benzin tasarrufu için yapılması gerekenler ile ilgili gerçi arabalardan bahsediyor ama bizler içinde durumun %90 benzediği kanaatindeyim

http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/Ga...4&p=4&rid=4369

Motosikleti
    Yok daha :(
    Alıntı mahoni38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O sırtlık yamaha dragstarda ve goldwing de vardı (yaptırmıslar mı hazır mı bilmem ama vardı) dolayısı ile chopperda bellik oluyor kayseride yaptırırsan bana da söyle de bende yaptırayım güzel olur

Ayrıca bence bir bellik tak sür sonra bel yaslama yaptırırsın motora cünki rahatlama hissedecekssindir ben medikalciyim biz beli ağrıyanlara destek olsun diye bel korsesi veriyoruz ağrılarında azalma oluyor (uzun vade kullanımda kas zayıflaması yapıyor fln fln) ama hem kazada korur hemde bel ağrısı yapmaz. Bende bellik alcam da spora gidiyorum orda bel kaslarımı güçlendirirm ağrı yapmaz o zmn diye almıom
    sanırım artık gerek kalmadı, karşılaşmamız güzel oldu mahoni38, memnun oldum tanıştığımıza

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    bende memnun oldum hocam. yalnız simdi aklıma yeni geldi mct de bir güzellik var arka cantalar ve koruma demiri ile ayakların yan dusme de motorun altında kalmıyor ikisi arasında kalıyor. iki si de güzel motosikletler kararınızı verin alın derim. ben simdi alcam olsam ybr 2010 alırdım yakıtı cok iyi.

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ihtiyacın olan arka koruma demiriyse verebilirim
    Tek ilgilenen olduğun için teşekkür ederim ama bahsettiğim motor koruma demiri. Neyse artık mondialin sitesinde ki bütün bayiileri teker teker arayıp sormak en mantıklısı olacak şu motorsiklet işine girdiğimden beri maddi manevi herşey ters gitti hiçbir yerden umduğumu bulamadım allah motor maceramda sonumu hayır etsin

Koparal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 cc - Vespa PX 200

Motor Koruma Demiri..

Günaydın Cokkotuadam?!...Güne böyle kahırlanarak ümitsiz başlama be arkadaş.. Herşeyin çaresi vardır..Bu işe çok hevesle başladığın belli (hepimiz gibi) ama mutlaka çare bulursun üzülme..Sana koruma demirinin imalatçısını söyleyeceğim git oradan istediğin kadar al be arkadaşım..Herşeye rağmen öncelikle kendiniz sonra da motor koruma kıyafetleri ve aparatlarına önem vermeniz çok önemli ve örnek bir davranış..İşte sana adres
    http://murat-san.com/default.asp?gb=...MONDİAL&ortak=

Sağlıcakla kalın,iyi günler..

Motosikleti
    Yamaha Virago XV535
    Alıntı Koparal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın Cokkotuadam?!...Güne böyle kahırlanarak ümitsiz başlama be arkadaş.. Herşeyin çaresi vardır..Bu işe çok hevesle başladığın belli (hepimiz gibi) ama mutlaka çare bulursun üzülme..Sana koruma demirinin imalatçısını söyleyeceğim git oradan istediğin kadar al be arkadaşım..Herşeye rağmen öncelikle kendiniz sonra da motor koruma kıyafetleri ve aparatlarına önem vermeniz çok önemli ve örnek bir davranış..İşte sana adres

Paylaşımın için teşekkürler.Çok makbule geçti....

Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    ÇOKKÖTÜADAM....
    Yahu sen al bi motoru. Yokmu çevrende hiç kullanan. Onunla binersin evine götürürsün. "Koruma demirim yok" olayına bağlama...

Motosikleti
    mondial 250mct
    Merhabalar. Koparal bey bahsettiğiniz ürünün fiyatını göremedim. Siz biliyor musunuz fiyatını?
    BU DÜNYAYA HER GELEN KENDİNE BİR EŞ ARAR; TAŞIN KALBİ YOK AMA ONU DA YOSUN SARAR...

Koparal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 cc - Vespa PX 200

koruma demiri

Malın fiyatını bilmiyorum ama 40-Tl.cıvarında olması lazım.Mondial bayiileride bu firmadan temin ediyorlar. O sitede hiçbir malın fiyatı görülmüyor.Bence iletişim bölümüne girip direkt telefonla (Firma Konyada ) irtibat kurmanız en sağlıklı ve kestirme yol..

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    sabah saat 9 da hayırlısıyla motorumu almaya gidiyorum artık, kötü tarafı izinli olmamam sadece, aldığım ve kullandığımda yaşadıklarımı sizinle paylaşmaya çalışacağım . . .
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah saat 9 da hayırlısıyla motorumu almaya gidiyorum artık, kötü tarafı izinli olmamam sadece, aldığım ve kullandığımda yaşadıklarımı sizinle paylaşmaya çalışacağım . . .
    hadi bakalım hayırlı olsun. Kazasız belasız... Dikkatli ve full korumalı lütfen.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    hadi bakalım hayırlı olsun. Kazasız belasız... Dikkatli ve full korumalı lütfen.
    Teşekkür Ederim, güzelcene motorumun tadını çıkardım açıkçası scooterdan çoook farklıydı ve ilk vitesli motorumdu baya bir keyif aldım
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    arkadaşlar selamlar ,

mct250 alıpda keşke almasaydım, cok pişman etti beni, masrafından derdinden bıktım diyen var mı?
    ben artık hayırlısıyla bi cruiser motor sahibi olmak istiyorum. elimde 3000 liram var.
    bu fiyata alabileceğim tek sıfır km motor mct250.
    tek korkum cok pişman olmak.
    ama takip ettiğim kadarıyla alıp lanet olsun diyen yok.
    ne dersiniz.

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı Koparal adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Teşekkür ederim adres için burayı aramama gerek kalmadı eskişehirde tesadüfen bir bisikletçide buldum ve 20 liraya aldım. Yİnede teşekkür ederim.

Ben birşey daha sormak sormak istiyorum müsadenizle ben bugün motorumu aldım hatta toplamda 3km bile yaptım Haftaiçi okul haftasonu iş olduğunu için maalesef geri garaja koydum ama benim anlamadığım bu alet rölantidee kalmıyor. Alırken dedim bunda bi anormallik var diye ama adam bana daha 3 kmde tasbi kalmaz rölantide dedi ama ilk çalıştırdığımda değil sadece ilk çalıştırdığımda da gazdan elimi çeker çekmez cart diye istop ediyor boşta da olsa elim debriyaja basılıyken birinci vitesde de olsa(duruyorken) biraz ısınsız diyorum bi 15-20 dakka daha kullanıyorum duruyorum boş vitteste yine istop ediyor viteste elimde debriyajda basılıykende şstop ediyor. Rölanti ayarı en yüksekte de denedim en düşüştede bir türlü anlamadım ama servis söylediğide mantıklı geldi ama yinede ısındıktans onra istop etmesi çok saçma geldi. Rölanti ayarında değil yani sorun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler