Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    VampiReCRoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    [Kanuni TIGER (AYı) : Mondial 250mct (KuZGuN)] şu aN ==> Suzuki GS500E (TuğLa)
    sLm millet
    nasip olursa yakında (1 -2 hafta kadar ) bir tanede ben alacağım bu makinadan
    aksesuar vs. ile de boğuşacağım hehe
    mesela daha büyük bir far, küçük sinyaller, daha şekil bi egzoz çıkışı, sis farlar
    bunların dışında aklında cantları alaşımla değiştirmek ve ön maşayı bir şekilde yükselttirmek var.
    soru 1 : tüm bunlar için tahmini son maliyet ?
    soru 2 : son görüntü sizce nasıl olacak ?

şimdiden teşekkürler
    herkese iyi sürüşler

banada bi makina ya RAB ...
    ----------------------------------------------------------------------

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    hakan kardeş çok sağol benim makinanın aydınlatması çok zayıf bu nedenle benimde alımda böyle bir ek farlar vardı ama kafam bir türlü basmamıştı yeni fotolar harika sağol

hergün sabah ve akşam 35-40 km ev-iş arası yolum var aksaray-beylikdüzü bu nedenlede yol aydınlatması benim için çok önemli

birde farların özelliklerini ve nerden temin edebileceğimi yazarsan iş tamamdır
    ...tın tın giderim abi....

kkhakankk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    Alıntı VampiReCRoW adlı üyeden alıntı
    sLm millet
    nasip olursa yakında (1 -2 hafta kadar ) bir tanede ben alacağım bu makinadan
    aksesuar vs. ile de boğuşacağım hehe
    mesela daha büyük bir far, küçük sinyaller, daha şekil bi egzoz çıkışı, sis farlar
    bunların dışında aklında cantları alaşımla değiştirmek ve ön maşayı bir şekilde yükselttirmek var.
    soru 1 : tüm bunlar için tahmini son maliyet ?
    soru 2 : son görüntü sizce nasıl olacak ?

şimdiden teşekkürler
    herkese iyi sürüşler

banada bi makina ya RAB ...
    ----------------------------------------------------------------------
    arkadaşım ben jinlunda bu ön maşayı yükseltmiş birini gördüm ve pek hoşuma gitmdi acıkcası ama ona vericen parayla deponun üstüne airursh yaptır ben yazın ist gidince il işim bu airbrush işini arştırmak olucak he bu arada böyle bi düşüncesi olan arkadaşalr varsa örnek yollayabilirim hatta bi tane yollıyım isterseniz daha yollarım.

malcomx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 Mct
    Arkadaşlar merhabalar bende mondial 250 mct sahibi oldum aranızda olmaktan çok memnunum şimdi motorun resimlerini eklemeden önce başımdaki prıblemi anlatmak istiyorum
    1-motoru aldığım bayi işinin sadece satmak olduğunu düşünen bir firma oduğundan motoru teslim ederken motorun özellikleri hakkında hiç bir şekilde yardımcı olamadılar hatta alırken benzin için verdiğim ücrete rağmen koymamışlar motor çalışmayınca benzin olmadığını anladılar..bence satış işin %50 sidir iş satmakla bitmiyor malesef...

2_Motor şu an 30 Km'de ve 3 gündür servislerle uğraşıyorum motor çalışmıyor arka parkta brandalı bir şekilde ytıyor kullanım kılavuzundaki bana yakın servislerden 2 tanesini aradım servisteki yetkili arkadaşlardan biri biz bu işe bakmıyoruz yetkili servislerini aramalısınız dedi listede adınız var dediğimdede doğrudur eklemiş olabilirler diye saçma sapan bir cevap verdi bende bana yakın diğer servisi aradım tekrardan yaşadığım problemleri anlattım motoru servise getirmemi söylediler çalışmayan vitesleri geçmeyen fren ayarları yapılmayan motoru nasıl servise götüreceğim illa bir arıza olduğunda motor çalışmadığında kamyonetmi tutup götürmemiz gerek ben bu motoru servis ağının geniş olmasından dolayı tercih ettim ben alırken şu soruyu sorduğumu çok iyi hatırlıyorum motor yürümüyorsa servis geliyormu ban verilen cevap servise 5 km yakındaysanız servis gelip size yardımcı olur yanılmışım..eğer bu günde bu işe bir çare bulamazssam şikayetçi olacağım...

Bu arada Hakanz msnde seninle görüştük sağolasın aksesuar konusunda fikirlerin için yardımların için teşekkür ederim

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    malcomx

servisler konusunda çok haklısın ama bu bir türkiye gerçeği tüm markaların servis problemi var bu nedenle seçeceğin servis çok önemli

bence temiz bakım ve alaka istiyorsan hakanz ın deiği gibi

www.sevpa.net

ismet usta

kkhakankk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    Alıntı malcomx adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar merhabalar bende mondial 250 mct sahibi oldum aranızda olmaktan çok memnunum şimdi motorun resimlerini eklemeden önce başımdaki prıblemi anlatmak istiyorum
    1-motoru aldığım bayi işinin sadece satmak olduğunu düşünen bir firma oduğundan motoru teslim ederken motorun özellikleri hakkında hiç bir şekilde yardımcı olamadılar hatta alırken benzin için verdiğim ücrete rağmen koymamışlar motor çalışmayınca benzin olmadığını anladılar..bence satış işin %50 sidir iş satmakla bitmiyor malesef...

2_Motor şu an 30 Km'de ve 3 gündür servislerle uğraşıyorum motor çalışmıyor arka parkta brandalı bir şekilde ytıyor kullanım kılavuzundaki bana yakın servislerden 2 tanesini aradım servisteki yetkili arkadaşlardan biri biz bu işe bakmıyoruz yetkili servislerini aramalısınız dedi listede adınız var dediğimdede doğrudur eklemiş olabilirler diye saçma sapan bir cevap verdi bende bana yakın diğer servisi aradım tekrardan yaşadığım problemleri anlattım motoru servise getirmemi söylediler çalışmayan vitesleri geçmeyen fren ayarları yapılmayan motoru nasıl servise götüreceğim illa bir arıza olduğunda motor çalışmadığında kamyonetmi tutup götürmemiz gerek ben bu motoru servis ağının geniş olmasından dolayı tercih ettim ben alırken şu soruyu sorduğumu çok iyi hatırlıyorum motor yürümüyorsa servis geliyormu ban verilen cevap servise 5 km yakındaysanız servis gelip size yardımcı olur yanılmışım..eğer bu günde bu işe bir çare bulamazssam şikayetçi olacağım...

Bu arada Hakanz msnde seninle görüştük sağolasın aksesuar konusunda fikirlerin için yardımların için teşekkür ederim
    arkadaşlar en iyi şikayetci olacagınız yer burası hangı satıcı böyle yaptı hangı servis böyle davrandı bilelim ki bizde ona göre hareket edelim böyle insanlara para kazandırmayalım bence

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650

Hayırlı olsun....

Alıntı malcomx adlı üyeden alıntı

Güle güle kullanın...herşeyden önce oğlunuz ya da kızınız hayırlı olsun ...
    Benimki oğlan...;)

Walla hocam, bizim makineler biraz ilgi alaka istiyor diğer makinelere göre...servis konusunda da İstanbul da tek adres gösteriyolar..Sevpa...

İzmir de olsan belki yardımım dokunurdu ama biraz uzak kalıyorum hali ile..

Hiç moralini bozma...hele ki yarın öbür gün yollara düşünce herşeyi unutursun..tekerleklerin düz bassın..kazasız belasız....

Sevgiler, saygılar....

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

Motosikleti
    Mondial 250 Mct
    arkadaşlar servislerden bir sonuç alamayınca direk istanbul sefaköydeki yerini aradım sorunlarımı anlattım müşteri sorumlusu erdinç beyin telefonunu verdiler ona sorunları tekrar anlattıktan sonra beni 5 dk.içersinde arayacağını söyledi ama 5 dk sonra arayan bostancıda bir servis yetkilisiydi adres verdim gelmesini bekliyorum gelsin bakalım problemler neymiş ona göre sizide bilgilendireceğim..

Motosikleti
    Mondial 250 Mct
    Alıntı metemen adlı üyeden alıntı
    malcomx

servisler konusunda çok haklısın ama bu bir türkiye gerçeği tüm markaların servis problemi var bu nedenle seçeceğin servis çok önemli

bence temiz bakım ve alaka istiyorsan hakanz ın deiği gibi

www.sevpa.net

ismet usta
    dün aradığım servislerden biride sevpaydı zaten,ama yoğunlukları olduğundan dolayı gelemeyeceklerini motoru getirsem bile orada kalabileceğinden bahsettiler buradaki problem servislere gidemeyecek durumda olan sıfır ve garantili araçlar için en azından 1 tane tane gezici servis bulunduramamaları

Motosikleti
    Mondial 250 Mct
    Alıntı kkhakankk adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar en iyi şikayetci olacagınız yer burası hangı satıcı böyle yaptı hangı servis böyle davrandı bilelim ki bizde ona göre hareket edelim böyle insanlara para kazandırmayalım bence
    merak etme yazıcam buraya kim ilgilendi kim ilgilenmedi neler yaşandı tek tek

Motosikleti
    Mondial 250 Mct
    Buda Fotoğraflarımız

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    ufaklık senin mi allah analı babalı büyütsün

hakanz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı ati adlı üyeden alıntı
    egsozu,tamamiyle içini boşaltarak(biraz uğraştırdı ama değdi) açtırdım.ses mükemmel kesinlikle rahatsız edici de değil,tok,güldür güldür
    Ati,

Egzozu nasıl boşalttın bizede anlatırmısın detaylıca.
    Saygı göster, saygı gör. Seviyesizlerden hep uzak dur!

hakanz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı hakanz adlı üyeden alıntı
    Bu gün başıma geldi. Bindim motor çalışmıyor, Sehpa müşirine baktım gevşemiş, az daha düşüyormuş söktüm içinden şarıl şarıl su aktı. Üfleyerek kuruttum, sıktım yerine taktım. Sanırım sudan korumak için extra izolasyon gerek. Bilemiyorum ama sehpa müşirini iptal etsekmi fikir beyanlarınızı bekliyorum arkadaşlar
    Dün bahsettiğim Sehpa müşirini iptale gerek kalmadı.
    Sorunu çözmenin ipuçları.

Diyelimki müşir bozuldu ve makinanın çalışmasını engelliyor. İlk önce söküp içinde su varsa akıtıp iki üç üfürükle kurutup yerine takın. Baktınız olmuyor. Koltuğu kaldırın hemen sol arkada 3 kablolu bir soket göreceksiniz. Sokete giden 3 kablonun dışta olan iki tanesini kısa devre yaptınızmı müşir iptal oluyor.(sehpaya giden kısmı değil) Ben olurda müşir bozulur diye soketin sehpaya giden papucundan bir tane edindim kısa devresinide yaptım yan çantada hazır bekletiyorum. Bu şekilde tesisatı kesme biçme derdide yok.

Selenin hemen altında sol arkada kabloları göreceksiniz

Soketten çıkarıp en başta kalan iki ucu (ortadakine dokunmuyorsunuz) kısa devre yapmanız veya benim formül gibi kısa devre edilmiş soketi takmanız yeterli

Kısa devre edilmiş soket

Ayrıca müşir sorunu için Sevpaya gittiğimde Mondialin Satış sonrası Hizmetler sorumlusu Sn. Erdinç beyle tanıştık. 5.000 m2 kapalı alandaki yedek parça deposundan ve satış sonrası hizmet ve servislerdeki müşteri memnuniyetini arttırma konusundaki ciddi çalışmaları anlattı. Açıkçası ben tatmin oldum. Şu an piyasanın en çok satan motoru Mondialse hizmet ve destek artarak devam edecek dedi.

Biraz evvel choppersile uğradı yan ayaklıklarını taktırmış, nefis olmuş... Zaten resimleri paylaşacak bizimle. Hazır yanyana gelmişken resim olayına girdik hemen

Saygı göster, saygı gör. Seviyesizlerden hep uzak dur!

Motosikleti
    millet izmirde mondial ve motomax yetkili servisi bi arkadaşım var
    ustalık konusunda kesinlikle bence eline su döken ya çıkmaz yada çıkarsa harbi harbi murattan daha ii biridir ki öyle biri bence izmirde yok

gelelim sadede 2,100 liraya siyah bi mctsi olan bi elemanla el sıkıştık sayılır ailesinden onay alacak bu arada bende kredi onayı bekliyorum...
    servis sahibi arkadaşım önerdi motoru ee elden de o geçircek sonra benim istediklerim için biraz konuştuk sonuç olarak herşey yolunda giderse şimdiye kadar gördüklerinizden çok daha değişik bi mct ile karşı karşıya kalacaksınız
    ipucu: bence mct chopper bir model değil agası olan bmw r1200c modeli daha çok sport touring yada sport cruiser bir model yanisi hedef agasına daha çok benzetmek

Motosikleti
    PLANLANAN DEĞİŞİKLİKLER ( biraz uzun bi liste olacak ama )

1- küçük olan farın büyük ön far ile değişimi (*)
    2- sis farları - ön kısmı daha kısa bir ön çamurluk (*)
    3- presto scooterda bulunan sinyaller gibi yada daha şekil küçük sinyaller (*)
    4- ayaklıkların değişimi (*)
    5- arka dişlinin daha küçük bir dişli ile değişimi (*)
    ( seriliği artırmak adına )
    ( çekişten çok fazla düşmeyeceğimi de söyledi arkadaş )
    6- egzoz açılması (*)
    ( y.servis olan arkadaşın dükkanda vardı açık egzozlu acaip tatlı bir ses var)
    ( ayrıca motorun rahatlamasınıda sağlıyor )
    7- buji değişimi (*)
    8- airbrush için param olmazsa düşük maliyetle tüm siyah aksamının asfalt siyahıyla boyanması*
    ( araba boyacısı cankuşum var )
    9- keeway de ki ön aksamın bir kısmı (**)
    (direksiyon-firen ve debriyaj kolları-koruma demiri-devir göstergesi-aynalar-korna)
    10- egzoz çıkışlarının şekillendirilmesi (***)
    11- alaşım jant (***)
    12- zincir ve firen balataları değişimi (***)
    13- depoya airbrush çalışması (***)
    ( çok büyük paralar istiyormuş bildiğim kadarıyla )
    bu arada izmirli olan arkadaşlar için yer tarif edeyim ;
    alsancakta bornova sokağına gar tarafından dalın
    100-150 mt ilerde sağda bi dövmeci var
    zaten muhtemelen kapı önündeki canavarı görünce gözleriniz yerinden çıkacaktır )

( ayrıca vibrasyonu azaltmak için aradaşın aklında olan motorsal bişiler var )

(*) ile işaretlenmiş maddeler tahminen paramın yetişeceğini umduklarım
    (**) ile işaretlenmiş madde ise belki hepsi değil ama bir kısmını almayı umduklarım :|
    (***) ile işaretlenmiş olanlar ise para konusunda umutsuz olduklarım :(

eğer bu maddelerle ilgili fiyat bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim
    iyi sürüşler

makinam yoldaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hehehehehe inşallah sorun çıkmaz...

choppersile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Arkadaşlar alın size ayak basamakları.Valla çok süper oldu.Çok rahat tavsiye ediyorum ayrıca makinaya genişlik ve boyut katıyor.

Hakanz denedi beğendi onada taktıracağız.Benim bir sis farım eksik kaldı oda takıldımı işlem tamam...

Bu arada malcomx hoşgeldin makinen hayırlı olsun güle güle kazasız sürüşler.
    Başlangıçtaki problemlere kulak asma herşey yoluna girince bu tüm olumsuzlukları unutur keyfini sürersün aletin....
    ŞAMPİYON FENERBAHÇE...MONDİAL 150 ZAT...

Motosikleti
    ...................

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı choppersile adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar alın size ayak basamakları.Valla çok süper oldu.Çok rahat tavsiye ediyorum ayrıca makinaya genişlik ve boyut katıyor.

Hakanz denedi beğendi onada taktıracağız.Benim bir sis farım eksik kaldı oda takıldımı işlem tamam...
    Abi, çok güzel....güle güle kullanın...

Ama çok armudun sapı üzümün çöpü olmayacaksa eğer ;) bunların kromajlıları da var mıydı? o zaman düşünemiyorum da görüntüsünü...

Bir de bu kornanın üstünü, ondan sonra hidrolik kutusunun kapağını, sinyaller için kaş diyoruz di mi; bunları fln da bulsak....

Ya bi de bu ayaklıklar takılınca hani, şu bizim canavarları daha yatık hale getirsek park halinde...yan sehpa ile oynanabilir mi acaba ? çok afilli olacak gibi duruyo....

Sevgiler, selamlar.....

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

gogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT 660 R
    Hakanz ve choppersile, sevgili dostlar;
    Yüreğinize emeğinize sağlık. İkinize de çok teşekkür ediyorum. Yetkili servisten daha bilgi vericisiniz ve her türlü bilgiyi hiç üşenmeden paylaşıyorsunuz. Mondialin parayla tuttuğu adamlarsınız bence Değilseniz de size ödeme yapılması lazım.
    Motor yıkatma konusunda tecrübemi paylaşmak isterim. Tazyikli suyla yıkama yaptıktan sonra ertesi gün makinam çalışmadı. Servisin telefonla yönlendirmesi ile motoru "vurdurarak" çalıştırmayı becerdim ancak. Aslında kitapçıkta da yazıyor sanırım ama sağ yandaki akünün bulunduğu kapağın altına su girmemesi gerekiyor. Tatsız süprizlerden kaçınmak için dikkatli olmak gerekli.
    Aramıza yeni katılan arkadaşları selamlıyor ve korunma önlemi olmadan motora binmemelerini şiddetle tavsiye ediyorum.
    Bir de sorum olacak: Lastik havalarını ne kadar zamanda bir kontrol etmek gerekiyor tecrübesi olan oldu mu? açıkçası benim motor 1000 km yi aştı ama hiç lastikleri kontrol etmedim.
    Sevgili choppersile ayakları jinlundan almıştın değil mi?
    Herkese kaazasız belasız sürüşler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler