Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Stagflasyon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar.
    İyi günler mondial mct çantası arıyordum yardımcı olabilecek varmı acaba.Keeway 150 SuperLight'a takıcam.
    Orjinal mct yan çantası mı arıyorsun tam anlamadım? Bende bir çift sıfır gri renkli yan çanta var..

Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler arkadaşlar.Regalimi satmak üzereyim ve hatta satıldı diyebilirim 250cc bir cruiser almayı düşünüyorum tabi sıfır olarak kafamdan ramzey ve mct geçiyor.Özellikle bir kaç sorum olacak,motorun 2 kişi performansı nasıl?2 kişiyle kaç km hızda motor bağırmaya başlıyor 2 kişi son süratı ne bayırda çekişi nasıl?100km de kaç lt yakıyor?ve son olarak kalitesi diğer çinli muhadilleri arasında nasıl?
    Bu soruların cevaplarının hepsi 3-5 sayfa arkada var..Okumanı öneririm..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stagflasyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal mct yan çantası mı arıyorsun tam anlamadım? Bende bir çift sıfır gri renkli yan çanta var..
    Evet orjinal arıyorum.

Motosikleti
    MCT 250
    yan çantalarım benim eski.
    yenisiyle değiştirmek istersem maliyeti ne olur kaça satarsın?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:46 ----------

alınca boyayacakmısın çantayı

slm benim sorularımı açık yazim

1-Zincir Sık Gevşiyor Sesde Gevşemeden Dolayı. sık sık Gevşememesi İçin Çaresi Varmı?

2-Yag Olarak Yaz İçin castrol 15w40 Mı koydurmalım Bu Arada abi Castrolun 15w40 Yagı varmış:-)cellat abi

3-Aydınlatma içinde Standart Ampul Yuvasındaki Ampulü Degiştirerek Azda olsa Hissedilir Bi aydınlatma İçin Bi ampül markası Varmı Bu h4 Bir Ampül çeşidimi markasımı? eklenti yapmadan Sadece Ampul Degiştirerek Aydınlatma İçin?

4-Bu Wd40 pas Sökücüyü nerden Temin Edebilirim Nerde Satılır?

ilginiz için Şimdiden Tşk.

Rampada Yavaş Düzde Savaş 46 Maraş

Motosikleti
    Var
    Alıntı Stagflasyon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet orjinal arıyorum.
    özel mesaj attım..
    Alıntı hilhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yan çantalarım benim eski.
    yenisiyle değiştirmek istersem maliyeti ne olur kaça satarsın?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:46 ----------

alınca boyayacakmısın çantayı
    özel mesaj attım..
    Alıntı ekayin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm benim sorularımı açık yazim

1-Zincir Sık Gevşiyor Sesde Gevşemeden Dolayı. sık sık Gevşememesi İçin Çaresi Varmı?
    Sık sık gevşememenin çaresi zinviri o-ringli zincirle değiştirmek..
    2-Yag Olarak Yaz İçin castrol 15w40 Mı koydurmalım Bu Arada abi Castrolun 15w40 Yagı varmış:-)cellat abi
    Ben 15w40 koydum, şuanda gayet memnunum, ısınmasında azalma var makinenin..ve evet castrolün 15w40 4t actevo isimli bir yağı mevcuttur..

3-Aydınlatma içinde Standart Ampul Yuvasındaki Ampulü Degiştirerek Azda olsa Hissedilir Bi aydınlatma İçin Bi ampül markası Varmı Bu h4 Bir Ampül çeşidimi markasımı? eklenti yapmadan Sadece Ampul Degiştirerek Aydınlatma İçin?
    h4 ampul markası değil ampul tipi, bizim motorlara h3 tip uygun geliyor (yanlış hatırlamıyorsam)..
    ve evet, aydınlatmada artış olur, beyaz ışık veren mavi renkli ampul kullanabilirsin..
    ama sağlam bir aydınlatma istiyorsan çitf akü takıp kuvvetli sis lambaları almanı öneririm..

4-Bu Wd40 pas Sökücüyü nerden Temin Edebilirim Nerde Satılır?
    istanbul'da büyük avm lerde mevcut, carrefour, bauhaus gibi..nalburlarda da bulunabilir sanırım..
    ilginiz için Şimdiden Tşk.

Rampada Yavaş Düzde Savaş 46 Maraş

Motosikleti
    Mondial 180 ZS
    Slm Arkadaşlar mondil 250 MCT de motorumun lastikleri değişecek ben sivas dayım istambulda bildiniz lastik alabileceğim yerlerin telefon numralarını yazarsanız sevinirim. Şimdiden ilginize Teşekkürler. Yolunuz açık olsun iyi sürüşler.....

Motosikleti
    Var
    Alıntı candost18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm Arkadaşlar mondil 250 MCT de motorumun lastikleri değişecek ben sivas dayım istambulda bildiniz lastik alabileceğim yerlerin telefon numralarını yazarsanız sevinirim. Şimdiden ilginize Teşekkürler. Yolunuz açık olsun iyi sürüşler.....
    Selam,

SEVPA: 0216 572 60 80..
    Hocanın selamı var dersin

abi tşk ederim sorularımın cevabı için

Motosikleti
    Var
    Alıntı ekayin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi tşk ederim sorularımın cevabı için
    Rica ederim

Bu arada bugün öğleden sonra gibi evimin orada canicellat (erkan la karşılaştık) kendisi motorunu yıkatmaya getirmiş..
    Nicedir onun sis farı ayağını istiyordum (kalıp için) hazır bulmuşken hemen yakındaki demirciden bana da yaptırttık..

eve gelince de bir güzel boyadım..Montaj resimleri yakında

Merhabalar.... BU SİYAH MAT KURUKAFALI TEK KOLTUKLU MTOORUN SAHİBİ ARKAADAŞIM=) BUGUN KOPRUDE ARKA ARKAYA GITTIK. VE MOTORUNUN SESİNE HASTA OLDUM. 1.Sİ EGSOSLARI NERDE YAPTRDIN KACA YAPTRDN PERFORMANSINI ETKILEDIMI? 2.Sİ DİŞLİYİ 32Mİ YAPTIN. 3.SÜDE MATA BOYATTIN YA RUHSATA ISLETME NASIL OLDU KAC PARAYA MAL OLDU TESEKURLER BABA MOTORUN COK IYI;)

Motosikleti
    Var
    Alıntı debrecen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.... BU SİYAH MAT KURUKAFALI TEK KOLTUKLU MTOORUN SAHİBİ ARKAADAŞIM=) BUGUN KOPRUDE ARKA ARKAYA GITTIK. VE MOTORUNUN SESİNE HASTA OLDUM. 1.Sİ EGSOSLARI NERDE YAPTRDIN KACA YAPTRDN PERFORMANSINI ETKILEDIMI? 2.Sİ DİŞLİYİ 32Mİ YAPTIN. 3.SÜDE MATA BOYATTIN YA RUHSATA ISLETME NASIL OLDU KAC PARAYA MAL OLDU TESEKURLER BABA MOTORUN COK IYI;)
    onda egsoz yok, içi boş boru kullanıyor

ZATEN EGSOS GOREMEDIM EVET:d AMA SESİ GUZELDİ YA EGSOSSUZ COK BAGIRMASMI NE BILM UFACK 2 BORU INCE VARDI

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:55 ----------

Peki bu renk değişimi nasıl işletilio ruhsata ve ne kadara maal oluo

Motosikleti
    Var
    ZATEN EGSOS GOREMEDIM EVET:d AMA SESİ GUZELDİ YA EGSOSSUZ COK BAGIRMASMI NE BILM UFACK 2 BORU INCE VARDI

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:55 ----------

Peki bu renk değişimi nasıl işletilio ruhsata ve ne kadara maal oluo
    Trafiğe gidip yeniden ruhsat çıkartılıyor.Sıfırdan çıkarttırmak gibi düşün..
    İlk ruhsat alırken ne masraf yapılıyorsa aynısını yapıyorsun..

Motosikleti
    Mondial 180 ZS
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,

SEVPA: 0216 572 60 80..
    Hocanın selamı var dersin
    teşekkürler hocam pazartesi ararım

ben zaten ruhsatı ustume almadım yanı ruhsat cıkartmadım ustume cıkartcam... o zaman ben 1 kere masraf yapcam olemı? peki boya fatrusnı rengını alıp gdıomusn muayneye yolylrms fln dogrumu

Motosikleti
    Var
    Alıntı candost18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler hocam pazartesi ararım
    Rica ederim

ben zaten ruhsatı ustume almadım yanı ruhsat cıkartmadım ustume cıkartcam... o zaman ben 1 kere masraf yapcam olemı? peki boya fatrusnı rengını alıp gdıomusn muayneye yolylrms fln dogrumu
    Ruhsatı üzerine alıp almaman mevzu değil..Önce üzerine alacaksın boyattıktan sonra da o motor için yeniden bir ruhsat çıkartacaksın..
    Üzerine alma masrafı farklı, yeni ruhsat farklı işler..
    Muayeneye yolluyorlar tabi, renk tespiti için..

Motosikleti
    Var
    mct ciler bugün yollardaydı sanırım..Kimsede ses seda yok

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Aha o senmiydin korna çalıp dudrursaydın keşkem. İstediğin soruya cevap verirdim. Egzosları kendim yaptım. biraz radikal işlemdi ama ben sonucundan memnunum. Arka dişli 32 lik heryerden temin edilir. Motorum orijinalinde siyah olduğu için tonlarına bakmıyorlar hiçbir yerde. performans olarak yüksek hızlara daha düşük devirlerde ulaşmamı sağladı. bağırma olayına gelince duyduğun kadar bağırıyor en fazla. Muayenede sıkıntı çıkarmıyorlar o sese. Bu arada arkadaşım zincirini ger
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    mct 250
    benim mct, debriyajı çekince tak diye durmaya başladı özellikle kırmızı ışıkta beklerken yada azami yavaşlayıp durmam gerektiğinde her seferinde gaz kesiliyor.
    yeniden çalıştırılmasında sorun yok neyseki, marşa bastımı çalışıyor. ne olmuş olabilir ya da ne yapmamı önerirsiniz ?

Motosikleti
    Var
    Alıntı xzxz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim mct, debriyajı çekince tak diye durmaya başladı özellikle kırmızı ışıkta beklerken yada azami yavaşlayıp durmam gerektiğinde her seferinde gaz kesiliyor.
    yeniden çalıştırılmasında sorun yok neyseki, marşa bastımı çalışıyor. ne olmuş olabilir ya da ne yapmamı önerirsiniz ?
    Gaz mı kesiliyor yoksa motor stop mu ediyor?
    Eğer durmaya yakın debriyajı sıkıp durunca stop ediyorsa muhtemelen debriyaj sıkıntısı vardır..
    Tam ayırmıyordur balatalar..
    Ancak başka bir sorunda olabilir..

Motoru boştan birinci vitese alırken de tak diye ses gelip bir titreme oluyorsa kesin debriyajdandır..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler