Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

slm herkeze Benim Motosikletin Zinciri Gevşeyip Duruyo. Sıkıldım Ben Bu işten. Aslında Sıkması çok kolayda ben Ustanın Yapmasını Tercih Ediyorum. Gidecem Kaç gündür Ama Bi Türlü Elim degmed.i hemde Biraz Sprey Yag Sıktıracam. Bide Jikle kolunu Çok Çekmişim içi Kırılmış Plastiginin Onu Degiştirecem. Zincir Gevşeyince Gaz Vermeyi Kesince O zincirin Altındaki Demire Vuruo Çat Çat Çat Ses Çıkarıo Ve çok Rahatsız Edici. Acaba neden gevşeyip duruyo bu zincir? seri Kalkıştanmı acaba_ Çaresi yokmu? bunun Ha Bide Bende 4000km Bakımında Sizin Tavsiyelerinizle 15w40 castrol koydurcam yagı malum havalarda ısınıyor iyi performans Verdigini Söylüyorsunuz . Bide Benim motosiklet çok yakıyor bi türlü engelleyemdim bunu Gerci Engelleycek Bi girişimdede bulunmadımda Agresif kullanımı Zaman Zaman Azaltma konusundan başka Motosiklette Bi sorun Yok ama Hergün işe Git gel maltepe kozyatagı Arası 16 km Yapıyorum Ve Gayet Sorunsuz Bi motosiklet maltepe SAhilden 90la gidiyorum Gündüz İşe Akşamda E5 den geliyorum 90 la orta şeritten Ama Gercekten Güzel Motosikletimiz Bugün Eve Baya Hızlı Geldim bostancı köprüden bir bbaglandım E5 e 110la geldim maltepe köprüye kadar Ama 110 da biraz Titreme Yapıyor.Ha bide Bu Far Aydınlatması Az aydınlatıyor Bu konuda Yapabilecegim Bişey Varmı.çok soru sordum farkındayım ama Son sorum Koruma Demirim Ve motosiklet üzerindeki Bazı Vidalar Paslandı Onları nasıl çıkarabilirim Yıkamacıya Götürsem Çıkarırmı ilaçlarla Filan Ha Bu arada Bir İtirafta Bulunim motosikleti austos2009 da aldım ve Hiç Yıkatmadım Sebebi ise Yagmurlar Yıkadı Hep Sagolsun Yaz Gelsin Bi bakın nasıl Bakacam Macitime Ben

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle abi ilk farketmedim kırıldıgını biraz gittikten sonra bianda sağa çöktü motor durup baktıktan sonra anladımki gitti...

Zaten binmiyorum eve gelene kadar bindim oda hafif deponun üstüne çıkarak verdim bizim burdaki ustaya işini iyi yapan birisi yarın akşam iş çıkışı yanına gidip beraber toplucaz motoru komple arkayı soyması gerekiyormuş yardım edicem bakalım...
    Kolay gelsin sana

Alıntı ekayin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm herkeze Benim Motosikletin Zinciri Gevşeyip Duruyo. Sıkıldım Ben Bu işten. Aslında Sıkması çok kolayda ben Ustanın Yapmasını Tercih Ediyorum. Gidecem Kaç gündür Ama Bi Türlü Elim degmed.i hemde Biraz Sprey Yag Sıktıracam. Bide Jikle kolunu Çok Çekmişim içi Kırılmış Plastiginin Onu Degiştirecem. Zincir Gevşeyince Gaz Vermeyi Kesince O zincirin Altındaki Demire Vuruo Çat Çat Çat Ses Çıkarıo Ve çok Rahatsız Edici. Acaba neden gevşeyip duruyo bu zincir? seri Kalkıştanmı acaba_ Çaresi yokmu? bunun Ha Bide Bende 4000km Bakımında Sizin Tavsiyelerinizle 15w40 castrol koydurcam yagı malum havalarda ısınıyor iyi performans Verdigini Söylüyorsunuz . Bide Benim motosiklet çok yakıyor bi türlü engelleyemdim bunu Gerci Engelleycek Bi girişimdede bulunmadımda Agresif kullanımı Zaman Zaman Azaltma konusundan başka Motosiklette Bi sorun Yok ama Hergün işe Git gel maltepe kozyatagı Arası 16 km Yapıyorum Ve Gayet Sorunsuz Bi motosiklet maltepe SAhilden 90la gidiyorum Gündüz İşe Akşamda E5 den geliyorum 90 la orta şeritten Ama Gercekten Güzel Motosikletimiz Bugün Eve Baya Hızlı Geldim bostancı köprüden bir bbaglandım E5 e 110la geldim maltepe köprüye kadar Ama 110 da biraz Titreme Yapıyor.Ha bide Bu Far Aydınlatması Az aydınlatıyor Bu konuda Yapabilecegim Bişey Varmı.çok soru sordum farkındayım ama Son sorum Koruma Demirim Ve motosiklet üzerindeki Bazı Vidalar Paslandı Onları nasıl çıkarabilirim Yıkamacıya Götürsem Çıkarırmı ilaçlarla Filan Ha Bu arada Bir İtirafta Bulunim motosikleti austos2009 da aldım ve Hiç Yıkatmadım Sebebi ise Yagmurlar Yıkadı Hep Sagolsun Yaz Gelsin Bi bakın nasıl Bakacam Macitime Ben
    Çok soruyu satır koymadan yazmışsın sorularını özet cümleler halinde ayrı ayrı yazarsan yanıtlamaya çalışacağım şahsen

Motosikleti
    Bmw F650
    Sagolasin Engin abi

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    çok yakmaya çozum olarak ben az kullanmayı buldum bi bisiklet alcam bazı yerlere bisikletle gitcem inş. hem spor olur cidden wc ye bile motorla gidiyorum

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Orası tabiki öyle çiftt silindirli 250cc motor anca bu kadar ama yinede güzel çıkıyor abi

sagolasın Engin Abi...
    Şöyle söylüyüm iki amortisör arasından geçen milden bahsediyorum....
    eğer üst taraftakinden bahsediyıorsan o mil değil saplama kardeşim. sağ ve soldaki ayrıdır.Civata şeklindedir. SAlıncak mlini kırmış olsaydın motor yola otururdu. komple soymaya gerek yok aslında sadece koltuğu sökecek bir de kırlan taraftaki amortisörü sonra o saplamayı çıkartıp yenisini takacak. Daha önce bir iki mct ye yaptım onu ben. Adamlar iyi düşünmüşler uzun mil koymayarak fazla işçilikle uğraştırtmıyorlar.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer üst taraftakinden bahsediyıorsan o mil değil saplama kardeşim. sağ ve soldaki ayrıdır.Civata şeklindedir. SAlıncak mlini kırmış olsaydın motor yola otururdu.

Kirmizi ile isaretledigim bolgedeki mil veya civatadan bahsediyorum.

Motosikleti
    Alıntı ekayin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Sessiz zincir için kaliteli bir zincir alacaksın
    -Vibrasyonu azaltmak için arka dişliyi 32 dişli ile değiştireceksin.
    -Yüzetyzel paslanmalar için wd40 türevi spreylerden kullanabilirsin.
    -Aydınlatma için h4 ampul ve sis farı eklentisini denemelisin
    -15w40 diye ir yağ yok benim bildiğim 20w40 ve 15w50 var. BEn şahsen bu sefer shell deneyeceğim. bayağıda ümitliyim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:12 ----------

Kirmizi ile isaretledigim bolgedeki mil veya civatadan bahsediyorum.
    tamam kardeşim o mil değil bi saplama. amortisörü sökünce 18-19 anahtar ile sökülüyor yaklaşık 10 cm lik bir bijon benzeri bir civata o.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Bmw F650
    [/COLOR]
    -Sessiz zincir için kaliteli bir zincir alacaksın
    -Vibrasyonu azaltmak için arka dişliyi 32 dişli ile değiştireceksin.
    -Yüzetyzel paslanmalar için wd40 türevi spreylerden kullanabilirsin.
    -Aydınlatma için h4 ampul ve sis farı eklentisini denemelisin
    -15w40 diye ir yağ yok benim bildiğim 20w40 ve 15w50 var. BEn şahsen bu sefer shell deneyeceğim. bayağıda ümitliyim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:12 ----------

tamam kardeşim o mil değil bi saplama. amortisörü sökünce 18-19 anahtar ile sökülüyor yaklaşık 10 cm lik bir bijon benzeri bir civata o.
    himm anladim abi ama artik sokulucek bi yani kalmadi ortasindan kirildi icinde parcasi kaldi bakalim usta nasil cikarticak onu icinden...

Motosikleti
    [/COLOR]

himm anladim abi ama artik sokulucek bi yani kalmadi ortasindan kirildi icinde parcasi kaldi bakalim usta nasil cikarticak onu icinden...
    kırılan çıkıntısı kardeşim. arkasındaki anahtarın gireceği yer sağlam. Onu söküp yenisini takacak. Şayet uydurma bişey yapmışsa iaderet kullan dükkanda olacaktı getirmiştim ben bikaç tane.

Motosikleti
    Bmw F650
    kırılan çıkıntısı kardeşim. arkasındaki anahtarın gireceği yer sağlam. Onu söküp yenisini takacak. Şayet uydurma bişey yapmışsa iaderet kullan dükkanda olacaktı getirmiştim ben bikaç tane.
    Ewt anahtarin giricegi yer saglam uydurma birsey yapicagini sanmam iki secenek sundu birisi kaynak yapmak digeri yenisi ile degistirmek bende yenisi ile degistirmesini soyledim yinede sagolasin abi...

Motosikleti
    Var

Bu resme göre 25 numaralı parçalar mı kırılmış? Civata diyor ona..5 numara ise salıncak mili..

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu resme göre 25 numaralı parçalar mı kırılmış? Civata diyor ona..5 numara ise salıncak mili..
    Ewt Engin abi 5 numarada gosterilen mil kirildi...

Motosikleti
    Ewt Engin abi 5 numarada gosterilen mil kirildi...
    beyler 5 numaralı parça amortisör vidası. kırılan parça bunun vidalandığı yer. şasi bölümünde görünüyor fakat numaralandırılmamış.

Motosikleti
    Var
    Şu siteden haberiniz var değil mi?
    http://www.ugurmondialyp.com/

Orada 5 numara için Arka Salıncak Mili diyor..

Motosikleti
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu siteden haberiniz var değil mi?
    http://www.ugurmondialyp.com/

Orada 5 numara için Arka Salıncak Mili diyor..

Tamamda engin hocam kırılan parçanın salıncakla uzaktan yakından alakası yok. Onun bende kitapçığı var Erkan'ın tarif ettiği parça amortisör saplaması.

Motosikleti
    Var
    Tamamda engin hocam kırılan parçanın salıncakla uzaktan yakından alakası yok. Onun bende kitapçığı var Erkan'ın tarif ettiği parça amortisör saplaması.
    Öyle olsun bakalım..

Bu arada motorun hava filtresinin temizliği için hava tabacncası yetmiyor sanırım, solvent te kullanmamız gerekir mi?

Ya da elinde varmı senin filtre?

Motosikleti
    kağıda solvent ne kadar güvenli olur tartışılır. Elimde hava filtresi mevcut.

[

parçayı resimde işaretledim. ama bi kategorisi yok.

Motosikleti
    Var
    kağıda solvent ne kadar güvenli olur tartışılır. Elimde hava filtresi mevcut.

[

parçayı resimde işaretledim. ama bi kategorisi yok.
    150 zat ın hava filtresi de kağıt ama kitapçıkta temizlemek için solvente batırılması tarif ediliyordu..
    mct nin kitağçığında hatalı basımdan dolayı hava filtresi temizliği kısmı atlanmış..

Peki hava filtresini ne kadara verirsin? Ve ne zaman verebilirsin?

Stagflasyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar.
    İyi günler mondial mct çantası arıyordum yardımcı olabilecek varmı acaba.Keeway 150 SuperLight'a takıcam.

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    İyi günler arkadaşlar.Regalimi satmak üzereyim ve hatta satıldı diyebilirim 250cc bir cruiser almayı düşünüyorum tabi sıfır olarak kafamdan ramzey ve mct geçiyor.Özellikle bir kaç sorum olacak,motorun 2 kişi performansı nasıl?2 kişiyle kaç km hızda motor bağırmaya başlıyor 2 kişi son süratı ne bayırda çekişi nasıl?100km de kaç lt yakıyor?ve son olarak kalitesi diğer çinli muhadilleri arasında nasıl?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler