Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı mahoretti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARBETUS, "Debriyaj ayarınızı optimal" derken ? Açıklayabilirmisin anlayabileceğimiz dilden ?
    Ne çok gevşek olmalı nede çok sıkı. ben her ikisinide denedim birisinde vitesler yumuşak geçiyor fkat 2 den hatta 1 den bile atıyor. diğerindede durduğunda 2 den 1 e bile atamıyorsun vitesi
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne çok gevşek olmalı nede çok sıkı. ben her ikisinide denedim birisinde vitesler yumuşak geçiyor fkat 2 den hatta 1 den bile atıyor. diğerindede durduğunda 2 den 1 e bile atamıyorsun vitesi
    duzelttıgın ıyı oldu nee yumusagı ne sert'ı yanlıs ıfade etmısım,pardon bu arada dıkkatımı cektı bu aralar mct baslıgı pek ragbet gormuyor hadı macitciler ,biraz aktifleselim

Motosikleti
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duzelttıgın ıyı oldu nee yumusagı ne sert'ı yanlıs ıfade etmısım,pardon bu arada dıkkatımı cektı bu aralar mct baslıgı pek ragbet gormuyor hadı macitciler ,biraz aktifleselim
    Benim bu aralar işlerim yoğun. Ondan dolayı fazla ilgilenemiyorum. Bir de galiba motoru satıyorum ben ya. Hayırlı bir kısmeti çıktı. Alacağım makinede belli gibi. YEni projeme uygun bir alet buldum.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    günaydınlar...

merhabalar arkadaşlar, malum yaz geldı gelecek ve uzun yol yaplak isteğen artacak
    1.mct ile uzun yol tecrübesi olan arkadaşlar varmıdır??
    2.uzun yolda dikkat ettikleri şeyler nelerdir?
    3.yanımıza mct ile ilgili almamız gereken şeyler nelerdir (debriyaj teli gibi..)
    4.uzun yola cıkacak arkadaşlarımıza (bana) önerebilecekleriniz nelerdir?

bu yaz çanakkaleye eşimle gitmek istiyorum duruma göre oradan devamda edebilirim
    şimdiden teşekkürler

bu arada ampul devamlı yanıyo her ay değiştiriyorum önerebileceğiniz marka ampul varmı?

vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    far ampulu patlatma olayı benimkindede var sanırım stop ederken veya çalıştırıken farın açık kalmasından kaynaklanan bir sorun

Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    far ampulu patlatma olayı benimkindede var sanırım stop ederken veya çalıştırıken farın açık kalmasından kaynaklanan bir sorun
    stop etmeden önce ve calıştrdıktan sonramı açıp kapamak gerekli?

Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    Alıntı eyüb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydınlar...

merhabalar arkadaşlar, malum yaz geldı gelecek ve uzun yol yaplak isteğen artacak
    3.yanımıza mct ile ilgili almamız gereken şeyler nelerdir (debriyaj teli gibi..)

bu yaz çanakkaleye eşimle gitmek istiyorum duruma göre oradan devamda edebilirim
    şimdiden teşekkürler

bu arada ampul devamlı yanıyo her ay değiştiriyorum önerebileceğiniz marka ampul varmı?

ula bı soru sordum herkes kactı

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Bakım yaptırıp çıkacan baba yola.... Bu arada yağ, debriyaj teli ve gaz telini de değiştirt işi garantiye al. Lastik patlamasında yapacak bişey yok, dua edicen artık. 80km'yi geçme ki bi yerlerin uyuşmasın uzun yolda. Yavaş yavaş, sağa sola uğrayarak, yöresel özellikleri görüp tadarak, zevkini çıkar yolun.

Motosikleti
    ula bı soru sordum herkes kactı
    Ben Datça'ya gidip geldim. yanıma alet edevat ve bkaımdan artan motor yağını aldım. bir sıkıntım olmadı. bide alternatör keçem yırtıkmış yağ kaçıra kaçıra gidip geldim

Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    Alıntı mahoretti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakım yaptırıp çıkacan baba yola.... Bu arada yağ, debriyaj teli ve gaz telini de değiştirt işi garantiye al. Lastik patlamasında yapacak bişey yok, dua edicen artık. 80km'yi geçme ki bi yerlerin uyuşmasın uzun yolda. Yavaş yavaş, sağa sola uğrayarak, yöresel özellikleri görüp tadarak, zevkini çıkar yolun.
    bakımını yaptırıp cıkıcam zaten ama yolda ne gerekır neyı bozulur ona gore cıkınca onlar yanımda olsun debriyaj teli ve gaz telini de yenı taktırıp eskılerıde yanıma alıcam yagda buluruz canım yoldan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:37 ----------

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Datça'ya gidip geldim. yanıma alet edevat ve bkaımdan artan motor yağını aldım. bir sıkıntım olmadı. bide alternatör keçem yırtıkmış yağ kaçıra kaçıra gidip geldim
    sen motordan anlıyosun bende tık yok anlamam anca cok basıt seylerı yapabılırım ondanda korkuyorum

ama sanırım en buyuk tehlıkede lastık patlaması ozaman ısımız zor.

datçaya kacla gıttın genel olarak ? (dayanma gucu ıcın soruyorum)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    günaydınlar...

şimdiden teşekkürler

sorayım hemen cevap gelsin ! yok öle ! bakınsanıza biraz foruma !
    cevapların burda http://www.motosiklet.net/forum/test...yol-testi.html

Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    Alıntı mesut__turul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorayım hemen cevap gelsin ! yok öle ! bakınsanıza biraz foruma !
    cevapların burda http://www.motosiklet.net/forum/test...yol-testi.html
    vayy bu lınkı gormedım bakayım barı

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cümleten selamun aleyküm. canım kardeşlerim abilerim ;

bu motordan almak istiyorumsayfa sayfa okuyorum her yazıyı 13. sayfaya geldim :D gözlerim kıpkırmızı oldu ve zaten hastaym artık yatcam :D yarın iş dönüşü devam ederim ..

Bu motordan almak istiyorum ancak şu an 13.sayfada bir arkadaşımız yeni motor almış ve 30 km de motorum yazmış çalışmıyor yazmış. Şimdi abilerim böyle bir sorun yaşarsam ben naparım? kalırım gittiğim yerde serviste bilmiyorum gittiğim yerlerde diyelim napıcaz? Kaldık yolda . neden kaynaklanabilir ? genelde çalışmama sorunu var abi ? ben bunu aldığım gün bujilerini deiştirsem hemen ve karbratör ayarını yaptırsam aldığım gün bu sorunlarla karşılaşırmıyım? lütfen bana detaylı bir cevap verebilirmisiniz?

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cümleten selamun aleyküm. canım kardeşlerim abilerim ;

bu motordan almak istiyorumsayfa sayfa okuyorum her yazıyı 13. sayfaya geldim :D gözlerim kıpkırmızı oldu ve zaten hastaym artık yatcam :D yarın iş dönüşü devam ederim ..

Bu motordan almak istiyorum ancak şu an 13.sayfada bir arkadaşımız yeni motor almış ve 30 km de motorum yazmış çalışmıyor yazmış. Şimdi abilerim böyle bir sorun yaşarsam ben naparım? kalırım gittiğim yerde serviste bilmiyorum gittiğim yerlerde diyelim napıcaz? Kaldık yolda . neden kaynaklanabilir ? genelde çalışmama sorunu var abi ? ben bunu aldığım gün bujilerini deiştirsem hemen ve karbratör ayarını yaptırsam aldığım gün bu sorunlarla karşılaşırmıyım? lütfen bana detaylı bir cevap verebilirmisiniz?
    Merhaba,

Böyle bir sorunun cevabı yok.."-Yolda kaldık neden olabilir?" diye bir sorunun cevabı sence kesin şundandır şeklinde olabilir mi?

Kaldı ki söylediğin mesajın üzerinden 4 sene geçmiş..
    Motorun çalışmamasının 10 larca nedeni olabilir..
    Ama ben 6.000 km ye dayandım henüz çalışmama gibi bir problemi olmadı..Ayrıca mct lerin senin dediğin gibi genel olarak bir çalışmama problemi yok..Duymadım böyle bir şey en azından..
    İşin sırrının titiz ve özenli bir bakımdan geçtiğine inanıyorum..

Ne tür bakımlar gerekir dersen de bu başlığı okumaya devam etmeni öneririm..

Bu arada bence forumu sondan başa doğru okumaya çalış..Böylece güncel sorunlar ve çözümleri hakkında bilgi sahibi olabilirsin..Bu başlık açılalı kaç yıl geçti, artık insanların çok büyük sorun gibi görünen şeyler için çok basit çözümleri var..

Sıfır alınan bir motorun bujilerini değiştirirsen iyi olur ancak karbüratörüyle oynamanın hiç gereği yoktur..Zira en iyi performansı fabrikasyon ayarlarıdır her zaman..

Kısacası, 13 sayfa okuyarak fikir edinemezsin demek sitiyorum
    Oku, oku ve oku

Motosikleti
    MCT 250
    merhaba arkadaşlar,geçen yıl keeway supershdowumu satmak zorunda kaldım ve uygun fiyata düştüğüne inandığım 300km'de bir mct aldım...ilk etapta yapmam gereken bir şey varmı?..

hayırlı olmasını dılerım,almıs oldugunuz motor henuz rodajını tamamlamamıs
    sıtede osbuorne rumuzlu arkadasımızın rodaj'la ılgılı bır yazısı vardı
    her ne kadar zor olsada baslıgın tamamını okumanızda fayda var

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...gercekler.html

Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Alıntı yazin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,geçen yıl keeway supershdowumu satmak zorunda kaldım ve uygun fiyata düştüğüne inandığım 300km'de bir mct aldım...ilk etapta yapmam gereken bir şey varmı?..
    Hayırlı olsun öncelikle.... kaç KM ? Modeli ? Ne olursa olsun bence yağ ve buji kontrolü yaptırman lazım. Bu makina için bir milat tarihi koy ki bundan sonrası için bir verin olsun. Zincir önemli. Tekerlek önemli....

Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    yag ve buji konusunda katılıyorum degıstırdıgın gunu baz alarak dıger bakımlarını ayarlarsın
    hayırlı olsun

Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Arkadaşlar. Ben motoru dışarda tutuyorum ve doğal olarak koruma demirlerinde hafif paslanmalar oluşuyor. Motorun parlak metal yüzeyleri de soluk bir hal alıyor. Dün akşam bizim hanımın kullandığı bir özel bir "METAL YÜZEY TEMİZLEYİCİ" ile paslı yerleri temzileyip sildim. Fena parladı. Şimdi deneme olarak 1-2 gün izliycem. Sonra sizlere gerekli resim ve bilgileri aktarıcam. Ürün hem ucuz hem de uzun müddet kullanılabilecek kadar çok....

Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    valla merak ettım acayıp ıhtıyacım var ona paslanmalar bendede başladı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler