Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı mesut__turul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hız konusunda hemfikirim stock mct tek kişi rüzgarsız yolda 110 görür en fazla. çift kişiysen 100. en kötüsü motor gücü 110km hızda maximum kullanılıyor
    Tam da bir mekanik ten bu tür bilginin teyit edilmesi iyi oldu

@greyhorse

Miss olmuş..İlk yorumda benden olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    greyhorse;

bu video'yu facebook'taki BOBBER TÜRKİYE sayfasına eklersen çoook memnun olurum...
    Diğer arkadaşlarıda beklerim....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:52 ----------

http://www.facebook.com/pages/BOBBER...1650549?ref=mf

kemancı34mct - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ss Srad 600
    arkadaslar herkese ıyı geceler.motoru alalı 4 gun oldu bugun farkettm arka fren bı işe yarmıyo gibi.on freni skıncada bi bosluk var sankı nedendr acaba?bu aksam gelrken bastım 110 u bıraz gecti.motoru 700 km de aldm yagını bujisini degstrdm bole devam edyrm 230 km yaptm.motoru acmak ıcın ne yapmam gerek?tek kısı 110 bıde 2 olncada 100 yapıyo.ilginizi için tesekkrler.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erteleyelim tamam..Ben şimdi eve geldim, arayacaktım seni..
    Haftaya kesin yapalım ama..Hiç bir şey olmazsa far ayaklığını halledelim..

Silinmiş görünüyor video?

Akşama doğru bir toplanma falan olursa katılabilirim ona. Yer farketmez avrupa anadolu. Ona göre birşeyler yapalım yarın. Görüşelim tanışalım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:15 ----------

Alıntı kemancı34mct adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar herkese ıyı geceler.motoru alalı 4 gun oldu bugun farkettm arka fren bı işe yarmıyo gibi.on freni skıncada bi bosluk var sankı nedendr acaba?bu aksam gelrken bastım 110 u bıraz gecti.motoru 700 km de aldm yagını bujisini degstrdm bole devam edyrm 230 km yaptm.motoru acmak ıcın ne yapmam gerek?tek kısı 110 bıde 2 olncada 100 yapıyo.ilginizi için tesekkrler.
    orijinal motor için en optimum hız o. yırtacak mısın motoru
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Ss Srad 600
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akşama doğru bir toplanma falan olursa katılabilirim ona. Yer farketmez avrupa anadolu. Ona göre birşeyler yapalım yarın. Görüşelim tanışalım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:15 ----------

orijinal motor için en optimum hız o. yırtacak mısın motoru

135 140 yapanlar nasıl yapıyor?hız konusu tammda.baska ne yapmam gerkır motor ıcın.arka fren hıc yok gıbı bı ıse yarmıyo gıbı gelyo bana sızınde olemi?bıde on frenı sıknca bı bosluk var nedır o?ben yenıyımde cok soru sordum ksurabakam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    135 140 yapanlar nasıl yapıyor?hız konusu tammda.baska ne yapmam gerkır motor ıcın.arka fren hıc yok gıbı bı ıse yarmıyo gıbı gelyo bana sızınde olemi?bıde on frenı sıknca bı bosluk var nedır o?ben yenıyımde cok soru sordum ksurabakam
    dostum bi kere 130-140 yaptım diyen adam ya yalancı, ya 5kmlik bi bayırdan inerken yaptı yada benim gibi turbo taktı ama silindiri pistonu 1 haftada paraladı.o hız oynanmamış mct de imkansız.oynarsan (yanma odasını küçültürsün,pistonu büyültürsün,dişlileri değiştirirsin vs...) o hızlara ulaşabilirsin. ama motor benim ki gibi laçka olur. arka fren konusunda haklısın motor ağırlığı arttıkça arka frenler 2 tekerlekli araçlarda sonuç vermiyo hele bide kampana ise. ben arkayı disk yaptım ama bu seferde ani fren yüzünden çizmeye başlıyo ve hızı kesilmiyo bile yani ön fren konusunda kendini geliştir mecbur kalmadıkça arka freni kullanmıyorum artık ben ön frende öle uzmanlaştım ki fizyolojik abs gibi oldu sağ elim .

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Mesut usta aslında arka firen hidroliğine çözüm buluna bilir pedalla veya hidroliğim basıncını düşürürek sanırsan bu konuda hidrolik pinomatik ile ilgili iş yapanlara bir danış İstanbul Bayrampaşada imalat yapan bir çok dükkan var
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

Motosikleti
    Var
    Arkadaşlar elinde yanlardaki küçük grenaj kapaklarının grisinden olan veya bulabilecek olan varsa haber verebilir mi?

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Arkadaşlar elinde yanlardaki küçük grenaj kapaklarının grisinden olan veya bulabilecek olan varsa haber verebilir mi?
    Engin herhandibi bir renk alıp boyatsan olmuyormu zaten giri motoru zor bulmuştun

siyah lazımsa vereyim ,boyatırsın

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı Koparal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MCT mizin orinalini görmek istermisiniz?... Yani bu motoru hangi motordan kopya demeyim de fazlaca esinlenmişler!... BMW R 1200 C 2001 1998-2003 arası..
    imza atarım..

Motosikleti
    Var
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engin herhandibi bir renk alıp boyatsan olmuyormu zaten giri motoru zor bulmuştun
    Doğru da abi boyama işini komple yapacağım ben 1 ay sonra..
    O zamana kadar idare etsin diye düşünmüştüm..

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyah lazımsa vereyim ,boyatırsın
    Hehe..Sen kapağı boşver yarın buluşuyormuyuz onu söyle
    Arayacaktın bugün beni, sanki öyle hatırlıyorum..

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı yazin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imza atarım..
    Honda 250Rebel hocam

Doğru da abi boyama işini komple yapacağım ben 1 ay sonra..
    O zamana kadar idare etsin diye düşünmüştüm..

Hehe..Sen kapağı boşver yarın buluşuyormuyuz onu söyle
    Arayacaktın bugün beni, sanki öyle hatırlıyorum..

sag kapagı alana sol hediye yada tam tersi
    bugun icin birsey soylemedim,dersim zaten 4'te bitiyordu
    yarın aklımda,bir aksilik olmazsa görüselim

arbetus
    e-postalarına bakmıyormusun?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:17 ----------

Alıntı yazin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imza atarım..
    resmini eklemeden olmazdı

Motosikleti
    Var
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sag kapagı alana sol hediye yada tam tersi
    bugun icin birsey soylemedim,dersim zaten 4'te bitiyordu
    yarın aklımda,bir aksilik olmazsa görüselim

arbetus
    e-postalarına bakmıyormusun?
    Yok zaten yarın için diyorum, bugünden arayıp habermi verecektin neydi? Neyse yav, yarın haber bekliyorum senden he

Eğer gelirsen kapakları da getiriver yanında

yorum attım da kabul etmedi şeref maduru youtube aynısını buraya yazayım: eline sağlık çok güzel olmuş ama akü biraz göze batıyor, arka çamurluk ve plakalık şahane olmuş tebrikler.[/QUOTE]

yorumlar için tesekkur ederim konuyu arge ekibime bildirdim gerekli calısmayı yapacaklar
    calısmaların sonu gelmiyor gibi
    uygun fiyata yaptırabılecegım ve deneyim sahibi birini bulabilsem hardtail'e cevırmek ıstıyorum

Motosikleti
    HYOSUNG GV250

Motosikleti
    Ss Srad 600
    Alıntı mesut__turul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bi kere 130-140 yaptım diyen adam ya yalancı, ya 5kmlik bi bayırdan inerken yaptı yada benim gibi turbo taktı ama silindiri pistonu 1 haftada paraladı.o hız oynanmamış mct de imkansız.oynarsan (yanma odasını küçültürsün,pistonu büyültürsün,dişlileri değiştirirsin vs...) o hızlara ulaşabilirsin. ama motor benim ki gibi laçka olur. arka fren konusunda haklısın motor ağırlığı arttıkça arka frenler 2 tekerlekli araçlarda sonuç vermiyo hele bide kampana ise. ben arkayı disk yaptım ama bu seferde ani fren yüzünden çizmeye başlıyo ve hızı kesilmiyo bile yani ön fren konusunda kendini geliştir mecbur kalmadıkça arka freni kullanmıyorum artık ben ön frende öle uzmanlaştım ki fizyolojik abs gibi oldu sağ elim .

ön frende dümdüz gdrken ıyı olyo cok hafıf kırık olsun dreksıyon kayıyo.ön frenı kullnmayı ogremem lazm.e 5 te otobanda felan sorun yokta sehırıcnde kotu oluyor.birde bosluk var o benı korkutuyor nedendir acaba o?bende motor frenı yapıyorum genlde anoden durmam grekırse.ilgilndigin için tesekkr edrim mesut ustacım.allah yolunu acık etsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ön frende dümdüz gdrken ıyı olyo cok hafıf kırık olsun dreksıyon kayıyo.ön frenı kullnmayı ogremem lazm.e 5 te otobanda felan sorun yokta sehırıcnde kotu oluyor.birde bosluk var o benı korkutuyor nedendir acaba o?bende motor frenı yapıyorum genlde anoden durmam grekırse.ilgilndigin için tesekkr edrim mesut ustacım.allah yolunu acık etsın
    boşluktan kastettiğin frene bastığında gelen 'tık' sesine neden olan boşluksa. fren merkezinde sabitleyici çubuklara oturan balata yatağının sesidir o boşluk olmazsa olmaz zaten. denemesi basit 5-10km hızla giderken ani frene bas ve sal hemen tık yapıyorsa o boşluktur ki normal. ama bunun dışında bişey varsa ki tek diskli tekerleklerde sık olur hele bide çin malıysa tekerlek bilyaları dağılmıştır. maşayı bi elinle tut lastiği sağa sola kastır boşluk hissedercen bilyadır. 2 tanesi 10tl civarı zaten değiştir riske girme.

ilk motorunsa fırsat buldukca,egzersiz yap sitede ileri surus teknikleri,temel surus teknileri gibi bilgiler var faydalı olacaktır
    bosluk dedıgın nedir?fren hıdrolıgı ıle ılgılı olabılır hıdrolık sevıyesınde azalma yada daha once hıdrolık degısıp havası alınmadıysa yapabılır
    manetı cektıgınde yumusaklık(bosluk)olacaktır,on tekerde hava almak ıcın somun vardır,ısın ehli birine yaptırmanı onerırım,nasıl yapıldıgını gormus olursun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler