Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiç resim yokmu??? T gidonlu olanından...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    @ greyhorse
    Ne zaman buluşuyoz Özel mesajlara bak..

abi ya haftasonları bu anadolu yakasında toplanma olmuyomu düzenli macitciler arası :-)

Motosikleti
    Var

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı ekayin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ya haftasonları bu anadolu yakasında toplanma olmuyomu düzenli macitciler arası :-)
    Olsa fena olmaz. Osbourne ün kitap etkinliği de güzel lakin ben kitap koyamıyorum motoruma Bu hafta sonu bir yerlerde buluşalım derim ben. kadıköy her iki yaka için da orta nokta bence burada buluşabiliriz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:22 ----------

Alıntı Sergeant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün motorunuzla izmite gittim geldim. yaklaşık 200km. canıma okudu diyebilirim uzun yolda pek tavsiye etmiyorum
    Arkadaşım ben bu motorla marmarise gidip geldim grup sürüşünde ağrıyan sadece sağ el bileğimdi oda sürekli songaz gitmemden dolayı. Bence senin motorunun gidon oturma posizsoynu ile mekanik ayarlarında eksiklik var. 200er kmlik menzillerle gittik biz marmarise. herhangi bir yorgunluk yaratmadı. Birdahaki izmit geçişinde banada haber ver GEbze de bekleyeyim seni

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:28 ----------

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah..
    Bu işlerde maliyete bakılmaz Erkan'cım, alınan keyfe bakılır
    Ama bugüne kadar yaptığım masraflarla motorun parasına yaklaştım şuanda

Fırın boya için fiyat: 450 TL
    Motosay için fiyat: 110 TL

Bu fiyatlar üzerinden bana indirimler yapıldı ama onları yazamam, bunlar düz fiyatları

Bu arada sen bana lazımsın..Motora far için Barış'ın taktığı parça lazım aslında..orjinali elimde olursa kalıp çıkartıp demirciye kestireceğim kendim için..Seni hafta içi akşam üzeri arasam gelebilirmisin benim buraya?
    Ayıp ettiniz ama bana şimdi parçanın telifi bendedir. başkasına yaptırtmam yakarım sizi

Beyler Şaka bir yana bu haftasonu toplaşalım mct riders olarak özellikle şu T gidonluları merak ediyorum ape hanger kullanan biri olarak merak etmekteyim bu T gidonu. Ben yine aynı geometride biraz daha alçak düşünüyorum. sırt çantası varken ape hanger zorluyor adamı.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Sipariş verdiğim aynalar. Şu anda yolda

Gidon olarak şu modellerden birini (sanırsam en sonuncusunu)

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı mahoretti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sipariş verdiğim aynalar. Şu anda yolda

Gidon olarak şu modellerden birini (sanırsam en sonuncusunu)

hayirli olsun parcalar takildiktan sonra resimlerini bekleriz...
    bu arada nerden siparis ettiniz?

Forumdan Uzaklaştırıldı

280 lik canavarım yollarda ! 6 istiyo şerefsiz........

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:27 ----------

komyoncuları yerinden hoplatan havalı kornam.....

Motosikleti
    gece ıssız bir sokakta gürül gürül bir sesin ardından böyle birşeyle karşılaşırsanız bilin ki o benim

'04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Ayna, elcik ve sinyal siparişleri www.d2moto.com dan verdim. Burada bir çift sinyale 75TL diyorlar. 21$ 2 çift sinyal aldım. 2 arkadaş sipariş verdik. Shipping de 30$ tuttu kişi başı. Gidon ve egsoz olayını da izmir'den TAİM ustada hallediyoruz. Diğer modifiye işlemleri de MOTOSTOP'ta...

egsoz buna benziyecek

Motosikleti
    mct 250
    konuyla alakasız olcak ama ,benim mct durduğunda / stop ettiğinde birdaha kalkmıyor, hatta birkaç denemeden sorna marş sesi yerine tuhaf bir sürtünme sesi alıyorum. biraz bekleyince çalışıyor yada vurdurarak yani yokuş aşşağı sallanıp debriyajı bırakarak yine çalışıyor; ama diyelim yolda birşey oldu durmak zorunda kaldım ve yokuşta yok çalışmadımı da inat ediyor , bu durumda muhtemelen yolda kalacağım. motorun nesine baktırmam gerek yada nesi bozulmuş olabilir. tak diye çalışan motordu bir ay öncesine kadar

Motosikleti
    Alıntı xzxz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyla alakasız olcak ama ,benim mct durduğunda / stop ettiğinde birdaha kalkmıyor, hatta birkaç denemeden sorna marş sesi yerine tuhaf bir sürtünme sesi alıyorum. biraz bekleyince çalışıyor yada vurdurarak yani yokuş aşşağı sallanıp debriyajı bırakarak yine çalışıyor; ama diyelim yolda birşey oldu durmak zorunda kaldım ve yokuşta yok çalışmadımı da inat ediyor , bu durumda muhtemelen yolda kalacağım. motorun nesine baktırmam gerek yada nesi bozulmuş olabilir. tak diye çalışan motordu bir ay öncesine kadar
    tık tık diye bir ses mi yoksa marş motoru boşa mı dönüyor? tık tık diye ses geliyorsa marş rölene baktırt. olamzsa marş rublen dağılmış olabilir. marş motoru boşa dönüyordur.

Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Bence acilen bir ustaya göstermen lazım. Daha fazla zorlayıp olmadık yerlerini harap etme makinanın.

Motosikleti
    mct 250
    marş bir kaç kere basmaya çalışıp basamadıktan sonra bir tıkırtı sesi gelmeye başlıyor, marş motoru dönmüyor sanırım bir ustaya gösterecem tabi de sorunun kaynağı büyük ihtimalle marş motoru, akü bitmiş temas sağlayamamış yada kıvılcım çıkaramıyor olabilir mi ? bujileri daha geçen hafta değiştirdiler bu arada

Motosikleti
    Alıntı xzxz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marş bir kaç kere basmaya çalışıp basamadıktan sonra bir tıkırtı sesi gelmeye başlıyor, marş motoru dönmüyor sanırım bir ustaya gösterecem tabi de sorunun kaynağı büyük ihtimalle marş motoru, akü bitmiş temas sağlayamamış yada kıvılcım çıkaramıyor olabilir mi ? bujileri daha geçen hafta değiştirdiler bu arada
    bu alet genelde marş rölesini bozar ikinci ihtimal rubledir. elin biraz tornavida tutuyorsa anlaman için tarif edebilirim. marş motorunun dönmemesinin sebebi röle tam kapanamadığı için aküden elektirk veremiyor olabilir. yada ruble sıkıştığı için,dönemiyorda olabilir. ama ilk denemen gereken röle. TAbi akünün sağlam olduğunu varsayıyorum.

rizakara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı MCT 250
    benim de başıma geldi. marş rölesinin bobini sağlam olduğu için tık tık ses geliyor ama röle kontakları bozulduğu için marj motoruna akım gitmiyor olabilir. röle kontaklarını kısa devre edimce marj basıyorsa röle yi değiştircen.

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    32 arka dişli olayına kafam takıldı. neye takıldı taktırayım diyorum da simdi bazıları bende var ama 90 ı geçmiyor demiş o kadar uğraşıp titresim veya hız olarak fark olmayacaksa bende hayal kırıklığı olurda bu konuda nedir sizce performans alamayan arkadaslarda baska sorun mu var yoksa sans işi mi verim alıp almamak.

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı mahoni38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    32 arka dişli olayına kafam takıldı. neye takıldı taktırayım diyorum da simdi bazıları bende var ama 90 ı geçmiyor demiş o kadar uğraşıp titresim veya hız olarak fark olmayacaksa bende hayal kırıklığı olurda bu konuda nedir sizce performans alamayan arkadaslarda baska sorun mu var yoksa sans işi mi verim alıp almamak.
    o bende war diyenler ya basmayı bilmiyorlar yada motorunda başka bi sorun vardır dişliye suç atıyordur bende war kendim kullanıyorum motorum 15.000 km'de düz yolda rahat bi şekilde 110 görüyor hafif eğimde 130km gördüm dahada gidiceğine eminim değiştirmeni tavsiye ederim hem motor rahatlıyor hemde titreşimi minimuma indiriyor.

Motosikleti
    Var
    Debriyaj kaçırma işi başladı motorda..Özellikle ikinci viteste..
    Şu Titan'ın debriyaj sistemi mi uyuyordu bizimkilere Barış?
    Ondan temin etmek istiyorum en tez zamanda..Senin usta takabiliyormuydu onu?
    Hem gelmişken sis farı aparatını da halledelim..olmazsa sen bana onu yapıver, buluştuğumuzda bana verirsin..

Koparal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 cc - Vespa PX 200
    31 arka dişli ile mükemmel netice aldım.Hiç tereddüt etmeden 31 veya 32 dişli iile değiştir.Üzerinden 34 dişli çıkacak.Motor şöyle bir kendine geliyor..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler