Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı bakoyoko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben böyle tartışmalara girmem ama ister istemez canımı sıkan bir durum var su anda 292 sayfadayız farkındasınız sanırsam
    ve bu sayfaya kadar hiç bir kırıcı tartışma yaşanmamış eğer gözümden kaçmadı ise; ki tüm sayfaları okumuş birisiyim !
    Eleştiriye kapalı bir insanın kendini insanlara kanıtlama çalışmasını okuyup duruyoruz!
    Yapma bu kadar da aciz misin kendi yaptığını kendi düşünceni insanlara empoze etmeye çalışıyorsun!
    "Özür dilemezmiş " senden özür beklemek hata olur , ki özür dilemek bir erdemliktir onu da erdem sahibi insanlar yapar kendini kanıtlamaya çalışan insanlar değil !
    "Konu burda kapanmış mış" Bu Konuyu başlatan sensin kapatmaya neden üğraşıyorsun ki Hem sana mı kalmış !

ben sadece güllüyorum neden çünkü bilgi nedir bilgi bi insana verilen en güzel şeydir bakıyorum burda dün üye olmuş arkadaşlar diyorum daha saygı nedir bilmiyor ve benim yapmış oldugum sadece yaptıgım işlemlerdi ve tekrar söyleyim ben bu motoru 350 cc yaptım ama hesap işi değil bilgi işidir burda bu uğraşlarım emeklerim bu şekilde saygı görecekse resim falan koymam yoksa yorum düzgün bişeyle yazılır sen çok motor sökmüşsün bana ne arkadaşım senin bilgin kendine burda yazıcak san düzün yaz yoksa ayrıl adamım susuyorum üstüme geliyorsunuz yerinde olun ama usulünce neyse gerçi bunada bişeyler bulursunuz gine bişeyler konuyu kapatmaya çalışıyorum yok kaçıyor yok bilmem ne çocuk olmayın saygı gösterin biyerde gezilerde görüşürüz yüzyüze ama karışımda burda yazdıgın gibi bana konuşamazsın bunu şimdi tekrar yazıyorum bu konuyu burda kapatıyorum diyorum yok kapatamazsın diye beni tetikliyorsunuz arkadaşlar ben mct pistonunu özel ollarak piyasada yok bu piston tek pistonun ölçüsü 119 cc dir iki silindir toplamı 238 cc yapar

şimdi bu pistonlar 51 geliyorsa 52 büyüdü diyelim 119, tek silindir geliyorsu 52 olunca 121 olur zaten rutsatlarınıza bakın 238 cc yazar yani silindirde oynama şansımız artıyor zaten böyle bişey yapmasam neden yazıyım bura ve kendimi neden güdüreyim inanmayan arkadaşlara gelsinler motoru sökeyim ve göstereyim ben motor kullanıcısıyım hemde ben mekanikerim duymayan arkadaşlar bilsin bana sakın matamatik çözer gibi bana yok 5+ıuoery yazıpta atmayın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Alıntı mahoni38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bu gün bir tane mct 250 aldım ikinci el 800 km de tamirciye gittim zincir gevsemesi vardı. MCT güzel olsun istiyorsan dedi basladı bir sürüü sey saydı. tabi ben fransız olaya öyle dinledim. Sizce güvenlik ve uzun kullanım için neler değişmeli?
    Aklımda kaldığınca dilim döndüğünce anlatayım
    1-sasinin orada bir sey dedi 55 tl dedi
    2-Debriyaj kavrama fln hondanin bir modeli ile uyumluymus (75tl)
    3-plasik cantalar ve bir iki yer cift kat sünger yapıstırma fln dedi (sessiz olsun diye)
    4-Balatalar
    5-Zincir sasiye değiyormus zamanla eriyormus oda değişecek dedi
    6-bujiler

bi saydı heryeri değişiyor ama iyi niyetle söylemiştir eminim sırf kaliteli sürüş için

Motor 2005 model 06-2009 trafik çıkışlı
    Ve tabi ekledi bunlar olmasa da motosiklet yürür ama kaliteli sürüş için gerekli dedi
    800 km de motorda söylediklerin olmaz. Zinciri ayarsız ise ayarlarsın.Bujilerin durumuna bakarsın ,çalışmasında sorun varsa değiştirirsin. Normal bir buji al öyle kaliteli,iridiuma gerek yok.
    Şasedeki birşeyi bilmiyorum.
    Debriyaj dada bir sorun olmaz....
    Fren balataların durumunu hissedersin.Olmadı baktır.
    Forumu oku derim kazıklanmamak için....
    Bana pek tekin gelmedi.İyi sürüşler...
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    arkadaslar bu gün bir tane mct 250 aldım ikinci el 800 km de tamirciye gittim zincir gevsemesi vardı. MCT güzel olsun istiyorsan dedi basladı bir sürüü sey saydı. tabi ben fransız olaya öyle dinledim. Sizce güvenlik ve uzun kullanım için neler değişmeli?
    3-plasik cantalar ve bir iki yer cift kat sünger yapıstırma fln dedi (sessiz olsun diye)
    4-Balatalar
    6-bujiler

bi saydı heryeri değişiyor ama iyi niyetle söylemiştir eminim sırf kaliteli sürüş için

Motor 2005 model 06-2009 trafik çıkışlı
    Ve tabi ekledi bunlar olmasa da motosiklet yürür ama kaliteli sürüş için gerekli dedi

iki gün uğramadık foruma gerilla savgaşı yapmaya başlamışsınız. Bu forumda butür kavgalar fazla olmaz En son ben forumu terketmiştim ısrarlara dayanamayıp tekrar yazmaya başladım.

arkadaşın masraflarına değineyim diyorum ben.;

şasede 55 lira tutacak işçilik neymiş onu pek anlamadım.

Honda titan ve yamaha ybr balataları uymakta lakin set fiyatı 35-40 TL

ben uzunca bir süre orijinal fren balatalarıyla gittim herhangi bir sıkıntı olmadı.

Zincirin şaseye değmesinin sebebi değdiği yerdeki kauçuk muhafazanın düşmüş olmasıdır. oringsiz 50 Oringli 130 Tl civarındaydı sanırım.

plastik çantaların sökülüp yerine derilerinin takılması hem göze hoş hemde kullanılırlığı arttırıyor.

Bujiler NGK CR7HSA alırsın çifti 15 TL tutar.

Yağ olarak Eğer izmir gibi sıcak bir memleketteysen Castrol ACTEVO 20W40 almanı öneririm.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı tt1978 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün deneme yaptım sorun aynen devam ediyor ,Osbourne'nun Teşhisi doğru çıktı.Yarın servise götüreceğim , Uzun bir işlem'midir bu ? kaç saatimi alır bilgisi olan ?
    Ben motoru 1 gün bırakmak zorunda kalmıştım..Ama usta sabahtan başlarsa akşama kadar bitirir işi..
    Tam başında olmadığım için ne kadr sürdü hatırlamıyorum malesef..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı FEROTEP.EKO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sadece güllüyorum neden çünkü bilgi nedir bilgi bi insana verilen en güzel şeydir bakıyorum burda dün üye olmuş arkadaşlar diyorum daha saygı nedir bilmiyor ve benim yapmış oldugum sadece yaptıgım işlemlerdi ve tekrar söyleyim ben bu motoru 350 cc yaptım ama hesap işi değil bilgi işidir burda bu uğraşlarım emeklerim bu şekilde saygı görecekse resim falan koymam yoksa yorum düzgün bişeyle yazılır sen çok motor sökmüşsün bana ne arkadaşım senin bilgin kendine burda yazıcak san düzün yaz yoksa ayrıl adamım susuyorum üstüme geliyorsunuz yerinde olun ama usulünce neyse gerçi bunada bişeyler bulursunuz gine bişeyler konuyu kapatmaya çalışıyorum yok kaçıyor yok bilmem ne çocuk olmayın saygı gösterin biyerde gezilerde görüşürüz yüzyüze ama karışımda burda yazdıgın gibi bana konuşamazsın bunu şimdi tekrar yazıyorum bu konuyu burda kapatıyorum diyorum yok kapatamazsın diye beni tetikliyorsunuz arkadaşlar ben mct pistonunu özel ollarak piyasada yok bu piston tek pistonun ölçüsü 119 cc dir iki silindir toplamı 238 cc yapar

şimdi bu pistonlar 51 geliyorsa 52 büyüdü diyelim 119, tek silindir geliyorsu 52 olunca 121 olur zaten rutsatlarınıza bakın 238 cc yazar yani silindirde oynama şansımız artıyor zaten böyle bişey yapmasam neden yazıyım bura ve kendimi neden güdüreyim inanmayan arkadaşlara gelsinler motoru sökeyim ve göstereyim ben motor kullanıcısıyım hemde ben mekanikerim duymayan arkadaşlar bilsin bana sakın matamatik çözer gibi bana yok 5+ıuoery yazıpta atmayın.
    tamam kardeşim anladım ben seni...seninle polemiğe girdiğim için kendimden utandım hele şu yazdıklarından sonra bişey bilmediğini ve forumda yazanlar nasıl olsa bilmiyor diye bişeyler sallamaya çalıştığını ve çuvallayınca ne yapacağını şaşırdığını anlamış bulunmaktayım....ne silindiri nede pistonları sökülmüş halde görmemişsin daha fazla batma...

Motosikleti
    Trafik Hayattır.....

Motosikleti
    Var
    Alıntı erhdec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam neyi yapmış anlamadım?

Eğer çelik jantı diyorsan Türkiye'de tek falan değil..Sallamış arkadaşımız..
    Orjinal mct çelik jantlarını herhangi bir yetkili serviste taktırabilirsiniz..

Uğur'un sitesinde yazan çelik jantların parça kodlarını fiyatlarını aşağıya yazdım:

SA15.01X08.290 ON JANT - CELIK (3.00X18") 141,13 TL
    SA15.02X08.290 ARKA JANT - CELIK (2.75X15") 200,23 TL

Alıntı erhdec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakikaten çelik jant güzel olmuş. bende ilk fırsatta çelik jant taktıracağım. telli janta ayar oluyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:37 ----------

Bu arada arkadaşlar sormak istediğim bir şey var. geçen gün bür arkadaşın honda motorunu çalmışlar. mersin i bilen varmı bilmiyorum ama forum mağazası var. önünden çalmışlar. kilitli falanmış. arkadaş anlattı da baya ayar oldum. arkanı dönmeye gelmiyormuş. çok kısa bir zamanda yürütüyorlarmış. polise gitmiş, polis üstüne bir bardak su iç demiş. tonlarca motor çalınıyormuş her gün. arkadaş illaha gpr (uydu takip) taktır, kilit milit hikaye diyor. o da 500 tl gibi bir maliyeti varmış. o da beni aşar. fakat düşünmüyorda değilim. 3000 tl lik motor. içim gider vallaha. Bizim şirketinde 2 tane motorunu çaldılar geçen sene. yine mersin de. motorun biri 6 ay sonra mardin nusaybinden çıktı. motor pert. diğeri halen kayıp. makasla kesilemeyen kilit veya farklı bir güvenlik fikri olan varsa palaşırsa sevinirim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:51 ----------

bu arada erdech kardeş yanlışlıkla alıntı yapmışım özür.

Motosikleti
    şimdilik yamaha nouvo...
    arkadaşlar 250mct sorunlu bir motormudur???
    kronik sorunları varmıdır???
    tamircilerle fazla haşır neşir olurmuyum???
    100 km yolda problem çıkartırmı???
    ...

Motosikleti
    Var
    Alıntı ajdar1234 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 250mct sorunlu bir motormudur???
    kronik sorunları varmıdır???
    tamircilerle fazla haşır neşir olurmuyum???
    100 km yolda problem çıkartırmı???
    ...
    .....................

Motosikleti
    Var
    Arkadaşlar, bugün itibariyle serviste o an için Castrol bulunamamasından mütevellit, sadece motosiklet motoru için yağ üreten bir firma olan Lubco marka (10w40) yağ koydum motora..
    Castrol ile birebir örtüşüyor performans değerleri..
    İlk 15 km de anlamadım bir fark ama bakalım deneyimlerimi yazacağım..

Bir modifikasyon olarak Cuma günü Sirkeci'den 25 TL'ye yuvarlak ayna ve 40 TL'ye ARMODE marka arka çanta almıştım..Aynaların çok seksi durduğunu düşünüyorum

Son halini, havalar iyi gider ise (yani güneş çıkarsa) fotoğraflar ve atarım buraya

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bugün itibariyle serviste o an için Castrol bulunamamasından mütevellit, sadece motosiklet motoru için yağ üreten bir firma olan Lubco marka (10w40) yağ koydum motora..
    Castrol ile birebir örtüşüyor performans değerleri..
    İlk 15 km de anlamadım bir fark ama bakalım deneyimlerimi yazacağım..

Bir modifikasyon olarak Cuma günü Sirkeci'den 25 TL'ye yuvarlak ayna ve 40 TL'ye ARMODE marka arka çanta almıştım..Aynaların çok seksi durduğunu düşünüyorum

Son halini, havalar iyi gider ise (yani güneş çıkarsa) fotoğraflar ve atarım buraya
    Ben kullanıyorum engin abi ama bana göre castrol daha iyi lubco'da yağ çabuk inceliyor subaplardan daha çok ses geliyor...

aynaların resimlerini bekliyorum bende alıcam çünki benimkiler çok kötü 100km hızdan sonra yerinde durmuyor aynalar...

[QUOTE=mahoni38;1979220]arkadaslar bu gün bir tane mct 250 aldım ikinci el 800 km de tamirciye gittim zincir gevsemesi vardı. MCT güzel olsun istiyorsan dedi basladı bir sürüü sey saydı. tabi ben fransız olaya öyle dinledim. Sizce güvenlik ve uzun kullanım için neler değişmeli?
    4-Balatalar
    6-bujiler

tamirci yuruyen aksam adına hıc bır sey soylememıs?
    ek olarak teker rulmanları,fren hıdrolık hortumu ıc kısmı celık kaplı olan ve pıyasada daha kalıtelı mct'ye uyan debrıyaj,gaz telı v.b mevcut
    mumkunse bellı bır km sonunda zıncırını kalıtelı bır zıncırle degıstır,senede iki kere zincir ayarı yaparsan zincirin sasiyi eritmesi gibi bir sorun olmaz

saygılar

bu arada mct'nin jant teli kırma sorunu vardır,biraz daha kalın tel taktırabılırsın

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Simdi motoru bagajda izmirden kayseriye getirdim değo üstü bir yerin noyasını kavlatmısım2 cm canım ona sıkıldı kayseride bir mondial bayine geldim 1000 km bakımı oldugunu söyledi daha 500 km de bir bakım yapılmıştı. böyle zırt bırt bakımı var mı? birde hangi servsie gitsem yağ değiştirelim diyo her sorunun kaynagı yag mı ? motor 1100km de kafa 1 tl ilk motorumda servisim cook iyiydi 10.000 km geldim sadece 1 kez 40 tl para ödedim bakımiçin mondial de masallah iyi ki yaygın servis agi ile ucuz parça diye aldım :S of of

muratboyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rs200
    mahoni38 merhaba ben de kayserideyim.ararsan her konuda yardımcı olabilirim.özelden msj atabilirsin. servis aslında sağlıklı olanı söylemiş 500 km den sonra 1000 de yağ değiştirmen rodajda olan motorun ortaya çıkarttığı ve yağ içinde bulunan çapakların motora zarar vermemesi açısından iyidir.

Motosikleti
    tanısmak isterim tabi hocam size bir pm atarım.Yok tabi ki yağ değişsin ama zorunlu bakım var mı 1.000 de http://www.mondialmotor.com.tr/BILGI...-Bakimlar.html
    e göre 2.000 de var yağ demişme noktasında 900KM civari idi 20 50 apex(di galiba) 2 lt(yaklasık 1.7) yağ konuldu (40 tl ödedim).
    Hayır garantı dısı kalmaması için 1.000 de 60 tl masraf cıkacak kadar bir bakım var mıdır? cünki bir tamirciye sordum 2.000 de simdi senin bakım dedi (500 de bakımyaptırdım dedim) bir arkadasta yağ değiştirdim demem rağmen 1.000 km de zorunlu bakım var dedi simdi durum nedir?

mondial in sitesine göre 2.000 km de bakımım. Of of scootere geri dönmek istiyorum

Motosikleti
    Var
    tanısmak isterim tabi hocam size bir pm atarım.Yok tabi ki yağ değişsin ama zorunlu bakım var mı 1.000 de http://www.mondialmotor.com.tr/BILGI...-Bakimlar.html
    e göre 2.000 de var yağ demişme noktasında 900KM civari idi 20 50 apex(di galiba) 2 lt(yaklasık 1.7) yağ konuldu (40 tl ödedim).
    Hayır garantı dısı kalmaması için 1.000 de 60 tl masraf cıkacak kadar bir bakım var mıdır? cünki bir tamirciye sordum 2.000 de simdi senin bakım dedi (500 de bakımyaptırdım dedim) bir arkadasta yağ değiştirdim demem rağmen 1.000 km de zorunlu bakım var dedi simdi durum nedir?

mondial in sitesine göre 2.000 km de bakımım. Of of scootere geri dönmek istiyorum
    Bakımların 1000 km ya da 2000 km de yapılmasına bu kadar takılmana gerek yok..
    Kitapçığı yok mu bu motorun?
    Kitapçık yoksa motorda zaten garanti vs. kabul edilmez..Yok eğer kitapçığın varsa orada yağ değeri oalrak 10w40 koyun diyor sen 20w50 koydurmuşsun..

İşin bakım kısmının aslı şudur:
    - İlk 500-1000 arasında ilk yağ değişimi ve orasının burasının sıkılması, filtrelerin temizliği, civataların sıkılması vs.

Sonra 2000 de bir daha gidip yağ değişimi filtre temizlikleri ve civatalar..
    daha sonra her 2000 de gidip yağ değişimi temelli ıvır zıvır bakımları yapılıyor..

Bunun scooterı özlemekle ne ilgisi var anlamadım? Scooter da olsa vitesli de olsa bakım süreleri ve kmleri aynıdır.
    Panik halindeymişsin gibime geldi
    Bir sakinleş önce ve el kitapçığını okumaya başla..
    Orada herşey ayrıntılarıyla yazıyor..El kitapçığın yoksa Uğur'a telefon aç sana posta ile gönderirler..

Motosikleti
    scooteri özlememin sebebi. lüksmüş benim asya as125T jant mili ayarı yoktu jant mili ayarı için ertesi gün saat 2 ye randevu veren yoktu (celik cant ve tubleks ti kerata).
    biraz alişamamnın galiyanı aslında. kitapcığım var ama aklıma okumak gelmemişti ne garip tsk ederim. kitapcıkta sonraki bakım olarak 2.000 yazıyor sagolun. ya en cok bana koyan ben bir servis bulayım uzun sure onla çalışayım istedikçe kazıklanmaya calısıldığımı hissediyorum.Yardımlarınız için tskler 2 mil kırılmıs miller de gevsemiş fln yarın saat 2 de randevum var inş gidip yaptırcam. simdi okumaya baslıyorum.

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    motorda değiştirdiğin yağın ücretini hesaplama bence , motor sıfırsa (ve çok titiz biriysen) 200 km de de yağ değişir . uzun ömürlü olması açısından iyidir .
    ::pala::

Motosikleti
    hocam simdi jant tellerinin kalını ile değişcek tahmini ne kadar tutar fikriniz var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler