Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı mesut__turul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şunun farkına vardım ki bu konuda yazan mctci arkadaşların hepsi mct konusunda uzman olmuş çünkü artık mct den bahsetmek bizi açmıyor... türk dili falan kopmuşuz gene polemikte akedemisyen arkadaşın cv sini yayınlamasını biraz tasvip etmesemde cv sini görünce kendisini takdir etmeden de olmaz diye düşündüm, alnı boşuna açılmamış ........
    neyse haftaya motorum 304cc oluyor inşallah en az 5 beygir artış bekliyorum bakalım ne olacak ....
    Rektefeyi geniş mi açtırdın usta?
    304cc işini ayrıntılı fotolu yayınlaman mümkünse memnun oluruz valla..
    Sen turboyu sökmüştün değil mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rektefeyi geniş mi açtırdın usta?
    304cc işini ayrıntılı fotolu yayınlaman mümkünse memnun oluruz valla..
    Sen turboyu sökmüştün değil mi?
    bi daha taktım ama çok hassas meretler ya ... kitlettim bu seferde turboyu başlarım turbosuna dedim söktüm gene silindirde pay var 57 piston takıcam 2 tane. orijinaller 53 yanma odası zaten daraltılmıştı ama biraz daha daraltmayı düşünüyorum..açığa çıkan enerjiyi hesaplarsak 298 ile 304cc arasında bir şey olacak bu da 3,5 ila 5 beygir gibi bişey...tahmini konuşuyorum tabi bende merak ediyorum.......

bi daha taktım ama çok hassas meretler ya ... kitlettim bu seferde turboyu başlarım turbosuna dedim söktüm gene silindirde pay var 57 piston takıcam 2 tane. orijinaller 53 yanma odası zaten daraltılmıştı ama biraz daha daraltmayı düşünüyorum..açığa çıkan enerjiyi hesaplarsak 298 ile 304cc arasında bir şey olacak bu da 3,5 ila 5 beygir gibi bişey...tahmini konuşuyorum tabi bende merak ediyorum.......
    kardeşim bende modialimi 350 cc yaptım pistonlar değişti beygir artışı ve virajlarda patinaj çekiyor..

onun içinde arkaya küçük dişli taktım patinaji alması için

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    Merhaba ;

350 cc yi blok çapı kaldırıyor mu ? Bloğun dayanıklılığı tehlikeli seviyede azalmıştır diye düşünüyorum . Çok merak ettim biraz bilgi alabilirmiyim ? Mecbur mu kaldınız bu kadar büyütmeye yoksa isteyerek mi büyüttünüz bu çapa ? Makina kaç km de ?

CTRL

Motosikleti
    Asya 150 cc T1
    Mondial yazısı tırnakla sökülüyor..
    Yan kapaklardaki yazıları elinizle ya da falçatanın ucuyla çok hafif kazıyarak sökebilirsin..
    Ama kapaklardaki yazılar sökülünce altında izi kalıyor, o kaçınılmaz..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:31 ----------

Bu mu düzgün kullanım?
    Motosikleti düzgün yazmaktan önce Türkçe'yi düzgün kullanmaktan bahsetsek daha doğru olmaz mı?
    Cep telefonunda Türkçe'de karakterler olan ı,u,o,u kullanıldığında karakter sayısı artar, oysa ki sen mesajında ikisini de karışık kullanıyorsun..Bu ne olacak peki?

Hayır benim için rahatsızlık verici hiçbir bir durum yok ama kendi yazdıklarınla mütemadiyyen çelişiyorsun, sonra da üstü kapalı suçu bize atıyorsun..

cevap atmıcaktım ama hala konuyu yersız sekılde uzattıgın ıcın bı cevap vermek ıstedım pc mın yurt dısından gelmesı ve ısım geregı cok fazla bıze ozgu harflerı kullanmıyorum farkettıysen. yazım hatalarım dısında hıc hıc yabancı kelımelere ozenıpte farklı yazmaya calıstıgım yoktur goruldugu uzere. ayrıca sende kı bu ofkeyı cozemedım gururunu ıncıtcek bı laf mı soledım anlayamadım ben kusura bakmayın dıye mesaj atıyorum senın tavrına bakarmısın ogretmen demıslerdı senın ıcın uzuldum ogrencılerıne bu sekılde davranıyorsan onlara da cocuklar okuldan egıtımden sogur bence.

telden gırdıgımde tamamen ıng karakterlerı kullanıyorum hatta bazen seslı harflerı kullanmıyorum bıle ogretmenım. karekter sayısı artmasın dıye

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı FEROTEP.EKO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bende modialimi 350 cc yaptım pistonlar değişti beygir artışı ve virajlarda patinaj çekiyor..

onun içinde arkaya küçük dişli taktım patinaji alması için
    dostum 350cc yapabilmen için 63mm piston bulman lazım piyasada yok,hadi buldun diyelim silindirler değişmesi gerekir çünkü silindir çapı zaten 62,hadi silindir uydurdun diyelim etek yatağını genişleymen lazım çünkü bulduğunu varsaydığımız silindir oraya girmez, hadi büyülttün diyelim bu seferde saplamaların yataklarını keser atarsın saplamasız zaten silindir olmaz......
    bence destekli sallamışsın.. gerçekten yaptıysan nasıl olduğunuda öğrenmek isterim tabi.........
    saygılar !

Motosikleti
    Var
    Barış, benimkini hatırlıyorsan eğer, sizin orada farklı tipte koruma demiri var mı?
    Varsa kaç paradır ve çeşitleri varmıdır?
    Benimkinde karıncalanmalar başladı çok canımı sıkıyor..Bu haftasonu metylan ile girişeceğim bakalım çıkartacak mı? Ama bu kadar çabuk paslanan bir şeyi de istemiyorum..
    Bir de zaman ayarlarsam gelip hem koruma demirini hem de şu sisleri asıl farın yanına aldıralım yav hiç memnun değilim böyle çok aşağıda kalıyor..Hata ettim koruma demirine taktırmakla

Motosikleti
    Honda İntegra
    Barış, benimkini hatırlıyorsan eğer, sizin orada farklı tipte koruma demiri var mı?
    Varsa kaç paradır ve çeşitleri varmıdır?
    Benimkinde karıncalanmalar başladı çok canımı sıkıyor..Bu haftasonu metylan ile girişeceğim bakalım çıkartacak mı? Ama bu kadar çabuk paslanan bir şeyi de istemiyorum..
    Bir de zaman ayarlarsam gelip hem koruma demirini hem de şu sisleri asıl farın yanına aldıralım yav hiç memnun değilim böyle çok aşağıda kalıyor..Hata ettim koruma demirine taktırmakla
    benim motor gibi olacak desene farlar önde olunca bence estetik açıdan daha güzel bir görüntü çıkıyor ve daha işlevsel oluyor.
    Bir yumruktan daha serttir bir kadının sözleri ;
    Biri dişlerini döker digeri düşlerini .....

Motosikleti
    Var
    Alıntı bakoyoko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor gibi olacak desene farlar önde olunca bence estetik açıdan daha güzel bir görüntü çıkıyor ve daha işlevsel oluyor.
    Aslında aşağıdan ışığı asfalta yatay olarak verince direk önünden itibaren ışıl ışıl aydınlatıyor yolu ama aşağıda olunca yağmur ve çamura çok maruz kalıyor ve sanırım titreşimden dolayı lamba patlatıyor sürekli..
    Dün gene soldaki sisin lambası patladı yolda..

Ama dediğin gibi farın yanına olduğunda da hoş görünüyor

Motosikleti
    Bmw F650
    Aslında aşağıdan ışığı asfalta yatay olarak verince direk önünden itibaren ışıl ışıl aydınlatıyor yolu ama aşağıda olunca yağmur ve çamura çok maruz kalıyor ve sanırım titreşimden dolayı lamba patlatıyor sürekli..
    Dün gene soldaki sisin lambası patladı yolda..

Ama dediğin gibi farın yanına olduğunda da hoş görünüyor
    benimkiler çok güzel duruyorlar engin abi

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin sisler koruma demrinin üzerinde mi?
    Bir yumruktan daha serttir bir kadının sözleri ;
    Biri dişlerini döker digeri düşlerini .....

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee kim taktı
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı bakoyoko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin sisler koruma demrinin üzerinde mi?
    Hayir farin yaninda takili...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:26 ----------

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee kim taktı
    tekrardan ellerine saglik guzel oldu sisler oraya

eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    slm arkadaşlar mct nın sesını bıraz daha gur yapmanın bı yolu varmıdır egzosu cok hırpalamadan nasıl yapabılırız ??????

Motosikleti
    Alıntı eyüb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar mct nın sesını bıraz daha gur yapmanın bı yolu varmıdır egzosu cok hırpalamadan nasıl yapabılırız ??????
    Açıkcası en gür sesi benim çıkardığımı düşünmekteyim. sesini bidaha ekleyebilirim istersen.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkcası en gür sesi benim çıkardığımı düşünmekteyim. sesini bidaha ekleyebilirim istersen.
    kesinlikle ben ve engin abi (osbourne) bizzat denedik

Motosikleti
    muayeneden sonra sanki daha gür çıkıyor :D bir ara hava filtresi yerinden çıkmış o zaman ben bile korkuyordum sesinden :d

Motosikleti
    Bmw F650
    neden abi muayeneden sonra ne degisti

dostum 350cc yapabilmen için 63mm piston bulman lazım piyasada yok,hadi buldun diyelim silindirler değişmesi gerekir çünkü silindir çapı zaten 62,hadi silindir uydurdun diyelim etek yatağını genişleymen lazım çünkü bulduğunu varsaydığımız silindir oraya girmez, hadi büyülttün diyelim bu seferde saplamaların yataklarını keser atarsın saplamasız zaten silindir olmaz......
    bence destekli sallamışsın.. gerçekten yaptıysan nasıl olduğunuda öğrenmek isterim tabi.........
    saygılar !
    kardeşim pistonu özel ollarak döktürdüm bende biliyorum ben bu işin içinde büyüdüm ben piston çaplarını ne tehlikesi varmı yokmu yaparsam ne olur diye çok düşümdüm araştırdım.yani anlıcağın gibi bizim'ki lafta değil el emeğiyle gösteririz ünerimizi kardeşim haa bide pistonlar nerde döktürdüm
    gazehantepte özel çünkü piyasada bu piston pimi tutacak piston yok (saygılar)

Motosikleti
    Var
    Barış fuara ne günü geliyon sen? cellatım sen ne zaman geliyon? Görüşelim oralarda..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler