Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    sanırım kış ayı olmasından dolayı boş vitese geçmek istemiyor macit . ya bir yada 2 ye geçiyor . boşa geçirmek için 5-10 kere deneme yapmam lazım . ayrıca baya sert vites geçişleri . ne yapmalıyım ? bir an önce havala ısınsa özledim motora binmeyi ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı CTRLALTDEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım kış ayı olmasından dolayı boş vitese geçmek istemiyor macit . ya bir yada 2 ye geçiyor . boşa geçirmek için 5-10 kere deneme yapmam lazım . ayrıca baya sert vites geçişleri . ne yapmalıyım ? bir an önce havala ısınsa özledim motora binmeyi ...
    düşük hızda ya da dururken 2 den 1 e geçme performansı nasıl? sert ise debriyajı ayarında sıkıntı var demektir. bazsende vites pedalındaki burçların boşluğu vermesinden ötürü geçme sorunu olabiliyor.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşük hızda ya da dururken 2 den 1 e geçme performansı nasıl? sert ise debriyajı ayarında sıkıntı var demektir. bazsende vites pedalındaki burçların boşluğu vermesinden ötürü geçme sorunu olabiliyor.
    belkide debriyaj ayarı bozuldu . 2 den 1 e geçiyor ama yani baya basmam lazım . birde mesela kalkışta 1 e takarken hafif hopluyor , sanırım senin dediğin gibi debriyaj tam ayırmıyor . kar buz kalkarsa yollardan bi ayara gideyim servise .

saol arkadaşım verdiğin bilgiler için memnunum motorumdan daha 450kmde zaten sadece önceden bazı şeyleri bilmekte fayda var=) yazın kısmetse bi bodrum antalya yapcam istanbuldan yollarda kalmayalım birde debriyaj fren tel, değiştirmeyi oğrendikmi tamam bin git=)

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Alıntı CTRLALTDEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belkide debriyaj ayarı bozuldu . 2 den 1 e geçiyor ama yani baya basmam lazım . birde mesela kalkışta 1 e takarken hafif hopluyor , sanırım senin dediğin gibi debriyaj tam ayırmıyor . kar buz kalkarsa yollardan bi ayara gideyim servise .
    Kalkıştaki 1'e takarkenki hoplaması motorunun ve debriyajının iyi olduğunu gösterir. Bütün motosikletler yapar bunu. Benim motorum da soğukken 1'den 2'ye geçerken başlarda bayağı zorluyor ama ısındıktan sonra sorun yok. Havaların soğukluğu ile ilgili.

Motosikleti
    Honda İntegra
    arkdaslar bu nedir ya boyle gülmekten bir hal oldum ya

Bir yumruktan daha serttir bir kadının sözleri ;
    Biri dişlerini döker digeri düşlerini .....

slm osbourne mct hakkında sana danışmamı tavsiye ettiler özelden msj attım gelmedi sanırım ben motoru sıfır alıcam yapmam gerekenleri söleyebilrimisin acaba yani önlemeleri???

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı JORDAN23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm osbourne mct hakkında sana danışmamı tavsiye ettiler özelden msj attım gelmedi sanırım ben motoru sıfır alıcam yapmam gerekenleri söleyebilrimisin acaba yani önlemeleri???
    Selam, gelmedi özel mesaj..Madem referans verildim ayrıntılı yazayım hepsini

Benim motorumda bugüne kadar yaptığım iyileştirmeler;

- Kesinlikle ilk aldığım anda motor yağını değiştirdim..Castrol Power1 10w40 ile..(Şart)
    - Bujileri ilk anda değiştirdim..NGK marka ile..
    - Debriyaj ve gaz tellerini yağladım..Paslanıp kopmaya karşı..(Şart bu da)
    - Zincirin geçtiği bir yerde plastiğe sürterek ses yapma sorunu vardı..O plastik parçayı düzelttirdim..(Bunu anlatmam biraz zor ama ustalar biliyor)
    - Jant tellerini komple çıkartıp daha kalın olanlarıyla değiştirdim..(Kesinlikle şart bu değişiklik)
    - Arka lastiği değiştirdim..(Yenisi çok fark ediyor yol tutuşunda)
    - Koruma demiri taktırdım..(İmkanın varsa kesinlikle taktırmanı öneririm..(50-60 TL)

Bu yukarıda yazdıklarım kendi görüşüme göre ilk anda yapılması elzem olan değişiklikler..

- Bunlar haricinde, yan çantaları söküp deri ile değiştirdim, öne sosis çanta taktırdım görüntüsü 10 puan arttı bence
    - 4'lü flaşör taktırdım, bence gerekli..Çok cüzi bir miktar ücretle taktırabilirsin sende..
    - Sis farı taktırdım iki tane ve orjinal lambasını beyaz ve daha yüksek wattlı olan bir lambayla değiştirdim..Bu son iki değişiklik gece sürüş güvenliğini kesinlikle arttırıyor..(Şart diyebilirim hatta)
    - Tüm bu elektriksel modifikasyonları tek akünün kaldırması mümkün olmadığı için ikinci bir akü daha taktım motora..Yani şu anda sağ çantanın içinde ekstra bir akü daha var..
    - Havalı korna taktım, 130 db e yakın ses veriyor ve sürüş güvenliğini arttırdığını düşünüyorum..
    - Arka dişliyi 2 diş küçük olanıyla değiştirdim..Son hızda 5 km/sa'lik bir artış oldu, motorda titreşim neredeyse %80 azaldı..

Tüm bunlar haricinde motoru ilk aldığın yerde kesinlikle ve kesinlikle başında durararak tüm somunlarını sıktır ustaya..(Bu en önemli nokta)
    Özellikle sağ tarafta bir şasi saplaması var ona önem ver..Grenaj vidaları hariç diğer gördüğün tim vidaları gücün yettiğince sık..Grenaj bağlantı vidalarını deli gibi sıkarsan çatlar plastikler..

Son olarak motorunu SEVPA'dan alırsan (www.sevpa.net) oradaki İsmet ustaya ben kefilim Bu işin piridir..

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam, gelmedi özel mesaj..Madem referans verildim ayrıntılı yazayım hepsini

Benim motorumda bugüne kadar yaptığım iyileştirmeler;

- Kesinlikle ilk aldığım anda motor yağını değiştirdim..Castrol Power1 10w40 ile..(Şart)
    - Bujileri ilk anda değiştirdim..NGK marka ile..
    - Debriyaj ve gaz tellerini yağladım..Paslanıp kopmaya karşı..(Şart bu da)
    - Zincirin geçtiği bir yerde plastiğe sürterek ses yapma sorunu vardı..O plastik parçayı düzelttirdim..(Bunu anlatmam biraz zor ama ustalar biliyor)
    - Jant tellerini komple çıkartıp daha kalın olanlarıyla değiştirdim..(Kesinlikle şart bu değişiklik)
    - Arka lastiği değiştirdim..(Yenisi çok fark ediyor yol tutuşunda)
    - Koruma demiri taktırdım..(İmkanın varsa kesinlikle taktırmanı öneririm..(50-60 TL)

Bu yukarıda yazdıklarım kendi görüşüme göre ilk anda yapılması elzem olan değişiklikler..

- Bunlar haricinde, yan çantaları söküp deri ile değiştirdim, öne sosis çanta taktırdım görüntüsü 10 puan arttı bence
    - 4'lü flaşör taktırdım, bence gerekli..Çok cüzi bir miktar ücretle taktırabilirsin sende..
    - Sis farı taktırdım iki tane ve orjinal lambasını beyaz ve daha yüksek wattlı olan bir lambayla değiştirdim..Bu son iki değişiklik gece sürüş güvenliğini kesinlikle arttırıyor..(Şart diyebilirim hatta)
    - Tüm bu elektriksel modifikasyonları tek akünün kaldırması mümkün olmadığı için ikinci bir akü daha taktım motora..Yani şu anda sağ çantanın içinde ekstra bir akü daha var..
    - Havalı korna taktım, 130 db e yakın ses veriyor ve sürüş güvenliğini arttırdığını düşünüyorum..
    - Arka dişliyi 2 diş küçük olanıyla değiştirdim..Son hızda 5 km/sa'lik bir artış oldu, motorda titreşim neredeyse %80 azaldı..

Tüm bunlar haricinde motoru ilk aldığın yerde kesinlikle ve kesinlikle başında durararak tüm somunlarını sıktır ustaya..(Bu en önemli nokta)
    Özellikle sağ tarafta bir şasi saplaması var ona önem ver..Grenaj vidaları hariç diğer gördüğün tim vidaları gücün yettiğince sık..Grenaj bağlantı vidalarını deli gibi sıkarsan çatlar plastikler..

Son olarak motorunu SEVPA'dan alırsan (www.sevpa.net) oradaki İsmet ustaya ben kefilim Bu işin piridir..
    harikasın abi döktürmüşsün yine

kwsk-boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r repsol
    Alıntı bakoyoko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaslar bu nedir ya boyle gülmekten bir hal oldum ya

bu ne ya böyle en az 5 kere okudum güle güle bir oldum. herşeyi normalmiş gibi bide evden çıktığında nereye gideceğini unutan adama ben nasıl canımı emanet ettim diyo Allahtan kötü bişe olmamış.

mtn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geleceğim zaman burada duyuracağım. Karşılama komitesi isterim İzmirden geçerken yapmışlardı acayip hoş oluyor
    karşılama komitesi kolay...sana yatacak yer ve yiyecek vericem tabiki sende mct üstadı olarak benim motoru test edicen

osbourne cok teşekkür ederim tekrar rahatsız edebilrim seni

Motosikleti
    Alıntı mtn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karşılama komitesi kolay...sana yatacak yer ve yiyecek vericem tabiki sende mct üstadı olarak benim motoru test edicen
    bu işlemi tatil dönüşü yapak ozaman
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Var
    Huuu öldünüz mü?
    3 gündür kimse motorunu dışarıya çıkartmıyor galiba?

Havalarda nanemolla gidiyor buralarda..Şöyle bir haftasonu açsa da dolansam azıcık..

Motosikleti
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Huuu öldünüz mü?
    3 gündür kimse motorunu dışarıya çıkartmıyor galiba?

Havalarda nanemolla gidiyor buralarda..Şöyle bir haftasonu açsa da dolansam azıcık..
    Valla kardeş ben Erzurum Palandöken'deyim. iş amaçlı geldim. yarın döneceğim. 3 gündür iş güç anca fırsat buldum nete

burada hava çok güzel.

cok yakında bi mct kullanıcısı
    olucam

Buda benim mct resimlerim modifiyeli tabiki resimler gelsin.

Motosikleti
    Var
    Alıntı JORDAN23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok yakında bi mct kullanıcısı
    olucam
    Karar verdin demek..
    Hadi bakalım hayırlısı olsun..En kısa zamanda fotoları atarsın buraya..

Alıntı FEROTEP.EKO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo güzel görünüyor..
    Koruma demirinde hoşmuş..Kaça aldın acaba?
    Egsozları da merak ettim..
    Bir de ayaklıkları öne mi aldırdın sen?

Değişik açılardan çekilmiş bir kaç foto daha bekliyoruz?

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı FEROTEP.EKO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok güzel görünüyor gerçekten kazasız belasız sürüşler... egzozu merak ettım nasıl bir ses'e sahip ve fiyatı nedir?

Motorsikletin tamamen bütün işçiligi bana hayit sattılık bölümüne girim yapılanlar akında ordan bakabilirsiniz.

Eski haline bakan inanmakta zorlanıyor..........

Üstündeki eksozlar Wmax 1200 yamaha'dan söküp taktım harika bir sesi var..

Koruma barı kromdan yapma kendi tasarımım

GASTROL EN GÜZEL MOTOR YARIŞMASINA GİRİP BANA OY VEREBİLİRSİNİZ

www.enguzelmotosiklet.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler