Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    Sevgili arkadaşlar depo altındaki yazılar için ben çözüm olarak şöyle bir öneride bulunacağım. Oto yedek parçacılarında yada aksesuarcılarında metal renkli ama plastikten hammadde stikırlar satılıyor hani bizim depolardaki mondial yazısı tarzında ben 2 tane çok iyi model aldım ve sağ sol taraf taktım harika oldu ve sanki motordan bir parça gibi durdu yakında fotosunuda ayarlarım

Hakanz kardeşimede mutluluklar diliyorum allah analı babalı büyütsün

Ayrıca kasko konusuda çok önemli ama sigorta şirketleri poliçelerinde o kadar az teminat veriyorlarki bazen hiç yapma daha iyi allah korusun çok büyük bir kaza olmadıkça bu makinalar zaten 1000 ytl den daha az biğr fiyata toplanır bence motosikleti sigorta yapmak yerine kendimizi sağlık sigortasına kaydettirmek daha mantıklı....

Ve lastikler hakkında hiç yorum alamadım teessüf edirem.

İlginç bir not topicte galiba sadece 6 kişi yazışıyor.....
    ...tın tın giderim abi....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    İlginç bir not topicte galiba sadece 6 kişi yazışıyor
    Böylesi daha iyi metemen. Belki az kişi yazışıyor ama öz yazışıyor. Birsürü insan okuyup faydalanıyor. Ben bile 250 MCT sahibi olmadığım halde yazılanları zevkle takip ediyorum.Devam arkadaşlar

Bizim regal başlığında herkes yazıyorda ne oluyor, forum anababa günü oldu. Gerçek sorular soranlar arada kaybolup gidiyor.

kkhakankk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    bana da öyle geliyo sanki harbiden 6 kişiyiz.
    1. neyse arkdaşlar dün bi motorcuya ugradım bişey sormak için biz farketmiyoz ama adam biner binmez fark etti sincirlerden gazı bırakınca ses geliyo dedi sonra ben bindim harbiden öyle sizde aynı sorun var mı. cözumde yugoslav zincirler varmiş onlar böyle ses yapmıyomuş
    2. metemen ben yazılardan bahsetmıyorum onları cıkardım zaten ben depo kapaganın etrafında buyuk bı yapışkan varya ondan bahsedıyorum. ama ben ona yapıcamı bılıyom. havalar bıraz daha ısınsın oraya sedefli beyaz boya attırıcam hatta camurluklarada yaptırıcam ama temmuz bası gibi olur.
    3. ben kasko yaptırdım ama alıpta hıc okumadım bı ara okuyim okadar para verıyoz nolur nolmaz cok sagol hakanz (bu arada allah analı babalı buyutsun cok sevındım valla )

choppersile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    [QUOTE=metemen] Ve lastikler hakkında hiç yorum alamadım teessüf edirem.

Metemen,

Ben güneşli hava motorcusuyum.Dolayısıyla bu hava koşullarında kuru yolda performans ile ilgili hiç bir şikayetim olmadı.Ancak malum Çin malı oluşu sebebiyle çok fazla güvenmenide önermiyorum...
    ŞAMPİYON FENERBAHÇE...MONDİAL 150 ZAT...

Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    arkadaşlar bu benım yılan dedım ben koyarsam belkı diğer arkadaşlarda koyar hadi arkadaşlar sizin motrlarıda görelım [IMG][/IMG]

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    ya çünkü neden lastik diyorum hafif sert bir frende lastikler kuru zeminde dahi kayma yapıyor bizat yaşadım ve sonrasındada test ettim heralde kalite bir lastik almak lazım

Zincirden gerçektende ses geliyor daha kaliteli bir zincir takınca ses kesliyor
    hatta o ses yerine çok tatlı bir nasıl anlatsam yağ gibi derler ya işte öyule birşey

Yan kapaklara dediğin zırıltıdan takın bence fotoları gönderince bana hak vereceksiniz görünüm çok dolgunlaşıyor

Arkadaşlar birde 16 nisan pazar günü site bir organizasyon yapıyor beraber buluşup katılalımmı böylece yüzyüze görüşmüş oluruz hani şöyle hanımlar biz felan uyar mı

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650

Hakanz tebrikler + lastikler + Blackie...

Hakanz kardeş; Tanrı şanslarını açık, mutluluklarını daim etsin juniorların...ne güzel ..amma mutlusundur şimdi...benim kızım zıpır gibi oldu, 11 yaşında , nerede taze bebek görsem üstüne atlıyorum zaten..

Walla lastiklere bakınca hani benim de içime çok sinmiyor ama, makine daha 3 haftalık ve kıyafetti, kasktı, şuydu buydu derken iyice açıldım...bu lastikler yazı ve sonbaharı çıkartır..ama kış için ben de pek güvenmiyorum..

Ve bu yazılar beni de uyuz ediyor ama, Mayıs ayında bi izin kullanıcam 1 hafta..epey bi uğraşıcam sizin anlattığınız metodlarla...

Ve bu da benim oğlum Blackie...gece gece pek seksi çıktı walla...

Herkese sevgiler, selamlar...
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

hakanz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı Journeyman_35 adlı üyeden alıntı
    Hakanz kardeş; Tanrı şanslarını açık, mutluluklarını daim etsin juniorların...ne güzel ..amma mutlusundur şimdi...benim kızım zıpır gibi oldu, 11 yaşında , nerede taze bebek görsem üstüne atlıyorum zaten..

Walla lastiklere bakınca hani benim de içime çok sinmiyor ama, makine daha 3 haftalık ve kıyafetti, kasktı, şuydu buydu derken iyice açıldım...bu lastikler yazı ve sonbaharı çıkartır..ama kış için ben de pek güvenmiyorum..
    Sevgili Arkadaşlar,

Tüm iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

(Bu arada Journeyman_35 senin kıza bir kardeş zamanı gelmiş )

Arkadaşlar lastiklere bende güvenmiyorum Çin malı olmasından dolayı ama Dunlop veya Metzeller'e değermi bu konuda fazla bilgim olmadığından yorum yapamıyorum. Arka fren kilitlemesine karşı pedalı biraz yumuşattık. Zaten ön frenle birlikte durdurucu değil yavaşlatıcı olarak kullanırken bir sorun yaşamadım. Ani ve sert fren yapacak gereksinimim olmadı umarım hiçbirimizinde olmaz. Akşam bir sert arka fren testi yapayım fikirlerimi yazayım.

Zincire gelince, pimpirik bir adam olduğumdan haftada bir castrolun zincir spreyi ile yağlıyorum. Ses sorunu yok ama kalite bir zincir almaya değebilir sanırım.
    Saygı göster, saygı gör. Seviyesizlerden hep uzak dur!

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver

Vibrasyona Bakış

Aşağıdaki linkte vibrasyon konusunda enteresan bir araştırma ve uygulama var okumaya değer diye düşündüm.

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=2560

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    1 - Peki arkadaşlar bu tip motorlarda lastik havalarının önemi nedir ve basınç değerleri ne olmalıdır

2 - Bizim mondilere ön can taktıran arkadaşlar 90-100 km sürat ile seyrederken bu camlar motorun gidişini negatif yönde etkiliyor mu yani bir yelken vazifesi görüp dengeyi bozduğu oluyormu

3 - Peli en iyi ön cam şekli nasıl olmalıdır.

4 - Ding Dong süre başladı...............

tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x

sonunda motoruma kavuştum

ilk foto

Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    arkadaşlar bugun motorla gezıntıye cıktım bende yarım kask var yanıma onu aldım yuzumede maske taktım bahar geldıgınden dolayı etrafta acayıp bötü böcek var hepsi maskeye carptı allahtan tabi genelde bunlar arıydı neyse motordan indim kaskı cıkardım, maskeyi cıkardım ama maskeyle montun arasına bı arı sızı vermiş arı soktu tabi enseden beni hemen saglık ocagına gıttım aşı vurdular allahtan şişmedi, başiniza böyle bişey gelirse hemen sogan koymak gerekiyomuş. aman arkadaşlar kasklarınızın camını acıp gezmeyın mazallah içine girerse canınız yanabilir dikkat edin

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    Evet hakan kardeş aynen sana katılıyorum ancak kaskların ön cakları çabuk deforme olduğundan özellikle gece sürüşlerin görüş çok kötü oluyor tabii buradada devreye yüksek ön cam devreye giriyor bakalım benda yakında taktıracağım

gogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT 660 R
    Alıntı kkhakankk adlı üyeden alıntı
    önce tanıdık bi kasko bulman lazım ben öyle yaptırabildim cunku başka türlü yapmıyolar. bende asya 125t vardı ona 600 mılyona yaptırdım sanırım bunun kide en az 1 milyar vardır. eskı motorun kaskosunu dondurdum bunu daha tam ustume alamadım ondan dolayı bu motorumun ustune gecıremedım ozaman net bı fıyat söylerım sana
    Arkadaşlar benim motorum kaskolu. 1 ay önce isviçre sigortadan 560 ytl ye herşey dahil olmak üzere yaptırdım. Motor 2006 model olursa 530 ytl. Sizlerin yazdığı gibi 1000 ytl değil.

tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Herkese selamlar.Bugün sonunda motoruma kavuştum.Satın aldığım bayiii nin önünde servisi beklemek üzere yolun ensağına park etmişken kağıt toplayan vatandaş arabası ile motoruma sol çantanın olduğu yerden çarptı.Motor haliyle sağ tarafın üzerine düşerken son anda yetiştim.İlk nazar boncuğumuzu kğıt toplayıcıdan aldım.

Servis geldi.Motoru çlıştırdı,abi bujinin birisi yanık dedi değiştirdi.2 silindir birden çalışmaya başladı.Bir tur attıktan sonra diğer arkadaşımın Mct sinin ayarlarını yaptı.Aynı sorun onun motorsikletinde de çıktı.Sanırım ilk toplayan servis bayağı işinin ehli imiş.

Tekrar kendi motorumun marş düğmesine bastığımda hiç hareker yoktu.Servis sigorta atmış olabilir dedi.Ancak sigorta ve akü bağlantısı sağlamdı.Çünkü korna çalışıyordu.

Arızayı ararken Marş butonunun benzin deposunun altındaki soketinin çıkmış olduğunu gördü .10-15 dakikalık bir işlemden sonra motorum çalışmaya başladı.

Aynı gün içerisinde yaklaşık 60km yol yaptım.Hiçbir sorun yaşamadan günü bitirdim.

Bu kadar kafa ütüledikten sonra diyeceğim şu ki motorunuzun toplanması esnasında lütfen başında durun ve satın aldığınız bayiiden işinin ustası bir serviste toplanmasını isteyin.

Saygılarımla

Küçük bir sorum olacak Mct lerin benzin , rezerve ve kapalı pozisyonları hangi şekilde olacak.Bilgi verebilirmisiniz.

Teşekkürler.

Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    tekno onu bende merak edıyorum valla bıde benım motorun sarı ışıgı normalde yanmıyo ama biraz gitmeye naşlıyınca yanıyo şamandıra bozuk dıcem oyle olsa her zaman yanar acaba dıyorum yedek depoyumu kulanıyorum cözemedım valla
    gogo cok ıyı fıyata yaptırmışsın valla tanıdık felan dıgıl dımı bıde sıgortacının numarasını alabılırmıyız yaptırıcak arkadaşlar olur belkı ben seneye oraya yaptırırım eger dedıgın gıbıyse

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı tekno adlı üyeden alıntı
    Küçük bir sorum olacak Mct lerin benzin , rezerve ve kapalı pozisyonları hangi şekilde olacak.Bilgi verebilirmisiniz.
    Musluk oku yukarı bakarsa rezervde demektir depo
    musluk oku arka lastiğe bakıyorsa bakıyorsa kapalı, yere bakıyorsa ki zaten orada fuel yazısı düz okunur açık.

yani Ok hep aşağıda fuel yazısı düz olacak.

Zaten yukarıya bakarken orada bir çentikli depo şekli var rezervde diye aşağıda dipte ise depo işareti

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Tekno,

Orta yaşa geldik, gençlik lugatımız zayıf olabilir emmeeeee,

Şekil olmuş yahu Maşallah

Kazasız belasız günlere

choppersile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    hakan,

Bende senin gibi biliyor ve öyle uyguluyordum.Dün servisteydim hava filtresi için (bu arada hava filtresi yoktu 2 günde geldi süper.)

Bu arada Tekno hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullan motorunu...
    ŞAMPİYON FENERBAHÇE...MONDİAL 150 ZAT...

Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    aramızda şu vibrasyon olayını yaptırıcak olan var mı acaba eger yaptırıcak varsa bızede bı bılg verırıse cok sevınırım bızde ona göre yaptıralım arkaaşlar.
    arkadaşlar bırde bu vibrasyonu önlemek için neler yaptınız somut bi şekilde yazarmısınız herkezbilsin ögrensın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler