Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben datçaya gidip geldim. grup sürüşü yaptım. gidiş dönüş 1600 km. giderken izmirde mola verdim gece kaldım. ama dönüşte hiç durmadan bursaya kadar geldim. bunu temmuz ayında yaptım. sıcaktan zenci olmuştum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:54 ----------

abi senin motora takmamışmıydık 32 diş?
    Tatar usta almayı unutmuştu takmamıştık
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tatar usta almayı unutmuştu takmamıştık
    şu anda var yollayabilirim
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Merhabalar.
    Şimdi 279 sayfa okumak zor geldi. Zaman içinde emin olun ki okuycam. Ama ilk etapta MCT için yapılması gereken belli başlı değişimler ve onarımlar varmı ? Dişli değişimi, zincir, buji, yağ, sele düzenlemesi, Lastik, cant vb...
    Herkesin kullandığı ve memnun kaldığı bir ürün vardır muhakkak. Yardımcı olursanız sevinirim.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı mahoretti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.
    Şimdi 279 sayfa okumak zor geldi. Zaman içinde emin olun ki okuycam. Ama ilk etapta MCT için yapılması gereken belli başlı değişimler ve onarımlar varmı ? Dişli değişimi, zincir, buji, yağ, sele düzenlemesi, Lastik, cant vb...
    Herkesin kullandığı ve memnun kaldığı bir ürün vardır muhakkak. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Merhaba..
    Kesinlikle okuyun derim öncelikle

Bence sıfır alınan bir mct de elzem olan değişimler;
    Bujiler, motor yağı, dış lastik, jant telleri..

Bence diyorum çünkü mevcut tecrübe ve bilgilerim bu yönde..
    Ekstradan far iyileştirmesi yapılırsa daha da şugar olacaktır..

Motosikleti
    Honda İntegra
    arkadaslar MCT mın bugun ıtıbari le cikle teli kopmus bulunmakta yarın degıstırmeyı dusunuyorumda depoyu sokmeden yapılabılırmı degıstıren arkdaslar yardım edebılırmı
    Bir yumruktan daha serttir bir kadının sözleri ;
    Biri dişlerini döker digeri düşlerini .....

Motosikleti
    Alıntı bakoyoko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar MCT mın bugun ıtıbari le cikle teli kopmus bulunmakta yarın degıstırmeyı dusunuyorumda depoyu sokmeden yapılabılırmı degıstıren arkdaslar yardım edebılırmı
    depoyu sökmeden yaparsan diğer tesisata zarar verme riskin bulunmakta.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Honda İntegra
    depoyu sökmeden yaparsan diğer tesisata zarar verme riskin bulunmakta.
    aynen haklısın bugun taktım ama mantık olarak baktıgımda temız bır ıs cıkarmam ıcın grenajları ve depoyu sokmem gerekıyordu ve tumunu soktum taktım baya ugrastım ama
    onun dısında hava filtresını yenıledım ve civalı ampul aldım gercekten baya armut ampule gore farkettı

Motosikleti
    aynen haklısın bugun taktım ama mantık olarak baktıgımda temız bır ıs cıkarmam ıcın grenajları ve depoyu sokmem gerekıyordu ve tumunu soktum taktım baya ugrastım ama
    onun dısında hava filtresını yenıledım ve civalı ampul aldım gercekten baya armut ampule gore farkettı
    ee biz bişey biliyoruz da söylüyoruz. Arkadaşlar önümüzdeki haftalarda motoru muayeneye götürücem. bana egzosunu ödünç verecek olan birisi var mı ? Kendisi de muayene işleri bitene kadar benim egzosumla gezip herkesin dikkatini çekecek

vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    bende 3 hafta da bir kısa farı sürekli patlatıyorum acaba nedeni nedir bilemiyorum

Motosikleti
    Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 3 hafta da bir kısa farı sürekli patlatıyorum acaba nedeni nedir bilemiyorum
    gündüz farın açık gidiyorsan normaldir. ısı ve titreşimden dolayı kırılıyorlar. ravsiyem h4 tipi bir amule geçmen. dibini de değiştirmen gerekli tabiki. ben 2 seneyi buldu aynı ampulü kullanıyorum patlamadı far tası değişti 2 kere hala aynı ampül :d

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yada civali ampul al takıl kafana gore ne far tasın erir nede kısa surede ampul degısıtırırsın ama kalıtelı ve cvalı ampul al

vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    hımmmm anladım evet gündüzleride farları açıyordum ayrıca cıvalı değil far tipi h4

Motosikleti
    yada civali ampul al takıl kafana gore ne far tasın erir nede kısa surede ampul degısıtırırsın ama kalıtelı ve cvalı ampul al
    ben farın her türlüsünü denedim. en iyi far h4 tibi benim ampülümün markası hid 35/35w 2 yıl oldu kullanıyorum.

Motosikleti
    Trafik Hayattır.....
    Çin motorların kalitesinden bahsedilir durulur ama ençok satış rakamları modial mct 250 cc madem ki kalitesiz neden bile bile lades desinler !!! hep merak etmişimdir. Bende ne çok şey merak ediyorum deme !

Motosikleti
    Alıntı erhdec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin motorların kalitesinden bahsedilir durulur ama ençok satış rakamları modial mct 250 cc madem ki kalitesiz neden bile bile lades desinler !!! hep merak etmişimdir. Bende ne çok şey merak ediyorum deme !
    yedek parçası diğer emsallerinden daha kolay ve ucuz bulunduğu için. yani okadar ucuzki birşeyleri alıp değiştiresi geliyor insanın doğan şahin gibi bu aydan sonra artık ben de faal olarak trafikte olacağım. muayene vs işlerini halledicem. 35000 km bakımı yapılacak.

debriyaj balatası değişimi
    yağ değişimi
    sübap ayarları
    genel kontrol.
    elcik ısıtmalarının devreye alınması.
    yeni gidon
    muayene
    sigorta
    motor bloğu boyama işlemi.

genel temizlik.

yarın mekanik kısmı halledeceğim. bakalım nasıl olacak?

Motosikleti
    Trafik Hayattır.....
    yedek parçası diğer emsallerinden daha kolay ve ucuz bulunduğu için. yani okadar ucuzki birşeyleri alıp değiştiresi geliyor insanın doğan şahin gibi bu aydan sonra artık ben de faal olarak trafikte olacağım. muayene vs işlerini halledicem. 35000 km bakımı yapılacak.

debriyaj balatası değişimi
    yağ değişimi
    sübap ayarları
    genel kontrol.
    elcik ısıtmalarının devreye alınması.
    yeni gidon
    muayene
    sigorta
    motor bloğu boyama işlemi.

genel temizlik.

yarın mekanik kısmı halledeceğim. bakalım nasıl olacak?
    35000 km modiallemi yaptın

Motosikleti
    evet. 0 km aldım. üstündeki km 28000 lerde. yerini değiştirince teller uzun kaldı ve kopmaya başladı. özel tel yaptırmaya da fırsatım olmadı. Bir ara Moto kurye arkadaşım kuryelik bile yaptı bununla motoru bozulunca 35000 km boyunca sadece bir şanzıman rulmanı birde 2. vites dişlisi değişti. Onun dışında hala aynı piston silindir ve sekmanları kullanıyorum.

Motosikleti
    Var
    elimde fazladan mct yan çantaları ve sinyalleri var, gri renkte, hiç kullanılmamış..

ihtiyacı olan varsa haber versin göndereyim..

ancak talip olan kişi kask ve korumalarıyla bir fotosunu buraya koymak zorunda.kasksız/korumasız birine göndermem

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elimde fazladan mct yan çantaları ve sinyalleri var, gri renkte, hiç kullanılmamış..

ihtiyacı olan varsa haber versin göndereyim..

ancak talip olan kişi kask ve korumalarıyla bir fotosunu buraya koymak zorunda.kasksız/korumasız birine göndermem
    kesinlikle ben :(.resimde koyayım ıstersen

Motosikleti
    Var
    kesinlikle ben :(.resimde koyayım ıstersen
    yav senin işine yaramaz ki..sen arka koruma demiri istemiyormuydun?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler