Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

mct'nin debriyaj balatasını degistiren yada degısımıne tannık olan varmı?dıger motorumun rahatlıkla degıstırebılıyordum kapagı actıktan sonra 6tane cıvata sonra bırde somunu soktukten sonra balatalar yerınden cıkıyordu fakat mct;'niin kapagını actım 4tane cıvatayıda cıkardım tırnaklı bır somun geldı ona uygun anahtarmı bulmam lazım,yoksa yoksaa tamırcıyemı gıtmem lazım :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mct'nin debriyaj balatasını degistiren yada degısımıne tannık olan varmı?dıger motorumun rahatlıkla degıstırebılıyordum kapagı actıktan sonra 6tane cıvata sonra bırde somunu soktukten sonra balatalar yerınden cıkıyordu fakat mct;'niin kapagını actım 4tane cıvatayıda cıkardım tırnaklı bır somun geldı ona uygun anahtarmı bulmam lazım,yoksa yoksaa tamırcıyemı gıtmem lazım :(
    Ben birkaç kere değiştirdim. dikkatli yapatım dersen tırnaklarının bir tanesine geniş bir düz tornavida koy çekiçle tıklayarak çevirebilirsin. ya da tamirciye naş naş
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

muratboyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rs200
    kapağı açtıktan sonra civataları sök diger somunu kenarından tornavida ile çekiçle vur yanlız biraz sert vurursan dişte iz kalıyor.

Bugün yanımdan yavaşca mct 250 geçti biraz kulak veriyim dedim ama egzos sesi beni hiç mi hiç tatmin etmedi gerçekten cup motor sesi gibi mi çıkıyor yoksa banamı öyle geldi. Bakımlı değildi ama ne biliyim kanuni seyhan 250 cc motoru var arkadaşımın valla onun egzos sesinin yanında dediğim gibi cup motor sesi gibi geldi kulağıma.

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı PROFESSİONAL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yanımdan yavaşca mct 250 geçti biraz kulak veriyim dedim ama egzos sesi beni hiç mi hiç tatmin etmedi gerçekten cup motor sesi gibi mi çıkıyor yoksa banamı öyle geldi. Bakımlı değildi ama ne biliyim kanuni seyhan 250 cc motoru var arkadaşımın valla onun egzos sesinin yanında dediğim gibi cup motor sesi gibi geldi kulağıma.
    benım eksoz orjinal sadece delil acılmıs ucuna .istersen sana videoya cekeyım dinle sesi bak bakalım cup la alakası varmı ?
    cup dedıgın motor maksımum 125 cc ve tek sılındır mct ıse en belırgın 2 sılındır ve cıft eksoz mutlaka belırgın fark olacaktır dusunmeye gerek yok
    Bir yumruktan daha serttir bir kadının sözleri ;
    Biri dişlerini döker digeri düşlerini .....

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Çok garip bir benzetme olmuş..
    cup veya scooter sesi vermesi gerçekten imkansıza yakın çünkü mct ler arkadaşın dediği gibi çift silindir..

Tek başına bu bile tok bir ses üretmeye yeter ki çoğumct kullanıcısnda son iki susturucu kesilmiştir içeriden..Gümbürdemez ama çok tok bir ses verir..

İstersen ben deburaya bir video koyabilirim..

@Osbourne :

Bana öyle gelmiş olmalı. Yani tam cup sesi gibi değil hani onun kadar cılız bir ses duydum o yüzden benzetme yapmıştım

Vakti olan arkadaşlar kendi motorlarınızın sesini upload edebilirseniz çok iyi olur.

Motosikleti
    Var
    @Osbourne :

Bana öyle gelmiş olmalı. Yani tam cup sesi gibi değil hani onun kadar cılız bir ses duydum o yüzden benzetme yapmıştım

Vakti olan arkadaşlar kendi motorlarınızın sesini upload edebilirseniz çok iyi olur.
    Bugün dışarıdaydım ama unuttum valla ses kaydetmeyi..Haftaiçi yüklerim..

Bu arada ben ve artçım olan bir arkadaşımla bugün azcık dolaştık..Eskiden bidiğinde (arka dişli değişmeden önce) epey fazla artçı selesi ve peglerinde titreşim olduğundan şikayet ediyordu..Dişlileri değiştirdikten sonra neredeyse sıfıra yakın titreşim var dedi..

Dişli değişimi sonrasıdna başka tecrübem olursa yazacağım gene..

Motosikleti
    eski sayfalarda benim macitimin sesi yüklüydü. ama tekrar yükleyebilirim. hatta dur yükleyeyim.

LINK

merak edip motoru görmeye gelen osbourne ve canicellat motorumun bu sesi çıkardığına şahittir
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Var
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski sayfalarda benim macitimin sesi yüklüydü. ama tekrar yükleyebilirim. hatta dur yükleyeyim.

LINK

merak edip motoru görmeye gelen osbourne ve canicellat motorumun bu sesi çıkardığına şahittir
    Dosyayı indiremiyorum ama kesinlikle gerçek sesinden daha cılız kaydedilmiştir..
    Motorda egsoz olmayınca normal tabi

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Engin 32 dişliyi nereden ve kaca aldın
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

Motosikleti
    Var
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barış yolladı abi..Fiyatı sanırım 30-35 civarı birşeydi..
    SEVPA'da İsmet usta taktı..

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Anladım sağolasın
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

Motosikleti
    Trafik Hayattır.....
    Merak ettiğim bir konu var aruıyorum bulamadım modial mct ile uzun yol yapan varmı ör; marmaradan akdenize kadar ???

kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Alıntı erhdec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettiğim bir konu var aruıyorum bulamadım modial mct ile uzun yol yapan varmı ör; marmaradan akdenize kadar ???
    Erdekden Antalya Kemere gittim artçımla. Gece yol yapmak istemedigimden didimde bir gece kaldım. ilk gün 6 saat ikinci gün 7 saate yakın yok yaptım sadece ihtiyaç ve benzin molası vererek.
    LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Motosikleti
    Var
    Alıntı erhdec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu siteden değil ama bir Ali abi var..Bu abi, hemen hemen tüm Türkiye'yi dolaşmış bir insan mct ile..

Yaptığı tek modifikasyon, sele iyileştirmesi..

Yani mct aslanlar gibi gider uzun yolda..

Motosikleti
    ben datçaya gidip geldim. grup sürüşü yaptım. gidiş dönüş 1600 km. giderken izmirde mola verdim gece kaldım. ama dönüşte hiç durmadan bursaya kadar geldim. bunu temmuz ayında yaptım. sıcaktan zenci olmuştum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:54 ----------

Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi senin motora takmamışmıydık 32 diş?

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dosyayı indiremiyorum ama kesinlikle gerçek sesinden daha cılız kaydedilmiştir..
    Evet bende indiremedim malesef :(

Tam olarak anlıyamadım motorda egzos olmayınca ?

Motosikleti
    Trafik Hayattır.....
    cevaplar için teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dosya iniyor bir sıkıntı yok. ayrıca egzosum var. milleti korkutma

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler