Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    muayene de ve trafik kontrollerinde sorun olmaz mı çok gıcığım değilmi hep kötü şeyler söylüyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı CTRLALTDEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muayene de ve trafik kontrollerinde sorun olmaz mı çok gıcığım değilmi hep kötü şeyler söylüyorum
    makinanın evrağı var. en kötü hurdaya çıkartır motoruna fatura kestirtirim sonra benim ruhsata numarasını işletebilirim. as600 lere volvo motoru atıp ruhsata işletebiliyorlarsa bende yapabilirim diye düşünüyorum. sonuçta aynı tipte motor.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ana farın bağlantısına göre mi yaptın yoksa mondial plastiğinin altındaki civatalarından mı?

Bu arada kol çıakran f650 yi gs400 ile takaslama arefesindeyim anlaşırsak tabi. alet bobber ve cafe racer yapmaya çok müsait. Çok bunalırsam macitin şaseye oturtucam 2 den atmaymış blok çatlakmış sorunum kalmayacak
    Ana bağlantıyı farın alt vida yuvasını kullanarak yaptım
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

Motosikleti
    Alıntı eyüb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm benım motor bakımım 4000 de olması gerekıyodu ama yaz baslangıcı yapım dıyorum ama sımdıde hava guzel gıdıyo cıkarsam bı 200-300 km yapsam cok zarar vermıs olurmuyum kardesler bana bı yardım edın ıcım kaynıyoo

ugur abı guzel olmuş zaten işlevi önemli olan dimi

bu arada su anda 4005 km deyım
    şunu yapabilirsin. yani senin yerinde olsam şunu yapardım. yağ eskimiş, masraf yapmak da istemiyorum. havalar böyle seyredecekse biraz daha uygun fiyatlı yağ koy motoruna hava filtresini temizlet sezona kadar bu şekilde bin. Sorun olacağını sanmıyorum.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bağlamak için bi nevi aparat yaptım
    Ana bağlantıyı farın alt vida yuvasını kullanarak yaptım
    Barış'ım anladın mı uğur aganın yazdıklarını..Bak haftasonu geliyorum ona göre

bugun elektrik tesisatı arka camurlugu boyamakla gecirdim.tesisatı sasinin icinden gecirerek kalabalıgı olabıldıgınce azaltmayacalısıyorum fakat elımdekı darbeli matkap bu konuda zayıf kaldı sımdılık sadece aku kablolarının oldugu yerdekileri sasiye sokabıldım depo altındakınıde bır tornacı matkabıyla halletmeyı dusunuyorum,ınternetten sıparıs etmıs oldugum rıser,km saati,peg takımı,krom bırkac ıvır zıvırla kafamdakini yapmıs olacagım daha sonrakı dusuncem kuyrugu kesıp amortisorleri iptal etmek.her turlu gorus, onerınılerınıze ve elestırılere acıgım saygı cercevesınde olmak kosulu ıle
    herkese kazasız belasız surusler

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun elektrik tesisatı arka camurlugu boyamakla gecirdim.tesisatı sasinin icinden gecirerek kalabalıgı olabıldıgınce azaltmayacalısıyorum fakat elımdekı darbeli matkap bu konuda zayıf kaldı sımdılık sadece aku kablolarının oldugu yerdekileri sasiye sokabıldım depo altındakınıde bır tornacı matkabıyla halletmeyı dusunuyorum,ınternetten sıparıs etmıs oldugum rıser,km saati,peg takımı,krom bırkac ıvır zıvırla kafamdakini yapmıs olacagım daha sonrakı dusuncem kuyrugu kesıp amortisorleri iptal etmek.her turlu gorus, onerınılerınıze ve elestırılere acıgım saygı cercevesınde olmak kosulu ıle
    herkese kazasız belasız surusler

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    degisik bı calısma olacak merakla beklıyorum bilgin olsun bu arada merak ettıgım konu devir saatı takmayı dusunuyormusun?
    Bir yumruktan daha serttir bir kadının sözleri ;
    Biri dişlerini döker digeri düşlerini .....

Motosikleti
    Alıntı bakoyoko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    degisik bı calısma olacak merakla beklıyorum bilgin olsun bu arada merak ettıgım konu devir saatı takmayı dusunuyormusun?
    Grey, Şu motoru yıka yahu kardeş

devir göstergesine neden bu kadar taktınız anlamıyorum ben bayağı bir süre kuullandım. kullandım dediysemde taktım sonra sıkıldım söktüm attım. gereksiz hakikaten. sonra ampülü patlar uğraşırsın falan filan gereksiz. km göstergem bile çalışmıyor benim. ihtiyacım olmuyor.
    Engin aga sistemi anladım lakin haftasonu dersim var taksimde olacağım. kandi mtorumu bile daha toparlayamadım.

eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta çok güzel olmuş..O yan kısma nasıl aldın, daha doğrusu nasıl montajladın çatallara?
    Kelepçeyle mi?

Bence acil değilse gitme..Birşey olmaz muhtemelen ama yağ değişimi gelmiş motorla uzunyola çıkmak yazık olur motora..
    şunu yapabilirsin. yani senin yerinde olsam şunu yapardım. yağ eskimiş, masraf yapmak da istemiyorum. havalar böyle seyredecekse biraz daha uygun fiyatlı yağ koy motoruna hava filtresini temizlet sezona kadar bu şekilde bin. Sorun olacağını sanmıyorum.
    ben en iyisi yağına filan bakıyım sonrada ona gore gerekıyosa yag değiştiriyim yada artık kendımı kontrol edıp sabra baglanıp 2 ay beklıyım
    bu arada martta cıkarabılıcezmı motorları sızce gecen sene ne zaman cıkardınız hatırlayan varmı arkadaşlar?

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Mesela ben gecen sene maciti hiç garaj veya kapalı bir yere sokmadım kar yağışı ve aşırı fırtına haricinde hep kullandım .
    Gecen kış abartmayayım ama her halde binmediğim 30 - 35 gündür

Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    Mesela ben gecen sene maciti hiç garaj veya kapalı bir yere sokmadım kar yağışı ve aşırı fırtına haricinde hep kullandım .
    Gecen kış abartmayayım ama her halde binmediğim 30 - 35 gündür
    valla güzelmiş ya bende ha bu gun ha yarın kar mar yagar dıye koydum kapalı yere ama bı turlude yagmıyo afalladım valla abı yaa sımdı bakım yapsam hava bozacak sonrada martta cıkardıgımda hayde bı daha bakım yap

uğur abi motor 4000 de, zinciri değiştirmeye gerek varmıdır? bide bellı bı markaylamı yapsam ne önerirsiniz?

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Genelde 9000 binden aşşağı zincir değiştirmiyorlar ama kullanıma ve bakıma bağlı ben 9000 gectikten sonra değiştirdim ama hiç bakım yapmamıştı ne yalan söyliyeyim

Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    Genelde 9000 binden aşşağı zincir değiştirmiyorlar ama kullanıma ve bakıma bağlı ben 9000 gectikten sonra değiştirdim ama hiç bakım yapmamıştı ne yalan söyliyeyim
    yok abı ben yaglıyorum arada bakımsız da sayılmaz cok bakımlıda sayılmaz ozaman ben degıstırmıyım sonrada karakoyden guzel bı zıncır alıp artık kendım takmaya çalışıcam sanırım ozaman ben motoru cıkartıyorum yagına bakıyorum ona gore degıstırıp ruzgar yemeğe devam teşekkürler

mtn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650
    bu da benim macit'im..

yaptıklarım:

elektrik tesisatı yeniden elden geçti.(sinyaller çalışmıyordu)
    ön fren hidrolik yağı yenilendi.(camı kırıktı yapıldı)
    akü bakıma sokuldu..
    vitesteki boşa geçme sorunu ve vites atma sorunu halledildi.
    zincir gevşekliği yapıldı.
    boya üzerindeki çeritleri siyaha çevirdim..çamurluklardaki ve depolardakileri ayrıca yanlara da aynı siyahtan yaptım şerit gibi..
    nasıl olmuş sizce?

sağ tarafta depo altında bi parçam eksik onu bekliyorum bugün yarın gelicek o parçada...

yapacaklarım:

daha sonra artçı koltuğunu yeniden döşettiricem.
    deri heybeleri değiştiricem(gene deri heybe alıcam)..
    sis farlarını alıcam..
    güzel bir sticker bulabilirsem depo üzeri kaplama yapıcam..(bilen varsa lütfen yardımcı olsun sticker bulamadım hiç)

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    MERHABA MTN ,

Evet o sarımsı şeritler berbat . Kapatman iyi olmuş . bende yaz gelince bişeyler düşünecem . Böyle güzel olmuş , güle güle kullan .

Motosikleti
    MONDİAL 125UAG
    merabalar MOTORUM yeni sayılır km`den anlaşılıyor saten motorumun ön tarafında korumalık mevcuttur arka tarafında ayak koymalık vardır motoru büyütmek için satıyorm motorumun ne çiziği nede kazası vardır motorumun sıfırdan farkı yoktur chapper motorlarla takas olur
    http://www.sahibinden.com/mondial_12...XQQdisplayitem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:18 ----------

merabalar MOTORUM yeni sayılır km`den anlaşılıyor saten motorumun ön tarafında korumalık mevcuttur arka tarafında ayak koymalık vardır motoru büyütmek için satıyorm motorumun ne çiziği nede kazası vardır motorumun sıfırdan farkı yoktur chapper motorlarla takas olur

mtn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650
    Alıntı CTRLALTDEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MERHABA MTN ,

Evet o sarımsı şeritler berbat . Kapatman iyi olmuş . bende yaz gelince bişeyler düşünecem . Böyle güzel olmuş , güle güle kullan .
    valla çok basit bir yöntemle ve ucuza mal ettim aynen yapmak isteyen olursa paylaşmaktan zevk duyarım

Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    Alıntı calmrapper adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:18 ----------

ne yani mct ile degişelim filanmı demek istiyosun? açık konuş

Alıntı bakoyoko adlı üyeden alıntı Mesajı göster

düşünmüyorum km saatinide iptal etmeyi düşünüyordum her ihtimale karsı bulunsun dedim.saati degistirdim 3\1 boyutunda,henuz takamadım,yanlız dikkatli bakarsan 120 mil 200km'ye denk geliyor :D hic yoktan iyidir

devir saati super sport alıp yarıslara katılmayacaksan bence hıc gereklı degıl.devrini bir ekrana bakıp takıp etmene gerek yok.sesini dinleyerek vitesi degistirecegin zamanı ayarlıyabılırsın.birde arbestusun dedigi gibi bir dunya sorun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:58 ----------

Grey, Şu motoru yıka yahu kardeş

havalar bır turlu ıyı gıtmıyor eksıklerı tamamladıgımda yıkayacagım,bırde tesısatı tamamını gızleyeyım,su gırer bırde ugras dur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:01 ----------

yaptıklarım:

akü bakıma sokuldu..
    boya üzerindeki çeritleri siyaha çevirdim..çamurluklardaki ve depolardakileri ayrıca yanlara da aynı siyahtan yaptım şerit gibi..
    nasıl olmuş sizce?

sağ tarafta depo altında bi parçam eksik onu bekliyorum bugün yarın gelicek o parçada...

yapacaklarım:

sis farlarını alıcam..
    güzel bir sticker bulabilirsem depo üzeri kaplama yapıcam..(bilen varsa lütfen yardımcı olsun sticker bulamadım hiç)[/B]

dedigin gibi etiketler pek guzel durmuyor ve bır sure sonra soyulmaya baslıyor,etıketlerı cıkarıpta kullanabıılırdın o sekıldede gayet guzel duruyor,en guzeli imkanın varsa komple bır boyat yada boya

Alıntı mtn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu da benim macit'im..

yaptıklarım:

akü bakıma sokuldu..
    nasıl olmuş sizce?

yapacaklarım:

sis farlarını alıcam..
    güzel bir sticker bulabilirsem depo üzeri kaplama yapıcam..(bilen varsa lütfen yardımcı olsun sticker bulamadım hiç)
    Arkadaşım yapıştırdığın o şeritler çok güzel olmuş çok güzel bir hava katmış.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler