Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depo üstündeki yazıyı motoru ilk aldığım gün adamlar evrak işlerini hallederken tırnağımla sökmüştüm ben..Hiç iz kalmaz..

Sis farını koruma demirine yerleştirdim ben..Birazdan servise gideceğm motoru teslim almaya..Fotolarını da çekerim atarım buraya..Aslında ben bir çift daha sipariş ettim..Onlarıda sinyallerin takılı durduğu çatallara takmak istiyorum..

Farlar: http://www.hepsiburada.com/motorsikl...ctid=otm751201
    2 tanede arkaya tak iyi olur...
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan

Ben çıktım..
    emaneti aldım. teşekkürler. Bua rada ERkan yarın dükkana gelicek istesen sen de gel.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emaneti aldım. teşekkürler. Bua rada ERkan yarın dükkana gelicek istesen sen de gel.
    Erkan ile bir konuşalım bakalım..Olmazsa gelirim..

Yağmur başladığı için aceleyle çektiğim bir kaç foto..

Direk cepheden görüntü:

Koruma demirinin arasına koydum ama pek içime sinmedi yerleri, asıl farın yanına koymak istemiştim ama tornada kesilecek parça lazım idi.
    Sizce nasıl durmuş?

Bakın alttakiler sislerin aydınlattığı bölge, üstteki soluk kısım ise normal farın aydınlattığı bölge..Korkunç bir fark var..Cidden takılmalıymış..

Burada da taktırdığım iki düğme görünüyor..Soldaki çıt, çıt düğme sisler için, sağdaki logonun üstünde duran ise dörtlü flaşörlerin düğmesi..

İşte beyle

Hocam çok hoş olmuş ama fena göz alır bu yahu

Motosikleti
    Var
    Alıntı karasahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam çok hoş olmuş ama fena göz alır bu yahu
    Eyvallah Şahin'im..
    Valla hoş olsa da olmasa da kesinlikle takılmalı

Yüksekliğini ayarlamam lazım bir ara..Şuan çok aşağıyı gösteriyor..Ama çok ta yukarı kaldırmam o zaman karşıdan geleni rahatsız etmez herhalde..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:58 ----------

Ya ben bu arada arka dişliyi küçültmem sonrasındaki sürüş deneyimimi yazmamışım

Arka dişli küçültüldükten sonra benim için motor harikulade bir sürüşe sahip oldu..
    Bir kere yüksek devirin getirdiği titreşimden eser yok..O kadar zorlamama rağmen bir türlü eskiden çok sıkıştırdığımda yaşadığım; peglerden, seleden ve gidondan gelen o korkunç zangırdamayı asla yaşatamadım motora

Trafikte, motor çok daha az vites değişimi ister halde gelmiş şuanda..

Şehiriçi 3. vitesten yukarı çıkamadım mesela..Hmm yok yok 4. vitese attıydım bir ara..
    Hatırladım, 4. viteste 95 km/sa hıza kadar çıktı motor ve titreşimden eser yok hatta o hızda daha az titreşimli gibiydi sanki..

Kısaca arka dişlinin 2 diş küçüğünden takmak, sis lambalarımla birlikte benim konfor ve performans açısından beklentilerimi epey karşıladı..

vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    ah be osbourne vallaha sen ankarada yada ben istanbulda olacaktım ki benim motoruda bu hale getirebilseydim

Motosikleti
    Bmw F650
    Erkan ile bir konuşalım bakalım..Olmazsa gelirim..

Yağmur başladığı için aceleyle çektiğim bir kaç foto..

Direk cepheden görüntü:

Koruma demirinin arasına koydum ama pek içime sinmedi yerleri, asıl farın yanına koymak istemiştim ama tornada kesilecek parça lazım idi.
    Sizce nasıl durmuş?

Bakın alttakiler sislerin aydınlattığı bölge, üstteki soluk kısım ise normal farın aydınlattığı bölge..Korkunç bir fark var..Cidden takılmalıymış..

Burada da taktırdığım iki düğme görünüyor..Soldaki çıt, çıt düğme sisler için, sağdaki logonun üstünde duran ise dörtlü flaşörlerin düğmesi..

İşte beyle
    hayırlı olsun abi güle güle kullan çok hoş görünüyorlar bende hayırlısı ile bi aksilik olmazsa sis farları ve ısıtmalı elcik taktırıcam yarın

32 dişli olayını o kadar güzel anlatmışsınki abi kafamda yine birşeyler dolaymaya başladı

Motosikleti
    Var
    Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah be osbourne vallaha sen ankarada yada ben istanbulda olacaktım ki benim motoruda bu hale getirebilseydim
    Bu ilkbaharda Ankara'ya kesinlikle geleceğim..Bak rehber lazım

Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun abi güle güle kullan çok hoş görünüyorlar bende hayırlısı ile bi aksilik olmazsa sis farları ve ısıtmalı elcik taktırıcam yarın

32 dişli olayını o kadar güzel anlatmışsınki abi kafamda yine birşeyler dolaymaya başladı
    Ne dolaşıyor de bakayım

Bu arada haber vermeden Barış'ın yanına gidiyormuşsun aldım haberini
    Gerçi istesem de gelemeyeceğim çünkü yarın Kadıköy rıhtım da bildiri dağıtacağız

Bkz. http://www.motosiklet.net/forum/etki...etkinligi.html

Motosikleti
    Honda İntegra
    arkadaslar bende konu ıle ılgılı tecrubemı paylasayım benım MCT dede sıs farı var ve asıl farın yanında takılılar cokta sık bır gorunusu var en azından korumalıktakınden daha sık ve ergonamık . camurlukta kesık oldugu ıcın stop farı olarakta sıs farının kırmızı camlı olanını taktım yanı kısacası 3 tane sis farı var motorumda 2 onde 1 arkda kırmızı olamak uzere ve tek akum var hıc bır sorunda yasamıyorum bunun altını basa basa soyluyorum hıc bır sorun yasamıyorum ama sıslerde parcaları kalıtelı kullanmak lazım ve saglam bır elektrık ustası lazım tesisata baktıgımda ;
    *ampuller: osram 55 watt
    *sis camları merceklı cam düz cam degil
    *ve italyan devre var yada röle adını bılmıyorum ıdare edin[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:08 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:10 ----------

[B]arkdaslar bu arada bana cantaların konuldugu MCT nın orjınal demırlerı lazım lutfen bulun sunu kafayı yıcem [/B]
    Bir yumruktan daha serttir bir kadının sözleri ;
    Biri dişlerini döker digeri düşlerini .....

Motosikleti
    250 mct
    Bu ilkbaharda Ankara'ya kesinlikle geleceğim..Bak rehber lazım başımız üstünde yeriniz var kardeşim her zaman bekleriz

Motosikleti
    Var
    Yaklaşık 1 saat önce eve girdim..
    Bugün ARBETUS'un Gebze'deki mekanına gittik canicellat ile..

Benim farın lambasını değiştirdik, beyaz yanıyor şimdi..
    Bunun haricinde bir şey yapmadım..

canicellat'ın da sis farlarının montajını yaptı ARBETUS..
    Ama birader dönüş yolunda sağdaki sisi kucağına aldı Erkan
    Ne biçim montaj yapıyon sen

Ama ben senin orada olayı çözdüm hacı..Oraya sabahtan gelip böyle biralı miralı bir tamir/tadilat faslına girişmemiz gerek..Bak öyle ne işler çıkar

Bu arada ARBETUS'un meşhur bobberına da binme şerefine nail olduk
    Böyle bir ses, böyle bir görüntü yok diyorum size..650 cc motor sesi veriyor makina..

Ama gelin görünki hiç foto çekmemişim..Kusura bakmayın

Bu arada servisin garantiden değiştirip taktığı lastik gene hatalı çıktı..Lastikte bombe ve göçük kısımlar var ve bu motorun yalpalamasına neden oluyor..Resmen kıçı sağa sola ata ata gittim geldim Gebze'ye..

Servisi aradım, böyle böyle diye..Sipariş geçecekler gene yeni lastik için..Unutmadan, değişimde gelen lastik Mondial Marka!

Demek lastik işine de girmiş Uğur..
    UStaya söyledim, DURO vb. bir lastik göndersinler diye..Bakalım, gelişmeleri yazarım..

Ha bir de sabah Kadıköy'e Erkan ile buluşmaya giderken Harem istikametinde sol şeritteyim, bir anda vitesin olduğu ayaklık ayak koyma yeriyle birlikte lap diye aşağı düştü!!!

Sağa çektim bir baktım ki, eşşek kadar olan civatalardan arkada olanın yerinde yeller esiyor..Neyseki önde olan civata tutmuş pegi..Yoksa debriyaj kablosuyla birlikte yere düşer, lastiğe sıkışır vs. vs. vs. olurdu..

Yoldan bir kurye geçiyordu, onları çevirdim, rica ettim civata varmıdır diye..Adam sağolsun şakırt diye bir tamir çantası çıakrttı içinde envai çeşit vida somun ıvır zıvır..

2 dk. taktı bir tane civata da öyle devam ettim yola..

Kısacası atraksiyonel bir gündü..
    Siz neler yaptınız?

Motosikleti
    250 mct
    geçmiş olsun allah korumuş

Motosikleti
    Var
    geçmiş olsun allah korumuş
    Eyvallah..Haftaya yapacak işler çıktı işte

Motosikleti
    Bmw F650
    Yaklaşık 1 saat önce eve girdim..
    Bugün ARBETUS'un Gebze'deki mekanına gittik canicellat ile..

Benim farın lambasını değiştirdik, beyaz yanıyor şimdi..
    Bunun haricinde bir şey yapmadım..

canicellat'ın da sis farlarının montajını yaptı ARBETUS..
    Ama birader dönüş yolunda sağdaki sisi kucağına aldı Erkan
    Ne biçim montaj yapıyon sen

Ama ben senin orada olayı çözdüm hacı..Oraya sabahtan gelip böyle biralı miralı bir tamir/tadilat faslına girişmemiz gerek..Bak öyle ne işler çıkar

Bu arada ARBETUS'un meşhur bobberına da binme şerefine nail olduk
    Böyle bir ses, böyle bir görüntü yok diyorum size..650 cc motor sesi veriyor makina..

Ama gelin görünki hiç foto çekmemişim..Kusura bakmayın

Bu arada servisin garantiden değiştirip taktığı lastik gene hatalı çıktı..Lastikte bombe ve göçük kısımlar var ve bu motorun yalpalamasına neden oluyor..Resmen kıçı sağa sola ata ata gittim geldim Gebze'ye..

Servisi aradım, böyle böyle diye..Sipariş geçecekler gene yeni lastik için..Unutmadan, değişimde gelen lastik Mondial Marka!

Demek lastik işine de girmiş Uğur..
    UStaya söyledim, DURO vb. bir lastik göndersinler diye..Bakalım, gelişmeleri yazarım..

Ha bir de sabah Kadıköy'e Erkan ile buluşmaya giderken Harem istikametinde sol şeritteyim, bir anda vitesin olduğu ayaklık ayak koyma yeriyle birlikte lap diye aşağı düştü!!!

Sağa çektim bir baktım ki, eşşek kadar olan civatalardan arkada olanın yerinde yeller esiyor..Neyseki önde olan civata tutmuş pegi..Yoksa debriyaj kablosuyla birlikte yere düşer, lastiğe sıkışır vs. vs. vs. olurdu..

Yoldan bir kurye geçiyordu, onları çevirdim, rica ettim civata varmıdır diye..Adam sağolsun şakırt diye bir tamir çantası çıakrttı içinde envai çeşit vida somun ıvır zıvır..

2 dk. taktı bir tane civata da öyle devam ettim yola..

Kısacası atraksiyonel bir gündü..
    Siz neler yaptınız?
    walla çok fena oldu sağ sis yolda düştü allahtan kablo tutuyordu yoksa oda kalmıcaktı :D

aynen öyle abi birayı alıp öyle başlamak gerekiyor işe

engin abinin dediği gibi harika bir ses veriyor macit görüntüsünede diyicek söz yok helede farın altındaki kuru kafa harika :D

Motosikleti
    250 mct
    bugün motorla dolaşmaya çıktım sağa keskin dönemeçde dönerken direksiyon kilitlendi ve dönemedim allahtan hızım çok yavaştı ve hemen stop ettirdim baktım bir şey yok sonra yoluma tekrar devam ettim acaba sorun neydi anlayamadım

Motosikleti
    Var
    bugün motorla dolaşmaya çıktım sağa keskin dönemeçde dönerken direksiyon kilitlendi ve dönemedim allahtan hızım çok yavaştı ve hemen stop ettirdim baktım bir şey yok sonra yoluma tekrar devam ettim acaba sorun neydi anlayamadım
    Geçmiş olsun..
    Allah allah ilk defa duyuyorum, nasıl kilitlendi öyle gidon, anlamadım?

Acaba gidon kilidinde mi var problem? Anahtarı sokup 1-2 kez açıp kapasaydın..

Motosikleti
    Bmw F650
    geçmiş olsun...

nasıl oluyorda açılan kilit kitleniyor acaba başka biryere takıldı veya arasına birşeymi girdide direksiyonu kitledi direksiyon kilitinin kendiliğinde kitleniceğini zannetmiyorum....

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun...

nasıl oluyorda açılan kilit kitleniyor acaba başka biryere takıldı veya arasına birşeymi girdide direksiyonu kitledi direksiyon kilitinin kendiliğinde kitleniceğini zannetmiyorum....
    Problemın cozumu cok basıt dıreksıyon kılıdın takılı kalmıs sanırsam yagsız durumda ve özelligini kaybetmıs sanırsam yoksa kapanma ıhtımalı olamaz.
    Scoter dakı yasadıgım aynı tecrübe ile sabittir.

arkdaslar su arkdakı canta demırlerı ıcın yardımcı olalım ya kullanmayan varsa lutfen yadım etsın :(

Motosikleti
    Var
    Alıntı bakoyoko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaslar su arkdakı canta demırlerı ıcın yardımcı olalım ya kullanmayan varsa lutfen yadım etsın :(
    Görüyorum hep mesajlarını ama şu Sevpa ya sordun mu hiç?
    Varsa onlarda vardır veya getirtebilirlerse onlar getirtebilir..

www.sevpa.net
    Recep bey ile bir görüş bakalım..

Benim elimde sadece çantalar var demirsiz ama

Motosikleti
    Honda İntegra
    Görüyorum hep mesajlarını ama şu Sevpa ya sordun mu hiç?
    Varsa onlarda vardır veya getirtebilirlerse onlar getirtebilir..

www.sevpa.net
    Recep bey ile bir görüş bakalım..

Benim elimde sadece çantalar var demirsiz ama
    OSBOURNE yardımın ıcın tesekkurler bende deri cantalar var onları takmak ıcın ıstıyorum demırlerı yenı demırden zıyade boyle kullanmayan arkdaslardan dusunuyorum yenısı tuzlu gelebılır dıye :(.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler