Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    ne oldu hiç kimse yazmaz olmuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne oldu hiç kimse yazmaz olmuş
    Valla bende beklemedeyim bakalım ne zaman birisi yazacak diye
    Akşamüstü servise uğrayacağım bakalım benim makine ne alemde..

Motosikleti
    250 mct
    pazar gününden beri motoru çalıştırmıyorum gerçi kapalı garajda ama cumartesiye kadar çalıştırmayacağım

Motosikleti
    Var
    Bugün uğradım servise..Sis lambalarını takınca fark ettim ki geceleri kör sürüşü yapıyormuşum ben

Yarın tüm gün motorumla olacağım ne gusel

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün uğradım servise..Sis lambalarını takınca fark ettim ki geceleri kör sürüşü yapıyormuşum ben

Yarın tüm gün motorumla olacağım ne gusel

güle güle kullan sislerini yolun aydınlık olsun engin abi

Motosikleti
    Var
    Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kullan sislerini yolun aydınlık olsun engin abi

Saolasın..Valla ciddi fark yaratıyor..Tavsiye ederim..Çifti 9 TL..

Motosikleti
    Bmw F650

Saolasın..Valla ciddi fark yaratıyor..Tavsiye ederim..Çifti 9 TL..
    bende tek akü war seninkisi gibi çift yok abi zorlamaz mı aküyü yoksa bende isterim önümü görmeyi

Motosikleti
    Var
    Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tek akü war seninkisi gibi çift yok abi zorlamaz mı aküyü yoksa bende isterim önümü görmeyi
    Arbetus zorlamaz diyor aslında ama benim tecrübe etme şansım yok çünkü iki akü var dediğin gibi..

Çok güvendiğim ustam tek aküde kaldırır ama uzun süre yol alamazsın demişti, Arbetus'ta (ona da çok güveniyorum) sorun olmaz diyor..

Seçim senin

Ama mütemadiyen açık gitmeyeceksen bence sorun olmaz..Ben gece uzun yol yapabilme durumlarım olduğu için çift akü taktırdım aslında..Kısa mesafelerde, şehir içi sıkıntı olmaz sanırım dediğim gibi..

mtn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650
    bu yan taraftaki akünün olduğu yerin kapağındaki 250 mct nasıl çıkartılır.
    ve bildiğiniz depo üstü yada diğer yerlere sticker varmı?

ayrıca ben benzin deposunun üstünde olan koltuğa doğru gelen yerdeki çizgiyi siyah yada koyu gri şeritle kapatmayı düşünüyorum..sizce nasıl durur?..

internetten üzeriden parça alabileceğimiz bir site varmı?

Motosikleti
    Var
    Alıntı mtn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yan taraftaki akünün olduğu yerin kapağındaki 250 mct nasıl çıkartılır.
    ve bildiğiniz depo üstü yada diğer yerlere sticker varmı?

ayrıca ben benzin deposunun üstünde olan koltuğa doğru gelen yerdeki çizgiyi siyah yada koyu gri şeritle kapatmayı düşünüyorum..sizce nasıl durur?..

internetten üzeriden parça alabileceğimiz bir site varmı?
    250 mct yazısı biraz el becerisi ve keskin bir maket bıçağı ile çıkartılıyor ama ardında o yazı kadar bir cila izi kalıyor..Görüntüyü çok etkilemiyor aslında..

benzin deposundakiçizgiyi başka bir şeritle kapatmak değilde komple sökmeye çalıştım onda da gene cila izi kaldı ardında..Sanırım en iyi çözüm boyatmak..

http://www.ugurmondialyp.com/
    Yukarıda link verdiğim sitede uğur-mondial bireysel olarakta parça satışı yapıyor gibi anladım..bir bakarsın..

mtn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650
    http://www.ugurmondialyp.com/
    Yukarıda link verdiğim sitede uğur-mondial bireysel olarakta parça satışı yapıyor gibi anladım..bir bakarsın..
    bu vermiş olduğunuz siteden direk alışveriş yapılmıyor sanırım daha önce de incelemiştim.bu site sadece bayilere gittiğinizde kolaylık olsun diye..

ama genede teşekkürler;)

Motosikleti
    Var
    Alıntı mtn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu vermiş olduğunuz siteden direk alışveriş yapılmıyor sanırım daha önce de incelemiştim.bu site sadece bayilere gittiğinizde kolaylık olsun diye..

ama genede teşekkürler;)
    Evet, doğru..Bende bakınca fark ettimmki sadece servislerde kazıklanmasın müşteri diye yazmışlar..

Ama gene de Mondial'in ucuza yedek parçası bulunur gibime geliyor..

Motosikleti
    Bmw F650
    Arbetus zorlamaz diyor aslında ama benim tecrübe etme şansım yok çünkü iki akü var dediğin gibi..

Çok güvendiğim ustam tek aküde kaldırır ama uzun süre yol alamazsın demişti, Arbetus'ta (ona da çok güveniyorum) sorun olmaz diyor..

Seçim senin

Ama mütemadiyen açık gitmeyeceksen bence sorun olmaz..Ben gece uzun yol yapabilme durumlarım olduğu için çift akü taktırdım aslında..Kısa mesafelerde, şehir içi sıkıntı olmaz sanırım dediğim gibi..
    uzun yollara ciktigim zaman ztn gorus noktamin zor oldugu yerlerde acarim, o zaman bende taktiriyim sorun olmazsa eger

anladim abi cok fazla acik gitmemeye dikkat ederim. Senin taktirman iyi olmus senin kadar dolasmiyorum ben

bu arada bi foto cekte koy abi bakalim nasil gorunuyorlar, birde nerden temin edebilicegimi soylersen cok makbule gecersin

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Uzun mesafeden kastınız nedir bilmiyorum ama ben bu farlarla bursa'ya gittim, İzmir'e gittim. Normal farım kesti tüm yolu bnlarla geldim bir sıkıntı olmadı. Zaten çok uzun süre yakman mümkün değil yolda karşıdan gelen araçlardan dolayı ara ara kapatman gerekiyor. ben 2x35 w kullanıyordum. 2x55 w kullanan arkadaşlarda da sorun olmuyordu. Eskilerden Metemen takmıştı yanılmıyorsam. Benin endişem madem bu sistem bu sis farını "kaldırmıyor" ikinci aküyü nasıl "kaldıracak"? ben 2 seneye yakın bir süre orijinal 6 amper aküsüyle bu sistemi çalıştırdım. kesmeden önce birde elcik ısıtması vardı benim motorumda bana mısın demiyordu kaldırıyordu :D bir de 35-55 arasında çok bir fark yok benim gördüğüm kadarıyla. farın açısı çok önemli. yukarı aldıktan sonra gördüm ki üstündeki farla bile iş görülür.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    250 mct
    deponun üzerindeki mondial yazısını sökmek istiyorum acaba sökersem iz kalırmı 2. sorum sis farı nasıl bir şey olmalı koruma demiri var sanırım onun üzerine monte ediliyor kusura bakmayın motor konusunda çok acemiyim

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Bir sis farı da ben taktıracağım ama bu ay ön lastiği bir değiştireyim. Motorun lastiği hiç değişmemiş. Geçen ay arka lastiği değiştirmiştim inanın motorun yürürü değişti. İnşallah bu ay ön lastiği de bir değiştirelim. Gerçi hava filtresini de bir kontrol ettirmek lazım. Anladığım kadarıyla o da hiç değişmemiş. Eh 20 000 km yapmış bir motorun hava filtresi de değişir herhal.

Motosikleti
    Var
    Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deponun üzerindeki mondial yazısını sökmek istiyorum acaba sökersem iz kalırmı 2. sorum sis farı nasıl bir şey olmalı koruma demiri var sanırım onun üzerine monte ediliyor kusura bakmayın motor konusunda çok acemiyim
    Depo üstündeki yazıyı motoru ilk aldığım gün adamlar evrak işlerini hallederken tırnağımla sökmüştüm ben..Hiç iz kalmaz..

Sis farını koruma demirine yerleştirdim ben..Birazdan servise gideceğm motoru teslim almaya..Fotolarını da çekerim atarım buraya..Aslında ben bir çift daha sipariş ettim..Onlarıda sinyallerin takılı durduğu çatallara takmak istiyorum..

Farlar: http://www.hepsiburada.com/motorsikl...ctid=otm751201

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Depo üstündeki yazıyı motoru ilk aldığım gün adamlar evrak işlerini hallederken tırnağımla sökmüştüm ben..Hiç iz kalmaz..

Sis farını koruma demirine yerleştirdim ben..Birazdan servise gideceğm motoru teslim almaya..Fotolarını da çekerim atarım buraya..Aslında ben bir çift daha sipariş ettim..Onlarıda sinyallerin takılı durduğu çatallara takmak istiyorum..

yakaladım seni. pm attım bakar mısın?
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Var
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakaladım seni. pm attım bakar mısın?

Ben çıktım..

Motosikleti
    Bmw F650

engin abi resimleri bekliyoruzz bol bol cek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler