Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106506 ... SonuncuSonuncu

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Hocam, selam...

Benim oglan daha 1 haftalik ve SIYAH...

Inan cok guzel duruyo...biraz temiz tutacaksin ama..

Guvenli ve keyifli surusler herkese...

Alıntı tekno adlı üyeden alıntı
    Selamlar

En geç 2 hafta içerisinde,bir arkadaşım ile birlikte 2 adet Mondial mct 250 motor satın alacağız.

Her ne kadar zevk konusu olsada renk seçimi hakkında önerilerinize ihtiyacımız var.

Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kkhakankk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    arkadaşlar be ispartada ögrenciyim ama aslında istanbulda oturyorum bu sene son sınıf motoruda burdan aldım ama okul bıtınce istanbula dönücem motorla tahmini 650 km şimdi uzun yol yapan arkadaşlar varsa aramızda onlara bi kac şey sormak istiyorum.
    1. yanıma motorla ılgılı hangı yedek parcaları almalıyım?
    2. bu km kac saatte alabılırım ?
    3. kac km'de mola vermelıyım sızce?
    4. ortalama kac km hızla gitsem en normali hızı bulmuş olurum?
    5. sizce ne yakar acaba?
    6. cıkmadan hangi bakımları yaptırmam gerekir?
    7. en önemlisi ve son sorum sizce bu yolculugu yapmalımıyım yoksa motoru istanbula götürmem icin başka bı yol bilen varmı
    teşşekkürler

hakanz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı kkhakankk adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar be ispartada ögrenciyim ama aslında istanbulda oturyorum bu sene son sınıf motoruda burdan aldım ama okul bıtınce istanbula dönücem motorla tahmini 650 km şimdi uzun yol yapan arkadaşlar varsa aramızda onlara bi kac şey sormak istiyorum.
    1. yanıma motorla ılgılı hangı yedek parcaları almalıyım?
    2. bu km kac saatte alabılırım ?
    3. kac km'de mola vermelıyım sızce?
    4. ortalama kac km hızla gitsem en normali hızı bulmuş olurum?
    5. sizce ne yakar acaba?
    6. cıkmadan hangi bakımları yaptırmam gerekir?
    7. en önemlisi ve son sorum sizce bu yolculugu yapmalımıyım yoksa motoru istanbula götürmem icin başka bı yol bilen varmı
    teşşekkürler
    Sevgili kkhakankk,

7. soruyla başlayalım. Sonuçlu bu özitimli bir götürgeç kendi ayakları üzerinde yürümemesi için bir neden yok. Tabiki motor ve uzun yol tecrübene güveniyorsan. Bunun kararı sana kalmış

1. yanıma motorla ılgılı hangı yedek parcaları almalıyım? Bir çift buji, yedek ampuller, takımlar (motorun içinden çıkanlar yeterli) Tam koruma kıyafet, dizlik, bellik (tercihen omurilik korumalı), eldiven ve tabiki iyi bir kask.

2. Ortalama 80-90 ı aşmamanı tavsiye ederim.

3. İhtiyaç hissettiğin her an güvenli bir yere çekerek mola ver. Ağır yiyecekler yeme mümkünde kahve iç. Ama ben olsam saat başı ilginç yerlllerde durarak kasmadan gelirim, ne olursa olsun gün ışığında yol al. Stabilize yollara dikkat et. Hem kayma denge kaybetme riskin çok yğksek hemde yanından geçen araçların sıçrattığı mıcırlara dikkat.

4. Bkz cvp 2

5. Ne yakarsa yakar ne farkederki 10 lira fazla yaksa bırakacakmısın sanki motoru Ispartada

6. Yola çıkmadan yağ değiş, İstanbula vardığında da o yağı tekrar boşalt. Kitapçıkta yazan kilometredeki bakımı mutlaka yaptırmış ol.

Ek olarak Yola çıkmadan evvel iyi bir uyku çek ve A2 ehliyetini yanına almayı unutma

Hayırlı yolculuklar
    Saygı göster, saygı gör. Seviyesizlerden hep uzak dur!

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Sevgili Hakanz bu topic ten modelle ilgili bilgi alıyoruz,zaten güvenli kullanım,eğitim ve kask muhabbeti gereğinden fazla yapılıyor.İyi niyetinizi anlıyorum ama güvenlikle ilgili özel bir topic açsanız daha iyi olur.Hem daha fazla insan başlıklar arasında görüp faydalanabilir

Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    hakanz bilgiler icin cok teşekkürler tavsiyelerine uyucam. birde ricam topic cok hareketsiz arkadaşlar. en azından motorlarımızın fotolarını koyalım hem bırbırımızın motorlarını görmüş oluruz hem de aksesuar yapıcak arkadaşlar(benim gibi yani) için bilgi olur ben salı günü bi fotograf makınası alıcam ozaman koyucam ama. şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı
    Sevgili Hakanz bu topic ten modelle ilgili bilgi alıyoruz,zaten güvenli kullanım,eğitim ve kask muhabbeti gereğinden fazla yapılıyor.İyi niyetinizi anlıyorum ama güvenlikle ilgili özel bir topic açsanız daha iyi olur.Hem daha fazla insan başlıklar arasında görüp faydalanabilir

Sevgili motocycleboyreigns
    Gereğinden fazla yapılmasına rağmen malesef Kask kullanma oranı motsiklet kullananlar arasında % 50 lerde. Ben kask konusunda fazla hassasım galiba, hatta pekte yabana atılmayacak bir kaskımı yolda neden kasksız sürüyorsun kardeşim diye çevirdiğim bir çocuğa verecek kadar... Hak veriyorum burası 250 MCT topici model özellikleri konusunda gidelim.

Sevgiler

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Maşallah topiciniz pek lezzetli. (Tahtaya vuran smiley yoktu da en yakın bunu bulabildim) Faydalı bilgiler, tavsiyeler, örnek resimler havalarda uçuşuyor.

Bizim regal-raptor başlığı geyiğe sardı ben de ilk gözağrım olan 250 MCT topicine döndüm.

Ha bu arada boş yazmamak için bir bilgide ben vereyim.

Efendim geçenlerde Bir arkadaşa masai Grand eagle motor almak için bir bayiye gittik (aynı zamanda mondial servisi). Oradaki görevli masai motosikletin 250MCT ile aynı motoru kullanmasına rağmen daha az titreşim yaptığını sebebininse ateşleme sistemlerinin farklılığında yattığından bahsetti. Bence bu konuyu araştırmakta fayda var.

Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    allah allah ateşleme sistemiyle ne alakası ola bilir ki bu titreşim olayının. ne yalan söylıyım bana pek inandırıcı gelmedi arkadaşım. gerci benim motorda yok denecek kadar az bu olay yani memnunum sadece hava ayarlarını yaptırdım ondan sonra cok iyi duruma geldi

Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    yanlışlıkla aynı msg ıkı kere yazmısım silemedim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Eğer çalışan bir araba motorunun distribitörünü biraz çevirirsen farkedersin . Bizim motorlarda bu iş elektronik hardware .yani ne yazıkki öyle kolayca düzeltilemez değiştirilmesi gerekir.

2006 Modelin yeni versiyonu piyasada

2006 Modelin yeni versiyonu piyasada En büyük sorunlardan biri olan Jant koparma olayı yeni versiyonu ile giderilmiştir.Buji sorununda herhangi bir deişiklik göremedim.Sorunlar yeni versiyon Mct 250 de en aza indirgenmeye çalışılmış.Artık Eskisi gibi masraf çıkmayacağı iddaa edildi.

Uğur Soğutma sistemleri Müdürü tarafında bu bilgi alınmıştır.Moto Show 06 da bizzat kendisiyle görüştüm.

Bence hiç düşünmeden alın verdiğiniz paraya değer.Bozulursa 3-4 yılsonra bozulur belki.Eğer sadece yazın ve yağmursuz günlerde kullanırsanız hiç bir sorun çıkartmaz.

Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    sagol akira arkadaşim ama ben bu vibrasyon olayını pek cekmıyorum o yuzden memnunum. Arkadaşlar ötv zamlandı haberiniz vardir sanırım, bu bize ne şekilde yansıcak yani rakam olarak arkadaşalar. ve bu durum nezman uygulamaya giricek acaba arkadaşlar he bu arada cumuhurbaşkanlığına mail atmayı unutmayın arkadaşlar tepkimizi ortaya koyalım

Alıntı kkhakankk adlı üyeden alıntı
    sagol akira arkadaşim ama ben bu vibrasyon olayını pek cekmıyorum o yuzden memnunum. Arkadaşlar ötv zamlandı haberiniz vardir sanırım, bu bize ne şekilde yansıcak yani rakam olarak arkadaşalar. ve bu durum nezman uygulamaya giricek acaba arkadaşlar he bu arada cumuhurbaşkanlığına mail atmayı unutmayın arkadaşlar tepkimizi ortaya koyalım
    Arkadaşım Şu anda mct 250 yi almaya çalışırsan .Herşey dahil(Tüm Masraflar ,plaka,ÖTV...) 3.600 Ytl ye geliyor Bugün sordum

www.cankaya.gov.tr ye mesaj atmayı unutmayın.Sitenin içinde mail adresi war

Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    ama daha cumhurbaşkanı yasayı onaylamadı yani şuanda öyle bi uygulama olmaması lazım en azından bi 15 gün sürer onaylaması. peki almış arkadaşlar icin bi değişiklik yok mu yani bu yasa onlari etkilemicek dimi

equilibrium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Eliminator 125

Merhaba

Forumda ilk mesajım olmasına ragmen uzun zamandır okumaktayım yazılanları. Ben de cruiser tarzı, hesaplı bir motor ne olabilir diye hemen hemen butun modeller hakkında yazılanları okudum ve bu baslıgı da okuduktan sonra mondial 250 mct de karar kıldım. Su muallakta olan ötv olayı ne durumda ilk isim onu ogrenmek olacak yarın bir bayiden ve sanırım yarın da buna gore siparisimi veririm. Alacagım bayi de buyuk ihtimalle sevpa olacak www.sevpa.net . bu bayi hakkında bir denyimim olmadı fakat hakanz nickli arkadasın yazdıkları neticesinde kararımı verdim (zaten benim okulun yolu üstünde -yeditepe). topic'i baslatan ve degerli yorumlarını esirgemeyen herkese tesekkur ederim. Yazılan yorumların cogunun gayet bilgilendirici oldugunu soylemek isterim. Yakında insallah benim fıstıgın resimleriyle gorusmek uzere.

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Servis sonrası,

Arkadaşlar değişen vites dişlilerindne sonra bu gün 100 küsür km yaptım. Vitesler lokum olmuş, müsait yol bulduğumda bir ara 110 bastım ama açıkçası hiç bir aracın yerleşik km saatine güvenmem en kısa zamanda GPS ile deneyeceğim.

Dün motoru yıkattım, yıkatırken dikkat edilecekler (bunu yıkamacı anlattı cidden motor delisi ve sahibi psikolojik rahatsız bi arkadşa denk geldim şanslıyım )

-Önce motorun biraz soğumasını bekleyin mümkünse tam soğutun
    -Kaliteli bir yağ sökücü malzemeyi motorun tüm el girmeyen yerlerine sıkın ve bir süre bekleyin
    -Çok aşırı tazzikli olmayan suyla motorun çamurunu akıtın
    -Tercihen şampuan yoksa köpükle yıkayın,
    -Köpüğü akıtın
    -En önemli nokta bu Hava tabancasıyla en ince noktalarına kadar kompresörler kurutun, özellikle elcikler, motor, ve elektrik aksamı bu arada sehpa sensörünü iyice kurutun (bende yıkandıktan sonra sehpa sensörü lambası yanması sorunu var)
    -Motora binip haraket etmeden önce ön ve arka frenleri bir kaç kez pompalayınki var olan suyu atsın.

Hadi hayırlısı tertemiz bir motorunuz var
    -

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    [QUOTE=hakanz]Kask Konusu

Arkadaşlar Kaskın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Eğer motosiklet zevkimiz varsa kask ve korumaya yeterli ihtimamı göstermemiz gerek. 15 YTL ye satılan 20cm den düştüğünde bile paramparça olan bir kask bizi 20 km üzeri bir süratte bile koruyamaz. Genelde insanlar eldiven ve dizlik kullanmıyorlar. Eldiven özellikle düşmelerde asfalt yanığı olarak tanımlanan hayat boyu iz bırakan yaranın temel önleyicisi.

Bugün fuardan yeni bir kask aldım. Yıldız ticaret kampanya yapmış Çene açılırlı Airoh. Toplam 3. Airoh kaskım oldu. Ben kullandığımdan hem oldukça uygun fiyatlı ve sağlam bir kask olduğundan tavsiye ederim. Benim aldığım modelde 6 hava kanalı ve ayrıca güneş camı mevcut. Aşağıda resimlerini görebilirsiniz. Ayrıca kask boyları üretici ve kalıba göre değişmekte. Kendinize uygun kaskı nasıl anlayabilirsiniz. 1- Başınız iyice oturacak arada boşluk kalmayacak ve başınızı sabit tuttuğunuza kaskı oynatırken kask serbestçe haraket etmeyecek. Yani kaskı sağa ve sola çevirirken yüz deriniz oynamalı. 2- kask çık sıkı olmamalı, kafa ve yüz derinizi sıkmamalı. Bu durum uzun süre sonra ağrı ve konsantrasyon bozukluğuna sebep olur. Ben şahsen seyir anında çene korumalı kaskı tercih ederim. Gerçi bunu ben tercih etmiyorum uzmanların tercihi.
    [QUOTE=hakanz]
    dostum yeni kaskın hayırlı olsun öncelikle her iki fuarda da bu kaskı takipetmekteyim hatta yıldız ticaretteki arkadaşım sayesinde deneme imkanım oldu ilk beni göze çarpan ilk problemim içindegi güneş camının hareketi biraz zor gibi geldi bana hatta iki elle falan asılmak gerekiyordu. Sende de durum böyle mi benim denediğim biraz dar geldi bundan olabilir mi - biraz koca kafalıyım da - beni aydınlatırsan sevinirim bu hafta içinde kısmetse bizde siyah bir mondial mct 250 alacağız hayırlı rüzgarlar...
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    yanlışlıkla iki kere göndermişim üzgünüm silemedim :(
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    arkadaşlar 20 cm den yada 30 cm den düşen her kask acılma yapabiliri ucuz olsa bile kask alın. ama kafanızda takılan kask ın kırılma yada acılması cok zor cunku içinde kafanız varken cok yuksek bı basınc lazım kırılması icin ucuz kask malzeme olarak dandik ama kafanızı korur emin olun. parası alan iyi kask alsın evladiyelık kullansın ama olmayan ucuz da alsın taksın

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    sevgili hakanz kardeş almış olduğun kaskı çok beğendim ve fonksiyonel buldun sana kaça mal oldu acaba

ayrıca bende bir ön cam ve ön koruma demiri rdinmek istiyorum beni yönlendirirmisiniz

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106506 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler