Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı yhybyrkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar forumun bir yerlerinde okudum (yanılmıyorsam Bisan Roadstar 250 topiğiydi ) motorları viteste çalıştırmanın iyi olmadığı söyleniyordu. O yüzden boşta çalıştırmak lazım gibi bir şeyler söylenmişti. Kafama takıldı gerçekten böyle mi ? Ben motoru her zaman viteste çalıştırıyorum. Tabi debriyaj sıkılı olarak. Eğer zararlıysa bir daha öyle çalıştırmayalım bari.
    Ben sabahları hiç viteste çalıştırmadım şimdiye kadar..Viteste çalıştırıyorsan eğer sabahları motoru ısıtmadan yola çıkıyorsun demektir ki hata olan da bu.

Ama motor sıcakken örneğin markete gittiğimde debriyaj sıkılı çalıştırıyorum bende..Ama soğukken jikle çekili vaziyette boşta çalıştırıyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sabahları hiç viteste çalıştırmadım şimdiye kadar..Viteste çalıştırıyorsan eğer sabahları motoru ısıtmadan yola çıkıyorsun demektir ki hata olan da bu.

Ama motor sıcakken örneğin markete gittiğimde debriyaj sıkılı çalıştırıyorum bende..Ama soğukken jikle çekili vaziyette boşta çalıştırıyorum..

sabahları sogukken yola cıkmam gerekıyor bazen zararlı olabılıecegını ılk olarak senden duydum bunun sebebını ogrenebılırmıyım ?
    bır daha yapmamamk adına bılgım olsun :(

vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    bende viteste çalıştırmak istemiyorum ama motor bir türlü boşa geçmiyor yukarı atıyorum 2 ye aşağıya indiriyorum 1 e geçiyor birazda sert geçiyor bir türlü boşa alamıyorum motor ısınınca boşa o zaman geçiyor

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Bizim Motorların servis katoloğunu internetten araştırmaya çalıştım ama bulamadım fakat Honda CMX250C REBEL birebir kopyası (acaba honda cinlilerden mi yoksan cinlilermi honda dan kopyaladı onu bilmiyorum)İnternette katoloğu var ama ücretli .
    Bir gercek genelde burası dikate alınmalı para vererek katolok alacak millet değiliz bu konuda yardımcı ola bilecek internet kurtlarına iş düşüyor gibime geliyor varmı öyle bir arkadaş yani bu kataloğu bedava bulacak
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

Motosikleti
    Var
    Alıntı bakoyoko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabahları sogukken yola cıkmam gerekıyor bazen zararlı olabılıecegını ılk olarak senden duydum bunun sebebını ogrenebılırmıyım ?
    bır daha yapmamamk adına bılgım olsun :(
    Aman diyeyim..Karbüratörlü motorlarda, motorun ısınması diye bir olay vardır..

Motoru ısıtmadan yola çıkıldığında ileride ciddi silindir sorunları oluşabilir..
    Bu nedenle motor aşınmasını minimuma indirmek için motorunuzu ısıtmadan yola çıkmayın der büyüklerimiz..Ama devrinde kullanabiliyorsanız, ısıtma işemni yolda da gerçekleştirebilirsiniz..İş ki motora gaz verdiğinizde yememezslik yapmasın..
    Bu olay olmadan motoru ısıtabiliyorsanız işlem tamamdır..

Motoru ısıtmadan yolda vites değiştirirken dahi sorun yaşarsınız..Vitesler kolay geçmez..O nedenle ilk çalıştırmada debriyajsız, boştayken jikle ile motor çalıştırınız derim..

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    GÜnaydın arkadaşlar.

haftasonu macitimin kaportasını söküp zımparaladıktan sonra mat siyaha boyadım. biraz kusurlu oldu. çünkü boyamaya geçtiğimde hava kararmıştı sonuç olarak güzel oldu bence. Çünkü tüm aksam aynı renkte oldu. Seleye sünger takviyesinde bulundum. Gayet rahatladı. önümüzdeki cumartesi MCT tamir günü yapmayı planlıyorum Osbourne ve Erkan cumartesi Gebze'ye geliyorlar. Gelmek İsteyen arkadaşlar problemlerini ve gelecekleri yer bana bildirirlerse ayarlama yapabilirim.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Var
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GÜnaydın arkadaşlar.

haftasonu macitimin kaportasını söküp zımparaladıktan sonra mat siyaha boyadım. biraz kusurlu oldu. çünkü boyamaya geçtiğimde hava kararmıştı sonuç olarak güzel oldu bence. Çünkü tüm aksam aynı renkte oldu. Seleye sünger takviyesinde bulundum. Gayet rahatladı. önümüzdeki cumartesi MCT tamir günü yapmayı planlıyorum Osbourne ve Erkan cumartesi Gebze'ye geliyorlar. Gelmek İsteyen arkadaşlar problemlerini ve gelecekleri yer bana bildirirlerse ayarlama yapabilirim.

Sağlıcakla.
    Zaten senin motoru merak ediyorum epeydir..Bir görelim bakalım neymiş şu bobber

Motosikleti
    Zaten senin motoru merak ediyorum epeydir..Bir görelim bakalım neymiş şu bobber
    korkma sakın farın altına gerçeğe yakın ve gözleri park lambaları ile yanacak olan kuru kafa takacağım :D
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    korkma sakın farın altına gerçeğe yakın ve gözleri park lambaları ile yanacak olan kuru kafa takacağım :D
    kıyafet uyumlu olmalı ama...

Motosikleti
    Var
    hehe..Valla takasa girermisin acaba

Motosikleti
    hehe..Valla takasa girermisin acaba
    Gülün bakalım siz. görceniz. kurukafa hazır sadece montajı kaldı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:18 ----------

Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar uzun zamandır yazmıyordum. Benim tırtılı sattıktan sonra bir sene motorsuz kalmıştım.Bir ara pişman bile olmuştum yerine birşey alamayınca ama kısmet böyleymiş.) . Sonunda yeni motoruma kavuştum. Darısı sizlerinde başına
    Bana motoru sevdiren MCT dir. İlk göz ağrısıdır.Sağın solun dediklerine aldırmayın. Bakımını yap bin. Zaten bir süre sonra aynı motordan sıkılacaksınız.Özellikle şehirlerarası yollarda daha performanslı gidebilecek motor arayacaksınız. Tadını çıkarın.
    Barış,Uğur abi görüşelim bir ara
    Sevgiler....
    HAyırlı olsun. ALmışsın aleti en sonunda. güle güle kullan. görüşelim tabi benim yerim yurdum belli nasılsa :D

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim Motorların servis katoloğunu internetten araştırmaya çalıştım ama bulamadım fakat Honda CMX250C REBEL birebir kopyası (acaba honda cinlilerden mi yoksan cinlilermi honda dan kopyaladı onu bilmiyorum)İnternette katoloğu var ama ücretli .
    Bir gercek genelde burası dikate alınmalı para vererek katolok alacak millet değiliz bu konuda yardımcı ola bilecek internet kurtlarına iş düşüyor gibime geliyor varmı öyle bir arkadaş yani bu kataloğu bedava bulacak
    Umarım rapide yüklemeyi becerebilmişimdir. Eğer rapidden indiremezsen haberim olsun emailine atayım linki http://rapidshare.com/files/31814810...anual.zip.html

yanlız kitap ingilizce söyleyeyim. Kolay gelsin
    Pardon bulduğum owners manuelmiş aramam devam ediyor.

mtn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650
    4 gün önce sonunda bende aldım bu motordan..
    bir kaç sorum olacak.
    1-jantlar değiştirilebilirmi? ve örnek jant nerde bulabilirim internette..
    2-vites bazen iyi kavramıyor geçişleri 1den boşa ve 2ye zorlanıyor neden olabilir?
    3-zincirden ses geliyor sorun çıkartırmı?

Motosikleti
    Alıntı mtn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 gün önce sonunda bende aldım bu motordan..
    bir kaç sorum olacak.
    1-jantlar değiştirilebilirmi? ve örnek jant nerde bulabilirim internette..
    2-vites bazen iyi kavramıyor geçişleri 1den boşa ve 2ye zorlanıyor neden olabilir?
    3-zincirden ses geliyor sorun çıkartırmı?
    aramıza hoş geldin hayırlı olsun.

jantlar değişiyor. Hatta orijinal mondial döküm jantlarıda mevcut piyasada.
    debriyajın ayarsız olabilir ustaya görün derim.
    zinciri biraz gerersen sorunun düzelecektir. tabi eğer zincirin çarpmasını engelleyen plastik parçalarda sorun yoksa.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650
    aramıza hoş geldin hayırlı olsun.

jantlar değişiyor. Hatta orijinal mondial döküm jantlarıda mevcut piyasada.
    debriyajın ayarsız olabilir ustaya görün derim.
    zinciri biraz gerersen sorunun düzelecektir. tabi eğer zincirin çarpmasını engelleyen plastik parçalarda sorun yoksa.
    teşekkür ederim ilgin için..
    jantları internette nerde bulabilirim...
    bir sorum daha olacak ön lastiği ve jantı geniş yapabiliyormuyuz?

Motosikleti
    Alıntı mtn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim ilgin için..
    jantları internette nerde bulabilirim...
    bir sorum daha olacak ön lastiği ve jantı geniş yapabiliyormuyuz?
    masraflı olur ama değiştirilir. ön takımıda değiştirmen gerekli çünkü. Sana yardımcı olabilirim. profilimde msn adresim var. ekle konuşalım. Çelik jant hakkındada yardımcı olmaya çalışırım.

vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    ankarada mondial servislerinde bu çelik jantlara çiftine 350 - 400 tl den bahsediyorlar

macit'in yag filtresi tam olarak nerededir?birde bende sinyalleri degistirdim(2.sefer siyah ve sarı kabloları var siyahları,yeşil'e gelmesi gerekiyor degilmi?ön taraftada emin olamadım cesitli varvasyonlar denedim genede sinyaller calısmadı sinyal dugmesine ibirkez basmamda sinyaller birkez göz kırpıyor aynı şekilde km saatinde birkez uyarı ışıgı yanıyor fakat dogru düzgün calıstıramadım sinyal flasoru arızalı olabilirmi?akunun yanında asılı duran flasormudur?bozuk olup olmadıgını nasıl anlayabılırım?

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650
    benim motorda direksiyonun orda yanan uzunları yaktığınızda yanan ışık yanıyor..yanındaki yanmıyor..sanırım o vites boştayken yanıyormuş doğrumu..acaba elektrikte mi sorun olabilir?
    birde bilen birileri varsa sorunları yazsam siz bana masrafı çıkartsanız miktar olarak..
    1-sinyaller yanıp sönmüyor yanık kalıyor...
    2-yukarda bahsettiğim ışığın masrafı..
    3-vites 1 den boşa ve 2 ye zor geçiyor..
    4-zincirden ses geliyor..

şimdilik bu kadar..şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650

Bu da benim macitimsticker yapmayı düşünüyorum depo üstüne çamurluklara falan sizce nasıl olur?ve önerdiğiniz sticker varmı?

Bu arada Muğla'dan kimse varmı?..buluşabiliriz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler