Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda İntegra
    merhaba arkdaslar tum mesajları zevk ile okumam 1 aya yakın suremı aldı ve okudum uyede oldum sonunda artık bende aranızdayım kabul edersenız:D.Size soracagım sorum cok var yanı basınız benden cok agrıyacak gıbı :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Alıntı bakoyoko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkdaslar tum mesajları zevk ile okumam 1 aya yakın suremı aldı ve okudum uyede oldum sonunda artık bende aranızdayım kabul edersenız:D.Size soracagım sorum cok var yanı basınız benden cok agrıyacak gıbı :D
    Hoşgeldin sefa geldin. Bayramın mubarek olsun bu arada, senin ve tüm macit ailesinin.
    Bu arada bakıyorum da mesajını gece 04'te yazmışsın gececisin anlaşılan.

vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    selamlar bizim macitler için ankarada iyi bir servis qve yedek parçacısı tavsiye edebilirmisiniz

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı yhybyrkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin sefa geldin. Bayramın mubarek olsun bu arada, senin ve tüm macit ailesinin.
    Bu arada bakıyorum da mesajını gece 04'te yazmışsın gececisin anlaşılan.
    pek gececı sayılmam ama bellı olmuyor ya :D.bu arada herkesın bayramı mubarek olsun..

bıde sorum olacak bugun sinyal flasorunu degıstırdım fakat bu konudan cok muzdarıpım 3. flasor bu sureklı bozuluyorlar arka sag sınyaldan dolayı sanırım.arka sag sınyalı baglayınca sınyaller devre dısı oluyor bununla ılgılı bılgısı olan arkdaslar varmı acaba?

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Arkadaşlar,

Farlar için modifikasyon yapan oldu mu aranızda?
    Far tasını değiştirmeden hangi tip ampulu ya da sistemi kullandınız acaba?
    Malum, far çok zayıf..

Bir de motoruna sis farı takan vardır aranızda..Ben servise sorduğumda kesinlikle kaldırmaz akü demişti..
    Ayrıca daha güçlü bir akü de monte edilemiyor çünkü yer dar demişti..

Tüm bunlar için önerileriniz neler olur?

Yan çantaya ikinci bir akü takmayı düşünüyorum aslında..

Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    mct ile ramzey parcaları hemen hmen aynı olsa gerek mct çin malı degıl dımı

Motosikleti
    Var
    Alıntı euro79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mct Çin malı tabii de ramzey ile motorları aynı değil..Dolayısıy konjektörleri de aynı değil..

Elektriksel anlamda modifiye için konjektörün daha güçlü çıkış verebiliyor olması lazım..

Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    mct de son surat kaç km yapıyor genelde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:06 ----------

ramzey son 110 yapıyor ve asırı derecede vibrasyon oluyor ayaklarım nerdeyse ayaklıktan dusecek gıbı oluyor her cıft sılındırlı motorlarda mı boyle yapar acaba mesala mct de durum ne

Motosikleti
    Var
    mct de son surat kaç km yapıyor genelde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:06 ----------

ramzey son 110 yapıyor ve asırı derecede vibrasyon oluyor ayaklarım nerdeyse ayaklıktan dusecek gıbı oluyor her cıft sılındırlı motorlarda mı boyle yapar acaba mesala mct de durum ne
    Düz yolda 110, hafif rampa aşağı 120 yapıyor ama diğer motorları bilmemekle birlikte bu hızlarda vibrasyondan çok şikayetim yok..Ama sürüşün güvensizleştiğini hissediyor insan..Zaten deneme amaçlı çıktığım hızlardı..

Lakin özellikle 85-90 ile giderken sıfır vibrasyon ve motordan tık sesi bile gelmiyor..Bende şaşırmıştım ilk aldığımda..

Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    evet aynı ramzey de öyle tesekkurler

Motosikleti
    250 mct
    bu tür bizim mct lere uygun kask mont ve eldiven nasıl bir şey olmalı

Motosikleti
    Var
    Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tür bizim mct lere uygun kask mont ve eldiven nasıl bir şey olmalı
    Kask motosiklete göre alınmaz..
    Herzaman için ya fullface (tam kapalı) ya da flip-up (çene kısmı açılabilir) kasktan başkasını kullanmak doğru değildir..

Hele ki piyasada nazi diye tabir edilen tas şeklinde ve hiç koruma sağlamayan kaskları kullanmak, hiç kask kullanmamakla aynı şeydir..

Kask alırken de özellikle ECE 22-05, DOT ya da SNELL isimli testlerden geçmiş olan kaskları satın al..Bir kaskın bu onayları aldığı etiketinde yazar..

Kask için lütfen bütçenin elverdiği en pahalı olanını seç..

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    pek gececı sayılmam ama bellı olmuyor ya :D.bu arada herkesın bayramı mubarek olsun..

bıde sorum olacak bugun sinyal flasorunu degıstırdım fakat bu konudan cok muzdarıpım 3. flasor bu sureklı bozuluyorlar arka sag sınyaldan dolayı sanırım.arka sag sınyalı baglayınca sınyaller devre dısı oluyor bununla ılgılı bılgısı olan arkdaslar varmı acaba?

arka tekeri sinyal kablosuna sürtmüş kısa devre yaptırtmış olabilir. eğlip çamurluğun altında onuları kontrol et. Eğer çantataki sinyallerden bahsediyorsan da duyun dibini kontrol et.

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Farlar için modifikasyon yapan oldu mu aranızda?
    Far tasını değiştirmeden hangi tip ampulu ya da sistemi kullandınız acaba?
    Malum, far çok zayıf..

Bir de motoruna sis farı takan vardır aranızda..Ben servise sorduğumda kesinlikle kaldırmaz akü demişti..
    Ayrıca daha güçlü bir akü de monte edilemiyor çünkü yer dar demişti..

Tüm bunlar için önerileriniz neler olur?

Yan çantaya ikinci bir akü takmayı düşünüyorum aslında..
    Far ve sis modifikasyonu yaptım daha önce. şu an farklı tip far var motorumda. sis farı olayına gelince uygun bağlandığında gayet de yararlı oluyor. ben 2x35 w lık sis farı takmıştım. motor çalışmadığı zaman açarsan akün biter ama onun dışında elektrik sistemi motor çalıştığında farı besleyebiliyor. 9 ampere kadar aküyü destekliyor bildiğim kadarıyla konjektör. iyice araştırılırsa uygun boyutta akü bulabilirsin ben şu an 7 amperik akü kullanıyorum.

dış görünüş aynı da olsa motor parçaları farklı. özellikle şanzıman. mct nin şanzımanı daha seridir. son hız aynı gibi görünse de kalkışlarda ve ara hızlanmalarda her zaman mct daha iyi. bunu sallamıyorum.Ramzey ile ışıklarda kalktığımda 2 den atmasına rağmen önde bitirmiştim çeyrek mili far sinyal arka dişli vs gibi parçaları aynı ramzeyle mct nin. MCT çin malı. Lakin çinde üretim yapan jincheng firması Amerikaya kadar ihracat yapıyor. Suzukiye de motor üretmekte. İnternette jincheng jc250-6 oalrak araştırın abd deki sitelerde bile karşınıza çıkıyor.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

muratboyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rs200

selam aynı sorun bende de vardı arka lastik arbetus un da dediği gibi sinyal kablolarına sürtüp kısa devre yaptırıyor olabilr. ancak benim problemim arka mafsalın eğilmesinden dolayı oldu yoksa başka türlü sürtmesi imkansız

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı muratboyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam aynı sorun bende de vardı arka lastik arbetus un da dediği gibi sinyal kablolarına sürtüp kısa devre yaptırıyor olabilr. ancak benim problemim arka mafsalın eğilmesinden dolayı oldu yoksa başka türlü sürtmesi imkansız
    benım sinyaller cantada deıl benım cantalar yok .modifikasyondan dolayı arka kalotuk altında bulunan camurluga baglı nikelaj kaplı demıre baglı sınyaller lastıgın koparma ıhtımalı yok yanı fakat anlam veremedıgım bugunde denedım sag arka sınyalı baglayınca sınyaller devre dıs oluyor kablo tesısatını yenıden cektım ama aynı problem anlam veremıyorum buna.bıde bırsey soracam arkdaslar ben MCT yı alalı 2 ay cıvarı oldu ınternette 5 vıtes dıye gecıyor fakat bende soyle su anda bos vitesten sonra 2 ye alıyorum sonra 3 sonra 4 ve 4 ten sonra yukarı cıkmıyor motorda vıtes ıstıyor acaba vıtesımdemı problem var yoksa bızım mct ler bos vştes ıle bırlıkte 5 vıtes mı .kafam bu konuda cok karısık lutfn acıl cevap verebılırsenız..

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    benım sinyaller cantada deıl benım cantalar yok .modifikasyondan dolayı arka kalotuk altında bulunan camurluga baglı nikelaj kaplı demıre baglı sınyaller lastıgın koparma ıhtımalı yok yanı fakat anlam veremedıgım bugunde denedım sag arka sınyalı baglayınca sınyaller devre dıs oluyor kablo tesısatını yenıden cektım ama aynı problem anlam veremıyorum buna.bıde bırsey soracam arkdaslar ben MCT yı alalı 2 ay cıvarı oldu ınternette 5 vıtes dıye gecıyor fakat bende soyle su anda bos vitesten sonra 2 ye alıyorum sonra 3 sonra 4 ve 4 ten sonra yukarı cıkmıyor motorda vıtes ıstıyor acaba vıtesımdemı problem var yoksa bızım mct ler bos vştes ıle bırlıkte 5 vıtes mı .kafam bu konuda cok karısık lutfn acıl cevap verebılırsenız..
    o zaman sağ sinyalinin duyunda sorun var sol sinyali sağ sinyalmiş gibi tak dene. vites olayına gelince mct ler 5 ileri bence 4 le 5 arasındaki farkın az olmasından dolayı geçişi hisstemiyor olabilirsin. TEıpkı benim 6 ve 7 . vitese atmam gibi
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    bıde bırsey soracam arkdaslar ben MCT yı alalı 2 ay cıvarı oldu ınternette 5 vıtes dıye gecıyor fakat bende soyle su anda bos vitesten sonra 2 ye alıyorum sonra 3 sonra 4 ve 4 ten sonra yukarı cıkmıyor motorda vıtes ıstıyor acaba vıtesımdemı problem var yoksa bızım mct ler bos vştes ıle bırlıkte 5 vıtes mı .kafam bu konuda cok karısık lutfn acıl cevap verebılırsenız..
    Aslında 4. vitesle 5. vites çevirmeleri birbirine çok yakın yani sürat yaparken neredeyse 5'inci vitesi yok gibi hissedebilirsin. Tabi bu sürat yaparken geçerli, güç isteyen durumlarda , mesela hafif yokuş çıkıyorken, ise 4. ve 5. vitesin farkı ortaya çıkıyor. 4. vites daha güçlü 5. vites biraz zayıf kalıyor.
    Bizim motorlar malum süratten ziyade güç motoru o yüzden anlaşılan 5. vitesin gücünün düşmemesi için 4'e yakın yapmışlar (tabii bu benim yorumum).

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    hava buz gibi , motora binilmiyor . cillop gibi motor duruyor ben kafesle gidip geliyorum işe :((( yaz gelsin tuvalete de motorla gidecem ama ...

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Alıntı CTRLALTDEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava buz gibi , motora binilmiyor . cillop gibi motor duruyor ben kafesle gidip geliyorum işe :((( yaz gelsin tuvalete de motorla gidecem ama ...
    Bugün Konya'da yağmur vardı ben de motora binemedim ama yarın mutlaka binmeye kararlıyım. İnsan birkaç gün binmeyince özlüyor valla.

Motosikleti
    250 mct
    ben sadece hafta sonları yada bayram ve resmi tatil günlerinde binebiliyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler