Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    225 km de 9,880 litre benzin alıyororum ama E5 te sabahları köküne kadar gazı acıyorum meçburen yolu bilen bilir sağ şeritte yol isteyen vatandaşın yaşadığı şehirdeyim çünki
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    225 km de 9,880 litre benzin alıyororum ama E5 te sabahları köküne kadar gazı acıyorum meçburen yolu bilen bilir sağ şeritte yol isteyen vatandaşın yaşadığı şehirdeyim çünki
    seninkisi benimkisine göre baya iyiymiş bakalım benimkisi kaç kmde biticek sakin kullanımda görücez.

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Valla bilmem yaktığı bu üstelik bu kerata he sabah akşam 150 kg taşıyor

Motosikleti
    Bmw F650
    Valla bilmem yaktığı bu üstelik bu kerata he sabah akşam 150 kg taşıyor
    seninkisi o zaman baya baya iyi benimkisini halen çözemedikk bakalımm ne olucak bu arada gittiğin servisten memnunmusun?

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seninkisi o zaman baya baya iyi benimkisini halen çözemedikk bakalımm ne olucak bu arada gittiğin servisten memnunmusun?
    2000 km de servisi bıraktım şu an 22200 km de yedek parçasını neredeyse bakkala sorsan var diyecek durumda geriye kalan kaşe olayı kaşe içinde para vermek zoruma gidiyor

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    benimkide seninkinden geri değil abi ve ben sakin kullandım ve 80km hızı gecmedim seninkisi full depo kaç km gidiyor suanda ve karbüratör ayarlı iken?
    Valla yol düz iken 110, rampa aşağı 120, rampa yukarı 100 km/sa. te kullandım motoru ve bu değerler şuanki max. hızı idi..Zira dip gaz gittiğimdeki değerleri bunlar..

yaklaşık 400 km yol yaptım ve 210 km deyken benzim aldığımda 10 küsür lt. benzin aldı depo..

Full ne kadar hesaplamadım ama benimde uğur abiden aşağı kalır yanım yok..120 kiloyum

Bence gene de fazla yakıyor..Karbüratör ayarsız çünkü..Du bakalım yarın servise gidince anlaşılır mesele..Servisten sonrada 50 km yol yapıp yazarım sarfiyatı..

Bu arada herkese sormak istiyorum..
    Sabahları, özellikle şu mevsimde, beyaz duman atma olayını yaşıyormusunuz?
    Servis normal dedi, ama sizinle de teyid almak istiyorum..
    Duman mavi ya da siyah değil..Bildiğiniz beyaz..Yani su ykmasına delalet..
    Acaba bu durum, sabahki çiğ nedeniyle mi oluşuyor?

Ayrıca acil şekilde 32 inclik arka dişli arayışındayım..
    Elinde olan arkadaşlar lütfen irtibat kursunlar..

Motosikleti
    Bmw F650
    2000 km de servisi bıraktım şu an 22200 km de yedek parçasını neredeyse bakkala sorsan var diyecek durumda geriye kalan kaşe olayı kaşe içinde para vermek zoruma gidiyor
    maşallah maşallah baya kilometre yapmışsın umarım daha coğunu gorursun benimkisi daha 13200km'de

ewt yedek parça war ama benimkisi yedek parça ile alakası yok düzgün bir şekilde bakılıp ayar yapılması gerekıyor.

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Sabahları jilke ile çalıştığındandır her halde bendede oluyor ama jikleden cıkartıp yola koyulduğumda normale dönüyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:03 ----------

maşallah maşallah baya kilometre yapmışsın umarım daha coğunu gorursun benimkisi daha 13200km'de

ewt yedek parça war ama benimkisi yedek parça ile alakası yok düzgün bir şekilde bakılıp ayar yapılması gerekıyor.
    Bu güne kadar her hangibi bir ayar yaptırmdadım yanlız gebzede Arbetusun un ustasına debriyaj balatalarını değiştirdim birde karbürotör manifoltları çatlamıştı onuda Üsküdarda Ferhat Ustaya değiştirttim artı arka çan tellerinin tamamını değiştirdim orjinali çok sert malum kiloluyumda çatır çatır kırılıyordu ben tek tek değiştiriyordum balas fazla olmaya başlayınca kolple değiştirdim 6000 km oldu tellerde kopma yaşamadım değiştikten sonra

Motosikleti
    Var
    Abi bana o jant tellerinden de lazım yav..
    Nerede en sağlıklı yaparım o işi?

Araya bayram girmeden yapalım şu işi..

Motosikleti
    Bmw F650
    Sabahları jilke ile çalıştığındandır her halde bendede oluyor ama jikleden cıkartıp yola koyulduğumda normale dönüyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:03 ----------

Bu güne kadar her hangibi bir ayar yaptırmdadım yanlız gebzede Arbetusun un ustasına debriyaj balatalarını değiştirdim birde karbürotör manifoltları çatlamıştı onuda Üsküdarda Ferhat Ustaya değiştirttim artı arka çan tellerinin tamamını değiştirdim orjinali çok sert malum kiloluyumda çatır çatır kırılıyordu ben tek tek değiştiriyordum balas fazla olmaya başlayınca kolple değiştirdim 6000 km oldu tellerde kopma yaşamadım değiştikten sonra
    artık ayarmı gerekıyor yada başka birşeymi anlamadımda bende Arbetusun ustasına bende goturucem bayramdan sonra onada gösteericem bakalım ne diyicek bide ben dişliyi 34den 32 alıcam. benimkilerde çatlamıştı yeni değişti debriyaj balatasınıda 2 ay önce değiştirdim. İyi yapmışssın suanda benim 1 tane kırık war öyle duruyor fazla kilolu olmayınca bide biraz dikkat edince çukurlara sorun yok benimkinde.

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bana o jant tellerinden de lazım yav..
    Nerede en sağlıklı yaparım o işi?

Araya bayram girmeden yapalım şu işi..
    Valla hiç farketmiyor yerli tel olsunda gersi hikaye gebzeden aldığım teleri değiştikten sonra kopmadı orjinalleri kopuyordu en son sancar motorda kople yenilemiştim şimdi üzerinde o teller var sancar motorunda gebzeden aldığımda yerliydi süper

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:19 ----------

Arbetus un ustası iyi bir usta üstelik Arbetusta çok yardımcı oluyor birde Üsküdarda Eski top taşı çaddesinde Ferhat usta var zehir gibi bir adam Teli:0216 334 67 13

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla yol düz iken 110, rampa aşağı 120, rampa yukarı 100 km/sa. te kullandım motoru ve bu değerler şuanki max. hızı idi..Zira dip gaz gittiğimdeki değerleri bunlar..

yaklaşık 400 km yol yaptım ve 210 km deyken benzim aldığımda 10 küsür lt. benzin aldı depo..

Full ne kadar hesaplamadım ama benimde uğur abiden aşağı kalır yanım yok..120 kiloyum

Bence gene de fazla yakıyor..Karbüratör ayarsız çünkü..Du bakalım yarın servise gidince anlaşılır mesele..Servisten sonrada 50 km yol yapıp yazarım sarfiyatı..

Bu arada herkese sormak istiyorum..
    Sabahları, özellikle şu mevsimde, beyaz duman atma olayını yaşıyormusunuz?
    Servis normal dedi, ama sizinle de teyid almak istiyorum..
    Duman mavi ya da siyah değil..Bildiğiniz beyaz..Yani su ykmasına delalet..
    Acaba bu durum, sabahki çiğ nedeniyle mi oluşuyor?

Ayrıca acil şekilde 32 inclik arka dişli arayışındayım..
    Elinde olan arkadaşlar lütfen irtibat kursunlar..
    anladım abi ama benimkinden iyi oldugu kesin ben öyle dip gaz 100-120 arası gidiyim 200kmde depoyu boşaltır tamamen ayar yapıldıktan sonra yazarsan sevinirim abi.

ewt yaşıyorum ama çok belirgin bi şekilde değil abi ama normal birşey sabahları ılk çalıştırmada daha sonrasında yapmıyorsa sorun yok gaza devam

bende arka dişliyi değiştiricem 32 ile iyi oluyormuş baya moyoru rahatlatıyormuş...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:33 ----------

Valla hiç farketmiyor yerli tel olsunda gersi hikaye gebzeden aldığım teleri değiştikten sonra kopmadı orjinalleri kopuyordu en son sancar motorda kople yenilemiştim şimdi üzerinde o teller var sancar motorunda gebzeden aldığımda yerliydi süper

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:19 ----------

Arbetus un ustası iyi bir usta üstelik Arbetusta çok yardımcı oluyor birde Üsküdarda Eski top taşı çaddesinde Ferhat usta var zehir gibi bir adam Teli:0216 334 67 13
    sağolasın abi bakalım gebzeye doğru gitmeye düşünüyorum bayramdan sonra olmadı bu ustayada bi gösteririm.

Motosikleti
    Var
    Arkadaşlar 32 li arka dişli arayışım devam ediyor..
    Bilgisi ve ilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Motosikleti
    Var
    Evet arkadaşlar bugün servise gittim geldim..

- Zincir Şıkırtısı
    - Arka fren lambası yanmaması
    - Hız gösterge paneli sallantısı
    - Sol arka sinyal gevşekliği
    - Sele oynaması/sallanması
    - Sol artçı pegi sallanması
    - Gaz elciği ayarı

gibi ufak işler ile,

- yağ değişimi

yapıldı..Motorda ses namına bir şey kalmadı..
    Performans düşüklüğü zaten yoktu..

YalnızmMotoru liftle kaldırdığında daha feci birşey keşfettim..
    Motorun zincir koruma profili (zincirin üstündeki parlak, metal kısım) arka civatası yok(!)
    Direk zincir üstüne oturup öyle duruyormuş..Keşfedemediğim sesin kaynağı oymuş..
    O akdar da bakmıştım ama insan farke demiyor işte..Liftteyken görülüyor herşey..

Birde sol ön krom gibi görünen depo kaplamasının da civatası düşmüş..

Tüm bunları halledince eve dönerken budur dedim açıkçası

Reklama girermi bilmiyorum ama tüm bunlar için ödediğim ücret ve yakın ilgi nedeniyle "Teşekkürler SEVPA" dedirtti uzun bir aradan sonra..

arka dişliyi degildi ön dişliyi 14 yerine 15 yapabilirsin ben ön 15 diş kullanıyorum hissedilir bir rahatlama oldu motorda , hafta sonu istanbula gidecegim aldıgım yere sorabilirim(zeytinburnunda dogrudan sana adresinide verebilirim)

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka dişliyi degildi ön dişliyi 14 yerine 15 yapabilirsin ben ön 15 diş kullanıyorum hissedilir bir rahatlama oldu motorda , hafta sonu istanbula gidecegim aldıgım yere sorabilirim(zeytinburnunda dogrudan sana adresinide verebilirim)
    öne büyük dişi nasıl taktın ? orada oribgli zincir için bile girecek yer yok. zincir 0 geçiyor. Arka dişliyi ulmak daha kolay. RAmzey qm250 nin arka dişlisi tam oluyor. bende bu dişliyi kullanıyorum. Ama ön tarafta dişliyi koyacak yer yok.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    merhaba ,
    nasıl resim ekliyorduk ?

rizakara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı MCT 250
    Tık Tık sesi gelip marş basmama marş rölesinin arızasından meydana geliyormuş. Röle akünün yanındaki kablolar bağlı olan yuvarlak şey. Elektrikli parçaların garantisi 6 aymış yani röle parası cepden gidiyor 15 ylt .

Motosikleti
    Hyosung gt250 R

eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    Alıntı CTRLALTDEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster

maşşallah maşşsallahhhhhhh hayırlı ugurlu olur ınşallahhhhhhhhhhhhhh

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler