Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı yhybyrkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Yaklaşık 1 ay önce aldım mondial mct 250'mi ikinci el olarak ve 18000 kilometrede . Makine bana çok ideal bir fiyata geldi. Kaç liraya geldiği bende kalsın isterseniz. Daha önce kullananlar resmen öldüresiye kullanmış (anladığım kadarıyla ben 4. sahibiyim) aldığımda yağ kaçırıyordu. Ustaya götürdüm yaptırdık. Haftasına varmadan aküsü bitti akü yeniledim. Şimdi saat gibi maaşallah.
    Bu esnada bu topiği baştan sona okudum. Roman gibi geldi yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
    Bu benim ilk motorum değil yaklaşık 15 yıl önce (bu esnada yaşım 39) Rus woskot (böyle yazılmıyordu sanırım) kullandım ardından MZ kullanmıştım. Ama bu motordan daha fazla zevk alıyorum. Hem dört zamanlı olmasından hem de chopper olmasından galiba.
    Motorumu zorlamıyorum daha şehirler arası yola çıkmadım galiba çıkmam da çünkü arabam da var ama şehir içinde 60-70 km süratle gayet rahat kullanılıyor. Bu da bana yetiyor.
    Forumlarda hala bu tür Çinli motorlar tartışılıyor yahu insaf edin en basit bilgisayar kullanıcısı bile fiyat-performans ilişkisi denilen bir olayı bilir. Bu motorların japonlarının en ucuzu (chopper den söz ediyorum) 7000-8000 tl den aşağı değil yahu bizim makinelerin ikinci eli 1500-1750 lira (bu esnada ben daha ucuza aldım) eee bir de yedek parçası ve işçiliğini koy. Ben bizim motor açısından Çinlilere yanaşmayın diyenlere gülüyorum ama ağzımla değil
    Tamam ,bizim makineler Japonlar , İtalyanlar kadar iyi değil kabul , ama sen bu makineyi zorlamazsan gerekli bakımlarını zamanında yaparsan bu makineler çok rahat 250 000 - 300 000 kilometreleri görür ama zorlamamak kaydıyla. Yahu arkadaşlar inanın bu rakamları kafadan sallamıyorum. Önemli olan özen ve bakım bu kadar. Haa şu da var ufak tefek arıza yapacak mutlaka ama önemli olan arıza yapması değil o arızanın ucuz ve çabuk giderilmesidir. Bu yağ kaçırma olayı bir Honda'da bir Kawasaki'de olsun da sen bir tamire git bakalım kaç para yedek parça ücreti alıyorlar bir gör.
    Valla ben motorumdan memnunum. Bana şunu diyen de çıkacak biliyorum "Seninle 6 ay sonra 'veya 6 yıl sonra görüşürüz." ben de diyorum ki "İnşallah burada olurum da görüşürüz." Kalın sağlıcakla.

İlk başta hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.Bende ilk aldığım zaman tereddütte kalmıştım ama tereddütte kalınıcak hiçbirşey yok motor gayet iyi ve parasına göre hakkını veren bir motor....

Dediğin şeylere katılıyorumm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    evet yani ne kadar para o kadar köfte bende 2009 model 2500km de mct yi 1900 tl ye aldım canımı sıkan sadece benzin depo kapağının cızırtı yapması ve 110 km hızı geçememesi

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet yani ne kadar para o kadar köfte bende 2009 model 2500km de mct yi 1900 tl ye aldım canımı sıkan sadece benzin depo kapağının cızırtı yapması ve 110 km hızı geçememesi
    Benzin depo kapağının sesi zamanla kesiliyor. Benim motorumda depo kapağı sesi yok. Bir de bence fazla sürat yapma çünkü bu motorlar sürat motorları değil sakin gezinti motorları. Kaldı ki trafikte bizim en fazla hızımız 70 , üstüne trafik polisleri ceza kesebilir. Haydi yapalım 80-90 ama daha fazla değil. Zaten fazla sürat her zaman motordan yer unutmayın. Ne kadar sakin kullanırsak bu motorlarda o kadar az sorun olur.
    Bu akşam üzeri dayanamadım ve motorumla birkaç tur attım (Konya'da birkaç gündür yağış vardı ve ben motoruma binemiyordum.) Arbetus'un deyimiyle tatlı sucu olmamak için . İnanın korumaların çok faydası oluyor. Gerek kask gerek mont gerekse pantolon . Hem rüzgar almıyor hem de yağıştan ve nemden etkilenmiyorsun. Yağmur ve kar olmadığı müddetçe çok rahat motor kullanılabilir.

muratboyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rs200
    iyi geceler depo kapağının altında iki vida var onları acıp fazla kalın olmamak kaydı ile kağıt,sünger vs parçacıkları koyunca ses kesiliyor. ancak anahtarın rahat açılıp kapandığına dikkat edin yoksa bizim bi arkadaş gibi anahtar dilini sıkıştırır bi daha açılmaz hale getirirsiniz.

rizakara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı MCT 250
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet var..konuyla ilgisi olabilir mi?

Bende de koruma demirini taktıkdan sonra hareket halinde iken çıt çıt sesleri gelmeye başladı , bir iki gün arandıkdan sonra kontak anahtarının ucundaki diğer anahtarın koruma demirine çarptıgını keşfettim )

Motosikleti
    Kırmızı MCT 250
    Bu arada 2.vites problemi tamiri oldukca iyi olmuş 1 haftadır sorun yok iki kişi ile de denedim. nekadar gaz versemde vitesten atmıyor. vitese gecerken çıkan ses de farklı daha saglam bir ses geliyor.

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Alıntı rizakara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada 2.vites problemi tamiri oldukca iyi olmuş 1 haftadır sorun yok iki kişi ile de denedim. nekadar gaz versemde vitesten atmıyor. vitese gecerken çıkan ses de farklı daha saglam bir ses geliyor.
    Belki haklısınız ama forumun daha önceki sayfalarında Arbetus, ne kadar tamir de yapılsa bir müddet sonra ikinci vitesten atmaların yeniden başlayacağını belirtmişti. Bir de motoru fazla zorlamadıktan sonra pek bir atma yaşanmıyor galiba. Çünkü ben bu durumu çok nadir yaşıyorum.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı yhybyrkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki haklısınız ama forumun daha önceki sayfalarında Arbetus, ne kadar tamir de yapılsa bir müddet sonra ikinci vitesten atmaların yeniden başlayacağını belirtmişti. Bir de motoru fazla zorlamadıktan sonra pek bir atma yaşanmıyor galiba. Çünkü ben bu durumu çok nadir yaşıyorum.
    Evet dedim, Hala arkasındayım. gün içerisinde motorun sesini ve son halini gösteren fotoları ekleyeceğm.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    Merhaba ;

Bende aranıza yeni katıldım . Görür görmez almaya karar verdiğim mondial i sizin forumda iyice araştırdım . Çok nazik ve kimseyi tehlikeye atmadan biniyorum motora . Bi sorun olacağını düşünmüyorum ancak yinede şunu söylemek istiyorum . Motorun üzerinde geçirdiğim her bir dakikası için bile ödediğim 2 milyar lira helal i hoş olsun . Çinli işe yaramaz diyenlere soruyorum arkadaşlar bir hafta kaliteli bir chopper kiralasak eğer mondial i alırken ödediğimiz para tutmaz mı ? Efendim çok yakıyor evet haklısınız çok yakıyor ancak bu motorun suçu değil . Avuç içi kadar motorun yaktığı benzini hesaplamaya iten ekonominin suçu .

Neyse , ben çok memnunum . Yeni alıcak arkadaşlara tavsiye ederim , herkez gibi bende yüzlerce sayfa araştırma yaptım da aldım .

ay lav yu mondi

CTRLALTDEL

Motosikleti
    mct 250 ((kara kedim))
    arkadaslar haftalardır bekledıgım gun geldı bırazdan motorumu tam olarak almaya gidiyorum aksama geldıgımde artık tam olarak aranıza girmiş olucam ...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bende de koruma demirini taktıkdan sonra hareket halinde iken çıt çıt sesleri gelmeye başladı , bir iki gün arandıkdan sonra kontak anahtarının ucundaki diğer anahtarın koruma demirine çarptıgını keşfettim )
    Hehe..Evet biliyorum o sesi..Ondan gelmiyor canım

Evvelki gün servise bıraktım motoru..Her yanına bakacak usta..o sesin nedenine de bakacak işte..

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Alıntı genchopper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar haftalardır bekledıgım gun geldı bırazdan motorumu tam olarak almaya gidiyorum aksama geldıgımde artık tam olarak aranıza girmiş olucam ...
    İnşallah kazasız belasız gülerek binmeyi nasip eder rabbim. İyi bir tercih yapmışsın yavaş kullandıktan sonra inan bu motor seni üzmez.
    Ctrlaltdel, hoşgeldin. Ben de yeni aldım sayılır motoru yaklaşık 1 ay oldu ben de çok memnunum motorumdan. Bu fiyata bu kalite inanılmaz gerçekten. Konya birkaç gündür çok yağışlı ben de motoruma fazla binemiyorum. Bugün sabah gelirken hafif çiseliyordu ben de rahat gelmiştim. Ama şimdi iyi yağıyor. Akşam yavaş gideceğiz mecburen.

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hehe..Evet biliyorum o sesi..Ondan gelmiyor canım

Evvelki gün servise bıraktım motoru..Her yanına bakacak usta..o sesin nedenine de bakacak işte..
    abi gecen motoru birakmaya geldigin zaman bende ordaydimm okan ustanin bilgisayarina bakiyordum tanimadim walla seni slmda veremedim

ben dun motorumu aldimm komple bakimdan cikti o seside soylemistim onada bakmis fakat yine cozumlenemedi ama brzda olsa ses azalmis sebebi ise subap piyanolarindan geldigini soyledi lastikleri asinmis

dun motoru alirken senin motoruda gordum benimkisi bitmis seninkisini almis komple soymustu motorunu 2.vites arizasini yapiyordu

Forumdan Uzaklaştırıldı

Mct 'ciler ! Arka disk fren projem bitmek üzere.....

selam millet işte burdayım yine.....ben yokken hiç teknik konulara dalmamışsınız yahu...yeni motorunu alanlara hayırlı olsun...turbo ve müzik sisteminden sonra 1 haftadır üzerinde çalıştığım ARKA DİSK FREN PROJESİ bitmek üzere youtube ve tabiki burayada ekliyeceğim videoyu selamlar.....

[COLOR="Silver"]

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı mesut__turul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet işte burdayım yine.....ben yokken hiç teknik konulara dalmamışsınız yahu...yeni motorunu alanlara hayırlı olsun...turbo ve müzik sisteminden sonra 1 haftadır üzerinde çalıştığım ARKA DİSK FREN PROJESİ bitmek üzere youtube ve tabiki burayada ekliyeceğim videoyu selamlar.....

[COLOR="Silver"]
    Arka disk için o kadar kasmaya gerek yok. piyasada dolaşan 200 cc lik race makinenin arka jantı tamamen bizim makinalara uyuyor. uğraşılması gereken sadece arka kaliperin oturması için salıncakta kılavuz açmak.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Kırmızı MCT 250
    benimkine nazar deydi . en salı günü binip , bırakmıştım . Bugün çalıştırayım dedim. Marşa basınca hafif tık tık sesinden başka birşey yok ,farlar yanıyor akü bitik değil. Sorun nedir acaba ?

Motosikleti
    Bmw F650
    benimkine nazar deydi . en salı günü binip , bırakmıştım . Bugün çalıştırayım dedim. Marşa basınca hafif tık tık sesinden başka birşey yok ,farlar yanıyor akü bitik değil. Sorun nedir acaba ?
    aynisi benimde basima geldi marsa basinca tik tik yapmasinin sebebi akuden dolayi aku sarj olmadigi icin mars motorunu ceviremiyorr. Cozumu ise akuye gelen kablolardan birisinin gevsemesi akunun ordaki kablolari kontrol edersen buyuk ihtimalle sorunu cozersin ben oyle yapmistim bi dene istersen.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka disk için o kadar kasmaya gerek yok. piyasada dolaşan 200 cc lik race makinenin arka jantı tamamen bizim makinalara uyuyor. uğraşılması gereken sadece arka kaliperin oturması için salıncakta kılavuz açmak.
    güzel kardeşim ben şahsınız gibi parasını verip birşeyler yaptırmaktan bahsetmiyorum.emek harcamaktan ,çaba sarfetmekten bahsediyorum. kasılmayacağını ima ederek ürettiğin çözümü 1 hafta içinde uygularsan bizde uygulamadan kasılmayacağını anlayalım...bekliyorum......

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Benimde başıma geldi ancak kablo gevşemesi gibi bir şey olsaydı keşke..

Marş motorunun oradaki dişlilerden birisi kırılmıştı..

eğer hep tıktık yapıyor ve almıyorsa..motoru vitesteyken debriyajı sıkıp 1-2 kez ileri geri yapıp sonra debriyajı bırakıp vites boşluğunu alarak, motoru hiç kıpırdatmadan debriyajı sıkarak marşı dene..

eğer o dişli kırılmışsa bu şekilde çalışır..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:26 ----------

Alıntı mesut__turul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel kardeşim ben şahsınız gibi parasını verip birşeyler yaptırmaktan bahsetmiyorum.emek harcamaktan ,çaba sarfetmekten bahsediyorum. kasılmayacağını ima ederek ürettiğin çözümü 1 hafta içinde uygularsan bizde uygulamadan kasılmayacağını anlayalım...bekliyorum......
    Usta yanlış adama söylüyorsun bunları..
    Bence ARBETUS'un mesajlarını araştır biraz..Birbirinizden farklı değilsiniz emek harcama mevzuunda..

Nerelerdesin bu arada yav..Yazılarını özledik

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:28 ----------

Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi gecen motoru birakmaya geldigin zaman bende ordaydimm okan ustanin bilgisayarina bakiyordum tanimadim walla seni slmda veremedim

ben dun motorumu aldimm komple bakimdan cikti o seside soylemistim onada bakmis fakat yine cozumlenemedi ama brzda olsa ses azalmis sebebi ise subap piyanolarindan geldigini soyledi lastikleri asinmis

dun motoru alirken senin motoruda gordum benimkisi bitmis seninkisini almis komple soymustu motorunu 2.vites arizasini yapiyordu
    Hadi yav
    O akşam o yağmur ve soğukta dünyanın yolunu yapıp gelmiştim valla ben hayal meyal birini hatırlıyorum bilg. başında..Bir daha görsem tanımam heh..

Öyle durumlarda ben servise gelen her mctci ve zat çıya yanaşır iki muhabbet ederim..%90 tanıdık çıkıyorlar

Ben bu akşam aradım Okan'ı..
    Vites dişlilerinin oradaki pullardan birisi hatalı montajlanmış/montajlanıyormuş..Normalde hatalı montajlanma sonunda parçayı kırıyormuş ve onun değişimi gerekiyormuş..Ama ben zorlamamışım o nedenle kırılmamış..Dolayısıyla hallettim dedi..
    O ses için de subap ayarlarını yaptım ama o ses normaldir dedi..Ben yağdan kaynaklandığına iyice kanaat getirmeye başladım..Çünkü şu mevsimde daha az yapıyordu o sesi..Yazın biraz daha kalın yağ koyarsak çözülür sanırım..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    lafla peynir gemisi yürütmelerinden rahatsızım ben kardeş. kasmana gerek yok filan yazmış.ben bişeyler yapıyorum ve yazıyorum.ama millet nedense arkadaşım şöyle yapsaydın daha iyi olurdu işte öyle daha güzeldi demek yerine çok daha iyisini yapmış gibi kasma filan yazıyor. tekrar ediyorum icraat yapsınlar sonra ukalalık yapsınlar....[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:21 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=TAdA5D2ubuY

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler