Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Countdown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xt 600
    Alıntı Countdown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düzenleme butonunu bulamadığım için üsttekine ekleyemedim kusura bakmayın.

Hava filtresinin yerini söyleyebilir misiniz? Ben kurcaladım bulamadım sele altında diye okudum önceki sayfalardan birinde ama bulamadım.
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol kağağın altında siyah kutunun içinde
    Teşekkürler ugurapay.Dün orada büyük bir siyah kutu (4 vidalı) gördüm onu açınca ciddi miktarda motor yağı boşaldı,tamamen sökmeden kapattım.Bu doğru kutu mu?Doğruysa normal midir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Normal değil hemde hiç o kar yağ olması karterdeki yağ oraya dolmuş
    Emin değilim ama sekmanlarında sorun var her halde bir ustaya göster karterdeki yağıda kontrol et
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

Motosikleti
    Xt 600
    Normal değil hemde hiç o kar yağ olması karterdeki yağ oraya dolmuş
    Emin değilim ama sekmanlarında sorun var her halde bir ustaya göster karterdeki yağıda kontrol et
    Çok teşekkürler.

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Ricaederim ihmal etme ustaya göster

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konjektörün yetmeyebilir. bu arada hangi parça lazım sana? İçerenköyde sevpa vardı baktın mı oraya. Ben sana parça tedarik edebilirim. uğur abinin dişli ve balatalrını biz takmıştık gebzede.
    sevpaya bakmaz olurmuyum..bu ve önceki motorumu oradan almıştım zaten ama orada İsmet usta var bilirsin belki..Adamcağız ameliyat olmuş..hala gelemedi işe..

bana tam lazım olan şey de ilk hareket dişlisi diye bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam..o kırılmış..
    o kısımdan yağ damlatıyor motor..birde altından..2.000 km olmadan yaş yalıtımı gitmiş olabilirmi yav?

@ JAKOBEN
    Aküyü de 9ah almaktan başka çarem yok galiba..o bosch marka yı bende düşünüyordum..2.5 aydır sorun çıkartmıyor demişti bir arkadaş ama sis farı vs. takılımı yoksa sadece eski akü yerine bunu mu taktın değişiklik olarak?

Bu arada ekstra bilgi olarak bu akşam yolda giderken bir egsozcu ilişti gözüme ve son susturucuları kestirdim kaynakla..sonrada içindeki borularını çıkarttım ve kesinlikle sesi tam istediğim gibi oldu..ne fazla ne az..gerçi biliyorum ki yakıt sarfiyatında ciddi bir artış olacak..
    çekişe etkisini tam ölçemedim ama bakalım..

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Engin ne dişlisi birde yağmı kacırıyor çok erken ya

Motosikleti
    Var
    Engin ne dişlisi birde yağmı kacırıyor çok erken ya
    abi ne bileyim ilk hareket dişlisi kırıkmış işte..bu marş brövesinin orada birşey..
    oradaki keçeleri patlatmış ve yağ atıyor sürekli..
    Gelemedi bir türlü parça da..

Ya iyi bir servis önerirmisin bana abi?
    Haftaiçi şu işi halledelim artık sıkıldım..Her seferinde ilk çalıştırmada 10 dk. uğraştırıyor..

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Üsküdarda ferhat usta bu adama bir göster teli 0216 334 67 13

ben yedek parçayı buralardan sor
    OZEL İŞ MOTOR - NURDOĞAN ÖZEL
    İNKILAP MAH. HOŞ SOK. NO: 5 ÜMRANİYE / İSTANBUL
    Tel : 0 216 634 48 24 - 0 216 634 48 25
    ADEM YAVUZ ALEMDAĞ CAD. NO: 756/A Y.DUDULLU(İMAMHATİP LİSESİ KARŞISI) ÜMRANİYE / İSTANBUL
    Tel : 0 216 313 38 83 - 0 216 466 44 84
    ben yedek parçayı buralardan sor

Motosikleti
    mct 250 ((kara kedim))
    herkeze merhaba mct kullanıcıları olarak size bi sormak istiyorum mct ile durmadan (benzin ve 20dk lık 2 3 cay molası hariçinde) en az 600 km ve üstü yapan varmı aranızda hıc varsa surus ve motor hakkında bılgı verebılır mı bı sorun cıkarttı mı ya da aşırı bi yorma oldu mu sonucta sıralı sılındıre sahıp bi motor daha önce böyle bi soru sorulduysa özur dilerim mct sayfası baya kalabalık oldugu ıcın hepsını okuyamadım sımdıden herkeze tesekkurler... kazasız keyifli sürüşler dilerim.... not: soruyu sormam da kı amac yakın zamanda arkadasın mct sı ile balıkesirden ankaraya gitmeyi düşünüyoruz...

Motosikleti
    Var
    Alıntı genchopper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze merhaba mct kullanıcıları olarak size bi sormak istiyorum mct ile durmadan (benzin ve 20dk lık 2 3 cay molası hariçinde) en az 600 km ve üstü yapan varmı aranızda hıc varsa surus ve motor hakkında bılgı verebılır mı bı sorun cıkarttı mı ya da aşırı bi yorma oldu mu sonucta sıralı sılındıre sahıp bi motor daha önce böyle bi soru sorulduysa özur dilerim mct sayfası baya kalabalık oldugu ıcın hepsını okuyamadım sımdıden herkeze tesekkurler... kazasız keyifli sürüşler dilerim.... not: soruyu sormam da kı amac yakın zamanda arkadasın mct sı ile balıkesirden ankaraya gitmeyi düşünüyoruz...
    Benim aynı gün içinde Edirne'ye gidip gelmişliğim var..600 küsür km yol yapmıştık..

Yolda giderken arkamdakinin uyarısıyla durup arka lastiğe baktığımda 6 tane jant telinin kırıldığını gördüm..
    Ayrıca gidip geldikten sonra fark ettim ilk hareket dişlisi kırılmıştı..

Jant tellerini hele ki iki kişi gidecekseniz muhakkak kırarsınız..O yüzden kalın olanlarla değiştirip yola çıkın sorun kalmaz..
    İlk hareket dişlisi dediğim parça ise şansa kırılmıştı bende..Bunlar haricinde bir sorun yaşamamıştım şahsen ama 100 km de bir mola vererek gidin..
    600 km 2-3 çay molasıyla zor biter benden söylemesi..
    En az 5 mola verin hem motor hem sizin sağlığınız için..

Motosikleti
    Bmw F650
    hayırlı akşamlar herkese;

Arkadaşlar size bir sorum olucaktı. Bugün sabah mct motorumu çıkartıp kadıköye gittim ve akşamüstü geri döndüm ve kapının önüne koydum biraz önce garaja sokucaktım ki akü kendini boşaltmış bi kaç denemeden sonra çalıştı motor daha sonra farımı yakıp gaz verdiğim zaman farda daha fazla aydınlanma olmuyordu daha önceden gaz verdiğim zaman daha çok aydınlanma oluyor 5-10dk çalıştıktan sonra stop ettirdim ve yine çalıştırmayı denedim aynı şekilde motor çalışmadı bunun sebebi nedir sizce??

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Teşekkürler ugurapay.Dün orada büyük bir siyah kutu (4 vidalı) gördüm onu açınca ciddi miktarda motor yağı boşaldı,tamamen sökmeden kapattım.Bu doğru kutu mu?Doğruysa normal midir?
    bizim makinalar yağ buharını oraya üflüyor. uzun süre açıp temizliğini yapmadıysan birikmiştir. birde filtre kutusunun altında ağzı tapalı bir hortum var. Onu açıp boşaltman gerekli. benim bildiğim sekmanlarda sorun olsa yağı filtreye atmaz yakardı. mavimsi bir duman çıkardı motordan.

@osbourne ilk hareket dişlisi ve keçesimi lazım sana? benimle irtibata geç en kısa sürede. sana temin edebilirim. Hatta gelebilirsen bizim mekana montajınıda bizim usta yapar.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    250 MCT
    Merhabalar ben bir dahaki ehliyet dönemini beklemek zorunda olduğum için aralık ayına kadar 250MCT maceramı ertelemek zorunda kaldım ama iyi de oldu çünkü daha çok inceleme ve düşünme fırsatım oldu. Şimdide kafamdaki sorular şunlar Tiger 250 istiyorum aslında sıfır MCT parasıylada 2. el bir tiger alabilirm ama bugüne kadar telefondan mp3 çalarına telefonuna hatta mouseuna kadar hiçbir ikinci el üründen bir verim alamadım hepsi elimde patladı o yüzden son 2-3 senedir ikinci el hiçbirşey almayacam diye yemin ettim kararımdan da gayet memnunum en azından garanti iade gibi bir şansım oluyor bir sorun olsada. Şimdi demek istediğim ben Tiger'ın 0'ını alamadığım için MCTye yöneldim fakat bugüne kadar çıkan sorunların hepsinin halledildiğini ama bu arka tekerdeki tellerin ve yağ akıtma sorununun (keçeden kaynaklı) çözülemediğini görüyorum. Bilmiyorum doğru anlamışmıyım. Bu tellerin kopmasına ve keçelerin erimesine bir çözüm varmıdır varsa maliyeti nedir yada maliyetsiz nasıl olur? Bu motorun gerçekten sorunlu bir motor olduğu çok açık ortada bunu kabullendim. Sonuçta herkesin gönlünde bir harley, honda yatıyordur. Verdiğim paraya göre beklentilerimi ayarlıyorum ama sorunları çözülemeyen bir motora veremem bu parayı. Ufak tefek sorunları elbette olacak dediğim gibi 3000liraya derin dondurucu firmasının çinlilere yaptırıp getirttiği bir motordan beklentim çok değil ama yinede bana keyiften çok huzursuzluk vermesini istemiyorum. Cevaplarınıza göre Tiger alternatifini daha ciddi düşünücem yada MCT için ehliyet bekleyeceğim. Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Xt 600
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim makinalar yağ buharını oraya üflüyor. uzun süre açıp temizliğini yapmadıysan birikmiştir. birde filtre kutusunun altında ağzı tapalı bir hortum var. Onu açıp boşaltman gerekli. benim bildiğim sekmanlarda sorun olsa yağı filtreye atmaz yakardı. mavimsi bir duman çıkardı motordan.
    Teşekkürler Arbetus.Sonunda motor benden çıkıp bir ustaya gitti.Evet sanırım sekmanlarda bir problem yokmuş.Önceki kullanıcı bir çok yönden baya hırpalamış motoru ben bu kadar tahmin etmiyordum ki farklı bir karbüratör takacak,benzin deposuna yağ damlatacak kadar körüne kullanmış.Haliyle beklenmedik tuzlu masrafları çıktı.

Göktax sağolsun o yürümeyen aleti burdan alıp pek yakın olmayan servise kadar ite kaka dura kalka gerektiğinde iterek de olsa götürdü.Ben yapamazdım.Hakkını ödeyemem..Tekrar çok teşekkür ediyorum burdan da : )).

Diğer ufak tefekler arasında kafama en çok takılan yine Göktay'ın farkettiği arka lastiğin artık miadını doldurmuş olması.Güvenlk açısından bu arka dış lastiği de en kısa zamanda değiştirmem gerekecek.OTM motor internet sitesinde bulabildim ben sadece.Tanıdığınız bildiğiniz temin edebileceğim bir yer var mı ? Bir de marka/model ebatlar konusunda (bir ölçü kalın takma gibi) bir tecrübe edinmiş arkadaşlar varsa memnuniyetle fikirlerini bekliyor olacağım.

Teşekkürler.

rizakara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı MCT 250
    2006 ile 2007 modeller arasında farklar var . eskiden teller ince imiş kırılma şikayetlerinden sonra kalın yapmışlar ,Vb . Yani bazı sorunlar yeni modellerde yok.
    Alıntı cokkotuadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ben bir dahaki ehliyet dönemini beklemek zorunda olduğum için aralık ayına kadar 250MCT maceramı ertelemek zorunda kaldım ama iyi de oldu çünkü daha çok inceleme ve düşünme fırsatım oldu. Şimdide kafamdaki sorular şunlar Tiger 250 istiyorum aslında sıfır MCT parasıylada 2. el bir tiger alabilirm ama bugüne kadar telefondan mp3 çalarına telefonuna hatta mouseuna kadar hiçbir ikinci el üründen bir verim alamadım hepsi elimde patladı o yüzden son 2-3 senedir ikinci el hiçbirşey almayacam diye yemin ettim kararımdan da gayet memnunum en azından garanti iade gibi bir şansım oluyor bir sorun olsada. Şimdi demek istediğim ben Tiger'ın 0'ını alamadığım için MCTye yöneldim fakat bugüne kadar çıkan sorunların hepsinin halledildiğini ama bu arka tekerdeki tellerin ve yağ akıtma sorununun (keçeden kaynaklı) çözülemediğini görüyorum. Bilmiyorum doğru anlamışmıyım. Bu tellerin kopmasına ve keçelerin erimesine bir çözüm varmıdır varsa maliyeti nedir yada maliyetsiz nasıl olur? Bu motorun gerçekten sorunlu bir motor olduğu çok açık ortada bunu kabullendim. Sonuçta herkesin gönlünde bir harley, honda yatıyordur. Verdiğim paraya göre beklentilerimi ayarlıyorum ama sorunları çözülemeyen bir motora veremem bu parayı. Ufak tefek sorunları elbette olacak dediğim gibi 3000liraya derin dondurucu firmasının çinlilere yaptırıp getirttiği bir motordan beklentim çok değil ama yinede bana keyiften çok huzursuzluk vermesini istemiyorum. Cevaplarınıza göre Tiger alternatifini daha ciddi düşünücem yada MCT için ehliyet bekleyeceğim. Şimdiden teşekkürler.

eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    merhaba arkadaşlar dün aksam benzin aldım bu sabah 20 km yaptıktan sonra motorda tıtreme meydana geldı sızce bı alakası varmıdır benzınle yoksa baska bı sebepmı vardır
    yardımcı olursanız cok sevınırım
    herkese hayırlı aksamlar

Motosikleti
    mct 250 ((kara kedim))
    arkadaslar bu mct nın en son kı modellerınde siyah rengi yokmu bakıyorum bulamıyorum ya

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Teşekkürler Arbetus.Sonunda motor benden çıkıp bir ustaya gitti.Evet sanırım sekmanlarda bir problem yokmuş.Önceki kullanıcı bir çok yönden baya hırpalamış motoru ben bu kadar tahmin etmiyordum ki farklı bir karbüratör takacak,benzin deposuna yağ damlatacak kadar körüne kullanmış.Haliyle beklenmedik tuzlu masrafları çıktı.

Göktax sağolsun o yürümeyen aleti burdan alıp pek yakın olmayan servise kadar ite kaka dura kalka gerektiğinde iterek de olsa götürdü.Ben yapamazdım.Hakkını ödeyemem..Tekrar çok teşekkür ediyorum burdan da : )).

Diğer ufak tefekler arasında kafama en çok takılan yine Göktay'ın farkettiği arka lastiğin artık miadını doldurmuş olması.Güvenlk açısından bu arka dış lastiği de en kısa zamanda değiştirmem gerekecek.OTM motor internet sitesinde bulabildim ben sadece.Tanıdığınız bildiğiniz temin edebileceğim bir yer var mı ? Bir de marka/model ebatlar konusunda (bir ölçü kalın takma gibi) bir tecrübe edinmiş arkadaşlar varsa memnuniyetle fikirlerini bekliyor olacağım.

Teşekkürler.

ben 3. seferdir DURO kullanıyorum. Orijinal ebatı 130/90/15 dir. bu ölçüde başka markalara da bakabilirsin. Ama ucuza kaçma.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Var
    Alıntı genchopper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bu mct nın en son kı modellerınde siyah rengi yokmu bakıyorum bulamıyorum ya
    Valla şuan piyasada benim bildiğim kırmızısından başka yok..Yani bayiinin yalancısıyım..
    Ama;
    SEVPA yı biliyorsundur..Konuşmuştuk daha önceden sanırım..Oraya gidip fabrikayı aramalarını ve sormalarını rica edebilirsin..Recep bey yardımcı olur..

Bu arada ben grisini daha çok beğenmiştim tabii zevk meselesi

eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    slm arkadaşlar

MONDİAL MCT 250 için öne şeffaf rüzgarlık varmıdır nereden bulabilirim ve nekadardır? yardımcı olabilirseniz sevinicem

teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler