Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    osbourne sana şunu söylemeliyim, henüz 500 km'deki bir motor daha rodajda demektir. Bu nedenle sakın motorunun limitlerini yolda zorlama ve molaları kısa ama sık vermeye çalış.

Varsın yolculuğun 1 saat daha fazla sürsün ama motorunun sağlığı için bunu yap. Ben benim 125 KT ile ilk 1000 km'yi tamamladıktan sonra saf bir şekilde rodajın tamamlandığını düşünüp Ankara-Akçakoca yapmıştım, gidiş dönüş toplam 570 km.

Yolda iyi gazladığım için ustam hata yaptığımı söylemişti. Zira o zamanlar sadece yüksek devirde olan vibrasyon şu an her devirde var ve nedeni de rodajın tamamlandığını sanıp gaza basmam oldu. Bunu ustam söyledi, uzun yolculuklara ilk 5.000 km'den sonra çıkmak daha iyiymiş. Ha tabii bu yola çıkma anlamına gelmez, yol süresince motorun hala rodajda olduğunu unutma yeter.

Hayırlı yolculuklar. Gezi notlarını bekliyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kelon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE SİYAH İNCİM

ss

mondial 250 mct kaç yapıyor en son merak ediyorum da teşekkürler bilginiz? şimdiden..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    osbourne sana şunu söylemeliyim, henüz 500 km'deki bir motor daha rodajda demektir. Bu nedenle sakın motorunun limitlerini yolda zorlama ve molaları kısa ama sık vermeye çalış.

Varsın yolculuğun 1 saat daha fazla sürsün ama motorunun sağlığı için bunu yap. Ben benim 125 KT ile ilk 1000 km'yi tamamladıktan sonra saf bir şekilde rodajın tamamlandığını düşünüp Ankara-Akçakoca yapmıştım, gidiş dönüş toplam 570 km.

Yolda iyi gazladığım için ustam hata yaptığımı söylemişti. Zira o zamanlar sadece yüksek devirde olan vibrasyon şu an her devirde var ve nedeni de rodajın tamamlandığını sanıp gaza basmam oldu. Bunu ustam söyledi, uzun yolculuklara ilk 5.000 km'den sonra çıkmak daha iyiymiş. Ha tabii bu yola çıkma anlamına gelmez, yol süresince motorun hala rodajda olduğunu unutma yeter.

Hayırlı yolculuklar. Gezi notlarını bekliyoruz.
    Rodaj konusunda sorun değil ama ilk 1000 bakımında belki ayar isteyecek subap vb. olaylar açısından soruyorum bunu..

Motosikleti
    250 MCT
    Arkadaşlar bugün öğleden sonra 4 de motorumu teslim aldım.İlk defa vitesli motor kullanan biri olarak çok klay kavradım ve motorun sürüş rahatlığı mükemmel.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav bu zincir gene saldı kendini..benmi yanlış kullanıyorum motoru?
    acaba zincir gevşemesinin nedeni o arkadaki somunların tam işlev görememesimi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:48 PM ----------

orijinal zincir çok dandik uzuyor. gevşemiyor. taktır 520 oringli zincir ne yağlama aklına gelsin nede germe ben 20000 civarında kullandım. zincir ben öldüm dedide öyle değiştirdim.

Bu Arada bir de F650 m var artık
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Barış motor koleksiyonumu yapıyorsun bu arada yeni makinen hayırlı olsun
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

Motosikleti
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barış motor koleksiyonumu yapıyorsun bu arada yeni makinen hayırlı olsun
    Sağol abi. hediye gibi birşey diyebiliriz.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Dostum yeni motorun hayırlı olsun; Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. En kısa zamanda yeni motorunun fotolarını da görmek isteriz ama..
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

Motosikleti
    Alıntı JAKOBEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum yeni motorun hayırlı olsun; Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. En kısa zamanda yeni motorunun fotolarını da görmek isteriz ama..

teşekkür ederim abicim. Facebookta mevcut aslında fotolar.

kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    ARBETUS yeni motorun hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmak nasib etsin.
    LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    s.a

Arkadaşlar bende 125 mt pert olduktan sonra mct ye merak sardım.Şuan yeni iş yeri açtığımdan pek bi bütçe ayırıp 0 alamıyorum.Sahibindende bi tan buldum km si falan biraz çok gibi geldi.
    Sizce bu motor alınır mı?

http://www.sahibinden.com/satilik_mo...XQQdisplayitem

herkese kazasız belasız sürüşler
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

gecelerinefendisi100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a

Arkadaşlar bende 125 mt pert olduktan sonra mct ye merak sardım.Şuan yeni iş yeri açtığımdan pek bi bütçe ayırıp 0 alamıyorum.Sahibindende bi tan buldum km si falan biraz çok gibi geldi.
    Sizce bu motor alınır mı?

http://www.sahibinden.com/satilik_mo...XQQdisplayitem

herkese kazasız belasız sürüşler

http://www.sahibinden.com/polis_ten_...XQQdisplayitem

Ben sana şunu öneririm.Bizzat benim olur kendisi.1500 tl olur
    http://img18.imageshack.us/img18/6691/mzaresmim.jpg

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    İstanbuldan aydına geleli 2 hafta oldu o yüzden yakın yer olsun istedim.Babam hala istanbulda onunla görüşiyim sizi haberdar ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:42 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:40 PM ----------

Aydında olduğum için yukardaki motor için fikrimi sormuştum.Ama babam halen İstanbulda onunla bi görüşiyim ona göre sizi haberdar ederim

gecelerinefendisi100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbuldan aydına geleli 2 hafta oldu o yüzden yakın yer olsun istedim.Babam hala istanbulda onunla görüşiyim sizi haberdar ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:42 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:40 PM ----------

Aydında olduğum için yukardaki motor için fikrimi sormuştum.Ama babam halen İstanbulda onunla bi görüşiyim ona göre sizi haberdar ederim

Aydında olduğu için olabilir ama genel olarak 12 bin km biraz fazla.
    benim motorun üstünde de + alarm+ koruma demiri+ 32li dişli +Power led sis farı var.Bana artık bu ufak geliyor hacim olarak racinge geçicem nasipse
    http://img18.imageshack.us/img18/6691/mzaresmim.jpg

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı gecelerinefendisi100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydında olduğu için olabilir ama genel olarak 12 bin km biraz fazla.
    benim motorun üstünde de + alarm+ koruma demiri+ 32li dişli +Power led sis farı var.Bana artık bu ufak geliyor hacim olarak racinge geçicem nasipse
    Banada 12 bin fazla geldi.

Motosikleti
    250mct yada çakma harley davidson
    Ben 10000 de aldım 2.5 senedir bende benim makine şu an 27000 de karburatör silindir ve piston değişti ne kadar tuttu die sorarsanız işcilik dahil 600 tl civarı

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı bycharisma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 10000 de aldım 2.5 senedir bende benim makine şu an 27000 de karburatör silindir ve piston değişti ne kadar tuttu die sorarsanız işcilik dahil 600 tl civarı
    Demekki ondan vazgeçmem gerekiyormuş..Arkadaşlar 4ooo de 2005 model sizce normal mi motor temiz uzun süre yatmış

Motosikleti
    Var
    Arkadaşlar motosiklet için aşağıdaki linklerde olan korna ve sis farı siparişi verdim..
    Bunları kullanabilmek akü açısından uygun değil sanırım, peki ne tür bir çözüm geliştirmeliyim?Çift akü, güçlü akü? Ne olabilir?

Sadece kornayı taksam, mevcut akü için sorun yaratırmı peki?

http://www.hepsiburada.com/search.aspx?sText=751201

http://www.hepsiburada.com/search.aspx?sText=311129

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motosiklet için aşağıdaki linklerde olan korna ve sis farı siparişi verdim..
    Bunları kullanabilmek akü açısından uygun değil sanırım, peki ne tür bir çözüm geliştirmeliyim?Çift akü, güçlü akü? Ne olabilir?

Sadece kornayı taksam, mevcut akü için sorun yaratırmı peki?

http://www.hepsiburada.com/search.aspx?sText=751201

http://www.hepsiburada.com/search.aspx?sText=311129
    1.lambaların içindeki ampuller 35wat tan fazla olmasın.....bu önemli farlarınla birlikte yaktığında 1 saatlik gece yolculuğu aküyü öldürür yarın sabah marş basmaz....
    2.kornaya gelince korna tek pompalı tek çıkışlı çift sesli korna orijinal akünle bundan net ses alamazsın ayrıca çok para vermişsin ikisine de ..sanayiye gitsen daha iyisini(italyan)35-40 bulurdun.... yani akünü değiştirmen lazım iki aküye felan gerek yok... 9 amperlik iri kıyım akü alacaksın. bende olduğu gibi.
    garanti ederim hem tesisattan saatlerce müzik dinliyorum...hem aldığın kornanın tek kamyon tipi büyük boyu takılı.... sevgilerle...kornaya çaok para vermişsin kardeş. ben benimkini hurdacıdan topladım 2tlye kornaya bastımmı önümdeki arabalar emniyet şeridine atuyo kendini

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:54 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:43 PM ----------

Alıntı bycharisma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o karbüratörlere değişecek değip değiştiren ustanın insafına s.....yım karbüratör en buyuk arızada bile değiştirilmez içindeki ufak tefek parçalar değiştimi sorun çözülür. karbüratörlerin değişmesi için ortadan ikiye ayrılması lazım.......Allah ıslah etsin böyle adamları.... yazık olmuş verdiğin paralara.....

Motosikleti
    Var
    Alıntı mesut__turul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.lambaların içindeki ampuller 35wat tan fazla olmasın.....bu önemli farlarınla birlikte yaktığında 1 saatlik gece yolculuğu aküyü öldürür yarın sabah marş basmaz....
    2.kornaya gelince korna tek pompalı tek çıkışlı çift sesli korna orijinal akünle bundan net ses alamazsın ayrıca çok para vermişsin ikisine de ..sanayiye gitsen daha iyisini(italyan)35-40 bulurdun.... yani akünü değiştirmen lazım iki aküye felan gerek yok... 9 amperlik iri kıyım akü alacaksın. bende olduğu gibi.
    garanti ederim hem tesisattan saatlerce müzik dinliyorum...hem aldığın kornanın tek kamyon tipi büyük boyu takılı.... sevgilerle...kornaya çaok para vermişsin kardeş. ben benimkini hurdacıdan topladım 2tlye kornaya bastımmı önümdeki arabalar emniyet şeridine atuyo kendini [COLOR="Silver"]
    Farlar 9 TL gene de çok demek fiyatı..Korna için haklı olabilirsin ama hurdacı gezecek zamanım yok malesef..Bir de taksitle aldım..

Herneyse de şimdi farlar 35 watt dan fazlaysa akü değişimi yapsam bile gene randıman alamazmıyım diyorsun?

Bir de bizim motorların akü koyma yeri bildiğim kadarıyla büyük bir akü koymaya müsait değil..Ben bir tanesi yan çantada olmak üzere aynı amperde çift akü takmayı düşünüyordum..Bunun yerine 9A lik akümü bakayım diyorsun şimdi? Bir de nereden bulurum acep onu? Sen kendininkinin marka ve modelini yazabilirmisin bana?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler