Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marş rölen değiştir beni değiştir beni diyor. Bence kulak aç bu uyarıya
    Eywallah sağolasın ustam derhal dinliyorum.
    bu arada bu parça garantilimidir ??

Alıntı hüseyinn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaşlar 1 hafta kadar oldu artık bizimde bi mct.miz var..abim kendine aldı ama..tabi bende yararlanıyorum..motor 5 günde 500 km oldu..abime rodaj hakkında o kdar bilgi verdm ama yine bildiğini okudu basabildiği kadar bastı..neyse motor yeni olmasına rağmen çekişi hızlanışı v.s çok güçlü şuana kadar hiç bir sorun çıkarmadı..abime ne kadar ybr al desemde mct aldı ama mct beklediğimden daha iyi çıktı neyse almak isteyen arkadaşlara ybrden sonra şiddetle tavsiye ederim ayrıca mct.nin ilk yağını ne zamn deiştirmemiz gerkiyo arkadşlar ?

Hoşgeldin aramıza Kazasız Sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    iyi akşamlar ahali..

sonunda bugün teslim aldım motorumu ve direk aşık oldum görüntüsüne
    Acayip karizmatik bir görünüşü var gerçekten..Bugün bayağı bir vakit geçirdim kendisiyle..

Foto atacağım ama yarın..Bende üstündeyken çektirmek istiyorum çünkü..

Bir iki sorum olacak;

1- Motorun altında 2 tane borucuk var aşağı doğru bakan..Bunların biri yağ tahliye, diğeri de benzin tahliyesi içinmidir?

2- Mondial yazısı temiz bir şekilde söküldü ama o yanlardaki Uğur 250 mct yazılarını sökmek vakit alacak ve iz istemiyorum..Acaba söküp eve getirsem de evde sıcak suya batırsam sonra pasta cila vs. yapsam mı? İzsiz çıkartanların metodu neydi?

3- Motordan bir zırıltı sesi geliyor yüksek devirde..Bu o meşhur benzin kapağı sesimi?
    Giderken elimle de bastırdım aslında ama ses kesilmedi?

4- Motorun jiklesinin çalışma prensibine kafam basmadı..Yav oraya neden yay koyulmuş?
    Ben çekiyorum o geri gidiyor..Motoru ilk çalıştırmayla ilgili yazılar vardı ama bir kez daha özetleyebilirmisiniz buradan..

5- Son sorum da sıcaklığı ile ilgiliydi..motorum aşırı ısınıyor arkadaşlar..Acaba vitese acemi olduğum için sürekli yüksek devirde gitmemden mi kaynaklanıyor? (aslında dikkat etmiştim) Yoksa motor yeni diye mi bu ısınma? Birde fan varmı bizim motorlarda?

Ek soru - Şu egzosun son susturucusunu çıkartma işini nasıl yapıyorduk yav..Bulamıyorum başlıkta..Bir zahmet

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    hayırlı olsun birader...

Motosikleti
    Bmw F650
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler

Motosikleti
    Var
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun birader...
    Saol gözüm..Şu mct ciler gelse de sorulara cevap verse diye bekliyorum
    Yarın da boşum aslında hallederdim..

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar ahali..

Acayip karizmatik bir görünüşü var gerçekten..Bugün bayağı bir vakit geçirdim kendisiyle..

Bir iki sorum olacak;

1- Motorun altında 2 tane borucuk var aşağı doğru bakan..Bunların biri yağ tahliye, diğeri de benzin tahliyesi içinmidir?

2- Mondial yazısı temiz bir şekilde söküldü ama o yanlardaki Uğur 250 mct yazılarını sökmek vakit alacak ve iz istemiyorum..Acaba söküp eve getirsem de evde sıcak suya batırsam sonra pasta cila vs. yapsam mı? İzsiz çıkartanların metodu neydi?

3- Motordan bir zırıltı sesi geliyor yüksek devirde..Bu o meşhur benzin kapağı sesimi?

4- Motorun jiklesinin çalışma prensibine kafam basmadı..Yav oraya neden yay koyulmuş?
    Ben çekiyorum o geri gidiyor..Motoru ilk çalıştırmayla ilgili yazılar vardı ama bir kez daha özetleyebilirmisiniz buradan..

5- Son sorum da sıcaklığı ile ilgiliydi..motorum aşırı ısınıyor arkadaşlar..Acaba vitese acemi olduğum için sürekli yüksek devirde gitmemden mi kaynaklanıyor? (aslında dikkat etmiştim) Yoksa motor yeni diye mi bu ısınma? Birde fan varmı bizim motorlarda?

Ek soru - Şu egzosun son susturucusunu çıkartma işini nasıl yapıyorduk yav..Bulamıyorum başlıkta..Bir zahmet
    1-2 Soru yerine 6-7 Soru desen olcakmış. ) Bir Kaçını cevaplayayım.

1- Motorun altında 2 tane borucuk, 1 tanede diğerlerine göre daha kalın borucuk olması toplam 3 tane boru olması lazım. Ama bu konudaki bilgim seninki kadar. Detayını bende bilmiyorum. Hatta 3 ncü ne işe yarıyor onuda bilmiyorum )

2- MCT 250 yazısı iz kalmadan tırnaklayarak sökülüyor. depodaki yazıya göre daha sağlam ve kalın bir bant. söktükten sonra iz kalmıyor ama etiketler kadar girinti kalıyor. 1-2 mm lik. Söktüm ama seksi bi yapıştırma yapıştırıp onlarıda kapatacağım.

3- O ses için bende çok tırmaladım. depo kapağından değil depoyu saran nikelajdan geliyor. denemesini zırıltı başlayınca önden elinle kendine doğru hafiften asılarak sesin kesildiğini göreceksin. çözümünü ise şamrelden küçük küçük parçalar kesip depoya temas eden noktasından başlayarak birleşim yerlerinin arasına yerleştirerek sesi azaltabilirsin. çok fazla lastik koyarsan bu sefer civata kısa geliyor. tam kesersen sesi banada haber ver ))

4- İlk çalıştırırken jikleyi kendine doğru çekip gaz vermeden marşa bas. biraz yüksek devirde çalıştıktan sonra jikleyi eski konumuna al vitese tak, 1-2 gaz ver, hareket et, motor teklemeler yapabilir ama 100 mt gitmesi yeterli yavsaş yavaş düzelmeye başlar.

5- Bende de ısınma mevcut hatta motoru park ettikten 2 saat sonra bile motor sıcak oluyor. bir sorun olduğunu sanmıyorum

6- Egzoz konusuna daha geçmedim. ama 1-2 sayfa geride yine biri açıklamıştı. açıklayan olur heralde onuda. )

ayrıca şortla bindiğin zaman ayağını egzozdan uzak tut 3 kere yaktım bacağımı,

Sorulara cevap verirken bi tavsiye daha vardı aklımda ama unuttum. hatırlarsam onuda yazarım )

Motosikleti
    Var
    Alıntı celoz79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-2 Soru yerine 6-7 Soru desen olcakmış. ) Bir Kaçını cevaplayayım.

1- Motorun altında 2 tane borucuk, 1 tanede diğerlerine göre daha kalın borucuk olması toplam 3 tane boru olması lazım. Ama bu konudaki bilgim seninki kadar. Detayını bende bilmiyorum. Hatta 3 ncü ne işe yarıyor onuda bilmiyorum ) - Valla bende iki tane borucuk var

2- MCT 250 yazısı iz kalmadan tırnaklayarak sökülüyor. depodaki yazıya göre daha sağlam ve kalın bir bant. söktükten sonra iz kalmıyor ama etiketler kadar girinti kalıyor. 1-2 mm lik. Söktüm ama seksi bi yapıştırma yapıştırıp onlarıda kapatacağım. Evet bugün söktüm tüm yazılarını ama oldukça derin bir cila boşluğu kaldı..pasta&cila yaptım gene de duruyor..dediğin gibi bir şekilde çıkartma ayarlamak gerek..depoda ve çamurluklarda bulunan şerit şeklindeki çıkartma da cila boşluğu bırakıyor..onu çıkarınca çok sırıtır..ona da bir ara çözüm bulmak gerek..

3- O ses için bende çok tırmaladım. depo kapağından değil depoyu saran nikelajdan geliyor. denemesini zırıltı başlayınca önden elinle kendine doğru hafiften asılarak sesin kesildiğini göreceksin. çözümünü ise şamrelden küçük küçük parçalar kesip depoya temas eden noktasından başlayarak birleşim yerlerinin arasına yerleştirerek sesi azaltabilirsin. çok fazla lastik koyarsan bu sefer civata kısa geliyor. tam kesersen sesi banada haber ver )) - Hmm depoyu saran nikelaj dediğin o parlak plastik değilmi? Denemek için depoyumu kendime doğru asılayım?

4- İlk çalıştırırken jikleyi kendine doğru çekip gaz vermeden marşa bas. biraz yüksek devirde çalıştıktan sonra jikleyi eski konumuna al vitese tak, 1-2 gaz ver, hareket et, motor teklemeler yapabilir ama 100 mt gitmesi yeterli yavsaş yavaş düzelmeye başlar. - İlk çalıştırmak çok dert oluyordu ama ısınmasını beklemeyeceğima artık dediğin gibi jikleye asılıp marşa basıp sonra yürüyeceğim artık.. Yav rölanti ayarını da bozdum şimdi makinenin..tam ısınmışken stop edecek kadar düüreyim gene değilmi?

5- Bende de ısınma mevcut hatta motoru park ettikten 2 saat sonra bile motor sıcak oluyor. bir sorun olduğunu sanmıyorum - Bu tamam

6- Egzoz konusuna daha geçmedim. ama 1-2 sayfa geride yine biri açıklamıştı. açıklayan olur heralde onuda. ) - Havalar iyi olursa bu haftasonu girişmeyi düşünüyorum egzosa da.. bakalım be*****ekmiyim..

ayrıca şortla bindiğin zaman ayağını egzozdan uzak tut 3 kere yaktım bacağımı, Aslında egzos değilde motor kısmı yakıyor..O Mondial yazan kromajlı kısım..Şortla asla binmem motora ama pantolondan bile cızırdatıyor insanın etini

Sorulara cevap verirken bi tavsiye daha vardı aklımda ama unuttum. hatırlarsam onuda yazarım )- Hatırlarsan yaz valla
    Bu arada bugün 90 km/s e kadar çıktım ama inanılmaz bir titreşim başladı..Öyleki motordamıyım yoksa başka bir yerdemiyim anlamadım..Resmen elimin altından kayıyordu motor..Bu kadar abarmasının nedeni sanırımrodajda olması..Rodaj bitsin zaten motor bloğu ile şase arasına o-ring takmayı düşünüyorum..onu da yapınca yazarım..

Teşekkürler

arkadaslar bana soylermısınız on tekerlek kalın veya ınce olması cok fark edermı bugun bıtana mct buldum arkadasım dedıkı ınce teker alma yol tutusu kalınlar daha ıyı dıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:30 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:28 AM ----------

gaza basınca cok tıtrıyo bu motorlar en azından 90 km rahat gıtse barı kolum uyuscak gıbı geldı uzun yol yorucu olcak galıba

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ince teker chooper tip motorlarda daha iyidir.... ön takımın yere bakış açısı race motorlara göre daha açılı olduğu için ince daha iyidir kalın taktırma..ayrıca mct ön tekeri saçma sapan bi haret yapmadıkca kaydırmaz....

zaten karar vermek zor bırsuru tıp motor var aklım ıyıce karısıyor teker muhabetım eksıktı oda oldu yakıtı nedır ortalama bı son hızı nedır ortalama hangı hızla gıtmeyı tavsıye edersın az vıbrasyon acısından cevap ıcın tesekkur ederım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    iyi akşamlar ahali..

Bir iki sorum olacak;

cevap
    1.biri motor içinde olusan basıcı dışarı atmak için hava filtresinden motora sıkışma esnasında oluşan gazı vererek aşağıya geçen boru. öteki incedir o akünün hava hortumu fazla asitlenme yaparsa diye.
    2.yazıları söksende yapıştırıcı izi kalıyor.pastalasan çıkabilir ama fazla zorlarsan kapaktaki boya ince boyayıda alırsın..
    3.mct dedinmi 1 depo kapagından 2 benzin deposunu altından geçen şase demirinin üzerinde bulunan kablo tutucu saclardan ki bunlar depoya değiyor 3depo yanlarındaki nikalaj kapaklardan 4sağ firen pedalı ve soldaki vites pedalından 5 oturagın altıdaki hava filtresi kutusu bağlantılarından bilahare ses gelir seninki hangisi sen bulacaksın depo altındakiyse zahmetli iş...
    4. ciklenin sol elcikteki kumanda yerini kendine doğru çektiğinde faal olur bıraktığında geri gitmez sen iteceksin(gitse bile açıklık kalıyor azda olsa itmen lazım)cikleyi çektiğinde alttaki iki karbüratörde simetrik olraka iki piston kalkar bu pistonlar gaz vermediğin için motora giden hava olmadığından özel bir delikten çok az miktarda hava alarak benzinle karıştırıp motora iter daha doğrusu motor buradan çeker.motora havan çok benzin tıkıldığı için soğukken yanma iyi olr ancak motor ısındığında daha fazla hava ister.
    5. motorda fan filan yok...motor rodaj seviyesinde iken(parçaların ilk çalıştırmadan sonra birbirine uyum sağlama süreci) motorun ısınması normal ama sen motor zaten ısınıyo diye yüksek devirde yavaş yavaş gidiyorsan hem motor fala ısınır hemde hızlı olmadığın için motor peteklerine hava vurmadığında soğutma yapamaz...böyle devam edersen motorun 1 ay sonra ceset olur 125likler kafa tutar....
    ek cevap elleme eksozun suturucusunu...eksozun bogazının altıda hani şu ön tarafta nikelaj kapakların olduğu yerde katalizör görevi yapan petekler var motorun gaz basıncı ona göre ayarlı ve ona göre susturucu kullanılıyor. susturucuları sökersen eksoz sibobundan çıkan gaz eksozda geçeceği yerlerden sağlıklı geçemez motorun performansı net söylüyorum %2 düşer.
    olay budur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:00 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:57 AM ----------

Alıntı baymehmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten karar vermek zor bırsuru tıp motor var aklım ıyıce karısıyor teker muhabetım eksıktı oda oldu yakıtı nedır ortalama bı son hızı nedır ortalama hangı hızla gıtmeyı tavsıye edersın az vıbrasyon acısından cevap ıcın tesekkur ederım
    yakıt kullanıma göre 110 ila 130 arasında.tek kişi %0 eğimde 110 görürsün daha fazlasını bekleme çıkış dişlisinde ve motorda oynama yapman lazım oda uzun hikaye...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:05 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:00 AM ----------

bende motor almyı dusunuyorum ama cın alma dıyorlar ama malum butce meselesı tvsıyenız mct den olurmu arızası cok oluyoyormu vede yakıtıda onemlı ne yakar uzun yola gelırmı sıcakta sısermı sımdıden tesekkur ederım
    cin malı bile olsa yıllardın motorlar konusunda(içten yanmalı motorlar)türkiye ab normlarıa uyuyor şasesi dandik bile olsa standartların altında motor girmesi yasak zaten.motorun yagını en fazla her 2 binden önce değiştirmen şart.ben şahsen 7 ayda 14000 km yol yaptım hiç durmadan 8 saat (bursa/yenişehir-tokat/zile)yol yaptım tık demedi.işte o yüzden net cevap verebilirim ki bakarsan bağ bakmazsan dağ olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:08 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:05 AM ----------

Alıntı halitcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu makınanın son hızı kaç Allah icin soylesenıze ya
    kendini paralarsan(üstüne yatarsan) 115 yoksa %0 eğimde 110 net

cevap ıcın saol vıbrasyon en az sevıyede kullanım ıcın kac km de gıtmek lazım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cokkotuadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sorularıma cevap verebilecek yokmu?? Özellikle eskişehirde mondial sahibi olmakla alakalı.
    1. mondial-ramzey-kanuni-kuba-motosan vs motorsikletlerim motor kısmı lifan şirketler grubu air aynı fabrikada çinde üretiliyor.
    2. caracal çok kaba bir şaseye sahip tavsiye etmem ağır bi alet ve aynı kalitede mallar olmasına rağmen yedek parçadı mondialden %30 pahalı.
    3.eskişehir-ankara uzun yol derken espiri olarak alıyorum bursadan tokata 4 sefer gittim geldim tık demedi belirteyim. benim için en kısa uzun yol 600 km dir.

Motosikleti
    Var
    Alıntı mesut__turul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap
    1.biri motor içinde olusan basıcı dışarı atmak için hava filtresinden motora sıkışma esnasında oluşan gazı vererek aşağıya geçen boru. öteki incedir o akünün hava hortumu fazla asitlenme yaparsa diye.
    Bu tamam..Eyvallah..
    2.yazıları söksende yapıştırıcı izi kalıyor.pastalasan çıkabilir ama fazla zorlarsan kapaktaki boya ince boyayıda alırsın..
    Pastayla denedim..dediğin gibi boyayı çözdü hemen pasta bende uygulamaktan vazgeçtim..Bir şekilde sticker vs. yada öyle bırakacağım..
    3.mct dedinmi 1 depo kapagından 2 benzin deposunu altından geçen şase demirinin üzerinde bulunan kablo tutucu saclardan ki bunlar depoya değiyor 3depo yanlarındaki nikalaj kapaklardan 4sağ firen pedalı ve soldaki vites pedalından 5 oturagın altıdaki hava filtresi kutusu bağlantılarından bilahare ses gelir seninki hangisi sen bulacaksın depo altındakiyse zahmetli iş...
    Teşekkürler bunlar için..Yarın kontrol edeceğim bu dediğin yerleri..
    4. ciklenin sol elcikteki kumanda yerini kendine doğru çektiğinde faal olur bıraktığında geri gitmez sen iteceksin(gitse bile açıklık kalıyor azda olsa itmen lazım)cikleyi çektiğinde alttaki iki karbüratörde simetrik olraka iki piston kalkar bu pistonlar gaz vermediğin için motora giden hava olmadığından özel bir delikten çok az miktarda hava alarak benzinle karıştırıp motora iter daha doğrusu motor buradan çeker.motora havan çok benzin tıkıldığı için soğukken yanma iyi olr ancak motor ısındığında daha fazla hava ister.
    Yav jiklem ciddi ciddi geri kaçıyor her çekişimde..Bir sorunu var o zaman..Bir yerde mct görürsem bakacağım onun jikle koluna..
    5. motorda fan filan yok...motor rodaj seviyesinde iken(parçaların ilk çalıştırmadan sonra birbirine uyum sağlama süreci) motorun ısınması normal ama sen motor zaten ısınıyo diye yüksek devirde yavaş yavaş gidiyorsan hem motor fala ısınır hemde hızlı olmadığın için motor peteklerine hava vurmadığında soğutma yapamaz...böyle devam edersen motorun 1 ay sonra ceset olur 125likler kafa tutar....
    O zaman mantığım şu olmalı..Mümkün olan her düşük devirde kullanmalıyım motoru?
    Yani stop etmediği sürece yüksek vites, düşük devir ve devirlenerek süratte yapabilirim rodajda?

ek cevap elleme eksozun suturucusunu...eksozun bogazının altıda hani şu ön tarafta nikelaj kapakların olduğu yerde katalizör görevi yapan petekler var motorun gaz basıncı ona göre ayarlı ve ona göre susturucu kullanılıyor. susturucuları sökersen eksoz sibobundan çıkan gaz eksozda geçeceği yerlerden sağlıklı geçemez motorun performansı net söylüyorum %2 düşer.
    olay budur[COLOR="Silver"]
    Hmm..Tam aksine performans artışı olduğunu okumuştum pek çok kullanıcıdan..Cidden öğrenmek için soruyorum bu %2 lik düşüş nasıl ölçümlendi?
    Ekstradan sormak istediğim rodaj olayını ayrıntılı açıklayabilirmisin?
    Kitapçık bilgilerinden hariç bilgi rica ediyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    cevap ıcın saol vıbrasyon en az sevıyede kullanım ıcın kac km de gıtmek lazım
    80km sonra kururur ...ama 80 den aşağı düşüncede 4 ister devir artar yakıtta artar onun için vibrasyona kafayı takma.. motora alışınca masaj gibi geliyo ben mct min üstünde çok raharlatım kendimi

vıbrasyonun az olması acından normal bı yolda kac kılometre hızla gıtmek gerekır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ekstradan sormak istediğim rodaj olayını ayrıntılı açıklayabilirmisin?
    Kitapçık bilgilerinden hariç bilgi rica ediyorum..
    1. %2 olayı standarttır.içten yanmalı motorlarda eksoz yani gazın verimli ve ivedi biçimde dışarı atılması olayında standarttır.
    2. çok motor eskittiğim için şöle diyebilirim fabrikanın önerdiği seviyeleri biraz aşarak ancak motoru zorlamadan kısa sürede rodajı tamamlarsan motorun geleceği için daha hayırlı yani 5500-6000 sabit devirde günde 60 -70 km yol 3-4 günde rodajı bitirir bu en güzeli en verimlisi...

msj kacırdım ondan aynı msj ıkıncı defa geldı

Motosikleti
    Var
    Alıntı mesut__turul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. %2 olayı standarttır.içten yanmalı motorlarda eksoz yani gazın verimli ve ivedi biçimde dışarı atılması olayında standarttır.
    2. çok motor eskittiğim için şöle diyebilirim fabrikanın önerdiği seviyeleri biraz aşarak ancak motoru zorlamadan kısa sürede rodajı tamamlarsan motorun geleceği için daha hayırlı yani 5500-6000 sabit devirde günde 60 -70 km yol 3-4 günde rodajı bitirir bu en güzeli en verimlisi...
    peki bu 5500-6000 deviri nasıl anlayacağım? Yani aşağı yukarı kaçıncı viteste ve hangi hızda elde ederim anlamında soruyorum..Viteste çok acemiyim..ilk motorum scooterdı..

Benim ev ile iş arası 35 km. o zaman 1 haftada rodaj tamam gibi..Buna sevindim

Ek olarak 250 mct forumu senin gibi birini kazandığı için ve bende motorumu dün aldığım için kendimi şanslı sayıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    peki bu 5500-6000 deviri nasıl anlayacağım? Yani aşağı yukarı kaçıncı viteste ve hangi hızda elde ederim anlamında soruyorum..Viteste çok acemiyim..ilk motorum scooterdı..

Benim ev ile iş arası 35 km. o zaman 1 haftada rodaj tamam gibi..Buna sevindim

Ek olarak 250 mct forumu senin gibi birini kazandığı için ve bende motorumu dün aldığım için kendimi şanslı sayıyorum
    benim alet komple modifiye ilk aldığım günlerdeki devir vites oranlarını yanlış hatırlamıyosam 4. vitese tak motor yığılma yapmıyacak kadar yani 3 düşüş istemiyecek kadar gaz ver tamamdır.
    valla ben soruları okuyunca şaşırıyorum ne bilim bana çok alelade geliyo sorular ama hepsine cevap vermeye çalışacağım çünkü bilinmeyen ufak ayrıntı gibi görünen şeyler hayat kurtarıyo...
    şehir içinde motorla uzunlarla gezme diye çok adam tartakladım.adam daha uzun far nerden yanıp sönüyo onu bilmiyo o kadar yani....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:39 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:37 AM ----------

turbo olayını sormadan cevaplıyayım youtube ta turbo mct yazınca çıkıyo müzik tesisatımıda görürsünüz....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler