Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkdaslar motoru komple yenı yaptırdım sıfır sanzuman pistonlar falan degıstı motorcu yagı koydu 3 4 gun gec sonra gel yenı yag koycaz dedı sızce hangı marka yag koydıryım ve 10 40 mı koyduryorum yoksa baska konulcak yag varmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İnş Gv 250
    abicim otomatik vitesden bahsettiğim zaten scooter ayrıca tavsiyen için sağol
    TEK RAKİBİM THY

shadow_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 CBF 600SA
    Selam arkadaşlar, motorunuzun KM sini ve vibrasyon sicilini öğrenebilirmiyim? Ehliyete çok az kaldı artık gün sayıyorum bizimkileri de ikna etmişken şu mct'mi kapayım diyorum Topiğin bi 400 sayfasını okudum devamını okuyamadım bunaldım artık :D 400. sayfaya kadar vibrasyon problemi haricinde kafama takılabilecek sorun görmedim. Kimisininki 1000 km bakımından sonra sıfıra yakınlaşmış kimisininki değişmemiş. Sizinkiler ne durumda ?

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı t@h@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben 250 mct ile başlamak istiyorum motor kullanmaya daha önce hiç motor tecrübem olmadı otomatik vites ilemi başlamalıyım??? viteslerde zorluk çekermiyim
    Alışman biraz zaman alabilir ama çok zorlanacağını sanmıyorum sonuçta araba mantığı ile kullanılıyor. Önemli olan denge oda zamanla oturur. Boş bir alanda çalışarak tecrübe kazandıktan sonra trafiğe çıkarsın.
    Alıntı shadow_1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, motorunuzun KM sini ve vibrasyon sicilini öğrenebilirmiyim? Ehliyete çok az kaldı artık gün sayıyorum bizimkileri de ikna etmişken şu mct'mi kapayım diyorum Topiğin bi 400 sayfasını okudum devamını okuyamadım bunaldım artık :D 400. sayfaya kadar vibrasyon problemi haricinde kafama takılabilecek sorun görmedim. Kimisininki 1000 km bakımından sonra sıfıra yakınlaşmış kimisininki değişmemiş. Sizinkiler ne durumda ?
    100 km'den sonra titreşim olduğu doğru ama çok fazla değil her zamanda yüksek hızla seyretmeyeceğimiz için çok fazla problem olacağını sanmıyorum.

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı gecelerinefendisi100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun yağını değiştiriyim diyom hangisini koysam sizce.Genelde 10 40 t kullanılıyor gibi ama yinede soriyim dedi.

Buklamania bp koymuş ama ne derece motora uyumlu merak ettim, çünkü pek sitede bp kullanan görmedin.
    Alıntı oszkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkdaslar motoru komple yenı yaptırdım sıfır sanzuman pistonlar falan degıstı motorcu yagı koydu 3 4 gun gec sonra gel yenı yag koycaz dedı sızce hangı marka yag koydıryım ve 10 40 mı koyduryorum yoksa baska konulcak yag varmı
    Castrol Power 10 40 4 Zamanlı sentetik yağları var ben ondan kullanıyorum tavsiye ederim.

Motosikleti
    mct 250
    tüm dostların kandilini kutlar hayırlara vesile olmasını temenni ederim
    TECRÜBE, İNSANIN YEDİĞİ KAZIKLARIN TOPLAMIDIR!!!

feryth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet
    Arkadaşlar öncelikle merhaba.
    250MCT mi salı günü ödemesini yapıp çarşamba günü teslim alacağım. Biraz geç de olsa istediğim motora kavuşucam. Ama rengine karar veremiyorum. Kırmızı veya Gri olacak. Aslında siyah istiyorum ama fabrikada yokmuş galiba. Siyah olan bir yer varsa söylerseniz sevinirim. Birkaç kısa sürüşten başka motora binmişliğim yok ama kısa sürede kavrayacağımdan eminim. Sıfır alacağım, iyi öğrendikten sonra seneye daha üst modelini almayı düşünüyorum. Önerileriniz varsa paylaşmanızı çok isterim. Şimdiden teşekkürler. İyi kandiller.

kurtulus69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar650-mct250
    Alıntı bycharisma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15-50 veya 20-50 kullan 20-50 kullanırsan 1 tanede doubleup kullan motorun sesi iyi çıkıo o zaman kedi gibi hırıl hırıl gidio sana bi tavsiye daha motorun yağ tapasını çıkarıp takarken dikkat et diş kaptırma ben o hatayı yaptım bi sefer komple motoru indirttim.
    motoru indirtmene gerek yoktu ki diş açmak çok kolay
    Bir köpeğin dostLuğu daha iyidir; Bir dostun KöpekLiğinden!..

Motosikleti
    250mct yada çakma harley davidson
    Alıntı kurtulus69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru indirtmene gerek yoktu ki diş açmak çok kolay

vidanın olduğu yerde çatlak vardı ağaz tarafında motorun inmesi kaçınılmazdı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:54 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:53 AM ----------

Alıntı oszkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yaz için tercih edilen 15-50 ama 10-40 kullananda var genelde servisin dediğinden çıkmican denileni yapmayınca mutlaka sorun oluo yağdan dolayı motor kitlemesi felanda olabilio.

Motosikleti
    İnş Gv 250
    feryth abicim 250 mct de gri daha şekil duruyor kırmızıyı nedense cruıser tarzı motor larda pek güzel bulmuyorum
    TEK RAKİBİM THY

Rüzgarlıgı ne kadara yapTırdın bende yapcam :D

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı feryth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle merhaba.
    250MCT mi salı günü ödemesini yapıp çarşamba günü teslim alacağım. Biraz geç de olsa istediğim motora kavuşucam. Ama rengine karar veremiyorum. Kırmızı veya Gri olacak. Aslında siyah istiyorum ama fabrikada yokmuş galiba. Siyah olan bir yer varsa söylerseniz sevinirim. Birkaç kısa sürüşten başka motora binmişliğim yok ama kısa sürede kavrayacağımdan eminim. Sıfır alacağım, iyi öğrendikten sonra seneye daha üst modelini almayı düşünüyorum. Önerileriniz varsa paylaşmanızı çok isterim. Şimdiden teşekkürler. İyi kandiller.
    Şimdiden hayırlı olsun. Gümüş tercih edebilirsin.

gecelerinefendisi100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Dün akşam boş dükkanın ışığı açık kaldığından 22.00 da dükkana gittim.Aklıma birden motoru içeri sokup aklımda olan eksoz açma olayını denedim.Eksoz deliğinin etrafını matkapola delerek ortadaki boruyu çıkardım ve ses o kadar tok ve tatlı olduki, İnsan choppera bindiğini anlıyor.
    http://img18.imageshack.us/img18/6691/mzaresmim.jpg

muratboyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rs200
    selam arkadaslar mondial 2010 yazına 400 cc chopper cıkaracakmıs bilgisi olan var mı?. mct 400 mu geliyor acaba?

irya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250- 2006 model
    arkideşler gazdan elimi cekince cok rahatsız edici zincir sesi alıyorum çözüm önerisi olan var mı?

gecelerinefendisi100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı irya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkideşler gazdan elimi cekince cok rahatsız edici zincir sesi alıyorum çözüm önerisi olan var mı?
    Zincir gevşektir muhtemelen.Arka tekeri tutan demirlerin en son kızmında 1 er tane cıvata var onları sıkarak tekeri biraz daha geri alarak sorunu çözebilirsin.
    http://img18.imageshack.us/img18/6691/mzaresmim.jpg

Motosikleti
    250 MCT
    Arkadaşlar dün itibariyle 18.000 km'yi devirmiş bulunuyorum Hepinize kazasız sürüşler dilerim

irya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250- 2006 model
    tesekkur ederim gecelerin efendisi. hayırlı olsuun göktax. darısı basımıza. kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    mondial 250mct
    ben yeni mct kullanıcısıyım 1000 km devirdim ama motor hız olarak 110km geçmiyo tabiki bu hız motoru değil biliyorum ama 250cc lik motora görede az değilmi ?? ayrıca motor 90km geçince çok titremeye başlıyo sizc bu normalmi yardımcı olursanıx sevinirim şimdiden teşkrler

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı irya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekkur ederim gecelerin efendisi. hayırlı olsuun göktax. darısı basımıza. kazasız belasız sürüşler.
    Sağolasın hepimize kazasız belesız 10 binlerce km'ler dilerim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler