Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250mct yada çakma harley davidson
    Alıntı GÖKTAX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sisybar orjinali kanuni Tiger'a ait. biz aldık taktık yalnız bağlantı yerlerinin değişmesi gerekiyor. tornacıda iki parça sac iki boru kaynattırıp takıyorsun.

Yalnız nikelaja vermen lazım (yaptırdığın parça uyumlu olsun diye)onuda yapan yer zor bulunuyor.Orjinalini (tiger'ınkini) almakda mümkün olmayabilir çünkü sanırım yeni modellerinkini değiştirdiler yada yok.bayiye bibakarsın bulursan fiyatın üstüne 50 lira kadar işçilik koy.Uyarsa sanayiye götürürsün yardımcı olurlar.Yada çokuyduruk olsada olur diyosan boru büktürüp yaptırabilirsin minderinide döşemeciye yaptırırsın onada 80 lira filan harcarsın herhalde. Artçı için çok iyi oluyor harcadığına değiyor.

kanka iyi olmuş eline sağlıkta çok uğraşmışın yiba çarşısında ulus motorda hazırları satılıo fiyatı 20 lira vida yerleride denk gelio

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:58 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:46 AM ----------

Alıntı salih06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ankara mondıal cayırlı servısınden sıkayetcıyım arka ferenım calısmıyor gece gıttım aktarma var dıye motra bakmadılar frensız sekılde gerı eve gıttım cok kotu bır durum....ayrıca motoru alallı 3 hafta olmustu 2kere arka frenı yaptılar yıne calısmıyor basıyorum sankı fren bosta...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:53 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:50 PM ----------

buda benım mct ve ben yapılacak cok seyi var ama bır turlu baslayamadım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:55 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:53 PM ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:55 PM ----------

bu aralar altından lak lak dıye cok kotu bır ses gelıyor acaba sanzımandanmı yaw ... supelenmeye basladım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:59 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:57 PM ----------

kucuk yegenım motorla oynamaya bayılıyorlar bı gun dusurecekler bende onlara gosterecem ama....

kardeşşş zincirin çok gevşek ondan olmasın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:08 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:58 AM ----------

evet 550 lıra fakk aldılar onun ıcın balata hakkında dogru olabılır ama alalı 1 ay oldu hemen bıtermı bırde ankarada ıyı bır servıs bılen varmı cayıroglundan baska 18 yasında cocuga servıslık vermısler motoru bakıyor sonra bı deneme turuna cıkıyor yarım saat gezıyor hemde motorun anasını aglatarak... ayıp yaptıkları...

ewet kardeş sen akdere mondial fatihe götür birde onlar baksın ustalıkları iyi çayıroğlundaki o 18 yaşındaki halisi dion sen zaman zaman motorları boğmasıyla ve yağ contalarını patlatmakla ün salmış arkadaşımız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    [QUOTE=bycharisma;1656801]kanka iyi olmuş eline sağlıkta çok uğraşmışın yiba çarşısında ulus motorda hazırları satılıo fiyatı 20 lira vida yerleride denk gelio [COLOR="Silver"]

İyi hoşda oradakiler zaten bizim orijinal sisybarın aynısı veya benzeri fiyatlarını bilmiyorum ama zaten orijinali bende var. Onların benim sisybarla uzaktan yakından alakası yok. Benim sisybar yok daha yüksek ve artçının belini destekliyor yani çok rahat.
    Benim Kanuniden sisybarı aldığımda ki fiyatı (sene 2006) 80 Tl idi. Tabi direk oturmadı ve bende bizimkine göre aparat yaptırarak ayaklarını sisybara kaynattırdım ve bu yüzden kaynak izleri belli olmasın diye nikelaja verdim sonuç olarak hem çok rahat oldu hemde orijinal ayarında. Toplam maliyeti o zaman için 120 Tl 'yi bulmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

Saygılar.

merhaba arkadaşlar
    motoru alıcam alıcam diordum aldım..
    2 hafta falan oluyor bu gunde yatırdım.. daha önceden ilk defa kullanacagımı sölemiştim ıslak zeminde bayır aşşagı freni sıktım arkamıydı önmuydu hatırlamıorum motor kaydı en son kendimi yerde
    buldum..

ufak sıyrıklarla olayı atlattım ama şans eseri onemli bir durum yok..

motorda direksiyon biraz kaydı nasıl duzeltilir bilmiyorum maliyeti neolur çok değil ama surerken belli ediyor kendini

birde arka fren pedalı yukarı dogru egildi..
    sizce ne yapayımm ..
    bide yeni surduugum için tavsiyelerin olurz seviniriim..
    ön frene zart zurt basılmayagı nı bugun ögrendim..
    sanırım su vistes attırmamdai sorunda bana balatalara mal olucak.. yardımcı olursanız seviiniirim

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı oszkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyla alakası yok ama acık olan sanzumanı toplıcak arkdas varmı aramızda ltfn yardımcı olum motora bınemıorm..sanzıman acık durumda?
    Bildiğim kadarıyla İstanbul 'dasınız. Ben Ankara 'dayım biraz zor iş abim bu işlerden anlıyor ama malum.
    İstanbul 'da ikamet eden tecrübeli arkadşlara ulaşmaya çalış sanırım sana yardımcı olurlar.

merhaba arkadaslar abiler kardeşler=) yeni uye oldum ama henuz mct ci sayılmam=) ama almak konusunda kesin bir kanıya vardım=) ama yinede burda bukadar kulanan bilgili insanlar varken sizinde onerilerinizi almadan bu işe kalkısmayayaım dedim=) eger alırsam ilk motorum olucak ve kesinlikle yakıt sarfiyatının az olması lazım ogrenciyimde=) nerdeyse 220 sayfanın hepsini okudum=) kimleri 40-45 lira ile 400 km ye yakın gidebilicegimizi yazmıs kimilerinin verdigi rakamlarla 40 lira doldurunca anca 300 km gidiyor arada baya fark var =) izmirde yasıyorum buradaki servisler sıkıntılar faydalar nelerdir bu motor ile ilgili onemli olan herseyi duymak istiyorum sizlerden acıkcası bilgilerinizi esirgemyin lutfen kararım bu bilgilere baglı=) şimdiden cevap veren herkese tesekkurler.

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı _lethe_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar abiler kardeşler=) yeni uye oldum ama henuz mct ci sayılmam=) ama almak konusunda kesin bir kanıya vardım=) ama yinede burda bukadar kulanan bilgili insanlar varken sizinde onerilerinizi almadan bu işe kalkısmayayaım dedim=) eger alırsam ilk motorum olucak ve kesinlikle yakıt sarfiyatının az olması lazım ogrenciyimde=) nerdeyse 220 sayfanın hepsini okudum=) kimleri 40-45 lira ile 400 km ye yakın gidebilicegimizi yazmıs kimilerinin verdigi rakamlarla 40 lira doldurunca anca 300 km gidiyor arada baya fark var =) izmirde yasıyorum buradaki servisler sıkıntılar faydalar nelerdir bu motor ile ilgili onemli olan herseyi duymak istiyorum sizlerden acıkcası bilgilerinizi esirgemyin lutfen kararım bu bilgilere baglı=) şimdiden cevap veren herkese tesekkurler.
    Öncelikle Hoşgeldin. Bizim tecrübelerimize değer verdiğin ve yardım istediğin için teşekkür ederim
    Sorunun cevabına gelince yakıt konusu senin kullanımına bağlı olarak değişecektir. Benim motosikletin yakıt sarfiyatı şehir içi 3 Lt.'ye kadar düştü bunda artık çok sakin ve devirli kullanmamın etkisi büyük tabi birde karbüratör ayarının iyi yapılmasının da etkisi var.
    Daha önce ki yıllarda acemiliğin ve aceleciliğin verdiği yanlış kullanımlar sonucu yakıt zaman zaman 4 Lt. (100 km'de) civarına kadar çıkmıştı.
    Acemilikten sonra sert kullanımda yani ilk kalkışlarda çok hızlı kalkış yapardım açık yolda basardım filan ortalama 3.5 lt civarı yakıyordu.
    Sonuç olarak ortalama 3.5 Lt 'yi gözden çıkar. Buda çok değil şu an 125 cc bi motor da aşağı yukarı 2.5 Lt.'den çok yakıyor.
    Ayda 3 kez 10 Lt. yakıt alıyorum yeni fiyata göre hesaplarsan 30 Lt *3.05 = 91.5 TL bununla 1 ay işe gidip geliyorum 45 km *20 gün = 900 km 100 km 'de sağa sola gitsem 30 Lt ile 1000 km yapmış oluyorum.

Bu sakin kullanım buna göre kendi ihtiyacın olan hesabı yapabilirsin. Öğrenci olduğuna göre 1 depo sana yeter diye düşünüyorum. Umarım işine yarar.

worldwideweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara 'da bulunan MCT sahipleri bu motoru nereden almamı önerirler ve servis önerileri nelerdir, sahipsiz bırakmayın toprağınızı askerlikte bile alt devre üst devre farketmiyor toprak toprağı nası kolluyo bi görseniz.

Sizlere bir anımı paylaşmak istiyorum bire bir canlı
    2008 yılında aracımı mahallemizde bulunan oto yıkamaya bıraktım ve yıkayan kişi liseden arkadaşımdı, usta birliğine geldiğimde arabamı yıkayan kişiyle karşı karşıya geldim, nasıl yardımcı oldu anlatamam, çok utandım kendimden... şimdi şafak oldu 22 gececiyim ve 22 gün sonra özgürüm. Angarayı çok özledim

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara 'da bulunan MCT sahipleri bu motoru nereden almamı önerirler ve servis önerileri nelerdir, sahipsiz bırakmayın toprağınızı askerlikte bile alt devre üst devre farketmiyor toprak toprağı nası kolluyo bi görseniz.

Sizlere bir anımı paylaşmak istiyorum bire bir canlı
    2008 yılında aracımı mahallemizde bulunan oto yıkamaya bıraktım ve yıkayan kişi liseden arkadaşımdı, usta birliğine geldiğimde arabamı yıkayan kişiyle karşı karşıya geldim, nasıl yardımcı oldu anlatamam, çok utandım kendimden... şimdi şafak oldu 22 gececiyim ve 22 gün sonra özgürüm. Angarayı çok özledim
    Hayatın tatlı sürprizleri bunlar.
    Motoru nereden aldığın değil hangi ustaya gittiğin önemli. Sonuçta hepsi aynı yerden geliyor ve hepsinin fiyatı sabit. Ben Aydınlık Kahveci Mondial'den almıştım ama bu sene kapandı(geçen hafta). Tabi iyi bir ustası olmadığı için servise başka bir yere götürüyordum. Orasıda yetkili servis olduğu için garantisi bozulmamıştı.
    Satın almak için fazla seçeneğin yok bildiğim kadarıyla Ulus 'ta Çayıroğlu'nda var. Servis işine de aldıktan sonra bakarız.

Hayırlı teskereler.

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı sencermurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar
    motoru alıcam alıcam diordum aldım..
    2 hafta falan oluyor bu gunde yatırdım.. daha önceden ilk defa kullanacagımı sölemiştim ıslak zeminde bayır aşşagı freni sıktım arkamıydı önmuydu hatırlamıorum motor kaydı en son kendimi yerde
    buldum..

ufak sıyrıklarla olayı atlattım ama şans eseri onemli bir durum yok..

motorda direksiyon biraz kaydı nasıl duzeltilir bilmiyorum maliyeti neolur çok değil ama surerken belli ediyor kendini

birde arka fren pedalı yukarı dogru egildi..
    sizce ne yapayımm ..
    bide yeni surduugum için tavsiyelerin olurz seviniriim..
    ön frene zart zurt basılmayagı nı bugun ögrendim..
    sanırım su vistes attırmamdai sorunda bana balatalara mal olucak.. yardımcı olursanız seviiniirim
    Geçmiş olsun

Eğer ön takımda bi sorun yoksa sadece gidon eğildiyse yenisi 25 Tl ama düzelttirebilirsinde. Arka fren pedalı da aynı şekilde 25 tl. Gidonu değiştirip arka fren pedalını düzelttirsen idare eder herhalde. Ön takımda eğilme varsa masrafın yaklaşık tamir ettirirsen 100 tl değiştirirsen 300 Tl civarı olur inşallah ön takımda bişey yoktur. Ustaya göstermeden kullanmanı tavsiye etmem hele ki hız kesinlikle yapma. Küçücük bi yamulma_eğik yüksek hızlarda kontrol kaybına sebep olabilir.
    Vites arttırırken de ilk kalkışta debriyajı yavaş yavaş bırakıp gazı da yavaş artırırsın 2-3-4-5. viteslere geçişlerde ise gazı yine yavaş açarsın ama debriyajı daha hızlı bırakabilirsin bu balataların ömrünü uzatır.

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı bycharisma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka iyi olmuş eline sağlıkta çok uğraşmışın yiba çarşısında ulus motorda hazırları satılıo fiyatı 20 lira vida yerleride denk gelio

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:58 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:46 AM ----------

kardeşşş zincirin çok gevşek ondan olmasın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:08 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:58 AM ----------

ewet kardeş sen akdere mondial fatihe götür birde onlar baksın ustalıkları iyi çayıroğlundaki o 18 yaşındaki halisi dion sen zaman zaman motorları boğmasıyla ve yağ contalarını patlatmakla ün salmış arkadaşımız.

coook haklısın bole terbıyesızlık olmaz abıcım.. motoru aldım hazırladılar motor daha yenı bı bındı nasıl bınme ama daha 0 motor tam gaz bı gıttı 1 saat gelmedı bı geldı debrıyaj kopmus...0 motorda 2 kez daha gıttım onlardada ole oldu bu durumdan cok rahatsız oldum bır daha o servıse gıtmıyecegım (cayıroglu) kecıorende oturuyorum akın ustaya gıtmelıyım galıba evet sesler asırı gelıyor kesınlıkle zıncırden gelıyor olmalı..bugunde gelırken yolda on teker patladı karakolun karsına cektım ıse arabayla geldım dublex lastık acaba hava bassam sısermı yenıde on tyekerı sokunce baska selerde sokulurmu acaba ankaralı arkadaslar bı tanısabılsek keske

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:39 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:37 AM ----------

bizim resımdekı traktorden mct dekı kadar ses cıkmıyor cat cut kesın zıncırdenmıdiir.....

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı oszkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mct kullanıcıları hepınızden yardım beklıyorum arkdas benım motorun ııcnı actı vıtes dıslısını degıstırırm dıye degıstırdık ama toplıyamıyor bana yardımcı olursanız cok sevınırım.tanıdıgınız usta yada kendı acıp toplıyabılen varsa yardımcı olsun arkdaslar cvplarını yardımlarınızı beklıyorum saygılarımLa.oszkan@hotmail.com beklıorum...
    Tam oalrak nerde ikamet ediyorsun? bana ulaş belki bişeyler yapabiliriz.

bw_gebze@windowslive.com
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    MCT 250
    arkadaslaslar dun servıs geldı benım motor ıcın lastıgı soktuk fakat lastıkcı yapamadı sonrada ıcıne bı sambel taktı.. dublex ın ıcıne normal lastık oldu artık onler... ustayı bulmusken 1750 saatte olan 1 aylık motoru komple bakıma verdım 150 lıra ıscılık vercem yagı zıncır fren felan degıscek ama 0 gıbı olur dıyor cıkınca sızce nasılll

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    evet arkadaşlar bi mondial 250 mct alıp bende katıldım aranıza ya bakalım hayırlısı

Motosikleti
    250mct yada çakma harley davidson
    arkadaslaslar dun servıs geldı benım motor ıcın lastıgı soktuk fakat lastıkcı yapamadı sonrada ıcıne bı sambel taktı.. dublex ın ıcıne normal lastık oldu artık onler... ustayı bulmusken 1750 saatte olan 1 aylık motoru komple bakıma verdım 150 lıra ıscılık vercem yagı zıncır fren felan degıscek ama 0 gıbı olur dıyor cıkınca sızce nasılll

Sana sadece ve sadace bir dost tavsiyesi motor gidiosa ve kendinde dion 1750 km de die hiç bir yerine dokundurma kimseyi çünkü bu makineler fazla oynamaya gelmio bi başladımmı iplik söküğü gibi masraf çıkıo senin zincir olayına gelince resimde gördüğüm kadarıyla çok gevşek zincir ayarı yaptır yeter taaki bendeki zincir ve dişli grubu 10000 km de değişti ve yaptırcaan işlemler 150 tutmaz

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı celoz79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar bi mondial 250 mct alıp bende katıldım aranıza ya bakalım hayırlısı
    Hoşgeldiniz. Motorunuz hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

cevap için cok tesekkur ederim göktax =) bana bir depo bile aylık rahat yeter=) ben istedigim seyleri bir mesajda aldım cidden=) peki forumda izmirden mct sahibi birileri varmı? nerden alabilirim yada en azından nerden almayı dusunebilirim bir fikir veririlerse sevinirim=)

gecelerinefendisi100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    bugün ehliyet sınavına giderken motor bi stop etti dahada çalışmadı,Benzin bitti herhal dedim bitmemiş daha 1 ltden fazla var,kalmış sınava 30 dk. deliriyorum.
    Kızgınlıktan motorun benzin deposuna öylebi yumruk attım ki depo içine çöktü.200 mt gerimde de polisler motorları çeviriyor bende zar zor geçmişim(ehliyetsiz motor sürüyorum ama elbise kast full :D)
    neyseki dayım hemen geldi yardır yardır gittik anca yetiştim sınava.
    Artık soğudum motordan.
    İşime yarayacağı zaman beni ortada bırakan motr motor değildir bide o kdar bakıyorum özen gösteriyorum...
    http://img18.imageshack.us/img18/6691/mzaresmim.jpg

Motosikleti
    250 MCT
    Geçmiş olsun. En azından sınava yetişmişsin inşallah başarılı olursun.
    Motorcu adama sinir yaramaz aman sakin ol.

gecelerinefendisi100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Abi beni sıkan nokta herzaman çalışan motorun lazım olduğunda beni olmadık yerde bırakması.Bide bunla İstanbuldan Saroz'a gitmayi planlıyordum!!!!!!!!!
    Neyseki sınav iyi geçti. 7dk. ta bütün soruları yaptım...
    http://img18.imageshack.us/img18/6691/mzaresmim.jpg

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı gecelerinefendisi100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi beni sıkan nokta herzaman çalışan motorun lazım olduğunda beni olmadık yerde bırakması.Bide bunla İstanbuldan Saroz'a gitmayi planlıyordum!!!!!!!!!
    Neyseki sınav iyi geçti. 7dk. ta bütün soruları yaptım...
    Aksilik işte hepimizin başına böyle şeyler geliyor. Bardağın dolu tarafına bakmaya çalış Allah daha büyük kaza bela vermesin herşey yoluna girer.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler