Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı GÖKTAX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katalizörden bahsediyorsunuz galiba. O zaman hem çevreyi daha fazla kirletir hemde daha çok yaktırır diye biliyorum.

o parçaların çok işlevsel olduğuna inanmıyorum. zira bende 20000 km den fazladır yok
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o parçaların çok işlevsel olduğuna inanmıyorum. zira bende 20000 km den fazladır yok

Peki abi çekişi filan etkiliyomu.
    Bizde sökelim mi? Ne tavsiye edersiniz.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    katalizör konusu ..
    arabada çok araştırdığım bir konuydu. kanserlik vaka yani
    herkes bişi yazmış sitelere.
    sıkıştırma oranının çok düştüğünden bahsediyorlar.
    söküncede egsozdan alev atıo onu bilirim..
    elinizdekiler tarzında güzel makinalar yiğenimde var arada alıp biniyorum yüklenince güzel yanlıyor.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    250 MCT
    Yani riskli konu uzak mı duralım?

Motosikleti
    mct 250
    Alıntı emoli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pirreji kardeş eğer bilgin varsa bizi bir aydınlatır mısın?
    hangisi deponun bilmiyorum ama üçüde sancar motorun.
    0212 610 97 95
    0212 593 30 20
    0212 610 38 37
    bende koruma demirini sancar motordan almıştım ve şuanda ufak tefek paslanmalar var. boyamayı düşünüyorum ama renk konusunda kararsız kaldım!
    ama koruma demirinin çok faydasını gördüm. motoru biri dikatsizlik
    biride aşırı hız (virajda) olmak üzere iki kez yatırdım ama motorda kayda değer
    bir sorun yok.
    eyer koruma demiri olmasaydı ... bunu düşünmek bile istemiyorum
    TECRÜBE, İNSANIN YEDİĞİ KAZIKLARIN TOPLAMIDIR!!!

Motosikleti
    mondial 250 mct
    Arkadaşlar, gelmiş geçmiş en radikal modifikasyonum bitmek üzere. bittiğinde sizler de şaşıracaksınız. Şu haliyle bile parmakla gösterilmekte.

Sağlıcakla.
    merakla bekliyorum...

Motosikleti
    250mct yada çakma harley davidson

ewet bencede bi işe yaramıyor şöyle yaradığıu söyleniyor yakıttaki karışımı fakirleştirio buda az yakmasını sağlıyo demişti tamirci yani şu an biraz daha fazla yaktığını söylüyolar ben pek fazla bir fark görmedim 2 senedir bende motor 2 senedirde ben görmedim işlevini neyse hayırlısı

Motosikleti
    Arkadaşlar özellikle istanbul ve çevre illerde oturan arkadaşlar. şöyle topluca bir sürüş ve festivalvari bir kamp yapmaya ne dersiniz? haftasonuna denk gelme koşulu ile böyle bir atraksiyon yapsak kimler gelir? yer oalrak Gebze mollafenari deki düzmeşe yaylasını düşünüyorum.

Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katalizör konusu ..
    arabada çok araştırdığım bir konuydu. kanserlik vaka yani
    herkes bişi yazmış sitelere.
    sıkıştırma oranının çok düştüğünden bahsediyorlar.
    söküncede egsozdan alev atıo onu bilirim..
    elinizdekiler tarzında güzel makinalar yiğenimde var arada alıp biniyorum yüklenince güzel yanlıyor.

Hakikaten kafamı kurcalayan bir konu benim motora egzos yok direk manfolttan çıkıyor. laev atmaya müsait yani. sıkıştırma olmadığından dolayı çıkan bu alev uzun yolda sübap kesmesine sebep olabilirmiş diye duydum ne kadar doğrudur?
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    250 MCT
    N'olacak bu katalizör işi.

Motosikleti
    N'olacak bu katalizör işi.
    Bişi olmaz abi çinliler fazladan koymuş söktüm çıkan hortumuda tıkadım bişi olmuo tır tır gidio tek sorunum kaldı işte ne zamandır çaresini bulamadığım rampada düşük çıkıo çok bağrıo o işide çözdümmü benden iisi yok düz yolda normal gidio rampada kıçını yırtıyo çıkamadım işin içinden olmadı son bide senin ustanın oraya gidiim başka usta musta kalmadı.

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı bycharisma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bişi olmaz abi çinliler fazladan koymuş söktüm çıkan hortumuda tıkadım bişi olmuo tır tır gidio tek sorunum kaldı işte ne zamandır çaresini bulamadığım rampada düşük çıkıo çok bağrıo o işide çözdümmü benden iisi yok düz yolda normal gidio rampada kıçını yırtıyo çıkamadım işin içinden olmadı son bide senin ustanın oraya gidiim başka usta musta kalmadı.
    Bizim ustaya bi baktır. Çaresini bulur mutlaka.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:58 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:39 PM ----------

VİTES ATMA SORUNU
    Meşhur yay sol kapağın içinde.
    [IMG=http://img205.imageshack.us/img205/6802/23062009j.jpg][/IMG][IMG=http://img205.imageshack.us/img205/23062009j.jpg/1/w640.png][/IMG]
    Önce Yağ haznesini boşaltıyoruz.Fren pedalını söküp,sol kapağın vidalarını çıkarın.Kapağın altındaki contaya zarar vermeden biraz kuvvetlice çekerek kapağı yerinden çıkarın.
    [IMG=http://img146.imageshack.us/img146/3209/23062009001z.jpg][/IMG][IMG=http://img146.imageshack.us/img146/23062009001z.jpg/1/w640.png][/IMG]
    Üstte karşınıza çıkacak görüntüyü görebilirsiniz.
    Yağ pompasını tutan 3 adet vida bayağı sıkışmıştı.Açmaya çalışırken tornavidayı kırdık.
    Çözüm olarak tornavidaya arkadan çekiçle bikaçkez okkalıca vuruyorsunuz.
    [IMG=http://img524.imageshack.us/img524/479/23062009002.jpg][/IMG][IMG=http://img524.imageshack.us/img524/23062009002.jpg/1/w640.png][/IMG]
    Vidaları yuvasını bozmadan açmanız önemli,yağ pompasını sökebilirseniz arkasında ucunda tekerlek olan leverin altındaki yayı değiştirin (15 numaralı parça)

yada bayağı bi esnetip geri takın.
    [IMG=http://img91.imageshack.us/img91/6240/23062009003d.jpg][/IMG][IMG=http://img91.imageshack.us/img91/23062009003d.jpg/1/w640.png][/IMG]
    Biz esnetip geri taktık şimdi daha dirençli oldu nerdeyse atmayacak biraz daha esnetmek için yeniden açmaya üşendik.Biraz deneyelim tekrar atmaya başlamazsa yeniden açıp ince ayar çekeriz.Yapabileceğinizden emin değilseniz boşuna açmanızı tavsiye etmem.

Motosikleti
    Kanka bu arada motoru baya baya sökmüş dağatmışın aman dikkat ette vidaları yalama etme millet hiç içinizde double up denilen bişi kullananınız varmı yağa karıştırılıomuş motora performance sağlıyomuş bir arkadaş tavsiye etti bi kullanmayı düşünüyorum acaba kullanan varmıdır

Motosikleti
    250 MCT
    Sağol abi baya uğraştık ama deydi.
    Double up katkı yağını bana da tavsiye ettiler ama hiç kullanmadım.

Motosikleti
    250 MCT
    Regaip Kandiliniz Mübarek olsun arkadaşlar.

erdincsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mct250 honda cbf 150 yamaha x-city 250

30 dişli

herkeze iyi forumlar daha önce yine burada tanıştığım bir arkadaş aracılığıyla macitimin 34 olan arka dişlisini 32 ye indirmiştim. şimdide arka dişliyi 30 yapmak istiyorum temini için yardımcı olabilecek arkadaşlardan rica ediyorum. Saygılarımla
    erdinç şen çanakkale / bayramiç

Motosikleti
    Alıntı erdincsen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze iyi forumlar daha önce yine burada tanıştığım bir arkadaş aracılığıyla macitimin 34 olan arka dişlisini 32 ye indirmiştim. şimdide arka dişliyi 30 yapmak istiyorum temini için yardımcı olabilecek arkadaşlardan rica ediyorum. Saygılarımla
    erdinç şen çanakkale / bayramiç

Benden bahsediyor Regal raptorların arka dişlisi sanıyorum 30 diş. Ama msndende söylediğimi hatırlıyorum sana ama gerek yok motor rampalarda fazla yığılıyor.

bilgilendirirsenız sevınırım

kucukcekmecede oturmaktayım bende mct kullanıcısıyım hepınıze selamlar olsun.motorun dısını yanı kaplamayı nasıl parlatabılırm.sılındır kapadıgndan falan bahsedıorum butun metal kısımları parlatmak kaplatmak ıstıorm bıde eksozu deldırım derken hep yamuldu ama sesı cok gusel onun dısına nasl bı cozum yapabılırz.kalaycılar falan yapıorlarmıs suya falan bandırıorlarmıs varmı ole bıldıgnız bır yer adres falan bılen varmı.bide motor ıyı gusel gdıor ama 120 lıra falan yakıor km de bunu nasıl dusurebılırım .tsskkur eederm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:55 PM ----------

Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben dişliyi değiştirmeden ziyade 5. ci vites dişlisini değiştirmekten yanayım. çünkü 4, ile5, vites arasındaki devir farkı çok az bu da 90 100 gibi süratlerde motorun bağırmasına yol açıyor.dişliyi değiştirmek motorun seriliğini de azaltır . şanzımana da bi el atmak gerek
    kardesım benım vıteslerde atma oluordu bılmedııgm halde komple ındırdım ama baya zor dıslılerde problem yok ama ıcınde bılye dagılmıs onu temın edıp toplıcm motorcu bende 200 den fazla para ıstede suanda acık motor 5.inci vites dislisinı degıstırsemmı cunku hıc farkı yok? cvp bklıorum
    oszkan@hotmail.com
    msn eklersen detaylı konusurz

Motosikleti
    250 MCT
    Hırdavatçılarda metal parlatıcı tüpler var krem şeklinde demir-çelik-alimünyüm türü her zeminde kullanılıyor. Zararı yok ben paslanan nikelajlı sissy bar demirinde kullanmıştım çok faydalı oldu ama ismini şimdi hatırlayamadım. Büyük hırdavatçılara danışabilirsin. Diş fırçası yardımıyla çizmeden kullanabileceğini düşünüyorum.

Hırdavatçılarda metal parlatıcı tüpler var krem şeklinde demir-çelik-alimünyüm türü her zeminde kullanılıyor. Zararı yok ben paslanan nikelajlı sissy bar demirinde kullanmıştım çok faydalı oldu ama ismini şimdi hatırlayamadım. Büyük hırdavatçılara danışabilirsin. Diş fırçası yardımıyla çizmeden kullanabileceğini düşünüyorum.
    bılader teskkur ederım bılgılerınız ıcın ama benım o ızgaralık gıbı olan yerlerden nıkalaj gıtmıs gbı eskısı gıbı nasıl yapabılıırm

arkdakı yaslanma demırını ne kadara ve nerden aldınız acaba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler