Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250mct yada çakma harley davidson
    Millet hiç içinizde motoru kitlenen varmı yolda giderken başına gelen birde en geç 1 ay içerisinde el altından ruhsatı muayeneye sokabilecek arkadaş lazım tanıdık trafikçi felan yapan varmış ama bi denk gelmedi yaptıran varmıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 250mct
    Alıntı emoli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküm arkadaşlar...Size bir sorum var...Sancar motordan telefonla motor korumalığı istedik...Elimizdekiler paslandığı için satmıyoruz dediler...

Bu korumalıklardan kullananların paslanma gibi bir şikayeti var mı? Bir de deponun telefon numarasını bilen varsa bizimle paylaşır mı acaba?

Şimdiden teşekkürler...Keyifli sürüşler ;)

pirreji kardeş eğer bilgin varsa bizi bir aydınlatır mısın?
    BU DÜNYAYA HER GELEN KENDİNE BİR EŞ ARAR; TAŞIN KALBİ YOK AMA ONU DA YOSUN SARAR...

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı emoli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküm arkadaşlar...Size bir sorum var...Sancar motordan telefonla motor korumalığı istedik...Elimizdekiler paslandığı için satmıyoruz dediler...

Bu korumalıklardan kullananların paslanma gibi bir şikayeti var mı? Bir de deponun telefon numarasını bilen varsa bizimle paylaşır mı acaba?

Şimdiden teşekkürler...Keyifli sürüşler ;)
    Sancar motordan Bende aldım paslandı perşenbe pazarından siprey boya ldım boyadım fenada olmadı
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

Motosikleti
    mondial 250mct
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sancar motordan Bende aldım paslandı perşenbe pazarından siprey boya ldım boyadım fenada olmadı

Teşekkürler Uğur abi...
    BU DÜNYAYA HER GELEN KENDİNE BİR EŞ ARAR; TAŞIN KALBİ YOK AMA ONU DA YOSUN SARAR...

blue_dolunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bursa - Muğla - Çanakkale / Biga / Karabiga
    Motosikleti
    Suzuki VS 800 İntruder ve Yakında Yamaha R1 & R6
    herkeze tesekkurler allah kaza bela vermesin hayirlisiyla herkeze hayirli yolculuklar

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zekeriya sen misin ? Sen demi macit Aldın Hayırlı olsun Haldun un yanına geldiğimde seni de görmek isterim.
    evet aga bende macitci oldum hehe haldunla her zaman gorusuyoruz yakinda ugrayacam o zaman gorusuruz kendlne iyi bak
    Motosiklet Sürmekle Motorcu Olunmaz ....... ÖNCE SAYGI
    Zekeriya 09 BB 192 - 16 JV 250 (0544 909 35 83)

Yollarda VE Gönüllerde Görüşmek Dileğiyle....

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göktax motosikletinden memnunmusun.

Abi çok şükür memnunun bugüne kadar beni hiç yolda bırakmadı hiç üzmedi (Bi kez debriyaj teli koptuğunda yolda kaldım oda mühim bişey değil.)
    17000 km devirdim.
    Allah hiçbirimize kaza bela vermesin. Keyifli sürüşler.

Motosikleti
    mct 250
    selam arkadaşlar

mct kullanıcıları bir sürücü daha kazandı geçen hafta itibariyle hayırlı uğurlu olsun..ehliyeti de ağustosta aldıkmı tamamdır bu iş ..

Motosikleti
    CBR 600f,2006 Fazer 6,Burgman 400
    sanzıman sorununu hallettıkten sonra su anda motorumda cıt yok.1 den 2 ye gecıs cok rahat yeterli devirde vites degiştirdiğimde 3 ve 4 te cok rahat oldu.su anda 13.000 km,de motoru sokturdum su anda herhangi bir defarmasyon olmamıs dedi usta.sanzımanın vites sorunuda genelde sanzımanda bulunan rulmanın dagılması ve ya kotu olması nedeniyle zaamnla yuvasının bozuldugu ve dıslıye zarar verdiğini söyledi.eger ıyı bır rulman kullanılırsa kesınlıkle sorun cıkmayacağını soyledı.ben onun yalancısıyım.bu konuda dusuncesı ya da yorumu olan var mı?

Motosikleti
    Yamaha Ybr-125

Kaza ve Korumaların Önemi

12.06.2009 tarihinde Eskişehir'den-Afyon'a gitmek üzere motorsikletim ile yola çıktım. Yolumun üzerindeki küçük bir ilçenin çevre yolundan geçerken, yol kavşağından aniden bir minibüs yolun karşısına geçmek için yola çıktı ve beni son anda görerek yolun ortasında durakladı. Ben o mesafeden motosikleti durduramayacağımı anlayınca önünden geçmeye karar verdim. O anda şoförde kararsız kalarak hemen yolu geçmek gayesi ile olsa gerek, ileri hareket etti. bu nedenle ben yolun iyice sağına doğru çıkmak zorunda kaldım. Devamında motosikletin hakimiyetini kaybederek yolun kenarındaki kayalıklara fırladım.

Hemen ambulansla Eskişehir Devlet Hastanesine götürüldüm. Vücudumun sol tarafında ezikler ve yaralar olduğu, sağ baş parmağımın çıktığı, ayrıca sol köprücük kemiğimin kırıldığı tespit edildi.

Eğer üzerimde korumalar (kask, korumalı mont, bellik, dizlik, korumalı eldiven ve bot) olmasaydı bu kaza çok daha kötü sonuçlanabillirdi.

gecelerinefendisi100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Heytt ben de geldim, geçen hafta itibari ile bende macitimi aldım.Hayatta aklıma gelmezdi chopper kullanacağım
    Ailem biraz burun kıvırsada sonunda onlarda maciti aileye kabullendiler, motorumu Yunus polisi olan bi arkadaştan aldım ve motor 2006 3100km de, yani kız gibi daha
    Şu an sesi pek hoşuma gitmiyor, çok yalın.Başka bi baktığım mct de eksozta ufak bi çatlak vardı ve ses harley gibi böğürüyordu ve çok hoşuma gitmişti ama nasibe bu düştü.
    Acaba ne yapabilirim ses için, boruya bi kaç delik mi açsam ?( boruyu ayağımızı koyduğumuz yerin hizasında deliyim diyorum)

Ehliyetide temmuzda alıcam nasipse

kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Alıntı deltafly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12.06.2009 tarihinde Eskişehir'den-Afyon'a gitmek üzere motorsikletim ile yola çıktım. Yolumun üzerindeki küçük bir ilçenin çevre yolundan geçerken, yol kavşağından aniden bir minibüs yolun karşısına geçmek için yola çıktı ve beni son anda görerek yolun ortasında durakladı. Ben o mesafeden motosikleti durduramayacağımı anlayınca önünden geçmeye karar verdim. O anda şoförde kararsız kalarak hemen yolu geçmek gayesi ile olsa gerek, ileri hareket etti. bu nedenle ben yolun iyice sağına doğru çıkmak zorunda kaldım. Devamında motosikletin hakimiyetini kaybederek yolun kenarındaki kayalıklara fırladım.

Hemen ambulansla Eskişehir Devlet Hastanesine götürüldüm. Vücudumun sol tarafında ezikler ve yaralar olduğu, sağ baş parmağımın çıktığı, ayrıca sol köprücük kemiğimin kırıldığı tespit edildi.

Eğer üzerimde korumalar (kask, korumalı mont, bellik, dizlik, korumalı eldiven ve bot) olmasaydı bu kaza çok daha kötü sonuçlanabillirdi.
    Büyük geçmiş olsun hemşerim Allah beterinden saklasın. Korumaların önemi büyük tabi onlar bizim kaportamız.
    LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Motosikleti
    Alıntı gecelerinefendisi100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heytt ben de geldim, geçen hafta itibari ile bende macitimi aldım.Hayatta aklıma gelmezdi chopper kullanacağım
    Ailem biraz burun kıvırsada sonunda onlarda maciti aileye kabullendiler, motorumu Yunus polisi olan bi arkadaştan aldım ve motor 2006 3100km de, yani kız gibi daha
    Şu an sesi pek hoşuma gitmiyor, çok yalın.Başka bi baktığım mct de eksozta ufak bi çatlak vardı ve ses harley gibi böğürüyordu ve çok hoşuma gitmişti ama nasibe bu düştü.
    Acaba ne yapabilirim ses için, boruya bi kaç delik mi açsam ?( boruyu ayağımızı koyduğumuz yerin hizasında deliyim diyorum)

Kardeşim delik delmeni hiç tavsiye etmem sana tek tavsiyem eksozu kestir kestir ama kısa olsun yani arka ayaklık kısmının olduğu yere kadar kestirip susturucuyu çıkarttır geri dönüşümleride kapattır deli ses çıkıo

gecelerinefendisi100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı bycharisma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim delik delmeni hiç tavsiye etmem sana tek tavsiyem eksozu kestir kestir ama kısa olsun yani arka ayaklık kısmının olduğu yere kadar kestirip susturucuyu çıkarttır geri dönüşümleride kapattır deli ses çıkıo
    Eksozu kestirince çok ses çıkarmaz mı?
    Birde geri dönüşümler nerde oluyor? 2 boru üzerinde bi boru çıkıyor yayla kaplı o mu?

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı deltafly adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Geçmiş olsun kardeş. Allah beterinden saklasın.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    selam arkadaşlar,mct250 ler 2900 tl ye indi,ötv indirimi bittikten sonra ötv dahadamı indirime girdi yoksa mondial mı indirim yaptı iyi oldu velhasıl,alacaktım birtane

Motosikleti
    250 MCT
    Bildiğim kadarı ile ÖTV 3 ay daha uzadı.
    Şimdiden hayırlı olsun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:37 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:06 AM ----------

Hayırlı olsun motorunuz. Diğer yeni arkadaşlar sizlerde hoşgeldiniz.
    Egzozt sesi için egzoztu kestirmenize veya delmenize gerek yok bence orijinalini bozmayın.
    Benim bulduğum çözüm : Egzostçuya gidip egzost çıkışına en yakın susturucuyu oksijen kaynağı ile kestirrerek çıkarttırdım. Boğuma gelmeden öncekini de oksiyen kaynağı içeri girmediği için demir çubuk ile deldirttim sesini inanılmaz değiştirdi ve egzostun orijinalliğine hiçbir zarar vermedi (dıştan görünüşüne) .
    Tabi yakıtı biraz artırıyor ama fazla değil tahminim %5 civarı etkiliyor bence değer.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Arkadaşlar, gelmiş geçmiş en radikal modifikasyonum bitmek üzere. bittiğinde sizler de şaşıracaksınız. Şu haliyle bile parmakla gösterilmekte.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Eksozu kestirince çok ses çıkarmaz mı?
    Birde geri dönüşümler nerde oluyor? 2 boru üzerinde bi boru çıkıyor yayla kaplı o mu?
    ewet kardeşim o yaylı gibi olan boruları eksozdan söküp eksozdaki yeri tıkıyorsun birde eksozu kestirion manyak ses çıkıo yarış motoru gibi.

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı bycharisma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet kardeşim o yaylı gibi olan boruları eksozdan söküp eksozdaki yeri tıkıyorsun birde eksozu kestirion manyak ses çıkıo yarış motoru gibi.

Katalizörden bahsediyorsunuz galiba. O zaman hem çevreyi daha fazla kirletir hemde daha çok yaktırır diye biliyorum.

Motosikleti
    Alıntı GÖKTAX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katalizörden bahsediyorsunuz galiba. O zaman hem çevreyi daha fazla kirletir hemde daha çok yaktırır diye biliyorum.

fazla bişi fark etmio bir depo benzinde 15-20 km fark edio o da o kadar önemli değil diim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler