Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    makın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl650v honda transalp
    Merhaba arkadaşlar bende 2005 yılından buyana mct kullanıcısıyım ve bu formun her harfini uzun zamandır okuyanlardan biriyim.
    Mct'nin orjinal dişlisi 34 diştir ve ben son 3 yıldır bu motoru 30 diş ile kullanıyorum. 30 diş olduğundan rampaları bir alt viteste ve aynı hızda sorunsuz çıkabiliyorum. Merak eden arkadaşlar için 30 diş bu motoru düz ve uzun yolculuklarda ciddi anlamda rahatlatıyor ve titreşimide hissedilebilir azaltıyor. 34 diş ile 100 kmh de bağıran motor 30 diş ile çok rahat gidebiliyor. Fakat son hız konusunda çok fazla bir beklentiniz olmasın rampa aşağıya gitmiyorsanız çok fazla bir değişiklik yok. Sebebi çok torklu bir motor kullanmadığımızdan belli bir süratten sonra tekerleği daha fazla döndüremiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı kilcim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar

1. ve 2. vitesten atma sorunu nasıl giderilecek kendim yapabilirmiyim ilginize şimdiden tşk ler
    Bu sorunun kesin bi çözümü olduğunu sanmıyorum(bilmiyorum). Bu şekilde kullanmaya alışmak daha kolay. 2 viteste fazla zorlamadan yüke bindirmeden daha hızlı 3 e atarsan bir zaman sonra bu sorunu hiç yaşamadan, sanki çözülmüş gibi kullanabilirsin.

Motosikleti
    mondial 250 mct
    vites ten atma sorununu bende yaşıyordum ancak vites tarağının yayı kırıkmış bende değiştirdik şimdi atmıyor bi baktır derim arkadaşım sert bir yay da takılabilir sadece bir öneri...

Motosikleti
    250 MCT
    Peki nasıl nerede değiştirdiniz anlatırsan bizde değiştirelim kendimiz yapabilirmiyiz?
    Yayı nerede buldun?

oooooooooooooooooooooooooooo 111111111 222222222222222 3333333333333333333

sonundaaaaaaaaaa aldımmmmmmmmmm macitimi...daha kavusamadım eve gidince inşallahhhh

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:55 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:52 AM ----------

korumalık olarak ne tavsiyeniz olurdu.nete girdim kasklar falan var gariptir bi model buldum biri 110 lira digeri 25 lira bi sorunmu vardır yardımcı olursanız sevinirim... tp://urun.gittigidiyor.com/GDR-803-CENE-ACILIR-KASK-CAMI-HESAPLI-FIYAT_W0QQidZZ17749318 adres bu ..teşekkurler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:57 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:55 AM ----------

adreste bi hata oluşmu asıl adres http://urun.gittigidiyor.com/GDR-803-CENE-ACILIR-KASK-CAMI-HESAPLI-FIYAT_W0QQidZZ17749318

Motosikleti
    250mct yada çakma harley davidson
    Alıntı göktax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki nasıl nerede değiştirdiniz anlatırsan bizde değiştirelim kendimiz yapabilirmiyiz?
    Yayı nerede buldun?

sol motor kapağının altında statörün de altında olan bir parça kardeşim sorun yoksa hiç girme derim basit bir parça ama gözle görülür bir fark yok ben komple motoru indirttim sanayiye ustaya gide gide her bişiyini öğrendim anasını satiim dedikleri parça vitesmilini yaylandıran küçük y şeklinde yaylı bir parça biraz yayı açıncada olduğu söyleniyor.

Motosikleti
    250 MCT
    sencermurat oooooooooooooooooooooooooooo 111111111 222222222222222 3333333333333333333

sonundaaaaaaaaaa aldımmmmmmmmmm macitimi...daha kavusamadım eve gidince inşallahhhh

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:55 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:52 AM ----------

korumalık olarak ne tavsiyeniz olurdu.nete girdim kasklar falan var gariptir bi model buldum biri 110 lira digeri 25 lira bi sorunmu vardır yardımcı olursanız sevinirim... tp://urun.gittigidiyor.com/GDR-803-CENE-ACILIR-KASK-CAMI-HESAPLI-FIYAT_W0QQidZZ17749318 adres bu ..teşekkurler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:57 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:55 AM ----------

adreste bi hata oluşmu asıl adres http://urun.gittigidiyor.com/GDR-803...QQidZZ17749318
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullan inşallah.

teşekkurler göktax... herpimize kazasız ,keyifli sürüşler...

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı bycharisma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sol motor kapağının altında statörün de altında olan bir parça kardeşim sorun yoksa hiç girme derim basit bir parça ama gözle görülür bir fark yok ben komple motoru indirttim sanayiye ustaya gide gide her bişiyini öğrendim anasını satiim dedikleri parça vitesmilini yaylandıran küçük y şeklinde yaylı bir parça biraz yayı açıncada olduğu söyleniyor.
    Eyvallah. Birader müsait olursa bi ara bakarız belki benim elim tamirata pek yatkın değil de o açıdan.

Motosikleti
    alcaz bakalım bu ara bişi
    macitçiler selam

arbetusum nasılsın

Motosikleti
    250 MCT
    Aleyküm selam

Motosikleti
    göktax sen ankarada neredesin

Motosikleti
    250 MCT
    Keçiören ikametgah.
    Akyurt işyeri.

Motosikleti
    hımmm

züpper

ben gızılaydayım

arkadaşlar bana mct nin elektrik şeması lazım bulan arkadaş varsa adres verebilirmi tesisatı onarmam lazım kor na basmıyo. teşekkürler

Motosikleti
    250 MCT
    Elektrik tesisatı ile ilgili bilgim yok ama kornanın altında 2 tane jak var onları kontrol et istersen gevşedi veya yerinden çıktıysa basmayabilir. Bi kez benim başıma gelmişti.

orayla ilgisi yok kontak çalışmıyo,korna basmıyo,şarz olmuyo,vurdurunca çalışıyor ama korna yine çalımıyor, ordan baktım sanırım ordan degil beyni yeni degiştirdim ,sanırım ya aküde yada tesisatta bi sorun var ?

Motosikleti
    mondial 250 mct
    Alıntı GÖKTAX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki nasıl nerede değiştirdiniz anlatırsan bizde değiştirelim kendimiz yapabilirmiyiz?
    Yayı nerede buldun?
    ben istanbuldayım tanıdık bi motorcuda yaptırdım orjinal yayının ne kadar sert olduğunu bilmiyorum jinlun yayı taktık biz baya sert bi yay. Yay pek bulunan bir parça değil o yüzden ankarada sanayide yay çeken bi dükkan varsa ordada yaptırabilirsin. Kendin yapabilirmisin bilmiyorum ama çok zor bişey değil yapabilirsin gibime geliyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:18 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:16 AM ----------

Alıntı savasfkrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orayla ilgisi yok kontak çalışmıyo,korna basmıyo,şarz olmuyo,vurdurunca çalışıyor ama korna yine çalımıyor, ordan baktım sanırım ordan degil beyni yeni degiştirdim ,sanırım ya aküde yada tesisatta bi sorun var ?
    kornanın kablolarını değiştir muhtemelen kırılmıştır tesisat şemasına gerek yok. Birde kornaya aküden direk elektrik ver belki kornan çalışmıyordur. yada sol elcik takozunda bir problem olabilir arkadaşım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:19 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:18 AM ----------

taksicilerden nefret ediyorum... motoru yatırdım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:57 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:19 AM ----------

eğer son yazdığım yazılarda bilmişlik taslar gibi olduysam kusura bakmayın arkadaşlar moralim bozuk dikkat edemedim

Motosikleti
    250 MCT
    Geçmiş olsun inşallah önemli birşeyin yoktur.
    Yay için sağol ostim de mutlaka vardır. Yarın araştırırım.

Motosikleti
    mondial 250 mct
    saolasın ben düşmedim zaten ayakta durdum da motor u yatırdık koruma demirlerinde çok hafif çizik var en büyük kazam bu olur umarım

kazasız sürüşler herkeze

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler