Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı bycharisma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VALA KARDEŞİM AYNI SORUN BENDEDE OLDU BEN KOMPLE KARBURATÖR DEĞİŞTİRDİM SERVİSTEKİ FİYAT PEK AÇMADI BENİ YAN SANAYİ KARBURATÖR BULDUM SIFIR 170 TL YE ŞU AN NE KADAR OLDU BİLMİOM AMA BENDE KOMPLE O KARBURATÖR VE MANİFOLT LASTİKLERİNİ DEĞİŞTİRDİM MCT NİN KENDİ KARBURATÖRÜNÜN İÇİNİ GÖRDÜM ÇOK DANDİK YAPMIŞLAR LASTİK AKSAMLARI UZUN SÜRE YATINCA DAYANMIYOR BENCE SENİN İŞİNİ BİR KARBURATÖR ÇÖZER.
    ne yaptın kardeşim pire için yorgan mı yakılır? komple karbüratör değişene kadar bir sürü aşaması var zaten. 1 yıl yatan motorun içindeki benzin özelliğini kaybeder kboşaltıp yenisi konulursa sorun çözülecektir.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşims enin yurt dışı gezin ne oldu? benzini de değiştirdi mi? karübratörü boşalt hatta mümkünse depoyu yeni benzinle deneme yap. Birde katalizatmr hortumunu kontrol et. yırtık olabilir.
    motoru yurt dışı gezi için hazırlıyorum zaten.depoyu tamamen yeni benzinle doldurdum.gene aynı.şu anda karbüratör sökülüyor bakalım içinden ne çıkacak.

Alıntı bycharisma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VALA KARDEŞİM AYNI SORUN BENDEDE OLDU BEN KOMPLE KARBURATÖR DEĞİŞTİRDİM SERVİSTEKİ FİYAT PEK AÇMADI BENİ YAN SANAYİ KARBURATÖR BULDUM SIFIR 170 TL YE ŞU AN NE KADAR OLDU BİLMİOM AMA BENDE KOMPLE O KARBURATÖR VE MANİFOLT LASTİKLERİNİ DEĞİŞTİRDİM MCT NİN KENDİ KARBURATÖRÜNÜN İÇİNİ GÖRDÜM ÇOK DANDİK YAPMIŞLAR LASTİK AKSAMLARI UZUN SÜRE YATINCA DAYANMIYOR BENCE SENİN İŞİNİ BİR KARBURATÖR ÇÖZER.
    gerekirse bende karbüratörü yenileyeceğim.ama inşallah karbüratör tam dağıtılınca problem anlaşılacak.ve arıza meydana çıkacak
    Dağlar ve yollar haydi ne duruyorsunuz bizi bekliyor endurocular

Her kese selamlar. Ben bu aralar ailenize katılmayı planlıyorum. 250 MCT'yi kendi sınıfdaşlarıyla kıyaslayabilecek olan veya kıyaslanmışsa beni bu sayfaya yönlendirebilecek olan var mı? Yaani Jinlun veya benzer fiyatlarda ki öteki 250cc chopperlarla kıyaslarsak tavsiye dermisiniz?

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı anadolulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her kese selamlar. Ben bu aralar ailenize katılmayı planlıyorum. 250 MCT'yi kendi sınıfdaşlarıyla kıyaslayabilecek olan veya kıyaslanmışsa beni bu sayfaya yönlendirebilecek olan var mı? Yaani Jinlun veya benzer fiyatlarda ki öteki 250cc chopperlarla kıyaslarsak tavsiye dermisiniz?
    Hani derler ya ilk görüşte aşık olmak diye ben mct yi kimseye sormadan aldım.

Sebebine gelincede tip olarak çok hoşuma gitmişti bu bir

Uğur mondial olduğu için aldım bu iki .

Türkiye nin köklü bir kuruluşu ve yedek parça da sorun yaşamayaçağımı düşündüğüm için aldim buda üç .

Fiyatlarıda diyer markalara görede uygundu halendaha öyle buda dört

16900 km motosikletim değişeni Debriyaj balataları buji satandart olarakta yağ
    zinciri değişti .
    Umarım sana yardımcı olmuşumdur
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

Motosikleti
    27500 km ve hala yollardayım.

resimlerden sonra ön arka lastiği değiştirdim. Önü aynı arkayı 150 yaptım. daha dolgun şu anda. Bu fotoyu tüm ezilip hor görülen dandik denen Macitlere adıyorum.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    27500 km ve hala yollardayım.

resimlerden sonra ön arka lastiği değiştirdim. Önü aynı arkayı 150 yaptım. daha dolgun şu anda. Bu fotoyu tüm ezilip hor görülen dandik denen Macitlere adıyorum.

Sağlıcakla.
    Sen çok yaşa ARBETUS
    LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Motosikleti
    Alıntı kurşunasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen çok yaşa ARBETUS
    Eksik olma kardeşim. Aslında daha ayrıntılı resimlerim var ama eklemeyi düşünmüyorum. İsteyena rkadaşlar Facebooktan bakabilir. Gttiğim yol ve benimsediğim kurallardan doalyı eleştirilere maruz kalmak istemiyorum. Facebook profil adım Barış Çelik

Sağlıcakla.

Shadoww - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    Hakikaten güzel duruyor.. Kazasız belasız inşallah..
    "Horsepower sells cars, Torque wins races."

Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani derler ya ilk görüşte aşık olmak diye ben mct yi kimseye sormadan aldım.

Sebebine gelincede tip olarak çok hoşuma gitmişti bu bir

Uğur mondial olduğu için aldım bu iki .

Türkiye nin köklü bir kuruluşu ve yedek parça da sorun yaşamayaçağımı düşündüğüm için aldim buda üç .

Fiyatlarıda diyer markalara görede uygundu halendaha öyle buda dört

16900 km motosikletim değişeni Debriyaj balataları buji satandart olarakta yağ
    zinciri değişti .
    Umarım sana yardımcı olmuşumdur
    Ben biraz daha detaylı ve nesnel bir karşılaştırma arıyorum ama yinede verdiğin bilgiler için teşekkür ederim..

Bir ikinci sorum da şu ki ben henüz moto ehliyeti almadım, hayatımda hiç sürmedim de sadece iki kere arkasına binmiştim ama iyi bir bisiklet ve araba kullanıcısıyım denilebilir. Motosiklet öğrenmem zor olur mu? Teşekkür ettim şimdiden

Motosikleti
    250mct yada çakma harley davidson
    ne yaptın kardeşim pire için yorgan mı yakılır? komple karbüratör değişene kadar bir sürü aşaması var zaten. 1 yıl yatan motorun içindeki benzin özelliğini kaybeder kboşaltıp yenisi konulursa sorun çözülecektir.
    vala kardeş ustayla beraber karburatörü söktük baktık sık sık yolda bırakmaya başlamıştı söktüğümüzde göbek lastiklerinin mutasyona uğradığını gördük yenisilerinin fiyatları 150 ytl dediler bende 170 e sıfır karburatör bulunca dayanamadım eski olan halen elimde duruyor olur ya bir gün parçalarını ucuz bulursam yedek olarak bulunduruyorum ha bu arada senin mct nin resmini bir türlü göremedim facebooktada 500 tane barış çelik var

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Barış haberin olsun o sisi bar üst tarafının tehlike yaratacak derecede sivri olmasından ötürü beni bayağı bir kıllandırıyor dostum. Geçen sene Suzuki Marauder'ıyla kaza yapan bir arkadaşım eğer her zaman taktığı sisi barı (ki bizim orjinal sisi barlara benziyordu) çıkarmamış olsaydı durumunun çok kötü olabileceğini söylemişti. Bence o sisi bar olayını biraz daha düşünsen iyi olur zira Allah göstermesin herhangi bir kaza durumunda çok daha kötü bir sonuçla karşılaşmanı bu forumdaki hiçbir arkadaşın isteyeceğini düşünmüyorum...
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık tabana kuvvet :)
    Arkadaşlar bu maciti Ramzey QM250 ile karşılaştıracak olursak hangi makine daha iyi.Artılarını ve eksilerini yazarmısınız

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    mct daha iyi bence ya tipi falan ayrıca yedek parçası çooook bol sana bi kaç arıza çıkartır çinli ama ramzey kadar cıkartmaz

Motosikleti
    Mondial MCT 250

2. el mct arıyorum

Selam Arkadaşlar

Daha küçük bir çocukken heveslenmiştim bu tip motorlara, bir atım yada motorum olsun istedim hep, ama malum Türkiye şartlarında yok şartlarda büyürken diğer hayaller gibi buda unutulmak zorunda kaldı. Kısa süre önce uygun fiyata bu tip motorlar alınabildiğini keşfettim ve kısa fakat detaylı bir aramadan sonra MCT 250 de karar kıldım. Kısmetse bu haftasonu 2 ayrı motora bakacağım ve olursa alacağım.

Tabi ki sizin tecrübeleriniz çok önemli. Ancak daha önceki mesajların çoğunu okuduğum için şimdilik model-km-fiyat açısından ve ikinci el motor alırken dikkat etmem gereken hususlar nelerdir yardımcı olursanız sevinirim.
    Tabiki işin ehli olduğunu düşündüğüm bir tamirci arkadaş arkadaşıyla gideceğim ama siz ne dersiniz ??

Satılık varsa görüşelim..

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Şimdiden hayırlı olsun güzel bir seçim yapmışsın.
    Yanında tamirci birini götüreceğine göre bize pek laf düşmez ama mümkünse kısa mesafede olsa motosikleti kullan mekanik açıdan bir fikrin olur. Kaporta zaten göz önünde olduğundan senin için önemli olan sürüş keyfi. Vites geçişlerine ve sürüş esnasında ki mekanik seslere dikkat et.

Motosikleti
    Mondial MCT 250

Saol

Yanımda tamirci de götürecek olsam bunlar benim için çok önemli Göktax kardeş.. çünkü ben sizin yanınızda sıfır bilgiye sahibim... İlk motorumu alacam kısmet olursa.. Çok saol

Daima ; ölecek kadar yaşlı,
    savaşacak kadar genciz...

Motosikleti
    Alıntı JAKOBEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barış haberin olsun o sisi bar üst tarafının tehlike yaratacak derecede sivri olmasından ötürü beni bayağı bir kıllandırıyor dostum. Geçen sene Suzuki Marauder'ıyla kaza yapan bir arkadaşım eğer her zaman taktığı sisi barı (ki bizim orjinal sisi barlara benziyordu) çıkarmamış olsaydı durumunun çok kötü olabileceğini söylemişti. Bence o sisi bar olayını biraz daha düşünsen iyi olur zira Allah göstermesin herhangi bir kaza durumunda çok daha kötü bir sonuçla karşılaşmanı bu forumdaki hiçbir arkadaşın isteyeceğini düşünmüyorum...
    Onu üst taraftan geri bükeceğim. Bana göra kaza fizik kurallarına aykırı bişey. Macit ile yaptığım son kazada artçılıydım. Fakat artçım nasıl oldysa fırlaması gerektiği yerde fırlamamış. Ben ise gidonun içinden geçişim. Ayna ve camı kırmışım lakin kalktığımda motoun altında ve elim haala gazdaydı :D Easy rider tarzı sele ce siss bar kombinasyonu deniyorum.

merhaba

bende mct 250 ailesine yeni katıldım.alet güzel,sesi bir başka güzel ,performans yeterli 3048 tl ye bu makina bence güzel.bir tek problemim arka çantaların kilitleri çok adi,birkaç kullanımdan sonra anahtar yuvasının ön kapağı düştü.bütün mct 250 ailesine selamlar

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı orhan788 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende mct 250 ailesine yeni katıldım.alet güzel,sesi bir başka güzel ,performans yeterli 3048 tl ye bu makina bence güzel.bir tek problemim arka çantaların kilitleri çok adi,birkaç kullanımdan sonra anahtar yuvasının ön kapağı düştü.bütün mct 250 ailesine selamlar
    Hoş geldin aleyküm selam
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

Motosikleti
    Yamaha Ybr-125
    Selamlar, uzun zamandır fırsat bulup motora binemedim. Geçen hafta uzun zamandır (neredeyse 8 aydır yatan mct yi çıkardım ve bakım yaptım.

1. Yağ değiştirdim (Castrol Actevo 20W40) Yağ filtresinin yerini bulamadım o yüzden ona dokunmadım.
    2. Buji değiştirdim (NGK cr7hsa)
    3. Benzin deposunu söktüm içindeki eski benzini döktüm, yeni benzinle çalkaladım ve içine yeni benzin koydum.
    4. Benzin filtresi iyi gibiydi ama yinede benzinle temizledim (yenisini alıp takacam)
    Biniyim diye çalıştırmak istedim akü bitmiş, bende evin yokuşundan vurdurdum birkaç defa, sonra çalıştı ama bu sefer debriyaj teli koptu gittim debriyaj teli aldım.
    5. Debriyaj telini değiştirdim.
    Bir baktım mağazada mct için motor koruma demiri var 60 tl ye ondan da aldım
    6. Motor koruma demiri taktım.
    Tam artık bineyim dedim bu sefer gaz yememeye ve motor yığılmaya başladı eee malum 8 ay yattı. Söktüm yan korumaları bütün hortumları kontrol ettim sağlam, karbüratörün altındaki hortumlardan biraz benzin akıttım dışarıya belki varsa pislikte atsın diye, sonra hava filtresini söktüm, meğer takarken yanlış takmışım bakım zamanı, düzgün şekliyle taktım ve en sonunda yola çıktım. Ne oldu dersiniz yağmur yağmaya başladı. Neyse her işte vardır bir hayır inşaallah yarın bineriz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler