Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 1231151101501 ... SonuncuSonuncu

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    choppersile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400

Arkadaşlar merhaba,

Bu topici Mondial 250 mct kullanıcıların makine ile paylaşımlarını dile getirmeleri amacıyla başka bir başlıkla açmıştım.Ancak sağolsun sevgili BBRR o topici başlığı sebebiyle kilitlemişti.
    Umarım aynı problemi yaşamayız.
    Lütfen herkes paylaşımlarını 250 mct ile ilgili olarak burda dile getirsin...
    ŞAMPİYON FENERBAHÇE...MONDİAL 150 ZAT...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Motorunun görüntüsü çok güzel Başka bir topicdede Mondial bu başlıkta diye uzunn bir topic mevcuttu bildiğim.

http://www.motosiklet.net/forum/show...hlight=mondial
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Dostum o topici biliyorum ama dikkat edersen ordaki başlık (Mondial 50TT - 110FT - 125KT - 150UT - 250MCT Hakkında Bütün Yazışmalar Bu Başlık Altında Toplanıyor.) şeklinde tüm modelleri içeren karışık bir topic.

Burda amaçladığım 250 mct kullanıcılarının paylaşımları.Regal Raptor ve K.way 150 s.light ve diğerlerinde olduğu gibi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Moderatörün ayak seslerini duyar gibi oluyorum

Motosikleti
    Fazer
    choppersile Tamam ben başlatıyorum ozaman. Mondiale tam Destek

Senin Makine kac km de ve bugüne kadar canını en çok sıkan problemler sorunlar neler oldu. Mondialini aldığın tarihe geri döndüğümüzü farzedersek acaba yine Mondial 250 mct mi alırdın yada başka bir motor üzerine düşünürmüydün ???
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Just Life,

Tutumunu ve tavrını biraz alaycı buldum.
    Herşeyden önce senin başlattığın Tiger 250 cc bu başlıkta topiğinide görünce bu motoru kullanan kişiler olarak böyle bir başlığa ihtiyaç olduğuna inanıyorum.

bambametu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER 2005
    arkadaslar valla 6000km yol yaptım ufak tefek paslanma(Babam yağmurlu havalarda ben yokken üsenip üstünü kapatmıyor) dısında canımı sıkan büyük bi problemim olmadı. 2 kez debriyaj teli koptu bir kezde km teli koptu. Onlarıda kendim aldım taktım. km teli 4.6ytl debriyaj teli 6ytl hehe... Ve ankarada kar- kış demeden kullanıyorum. Verdiğim paranın hakkını sonuna kadar aldığımı düşünüyorum :) Ama servislerine güvenmiyorum. Servis bakımlarını kendim yapıp sadece kaşeletiyorum.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Belirttiğin bu teller kaç km de iken koptu bambametu ?

bambametu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER 2005
    5800 de km teli koptu debriyaj ilkini hatırlamıyorum ama 2.si 5200de falan koptu bu arada km teli normalde kopmazdı ama en son taktığım debriyaj telini farkında olmadan km telinin göstergenin altında olan bağlantı noktasının üzerinden kıvırmıs. Debriyaj teli direksiyon kilidi kapalı iken km teline baskı yapıp bükmüş. O yüzden ilk binmemde ordan kırıldı. Ama debriyaj teli sorun sayılır bu makinelere Debriyajı eksta sert nedense...

hasan-250MCT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

resimlerle

selam arkadaşlar,
    ben 250 yi 700 km de aldım. alır almaz buji ve yağını değiştirttim. şu an 1100 km oldu.kış sebebiyle çok fazla binemiyorum.şu varki ben yeni öğrenen biri olarak büyük keyif alıyorum.bu sevdaya yeni başlayanlar için yeterli seviyede olabilir ama bizden yaşça küçük arkadaşlar bile olsa fazla km yapmış arkadaşlar bizden tecrübelidir benim gözümde, onlara çinlidir,bozuktur,yaramazdır gelecektir.ama ben şu konuda memnunum beni bu sevdaya başlatan alettir. muhakkak ileride değiştirilecektir ama şu an bir problem olmadan rüzgarın özgürlüğünü tadabiliyorum.
    allah herkeze nasip etsin

trapmania bunu beğendi.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    choppersile
    Başlığa teknik bilgileride ekledim ... Bu başlık altında MCT modelini inceliyelim diğer başlık çok kalabalık kargaşaya neden oluyor. MCT ile ilgilenen arkadaşlar deneyim ve bilgileri buradan bulabilir
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "BBRR" onay verdiğine göre topic yırttı! Burayıda ilgiyle takip edicem.

TheTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    hah ya ben bu topici yeni goruyorum 250mct sahipleri olarak ayrıca bi yere sahip olmamız iyi oldu
    benim aslan 1550 kmde bnuji problemi dısında problemim yok allaha sukur ilk aldıgım zamanlarda karburatorde bi sorun vardı onuda halletiler gerci şimdide jant teli kırma problemi cıktı 6 tanesini kırmıştı yolda gidderken yaptırdım onları şimdide ikisi kırılmış bakalım bahar gelsin komplesini değiştirtecem

arkadaşlar şimdi egri oturalım dogru konuşalım bizim motor ole cok aman aman bi motor değil problemi cok ama sitede gordugum kadarıyla çin mallarını alanların hepsi daha once motor sahibi olmamış insanlar benım gibi ben motor alabilecegimi hiç dusunmezdim motor alacagım paraya araba alırım diyodum cunku pahalıydı ha 93 94 japon al diyenler oluyo onuda siz alın diyorum direk. 3 milyara gorunuşu bence harika olan bi alet satın alıyoruz ne kadar problemli olursa olsun aldıgıma cok memnunum bahar gelmedi gitti bi askerde safak saymadım bu motor sevdası yuzunden nerdeyse safak kagıdı tutacam ole tiger iyi jinlun kotu mondial için sole bole diye diye bişey yok benım motorum mct ve herhangi bi jinlundan veya tigerden daha hoş geliyo gozume bu jinlun ve tiger sahipleri içinmde gecerli kimse yogurdum kotu demez amacımız bu motorların iyi ve kotu yonlerini soyleyerek yeni alacaklara yol gostermek ve mct sahipleri arasında bilgi alışverişi olmalı
    Bu motor sevdası yüzünden bigün bi ağaçla bir olacam.Ambulans tercihim YZF-R1

Motosikleti
    Fazer
    choppersile Tavrımı gerçekten yardım amaclı ve olaylara sıcak yaklaşmaya calısarak göstermek istedim. Hepsi bu bende takip ediyorum bu baslıgı...

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    hasan 250 mct

dostum ön rüzgarlık camını nerde kaça taktırdın

Motosikleti
    tiger 250
    Alıntı TheTURK adlı üyeden alıntı
    hah ya ben bu topici yeni goruyorum 250mct sahipleri olarak ayrıca bi yere sahip olmamız iyi oldu
    benim aslan 1550 kmde bnuji problemi dısında problemim yok allaha sukur ilk aldıgım zamanlarda karburatorde bi sorun vardı onuda halletiler gerci şimdide jant teli kırma problemi cıktı 6 tanesini kırmıştı yolda gidderken yaptırdım onları şimdide ikisi kırılmış bakalım bahar gelsin komplesini değiştirtecem

arkadaşlar şimdi egri oturalım dogru konuşalım bizim motor ole cok aman aman bi motor değil problemi cok ama sitede gordugum kadarıyla çin mallarını alanların hepsi daha once motor sahibi olmamış insanlar benım gibi ben motor alabilecegimi hiç dusunmezdim motor alacagım paraya araba alırım diyodum cunku pahalıydı ha 93 94 japon al diyenler oluyo onuda siz alın diyorum direk. 3 milyara gorunuşu bence harika olan bi alet satın alıyoruz ne kadar problemli olursa olsun aldıgıma cok memnunum bahar gelmedi gitti bi askerde safak saymadım bu motor sevdası yuzunden nerdeyse safak kagıdı tutacam ole tiger iyi jinlun kotu mondial için sole bole diye diye bişey yok benım motorum mct ve herhangi bi jinlundan veya tigerden daha hoş geliyo gozume bu jinlun ve tiger sahipleri içinmde gecerli kimse yogurdum kotu demez amacımız bu motorların iyi ve kotu yonlerini soyleyerek yeni alacaklara yol gostermek ve mct sahipleri arasında bilgi alışverişi olmalı
    motorunun arızalarını yazmışsın yazmışsın vede bu kadar arıza cıkaran motorunu kalkmışsın bide jinlun ve tigerla kıyaslamışsın.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    redboyx arkadaş okuma yazman tamam gibi, ama okuduğunu anlama konusunda biraz desteğe ihtiyacın var anlaşılan.
    Bu alıntı yaptığın yazıyı tekrar okursan, (felsefi çıkarımlar yapmaya , öküz altında buzağı aramaya uğraşmadan ,sadece orta makul zekalı üçüncü şahıslar gibi) THE TURK ün söylemek istediğini söylediğini idrak edeceksin.

Lütfen başlığı gereksiz konularla şişirmeyelim !!!

Motosikleti
    tiger 250
    güzel kardeşim akira , ben olaya espri yönünden yaklaştım ayrıca bende de mct var. sendede bakıyorum ki orta makul zekalı üçüncü şahısların espri anlayışı bile yok..ayrıca insanların yüzüne söylüyemiyeceğin lafları böyle endirek olarak yazma..

TheTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    ohoo iyi nerdeyse cık lan dışarı muhabbetine donecek iş nedir allahaşkına bu olay yaws ben mct nin diger motorlardan iyi oldugunu falan iddia etmedim ama benım gozumde yanına motor yaklaşamaz aynı şekilde bi jinlun yada kanuni kullanıcısıda olabilir takım tutmak gibi bişey bu olay bu sene beşiktaşım kotu diye bırakacak değilim ya sorunlarınızı yazın goruşlerinizi eleştirilerinizi (benim motor suna gomdu, bunun ...... ne verdi tarzda değil tabi) belirtin amac bu zaten konuştugumuz motorlar 3 4 milyarlık motor (YZF-R1 e laf eden olursa cık lan dışarı diyebilirim o ayrı :D) atla deve değil ya hemen hemen hepimiz yeni kullanıcıyız işi bilenler zaten donup bakmıyo çin malı diye hah bide biz kendi aramızda kavgaya başlarsak tam olur
    Bu motor sevdası yüzünden bigün bi ağaçla bir olacam.Ambulans tercihim YZF-R1

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Ben motoru ilk gördüğümde çok beğenmiştim, hatta fuarda gelse de görsek diye çok heves etmiştim. neden sorna kısmet YBR aldım çok da memnunum ama hala şu çin menşaeli modellerden mct'yi daha çok beğeniyorum şekil olarak.
    Konuya katkım olsun diye sorunlu olduğunu duyduğum konular hakkında birşeyler sorayım, vibrasyonlu mu? normal şartlar altında tahammül edilebilir hızı nedir? arka jant teleri garantiden mi değişiyor? Değişen kalın teller iş görüyor mu? Yakıtı çokmuş sanırım, rodajı bitenler 100km'de kaç litre yaktığını söylerse güzel olur ve son olarak arka çantaları nasıl, kaliteli mi?

REKLAM ALANI
1. sayfa 1231151101501 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler