Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250

Cantlar nasıl ama depo değişik ve kontak anahtarı kontrol paneline alınmış katalitazor yok çok sade
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Abi regal raptor bu. MCT ile hiç alakası yok ki. BEn size asıl yeni model mctyi gösterem.

Başından beri bu motora devir göstergesi takılabileceğini savundum ve işte kanıtı

Bu fotoya dikkatle bakın; Shell Motosiklet yağı ve yuasa akü Çinli de olsa sarf malzemesini iyi kaliteli kullanırsanız ömrü uzun olur. Benim macittende yuasa çıkmıştı. Hiç akü sorunum olmadı 2 yıl boyunca.

Bu da 150 cc lik yağ soğutmalı modeli

Bu arada google da MCT250 diye tarama yaptığınıza 8. sayfalarda uğur abi ben ve kutay çıkıyor
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Macitime koruma demiri almıştım yaz sonuna doğru hafif karıncalanma vardı bütün kış boyunca o hafif karıncalanma sonra çidi çidi paslandı.
    Perşenbe pazarından 16TL ye siyah 630 dereceye kadar yanmaz boya aldırdım bu gün boyadım kömür gibi oldu kısmetse önümüzdeki günlerde de ekzozları boyacağım ekzozlardada paslanma var koruma demiri güzel olduda bakalım ekzozlar nasıl olacak.

Resimlerdeki motorda km ve devir saatine bayıldım bulsam kesin alırım rüzgarlık ise pek hoşuma gitmedi

Motosikleti
    mondial 250 mct
    bu arada benim motor baya bi düzeldi sonunda dün sabah ve gece baya bi yol yaptık arkadaşlarla 150 km kadar iyi gidior 50 yı gecmedıkce sorun yok tek sorun vites değiştirirken tak şak şuk sesler gelio zincir bol ondan yapabilirmiki şanzıman daha yeni ?
    250 mct (kırmızı) 06 mıp 78

BoLu

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı erks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada benim motor baya bi düzeldi sonunda dün sabah ve gece baya bi yol yaptık arkadaşlarla 150 km kadar iyi gidior 50 yı gecmedıkce sorun yok tek sorun vites değiştirirken tak şak şuk sesler gelio zincir bol ondan yapabilirmiki şanzıman daha yeni ?
    Zincir sesi genelde gaz verirken değilde gaz kestiğinde oluyorsa zırıltı gibi ses geliyorsa zincir boşluğu fazla olabilir birde lastik takozları yıprandığında gaz verdiğin zaman hafif vurma sesi gelebilir

Motosikleti
    mondial 250 mct
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir sesi genelde gaz verirken değilde gaz kestiğinde oluyorsa zırıltı gibi ses geliyorsa zincir boşluğu fazla olabilir birde lastik takozları yıprandığında gaz verdiğin zaman hafif vurma sesi gelebilir
    aynen dediğin gibi oluyor zincir boşluğu takozlardada sorun var demek sizce takozlar bana ne kadar maal olur birde vites değiştirirken şanzımandan şak şuk die 2 vitesli motorladaki gibi sesler cıkarıo diğer choperr lara bakıorum süzülüüp gidio ben genelde geride kalıorum vites sorunu yüsünden dönüşlerde motoru yatırınca direk arka lastık kendini yıyo ve motor düşecekmiş gibi oluyor.... bunların nedenlerını bılıosanız yardımcı olursanız sefinirim...

kazasız belasız sürüşler....

BoLu

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    aynen dediğin gibi oluyor zincir boşluğu takozlardada sorun var demek sizce takozlar bana ne kadar maal olur birde vites değiştirirken şanzımandan şak şuk die 2 vitesli motorladaki gibi sesler cıkarıo diğer choperr lara bakıorum süzülüüp gidio ben genelde geride kalıorum vites sorunu yüsünden dönüşlerde motoru yatırınca direk arka lastık kendini yıyo ve motor düşecekmiş gibi oluyor.... bunların nedenlerını bılıosanız yardımcı olursanız sefinirim...

Takozlar fazla bir şey tutmaması lazım.
    Sen bide debriyaj balatalarını değiştir bence.
    Zincirin bol olmasından sebep lastiğe sürtüyor olabilirmi?

Motosikleti

Kardeşim çok uzaktasın bize yani ne desen görmeden olmayacak bu. Uğur abi biz bu kardeşimizin yanına atlayıp gitsek mi ne yapsak ? çadırları da alalım. İlk MCT toplaşması uzun yol şeklinde olsun
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Hadi toplayın tası tarağı millet yol gözüktü

eMRe-81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx3i Evo , R 1150 Gs
    ne yani şimdi bu soğuktamı bide bolu mu cıktı basımıza ? hemde ben daha ordan geleli 1.5 ay olmadı ve önümüzdeki 5 senede gitmemeye yemin ettim
    4 Teker Bedeni 2 Teker Ruhu Taşır ..

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı eMRe-81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yani şimdi bu soğuktamı bide bolu mu cıktı basımıza ? hemde ben daha ordan geleli 1.5 ay olmadı ve önümüzdeki 5 senede gitmemeye yemin ettim
    Birader Korkularının Üzerine Git

Motosikleti
    evet anlaşıldığı üzere uğur abi geliyor. eemrecim gel sen bence çok şey kaçırırsın. Kutay zaten kesin gelicek İbo (poseidon) sende geliyor musun? pazar günü 20 motorcu arkadaşla gebzenin altını üstüne getirdik. BUrsadan misafirlerimiz vardı çok eğlendik.

Motosikleti
    mondial 250 mct
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet anlaşıldığı üzere uğur abi geliyor. eemrecim gel sen bence çok şey kaçırırsın. Kutay zaten kesin gelicek İbo (poseidon) sende geliyor musun? pazar günü 20 motorcu arkadaşla gebzenin altını üstüne getirdik. BUrsadan misafirlerimiz vardı çok eğlendik.
    abilerim arkadaşlarım motorcu dostlarım... wala uğrarsanız sefinirim eğer motor güsel bir şeye benzerse bundan sonraki yolculuklarınızda bende katılırım epğer aranıza benide kabul ederseniz tabiki bana gün vermeniz yeterli sizi karşılarım....

Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takozlar fazla bir şey tutmaması lazım.
    Sen bide debriyaj balatalarını değiştir bence.
    Zincirin bol olmasından sebep lastiğe sürtüyor olabilirmi?
    balatalar yeni deişti motorun çiğerleri sıfır büyün parcalar değişti ama hala daha tam performans alamıorum motordan açıkçası 70 ı geçmiorum zarar gelmesin die zorlamıorum bide burda gençler kapışma meraklısı herkez kapışalım dıyor ama motoruma güvenemediğimden yanaşmıorum zincir bolluğunu bu hafta halledecem ustama bir uğrayım benzin musluğunuda taktırağım...

BoLu

Motosikleti
    abilerim arkadaşlarım motorcu dostlarım... wala uğrarsanız sefinirim eğer motor güsel bir şeye benzerse bundan sonraki yolculuklarınızda bende katılırım epğer aranıza benide kabul ederseniz tabiki bana gün vermeniz yeterli sizi karşılarım....

balatalar yeni deişti motorun çiğerleri sıfır büyün parcalar değişti ama hala daha tam performans alamıorum motordan açıkçası 70 ı geçmiorum zarar gelmesin die zorlamıorum bide burda gençler kapışma meraklısı herkez kapışalım dıyor ama motoruma güvenemediğimden yanaşmıorum zincir bolluğunu bu hafta halledecem ustama bir uğrayım benzin musluğunuda taktırağım...
    kimseyle kapışma enaz 500 km zorlama motorunu başladığın noktya dönersin. yağ kaçırma olayına gelince sol taraftan yan ayağın üstünden geliyorsa tamirciler o keçeyi değiştirmedne topluyor genelde yırtılmış olabilir. Zincir bolluğu, zincir ve dişlinini durumu hatta lastik basınçları bile performansa etki eder.

Motosikleti
    mondial 250 mct
    kimseyle kapışma enaz 500 km zorlama motorunu başladığın noktya dönersin. yağ kaçırma olayına gelince sol taraftan yan ayağın üstünden geliyorsa tamirciler o keçeyi değiştirmedne topluyor genelde yırtılmış olabilir. Zincir bolluğu, zincir ve dişlinini durumu hatta lastik basınçları bile performansa etki eder.
    keçe değişti motorun çiğerleri pistonlar şanzıman ve motorun diğer kısmı herşey 0 motoru zorlamıorum kapışmıyorum tek sorun zincir ve diğer zırıltı halindeki sesler bu arada BoLu ya gelıomusunuz :D

BoLu

poseidon23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VESPA 250 İE

:)

Ne zaman olacağına bağlı dostum çünkü bu aralar işlerim açılmak üzere eğer açılırsa krizi atlatma turlarına başlıyorum :D ama bana bi tarih verirseniz bende size daha net cvp verebilirim
    İ.OLCAR..........................

Motosikleti
    keçe değişti motorun çiğerleri pistonlar şanzıman ve motorun diğer kısmı herşey 0 motoru zorlamıorum kapışmıyorum tek sorun zincir ve diğer zırıltı halindeki sesler bu arada BoLu ya gelıomusunuz :D
    Alıntı poseidon23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zaman olacağına bağlı dostum çünkü bu aralar işlerim açılmak üzere eğer açılırsa krizi atlatma turlarına başlıyorum :D ama bana bi tarih verirseniz bende size daha net cvp verebilirim

Şaka bir yana tarih belirleyelim gidelim kardeşim. Ben yol istiyorum

eMRe-81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx3i Evo , R 1150 Gs
    bu krizde zor bence beyler daha motoru toparlayamadım
    4 Teker Bedeni 2 Teker Ruhu Taşır ..

Motosikleti
    Alıntı eMRe-81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu krizde zor bence beyler daha motoru toparlayamadım
    Yahu nesini toparlayamadın. getir bana haftasonu ben onu ayarlayayım. Bakımını yapıp geri sana getireyim.

Motosikleti
    mondial 250 mct
    yhaw abilerim arkadaşlarım bi şekilde gelirseniz sefinirim ayrıca kriz yok sadece milletimiz kriz var die die krizi yarattılar...

BoLu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler