Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eMRe-81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx3i Evo , R 1150 Gs
    mangala bende gelirim arkadaslar gerci askerden geleli daha 10 gün oluyo motor da iki senedir yatıyo yagını bujilerini falan kontrol etmem lazım bide artık zincir almanın zamanı geldi yaza kadar hepsini hallederim sora mangal keyfi ;)

arbetus motorun son hali nası varmı bi değişiklik ? varsa bi iki resim koy
    4 Teker Bedeni 2 Teker Ruhu Taşır ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı eMRe-81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mangala bende gelirim arkadaslar gerci askerden geleli daha 10 gün oluyo motor da iki senedir yatıyo yagını bujilerini falan kontrol etmem lazım bide artık zincir almanın zamanı geldi yaza kadar hepsini hallederim sora mangal keyfi ;)

arbetus motorun son hali nası varmı bi değişiklik ? varsa bi iki resim koy

yok ama bana gülenlerin hepsinin ağzını tıkayacak bişey oldu.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    250 cc macit
    arkadaşlar size sorum olacak acil foumu okuyacak vaktim yok belki bunu yazmışsınızdır motorum adam akıllı gitmiyo sanki tek çalışıyor ama her 2side çalışıyor ama önceki yol alışı yok yani zoraki gidiyor sanki ustaya verdik karbiratör temizliği hava filtresi temizliği yapıldı depo temizlendi ama hala aynı ne yapmalıyım motor zevkim kalmadı

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Peki .Benzer bir sorunum vardı. Motor normal çalışıyor. durma kalkma gaz hiç bir sorun yok. Ama bazen giderken boğuluyormuş gibi oluyor.yavaşlıyor motor.Gaza yüklensende tahmini olarak 1000 1500 devire kadar gidiyor sonra gaz yemiyor gibi oluyor.Gitmiyordu. Servisi bile anlamadı . Ama sokak tamircisi şöyle bir dinledi bir gaz vermeyi denedi.Abi beyni gitmiş bunun dedi..Dedim dalga geçiyor çalıştığı zaman normal çalışıyor dedim. Sonra geldi deponun altındaki beyni değiştirdi ve bir daha böyle bir sorunum olmadı.Bende çok şaşırmıştım. Eğer motor stop yapmıyor gaza bastığın zaman cansız gidiyorsa beyinden şüphelen derim. Çok bişeyde değil korkma 35- 40 lira bişeydir .

Diğerlerini kontrol etmişsin zaten bence sorun dediğim gibi olabilir...soketli bişey...kolay değişir...Dert etme....
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    Arkadaşlar dün gece itibari ile motorumu teslim almış bulunmaktayım. birkaç eksik elektrik bağlantısı var onları halledicem. devir ve şarz göstergesinin bağlantıları kopmuş sanırım çalışmadılar. ön sinyalleri gidona taşıyacağım. valla ne yalan söyleyeyim özlemişim. Yalnız liftten ündirirken ayağıma indirdim motoru sağ ayak parmağım şişti basamıyorum üstüne şimdi sıra sissy bar ve egzosta.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    ARBETUS resim isteriz resim.
    LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Motosikleti
    Çok ayrıntılı olmamakla beraber sadece merakınızın bir kısmını alması için ekliyorum. Motorun üstündeki ben ben değilim ilk resimde sağ taraftaki temiz yüzlü arkadaş benim

Bir kaç eksiği var çatal uzatma egzos ve sele işi var. Ayrıca yeni depoyu henüz takamadım eskisi üstünde.

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Hacı noldu saçlara yaw ? macit güzel olmuş ama.

Bende mct mi özledim, Resimlerini ekliyimde anılarımı tazeliyim, çok yakar çok kaçar ama kalkışta kimse tutamazdı onu, MCT nin değerini bilin..

Hep bu son karedeki gibi bi rengi olsun isterdim, ama yapamadan veda etmek zorunda kaldım..

Motosikleti
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı noldu saçlara yaw ? macit güzel olmuş ama.
    Sorma saçları müdür ekmek parası işte kestik Neyse kökü bizde sorun yok. daha ayrıntılı resimleri bugün ekleyeceğim. sadece görüntü değil konforuda ön panda tuttum. Isıtmalı elcikler mevcuttur motorumda

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Barış Güle Güle Kullan sonunda kavuştum Macite kesene bereket demek lazım galiba.
    Yanlız beyaz kablo sargısı gitmemiş perşenbe pazarında veya bankalar caddesinde siyahları olması lazım yolun düşerse al bence daha güzel olur.
    Şu lastiklerede bir care yokmu.
    Ginede güzel olmuş güzel Allah kazabela vermesin güle güle kullan
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    ARBETUS Öncelikle sıhhatler olsun. Macitin çok ilginç bir okadarda güzel olmuş güle güle kullan. Çok emek vermişsin belli ellerine sağlık.
    Yanlız göstergeleri koruma demirine koymak çok çılgınca bir fikir, ben kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi.
    LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Güle güle kullan Barış. Bence biraz karışık olmuş akıcı değil gibi geldi.Çok fazla aksesuar var belkide. Ama eline sağlık yine de ben böyle birşeye cesaret edemezdim. Geri toplayamayabilirim
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı icd48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar size sorum olacak acil foumu okuyacak vaktim yok belki bunu yazmışsınızdır motorum adam akıllı gitmiyo sanki tek çalışıyor ama her 2side çalışıyor ama önceki yol alışı yok yani zoraki gidiyor sanki ustaya verdik karbiratör temizliği hava filtresi temizliği yapıldı depo temizlendi ama hala aynı ne yapmalıyım motor zevkim kalmadı
    alternatör yeterli akım üretiyor mu
    bujiler temzi ve sağlam mı
    bir de bunları kontrol ettir

benim macit krank keçesinden yağ kaçırdığı için alternatör tarafında ki kapak sökülmüş ama yerine tam takılmadığından da yeterli akım oluşmadığı için yüksek devirlere çıkamamıştım

umarım tez zamanda sorunu bulur ve çözersin

Motosikleti
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barış Güle Güle Kullan sonunda kavuştum Macite kesene bereket demek lazım galiba.
    Yanlız beyaz kablo sargısı gitmemiş perşenbe pazarında veya bankalar caddesinde siyahları olması lazım yolun düşerse al bence daha güzel olur.
    Şu lastiklerede bir care yokmu.
    Ginede güzel olmuş güzel Allah kazabela vermesin güle güle kullan
    abi arka lastiği değiştiricem. orijinal beyaz yanak takıcam. oraya termal makaron yapıcam. dedim ya bitmedi henüz. Çünkü eksik tesisat var. ısıtmalı elciklerin tesisatını çekicem daha.

Alıntı kurşunasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARBETUS Öncelikle sıhhatler olsun. Macitin çok ilginç bir okadarda güzel olmuş güle güle kullan. Çok emek vermişsin belli ellerine sağlık.
    Yanlız göstergeleri koruma demirine koymak çok çılgınca bir fikir, ben kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi.
    ben bir fuarda TT standındaki bir motorda görmüştüm oradan esinlendim.

Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan Barış. Bence biraz karışık olmuş akıcı değil gibi geldi.Çok fazla aksesuar var belkide. Ama eline sağlık yine de ben böyle birşeye cesaret edemezdim. Geri toplayamayabilirim
    Karışık derken? Aksine ne cam var ne çanta yani neredeyse 0 akesuar ekleidğim sinyal far zaten olması gereken donanım.

Şu an motorumu daha çok sevmekteyim. er 5 i unuttum şimdiden diyebilirim. Umarım sizlerde kafanızdaki motoru yaparsınız. Çünkü yapmak ve almak arasında dağlar kadar fark var.

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok ayrıntılı olmamakla beraber sadece merakınızın bir kısmını alması için ekliyorum. Motorun üstündeki ben ben değilim ilk resimde sağ taraftaki temiz yüzlü arkadaş benim

Bir kaç eksiği var çatal uzatma egzos ve sele işi var. Ayrıca yeni depoyu henüz takamadım eskisi üstünde.
    Barış güle güle kazasız belasız kullan motorunu

Mondial orijinal olarak kendi sayfasında Aksesuarlar bölümüne 125 serisi için koruma demiri ve sağ-sol ayaklık koymuş. MCT ler için yok mu acaba ? Ben motoru aldığımda orijinal diye koruma demiri getirttim ama uymadı onun için taktırmadım. Koruma demiri için özel Nazilli ye gitmeyi düşünüyorum. Sağ-sol ayaklıkların resmini alamadım buraya bakmak isteyen olursa Mondial/aksesuar bölümünde...
    Şairim ,Zifiri karanlıkta gelse şiirin hası /Ayak seslerinden tanırım / Ne zaman bir köy türküsü duysam /Şairliğimden utanırım ...

poseidon23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VESPA 250 İE
    Barış mrb motor cidden güzel olmuş bana ön maşaları nasıl uzattığın konusunda bilgi verirmisin birde direksyon nasıl uzatınca bi zorlama oluyormu haldunun motorunu kullandım ama cidden zaptı zorlaşmış.Eğer öyle olacaksa ben uzatmayı düşünmem ama seninde bi fikrini alayım dedim.Kazasız kullanman dileğiyle.
    İ.OLCAR..........................

Motosikleti
    Alıntı poseidon23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barış mrb motor cidden güzel olmuş bana ön maşaları nasıl uzattığın konusunda bilgi verirmisin birde direksyon nasıl uzatınca bi zorlama oluyormu haldunun motorunu kullandım ama cidden zaptı zorlaşmış.Eğer öyle olacaksa ben uzatmayı düşünmem ama seninde bi fikrini alayım dedim.Kazasız kullanman dileğiyle.
    Ön çatalaı uzatmadım. Ancak uzattıktan sonraki kontrol zorluğunun sebebinin ve çözümünü bulduk. hafta bitmeden hayata geçireceğiz. resmeder tarif ederiz

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Selam Arkadaşlar dün arka tekeri söktüm sebebi firene bastığımda balata açıyor bıraktığımda balata kapanmıyordu arka teker kanpanası müttiş tozlanmış her tarafı kurumuştu temizledim az kalsın içinden çıkan tozda da boğuluyordum sonuç şıkır şıkır oldu bu arada arka firen balatalarının bitmeye yakın olduğunu fark ettim.
    Tafsiye edeceğiniz bir balata markası varmı yoksa MCT kendi balatasınınımı alıp takayım
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

poseidon23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VESPA 250 İE
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön çatalaı uzatmadım. Ancak uzattıktan sonraki kontrol zorluğunun sebebinin ve çözümünü bulduk. hafta bitmeden hayata geçireceğiz. resmeder tarif ederiz
    Teşekkür ederim yaptıktan sonra resimle açıklarsan ve resmetmeden deneme sürüşüde yaparsan açıklamalarını bekliyor olacam :D umarım güzel olur :D
    İ.OLCAR..........................

Motosikleti
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar dün arka tekeri söktüm sebebi firene bastığımda balata açıyor bıraktığımda balata kapanmıyordu arka teker kanpanası müttiş tozlanmış her tarafı kurumuştu temizledim az kalsın içinden çıkan tozda da boğuluyordum sonuç şıkır şıkır oldu bu arada arka firen balatalarının bitmeye yakın olduğunu fark ettim.
    Tafsiye edeceğiniz bir balata markası varmı yoksa MCT kendi balatasınınımı alıp takayım
    abi ebat olarak honda activa yada today balatası uyuyordu. ama emin değilim orijinalinin yerine yan sanayileri de var. Onlara bakabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler